Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :) 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:32
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Trich
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balansowanie
Temat podklas przewija się już kilka lat i będzie przewijał się jeszcze długo. Można powiedzieć, że dostaniemy zupełnie nową gre jak dojdzie te 10 umiejętności. Tu chodzi o zmiane jednego skilla dla konkretnej profesji. Skoro reformują dr i vd mogą też rzucić oko na barbe.

Nikt nie będzie płakał z powodu wiedzo-zależnego "zakażenia". Jest to dobry skill ale nie na tyle dobry aby był przydatny. Tego właśnie brakuje barbie, ataku na sfere dystansową. Przypominam, że to profesja typowo ofensywna, niech więc taka będzie.

Powtarzam, że grzebanie w furii nie ma sensu. Na zdebufowanych bossach potrafię zrobić kilka tysięcy dmg więcej dmg niż reszta party. Ogarnięty MO czasem dorównuje w obrażeniach. Wyobraźcie sobie scene, że furia nie ma debuffa do obrażeń. Wbijasz dyńke ryk i patrzysz jak przez następne kilka (max. 2-3 xD) tury wchodzą wszystkie krytyki. W pvp innym pozostaje się modlić aby barba nie trafił. Suma sumarum nie dotykamy tego skilla.

Nikt nie powie, że barba jest dobry w pvp, a taka zmiana zbytnio nie wpłynie na pve.

Basfau: Widziałem ale to nie jest temat odnośnie nowej umki, a raczej balansu w PVP. :) Propozycja jest bardzo sensowna i jeszcze nikt nie wyraził na tyle konstruktywnej krytyki, aby przekonać mnie, że się myle.


28 Sie 2013, o 13:17
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 15 Lut 2011, o 18:41
Posty: 109
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :)
Moja propozycja to skasowanie ataku dwuręcznego. Ten atak używają tylko lolki na niskich lvlach, potem totalnie nieprzydatny. A porządny atak dystansowy barbie jest potrzebny od zaraz, jest gorszym kuzynem MO na ten moment.

_________________
Druid/Barbarian
Są epiki, jest zabawa.


28 Sie 2013, o 14:11
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2013, o 10:16
Posty: 87
Podziękowano: 184 razy
Otrzymanych podziękowań: 76 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :)
Cytuj:
Nikt nie powie, że barba jest dobry w pvp


Ja powiem , na turniejach do 59 lv wymaiata i nawet ogarniety druid ma z nim problemy ...

_________________
tu podpis, za którego dostałem bana, bo gdy moderator poprosił o zmianę postanowiłem się z nim droczyć zamiast posłuchać


28 Sie 2013, o 14:18
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 15 Lut 2011, o 18:41
Posty: 109
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :)
Barba jest przeciętny w pvp, każda profa ma szansę z nim wygrać.A sam barbarian z każdą profą nie wygra. Tylko Administracja twierdzi,że zmiany nie są potrzebne, więc pewnie ten temat nic nie zmieni.

_________________
Druid/Barbarian
Są epiki, jest zabawa.


28 Sie 2013, o 14:23
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 12 Sie 2013, o 21:58
Posty: 1
Miejscowość: Łódź
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Pouvwa
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :)
Dla mnie bardzo dobry pomysł . Zwłaszcza że sam mam barbarzyńcę :D

Polecam

_________________
Pouvwa (Ostlor, barbarzyńca) - 65lvl


28 Sie 2013, o 14:43
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 30 Mar 2012, o 14:55
Posty: 21
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 36 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :)
Ogólnie rzecz biorąc jeśli twórcy mieli by zamienić zakażenie na atak dystansowy z takim samym efektem, lub zamiast ataku dwuręcznego wprowadzić mocniejszy atak dystansowy niż kamyk, to zaraz pojawiłby się sprzeciw ryców: "No skoro barba dostał taki atak zamiast dwuręcznego, to my chcemy by szybkie cięcie też było zamienione na coś równie przydatnego, bo ta umka również jest zmarnowana".

W sumie nie miałbym nic przeciwko temu jeśli zarówno skill u barby i ryca byłby zamieniony w taki sposób by nikt pokrzywdzony się nie czuł, a dawał jakieś z nich korzyści, bo rzeczywiście są to w moim odczuciu zmarnowane umiejętności.

Trochę offtopując: W obecjej sytuacji Mo ma iskre, z której wbrew pozorom chętnie mośki używają na hlvl (rozwnięta na 7 jest to potężniejszy odpowiednik kamyka), bo ma dosyć dobrą celność i nie zabiera tyle many co atak z kulki. Przydaje się do zbijania uników sheedowi, bloku rycow,i a dmg jest też z niej niczego sobie.

Dam taki filmik co top MO na s4 robi z jaskółką używając iskry. W zasadzie i z krabem by dał radę gdyby dostał rozkaz w 1 rundzie :P
http://www.youtube.com/watch?v=bzTL229GLbM


28 Sie 2013, o 14:59
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:32
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Trich
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :)
Qmacz napisał(a):
Cytuj:
Nikt nie powie, że barba jest dobry w pvp


Ja powiem , na turniejach do 59 lv wymaiata i nawet ogarniety druid ma z nim problemy ...


No jest taki JEDEN, dokładnie JEDEN i może aż JEDEN.

Wiem jak wyglądają postacie pod turnieje i ile hajsu trzeba włożyć w taką postać. Zazwyczaj są to postacie hlvli. Uwierz, że istnieją tutaj casualowi gracze, którzy po prostu wchodzą sobie czasem, żeby pograć. I nie widzę powodu dla którego mieliby się bawić gorzej niż inne profesje.

Edit. Każda profesja pełni swoją role. Co do ryca ... w tej chwili jest dobry. Ranking to obrazuje w pełni. Nie można tak myśleć. Ryc jest ok. Ma dobre buffy, tarcze i spory celny dmg. Dlatego proszę aby w temacie wypowiadali się jedynie barbarzyńcy.


28 Sie 2013, o 15:07
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2011, o 14:55
Posty: 45
Miejscowość: Wioska Romana
Podziękowano: 38 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balansowanie
Trich napisał(a):
Tego właśnie brakuje barbie, ataku na sfere dystansową. Przypominam, że to profesja typowo ofensywna, niech więc taka będzie.

Oczywiście jednocześnie każdy przyzna, że sheed atak dystansowy posiada... Sorry, ale jak czytam takie rzeczy to mnie krew zalewa. Barba z kamienia (szczególnie na 7) przy furii bije właśnie mniej więcej tyle co sheed z hadu (nie zapominajmy, że szeedy inwestują w wiedzę, barbarzyńcy już niekoniecznie), dorzucić do tego trans i poświęcenie i może zawstydzić też VD i łuka, a kamień kosztuje tylko 8-15 kondycji.
P. S. Jakby ktoś nie wiedział, to trans ani poświęcenie na haduoken niestety nie działają.


28 Sie 2013, o 15:22
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Lip 2013, o 22:32
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Trich
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balansowanie
snoowman napisał(a):
Trich napisał(a):
Tego właśnie brakuje barbie, ataku na sfere dystansową. Przypominam, że to profesja typowo ofensywna, niech więc taka będzie.

Oczywiście jednocześnie każdy przyzna, że sheed atak dystansowy posiada... Sorry, ale jak czytam takie rzeczy to mnie krew zalewa. Barba z kamienia (szczególnie na 7) przy furii bije właśnie mniej więcej tyle co sheed z hadu (nie zapominajmy, że szeedy inwestują w wiedzę, barbarzyńcy już niekoniecznie), dorzucić do tego trans i poświęcenie i może zawstydzić też VD i łuka, a kamień kosztuje tylko 8-15 kondycji.


Widać jak zerowe, a nawet mniejsze jest twoje pojęcie na temat gry barbą. Nie chcę mi się tłuc tego szczegółowo ale ci podpowiem kolego. Otwórz sobie wiki i porównaj umiejętności. :)... i zastanów się kogo krew zalewa.
Tak dokładnie przestudiuj wszystkie umki, %, koszta i buffki obu profesji.
Powiedz gdzie się pomyliłem ?


28 Sie 2013, o 15:46
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2013, o 14:57
Posty: 38
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Vandergriv
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Barba - zakażenie - balans - nazwij to jak chcesz :)
Pomysł nie ma szans przejść z jednego powodu umka była by wtedy zbyt silna
według twojego wzoru plucie zadawało by przy 100 siły i zręki i przy modyfikatorze 100%

(1,2*100+0,6*100)*100%=180

na furii (1,2*100+0,6*100)*155%=279

dodajmy do tego zakażenie którego wzór jest na 100% błędny
(0,5*100+0,3*10)*90%=47.7

dla porównania ognista kula poz 1 + inka poz 7 przy 100 wiedzy i mocy
(1,4*100+0,6*100)*179%=358

Po za tym obrażenie Mo są w większości redukowane przez reski co przy 50% daje 154dmg.

Należy tez wsiąść pod uwagę rozrzut dmg wynoszący około 20%

Prościej się tego wytłumaczyć już nie da.

_________________
Ryc 92lvl --> Ostlor (jeszcze żyje)
Dr 53lvl --> Duneb (off)


28 Sie 2013, o 15:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 411 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron