Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Wolne pola na dzialki 
Autor Wiadomość
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Way napisał(a):
Mi też się nie podoba pomysł opłaty,bo gracz który tworzy samotnie gildię ma bardzo duże opłaty za nią gdy buduje ją, tak jak napisał Baloczi i zarazem ja dodam bardziej szerzej,jeśli wystarczy ten 1 surowiec,że wpłacę raz na miesiąc to ujdzie. Ogółem to aktywność gildii różnie się objawia, więc zobaczymy czy może zrezygnujecie z tego a jak nie to trudno :/

Właśnie chcemy ograniczyć ilość jednoosobowych gildii z działkami bo to powoduje konieczność wiecznego dodawania działek, tworzenie gildii widmo, handel takimi gildiami, pozorowane wojny i szereg innych patologii. Oczywiście czynsz wszystkiego nie wyeliminuje, ale spora ich część ograniczy. Dlatego to będzie opłata w złocie, będzie w formie miesięcznego ryczałtu a brak płatności przez określony czas (2-3 miesiące) będzie skutkował utratą działki i wszystkiego co na niej zostało wybudowane.


27 Wrz 2013, o 08:20
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Mi też się nie podoba opłata za "utrzymanie przy życiu" działki za pomocą miesięcznego haraczu. Bo tym sposobem administracja chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu...pozbyc sie nieaktywnych gildii i dodać kolejną cegiełkę pod politykę pozbywania się złota z serwera. Niedługo to wszystko będzie płatne za złoto utrzymanie peta za złoto jako koszty weterynarza/opłata od budynków gildiowych w ramach ubezpieczenia/czy od noszenia eq jako oplata dla krawca ze sie nie rozleci..ale chyba nie tedy droga pakowac wszedzie gdzie sie da opłaty. Nie lepiej by było wprowadzic jakies systemowa mozliwosc sprawdzania nieaktywnych gildii/utrudnienia ich zakładania czy tez wprowadzenia progu do którego gildia nie mogła by byc z automatu skasowana (np 50k presta)

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


27 Wrz 2013, o 08:58
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
No ja rozumiem, że opcja opłat się nie podoba ale nie przesadzajcie proszę, że to jakiś problem. Wydać 100k złota miesięcznie na utrzymanie gildii to przecież żaden problem. Taka ilość złota zbiera się w ciągu godziny czy dwóch - przez jedna osobę. Jeśli miałaby to robić grupa osób to będzie to kompletnie nieodczuwalne...

A co do 'odcyfrowania' naszych intencji - to bardzo dobrze je Gal odczytał - tylko ja nie widzę w nich nic nieodpowiedniego. Daliśmy mnóstwo możliwości zarabiania złota. Zrobiliśmy tak celowo, bo planowaliśmy wprowadzić szereg miejsc gdzie będzie się je wydawać. Natomiast co do systemowego mechanizmu to jestem jego przeciwnikiem - byłoby to rozwiązanie nienaturalne i niefabularne. Opłata za użytkowanie działki jest jak najbardziej fabularna. Taernijczycy, znajdujący się w granicach Imperium otrzymali od Imperatora działki w użytkowanie i w ramach lenna musza dokonywać systematycznych opłat z tego tytułu - jeśli nie będą wnosić opłaty lennej to zostanie im ono odebrane.


27 Wrz 2013, o 09:37
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 17:11
Posty: 153
Podziękowano: 323 razy
Otrzymanych podziękowań: 108 razy
Nick w grze: Maerle
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: Wolne pola na dzialki
Jak dla mnie ma to sens, pod warunkiem, że nie wyskoczycie ze zwariowanymi kwotami na kolejnych poziomach warowni.

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalk 4

_________________
Gildia: Wytrawni Smakosze
Profesja: Barb [Ostlor]


27 Wrz 2013, o 10:00
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odp: Wolne pola na dzialki
Maerle napisał(a):
Jak dla mnie ma to sens, pod warunkiem, że nie wyskoczycie ze zwariowanymi kwotami na kolejnych poziomach warowni.


Dla mnie generalnie to tez nie problem :P bardziej się boje tego ze jak zwykle zostanie przesadzone. Tak wogóle taka opłata czynszu jak będzie dokonywana ,przez kanclerza stratega czy moze pobierana z konta gildii automatycznie.

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


27 Wrz 2013, o 10:05
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Chcemy żeby to było pobierane z 'konta' gildii automatycznie. Co do cennika to nie jest jeszcze ustalony, wśród GM i adm toczy się dyskusja na ten temat. Padają kwoty z przedziału 100-250k złota miesięcznie za poziom Warowni.

Oczywiście dla gildii składającej się z 1-2 osób będzie to wydatek, ale już dla gildii liczących 10osób i więcej każda ze wskazanych kwot nie będzie stanowić problemu.


27 Wrz 2013, o 10:13
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
A ja jednak widze nadal problem. O ile niewielkie oplaty moge zniesc (bo sorry ale przegieciem by byl haracz jakies kilka(nascie) kk) to pamietajmy ze gildie ktore dawno przestaly byc aktywne jakies fundusze zapewne i tak maja w gildiach (bo raz wplaconej kasy juz nie wyjmiesz) wiec problem nie zniknie z dnia na dzien a mozliwe ze trzeba bedzie czekac na rezultaty i kilka ladnych miesiecy. Wiec dodalbym tu warunek ze jednak oplata musi byc jakkolwiek potwierdzona przez kanclerza / stratega a w wypadku braku reakcji - kasacja dzialki po 2 miesiacach.

_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


27 Wrz 2013, o 10:57
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Shorty napisał(a):
bo sorry ale przegieciem by byl haracz jakies kilka(nascie) kk

takich opłat nigdy nie planowaliśmy - zakres opłaty jaki podałem jest faktyczny i będzie dotyczył każdego poziomu Warowni czyli wybierzemy jakieś kwoty które będą wyglądac mniej więcej tak:

1 poziom Warowni: 100-250k miesięcznie
2 poziom Warowni: 200-500k miesięcznie
3 poziom Warowni: 300-750k miesięcznie
4 poziom Warowni: 400k-1kk miesięcznie
5 poziom Warowni: 500k-1,25kk miesięcznie
6 poziom Warowni: 600k-1,5kk miesięcznie

Co do potwierdzania przez Kanclerza - ja jakoś tego nie widzę - jest bardzo często zgłaszane na support iż jakiś kanclerz jest nieaktywny, nie chce dorzucać kolejnego rozwiązania, które będzie wymagało systematycznych interwencji Ekipy.


27 Wrz 2013, o 11:10
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Dlatego dodalem kanclerz / strateg ;) bez tego przez pierwsze kilka miesiecy podejrzewam ze dzialek nie przybedzie wlasnie z racji zalegajacego zlota na koncie wymarlych gildii. W wiekszosci normalnie funkcjonujacych gildii jest minimum 1-2 strategow ktorzy aktywnie graja wiec problemu to raczej nie zrobi.
Co do oplat ok - to zmienia postac rzeczy takie oplaty sa jeszcze znosne.

Normalnie prosperujaca gildia bez aktywnego kanclerza / stratega jest jak facet bez jaj ;) nie nadaje sie do niczego.

_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


27 Wrz 2013, o 11:13
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Heavenmaker napisał(a):
Natomiast co do systemowego mechanizmu to jestem jego przeciwnikiem - byłoby to rozwiązanie nienaturalne i niefabularne.

Jak nie? To co napisałem wcześniej: działka nieużywana zarasta, popada w ruinę (to dodaje teraz) i wraca na rynek, w którym miejscu jest to rozwiązanie niefabularne?


A co do opłat, stanowczo przesadzone.. jeśli ten pomysł ma za zadanie odebranie nieużywanych działek, to opłata nie powinna rosnąć proporcjonalnie.. niech nawet to będzie 100k za pierwszym razem, ale potem 50k, 25k, 12,5k itp..

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


27 Wrz 2013, o 11:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 395 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron