Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Łowiska małż 

Co o tym sądzisz ?
Jestem za ! 68%  68%  [ 15 ]
Nie podoba mi się . 32%  32%  [ 7 ]
Nie mam zdania . 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 22

 Łowiska małż 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2013, o 10:16
Posty: 87
Podziękowano: 184 razy
Otrzymanych podziękowań: 76 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Łowiska małż
Witam , na wstępie prosiłbym każdego o wzięcie udziału w ankiecie dotyczacej tematu .

Mam do zaoferowania taki pomysł , otóż :

Mamy możliwość wypożyczenia statku w porcie ( tam gdzie małże ) . Wejście na statek ( w zaleznosci od rodzaju statku ) kosztuje określona ilość golda wraz z wypłynieciem oraz wyjście ze statku ( także kosztuje okreslona ilość golda ) . Gdy wynajmniemy sobie taki statek nikt nie może nas zaatkować ( jesteśmy na nim sami ) . Statki można podzielić na takie z :

- 1 ogniskiem ( wynajecie najtansze )
- 2 ogniskami ( cena wynajecia srednia )
- 3 ogniskami ( wynajecie najdrozsze )

Npc przenosiłby nas ze statkiem na morze tak jak np. Murrag na wyspe .

@edit pare poprawek

-możliwość wynajęcia tratwy , w której moglibyśmy tylko łowić ( nie prażyć )
-atakujace nas grupki niegroźnych piratów , którzy przeszkadzaliby w łowieniu/prażeniu
-możliwość znalezienia w platynowej skrzynce , lub wylosowanie w KP darmowego biletu na całodobowy połów małży ( ten punkt niekoniecznie )


W taki oto sposób moglibyśmy uniknąć walk na małżach ( tak wiem zrobiono tam czarne pole specjalnie po to aby o nie walczono ), no ale nie raz widze tam 15 lv oraz 30 lv który kozaczy do słabszego a on biedny nic nie może poradzić i musi odejść aby nie zaliczyć zgonu ( nie ten 15 lv to nie ja :P ) .

Co o tym myslicie ? . Zapraszam do komentowania .

Dodam to co napisał Rzuff , podoba mi się :)

rzuff napisał(a):
Kilka uwag:
- opłata byłaby zróżnicowana pod względem czasu, tak jak u kucharza, natomiast jej wysokość zmieniałaby się losowo. Czasem nie opłacałoby się pływać nawet jak małże są za 15k.
Można by to uzasadnić zmianami pogody.

- opłata byłaby na tyle wysoka, że ogólnie dochód (po uwzględnieniu losowości), byłby niższy niż przy halicie.

- zabieranie ze sobą osób kosztowałoby dodatkowo lub byłoby niemożliwe.

- Rock ofiarowałby czasem voucher na rejs (1, 2 lub nawet więcej, może całodzienny?).

_________________
tu podpis, za którego dostałem bana, bo gdy moderator poprosił o zmianę postanowiłem się z nim droczyć zamiast posłuchać


Ostatnio edytowany przez Qmacz 25 Lip 2013, o 11:40, edytowano w sumie 9 razy



24 Lip 2013, o 17:26

Podziękowali: DeathBlack (26 Lip 2013, o 13:01)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2013, o 17:22
Posty: 35
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Nick w grze: Anezja
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Może frytki do tego? :D


A może ostrzeżenie za bezsensowny post? rzuff


24 Lip 2013, o 17:33
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Za!

Sensowny sposób na bezpieczne łowienie.

Kilka uwag:
- opłata byłaby zróżnicowana pod względem czasu, tak jak u kucharza, natomiast jej wysokość zmieniałaby się losowo. Czasem nie opłacałoby się pływać nawet jak małże są za 15k.
Można by to uzasadnić zmianami pogody.

- opłata byłaby na tyle wysoka, że ogólnie dochód (po uwzględnieniu losowości), byłby niższy niż przy halicie.

- zabieranie ze sobą osób kosztowałoby dodatkowo lub byłoby niemożliwe.

- Rock ofiarowałby czasem voucher na rejs (1, 2 lub nawet więcej, może całodzienny?).

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


24 Lip 2013, o 18:05
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Po pierwsze:
Bardziej widziałbym tu tratwę niz statek, byłoby klimatycznej. W Ameryce Południowej są takie pływające tratwy-chatki rybaków, fajnie wyglądają (jako np tło do zdjęć, bo bieda tam aż piszczy :| )

Ja bym proponował (aby nie było za łatwo) żeby podczas takiego "rejsu" w losowym momencie napadała nas jakaś grupka piratów, taka żeby jej pokonanie było trudne (ale nie niemożliwe!) i każda grupka byłaby dopasowana do lvl prażącego. Jeśli zostalibyśmy pokonani, piraci zabierają nam wszystkie małże (uprażone i surowe) my natomiast nie zaliczamy klasycznego zgona (brak utraty exp i złota). Jeśli my ich pokonamy, nie dostajemy za nią żadnego expa ani nic innego.
Do tego małże łowić można byłoby dalej tylko na plaży, statek służyłby tylko do prażenia.
Po drugie:
Uczulam na błąd jakim mogłoby być postrzeganie przez tego npc naszego peta jako dodatkowego członka załogi.



@down
Dlaczego nowy mob? Wystarczyłoby wziąć animację (postać czy jak to tam się zwie) np bandyty, oprycha itp, dorobić kapelusz z piórem i papugę na ramieniu, innemu opaskę na oko, a trzeciemu drewniana nogę i już - piraci "jak ta lala" :D
Umki te same, mieliby tylko odpowiednio podrasowane statystyki. To nie mają być mobki które będą porywać swym wyglądem (choć mogłyby), zachowaniem czy mieć tuzin nowych umiejętności. Mają przyjść i jak gracz nie ogarnia/ma pecha to żegna się z małżami a tym samym z kasą wydaną na bilecik na rejs. A jak to miałoby wyglądać? Ja osobiście polecałbym coś takiego:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=H0QfVDebLFg[/youtube]
:D
Ale w praktyce to po prostu mogłoby wyglądać tak, że podczas zbierania włącza się ekran walki i już - jesteśmy atakowani.


Ostatnio edytowany przez Torkil 25 Lip 2013, o 09:49, edytowano w sumie 2 razy



25 Lip 2013, o 08:53
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2013, o 10:16
Posty: 87
Podziękowano: 184 razy
Otrzymanych podziękowań: 76 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Jak dla mnie troche za dużo zachodu z tymi piratami ( nowy mob ?)... Do tego jak to wgl mialoby wygladać , atak na morzu ? ;)

_________________
tu podpis, za którego dostałem bana, bo gdy moderator poprosił o zmianę postanowiłem się z nim droczyć zamiast posłuchać


25 Lip 2013, o 09:12
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Pomysł z losowo atakującymi mobkami jest ok, nawet nie muszą być trudne, ważne żeby przeszkadzały.

Ale pomysł z prażeniem, a nie łowieniem na tratwie jest bez sensu :P
Przecież to nielogiczne, tratwa służy do łowienia :D

I tu kolejne rozwinięcie, na statku (który jest większy), można łowić i smażyć, tratwa służy tylko do łowienia.



Wiem, wiem, kupa roboty ten pomysł, roboty którą można przełożyć na rzeczy bardziej pożyteczne.. z drugiej strony, czemu nie?


Cytuj:
Ale w praktyce to po prostu mogłoby wyglądać tak, że podczas zbierania włącza się ekran walki i już - jesteśmy atakowani.

Tylko taka opcja jest rozważana :D

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


25 Lip 2013, o 09:55
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
rzuff napisał(a):
Ale pomysł z prażeniem, a nie łowieniem na tratwie jest bez sensu :P
Przecież to nielogiczne, tratwa służy do łowienia :D


Z tym łowieniem na plaży a prażeniem na tratwie - chodziło mi o to, żeby każdy musiał postać na plaży na czarnym chociaż trochę, np właśnie po to żeby te małże złowić. Jeśli kupowane bilety byłyby jednorazowe, nie musiałyby być wtedy nawet mocno drogie - nikt nie uprażyłby więcej małż niż przyniósłby ze sobą w plecaku. Wersja vip (łowienie i prażenie) byłaby wtedy o wiele droższa, lub do wygrania podczas eventów/za zlecenie od Rocka.

P.S.
Przed oczyma wyobraźni mam jak taki pirat z hakiem, kiedy pada krzyczy "do stu beczek zgniłych śledzi, znów się nie udało" :D


25 Lip 2013, o 10:04
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2013, o 10:16
Posty: 87
Podziękowano: 184 razy
Otrzymanych podziękowań: 76 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Może ktoś z ekipy sie wypowie ? :)

_________________
tu podpis, za którego dostałem bana, bo gdy moderator poprosił o zmianę postanowiłem się z nim droczyć zamiast posłuchać


25 Lip 2013, o 10:09
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Nawet jeśli administracja oficjalnie się ustosunkuje do tego pomysłu - to zazwyczaj przeciętny gracz się o tym nie dowiaduje. Nie wcześniej niż przy wejściu upa.
Akurat w stosunku do tworzenia nowych map/inst i poprawiania balansu PvP ten pomysł jakoś nie jest szczególnie wybitny.


25 Lip 2013, o 10:18
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Łowiska małż
Qmacz napisał(a):
W taki oto sposób moglibyśmy uniknąć walk na małżach ( tak wiem zrobiono tam czarne pole specjalnie po to aby o nie walczono ), no ale nie raz widze tam 15 lv oraz 30 lv który kozaczy do słabszego a on biedny nic nie może poradzić i musi odejść aby nie zaliczyć zgonu ( nie ten 15 lv to nie ja :P ) .

Co o tym myslicie ? . Zapraszam do komentowania .

Sam przyznajesz, że pomysł jest zaprzeczeniem założenia które jest kluczowe dla lokacji z małżami. Szans na jego wprowadzenie raczej nie ma.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


25 Lip 2013, o 10:26
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 67 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron