Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Wolne pola na dzialki 
Autor Wiadomość
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
rzuff napisał(a):
A co do opłat, stanowczo przesadzone.. jeśli ten pomysł ma za zadanie odebranie nieużywanych działek, to opłata nie powinna rosnąć proporcjonalnie.. niech nawet to będzie 100k za pierwszym razem, ale potem 50k, 25k, 12,5k itp..

co Ty taki sknerus jesteś? przecież nawet w najdroższym wariancie to nadal są grosze dla aktywnych gildii a jednocześnie logicznym jest, że im bardziej rozbudowana działka tym bardziej wartościowa a tym samym wyższy podatek - tak działa kataster i tak chcemy to zorganizować.

Na przykładzie 6 poziomu:
Gildia może liczyć 24 graczy. Miesięczna opłata w naszym pomyśle wynosiłaby 600k-1,5kk miesięcznie czyli 20k-50k dziennie. To daje składkę na poziomie 833-2083 złota dziennie od gracza... proszę, nie pisz, że to dużo bo gołym okiem widać, że to są grosze...


27 Wrz 2013, o 12:09
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Dużo jest tylko i wyłącznie dla graczy, którzy tworzą samotnie gildie,trochę przegapiłem postów ale odniosę się do tego co wtedy cytowałeś mnie:

- Gildie Widmo,tak trochę tego jest i jakoś trzeba wyplewić to ale opłata jaką sugerowaliście jest duża dla w/w zdania, lepiej inaczej zastąpić tą "aktywność gildii" jaką Wy chcecie stworzyć, wg mnie powinna to być jak najmniejsza czynność bo czemu gracz, który buduje sam ma tracić działkę z powodu, że powoli się rozwija? (Ktoś z wyższych już mówił, że jak chce gracz mieć peta z 3 klatki [pewnie powstaną wyżej jak znam życie i gorszy bałagan będzie] to niech buduje sam albo walczy o niego jakoś tam, pierwsza opcja samotnej gildii jest bardzo korzystna w tym przypadku)

- Handel Gildiami , proste i krótkie pytanie czemu by nie? Można to w miarę możliwości rozwinąć, bo rozumiem że argument następny by był iż jest pełno oszustów...

- Pozorowe Wojny, sami daliście możliwość wojen to teraz tym się wypieracie, jak Wam tak przeszkadza to, to naprawcie jakoś to a nie narzekanie wielkie...

- "będzie skutkował utratą działki i wszystkiego co na niej zostało wybudowane" moim zdaniem bez sensu jest to wszystko co na niej zostało wybudowane podlega utracie, wiem że gildia może być odpowiedzialnością w jakimś stopniu no ale nie przesadzajmy.


27 Wrz 2013, o 15:34

Podziękowali: Igvendar (28 Wrz 2013, o 08:50)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 1 Cze 2013, o 20:19
Posty: 46
Miejscowość: xXx
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Samozuo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Według mnie, to już lekkie przegięcie z tą opłatą za działke miesięcznie. Tak jak pisali inni samo założenie gildii kosztuje 600k + 10kk na działke i doliczyć ewentualne budynki, no cóż jest tego naprawdę sporo. Hmm... nie pomyśleliście, o tym że taka opłata mogłaby zniechęcić coniektórych graczy do udziału w życiu gildyjnym ?

_________________
Moje postacie na s5:

Ryc Samozuo 77 lvl (wciąż rośnie)
Vd Horazon 24 lvl pod turki


28 Wrz 2013, o 19:19
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Nafixdd napisał(a):
Według mnie, to już lekkie przegięcie z tą opłatą za działke miesięcznie. Tak jak pisali inni samo założenie gildii kosztuje 600k + 10kk na działke i doliczyć ewentualne budynki, no cóż jest tego naprawdę sporo. Hmm... nie pomyśleliście, o tym że taka opłata mogłaby zniechęcić coniektórych graczy do udziału w życiu gildyjnym ?

nie, nie pomyśleliśmy bo wysokość obciążeń jest minimalna a koszt budowy budynków jest jednorazowy - to nielogiczne - dlatego albo opłata albo amortyzacja budynków i związane z tym systematyczne nakłady na ich naprawy/odbudowę. Jeśli ktoś twierdzi, że dorzucić do skarbca gildii kilkaset lub kilka tysięcy złota dziennie to problem, to może niech się nie angażuje w gildie bo widocznie się do tego nie nadaje i potem będzie tez miał problem z surowcami czy innymi składkami.


28 Wrz 2013, o 19:25
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
opłaty za to ze sie ma gildie.... cóz to fikcja.... rozumiem wywłaszczenie ziemi zajmowanej przez nieistniejace gildie, ale te mniej rozbudowane buduja raz na ruski rok cos a składki mozna miedzy bajki włozyc, wiele gildi ma zaległe wpłaty sa listy, nikt tym sie nie przejmuje , watpie czy przymus opłaty miesiecznej cokolwiek da, a wrecz jestem pewien ze wiele gildi zwyczajnie zniknie.. Nawet jak mówiszheaven ze to pikus wydac 600k na miecha za nic to i tak jest to dla małych gildi zabójstwo.. Mentalnośc ludzi jest rozna..

No nie wiem ja np uwazam ze 50k na tydzien to duzo na 71 lvl jakbym miał dziennie tyle płacic za nic to bym zrezygnował w byciu w jakiejkolwiek gildi.. Poniewaz nic one nie oferuja... pet ? sa lepsze jednorazówki - buffy - mozna sie obejsc, teleport naprawde w sporadycznych wypadkach potrzebny sa przewoznicy jak trzeba... pomoc cóz i bez glidi da sie grac... wiec sens bycia w gildi gdzie jest sie zmuszonym do niedobrowolnej opłaty mija sie z celem.. przewiduje ze gracze jeden za drugim beda odchodzic az zostanie kanclerz beda biegali za lolkami a lolki nie beda płacic a kanclerz sam wkoncu nie wyrobi i gildia przestanie istniec...

nie wiem czy wprowadzanie opłat na przymus nie bedzie strzałem w kolano , mysle ze z poczatku nie ale w dłuzszym okresie czasu owszem ... to bedzie strzał w dwa kolana


28 Wrz 2013, o 19:38
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Kidnapped napisał(a):
600k na miecha za nic to i tak jest to dla małych gildii zabójstwo..

pokaz mi małą gildię z warownią na 3-4 poziomie...

Kidnapped napisał(a):
50k na tydzien to duzo na 71 lvl jakbym miał dziennie tyle płacic za nic

50k na tydzień to ~7k dziennie - to jakieś 5-7 minut gry i zdecyduj sie cyz dziennie czy tygodniowo - operuj najlepiej stawką dzienna na osobę - to Ci otworzy oczy co do realnych obciążeń

i na koniec: członkostwo w gildii to nie jest przymus - nie chcesz - nie dołączaj


28 Wrz 2013, o 19:50
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
to raczej mi chodzi o to ze ludzie nie lubia przymusu..

dla mnie 7k na dzien to nawet nie 5 min gry ale sama mentalnosc w oddaniu tych 7 k to juz inna bajka..

Ci co sa rozbudowani to im kasy starczy na pare miesiecy , głównie troche kryształów i jedzenia na pety dostarczaja a składki w złocie to mit.. w mojej wypowiedzi nie chodzi mi o to czy mało czy duzo bedzie ta opłata za gildie wynosic tylko o to ze bedzie przymus stałego jej opłacania.. a jak kazdy wie nikt nie lubi przymusu i gildie moze wiele zostanie ale wiele tez zwyczajnie upadnie z tego powodu... ceny w gildiach sa i tak juz kosmiczne pomijam to ze niczego juz nie oferuja. zobaczysz wdłuzszej perspektywie czasu bedzie to dla was strzał w oba kolana.. wtedy by zaradzic zmniejszeniu wpływów z pozostałej czesci gildi naturalnie bedziecie musieli podniesc ceny w nich co przełozy sie ponownie na ich liczebnosc i glidie beda juz tylko dla fanatyków.

Jesli taki jest cel w dłuzszej perspektywie to spoko jestem za, jesli nie to pomysł z opłatami jest nie trafiony. to tak jakbys zmusił kazdego gracza by za to ze gra musiał co miesiac wpłacic do jakiegos npc np 100k złota

Tak jak powiedziałes na koncu na szczescie nie trzeba byc w zadnej gildi by grac ale przemysl te rozwiazanie jeszcze .. sa inne łatwiejsze i nie kontrowersyjne


28 Wrz 2013, o 20:01
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Cytuj:
operuj najlepiej stawką dzienna na osobę - to Ci otworzy oczy co do realnych obciążeń
Kidnapped napisał(a):
to tak jakbys zmusił kazdego gracza by za to ze gra musiał co miesiac wpłacic do jakiegos npc np 100k złota
Weź sobie w końcu radę do serca.

Powstały pety jednorazowe, będące alternatywą dla gildyjnych. Podobno w planach są pety expiące, które już całkiem zapewne wykluczą sens posiadania zwierzaka w gildii. Istnieje system teleportów, w opozycji do teleportów gildyjnych.
Gildie są dla zgranych paczek osób, które w zamian za kilka ułatwień są gotowe zapłacić kilkanaście milionów. Wiem, bo sam w swoim czasie mniej więcej tyle wpłaciłem. Dopóki nie ma alternatywy dla świątyni oraz grupowego czatu, gildie na pewno nie znikną. A nawet w takim przypadku wiele osób będzie je tworzyć i rozwijać, choćby po to, by stworzyć własną ekipę na dungi i by być rozpoznawanym (np. w PvP) przez nazwę gildii. Kiedyś trzeba było polegać na pamięci lub intuicji, by wiedzieć kto jest od przeciwników i należy go ubić :roll:

Nie mówiąc, że może nadejdą kiedyś lepsze czasy i zostanie stworzona alternatywa wojen, która nie polega na całodziennym polowaniu na słabszych przeciwników. Przydałoby się coś w rodzaju potyczki.


29 Wrz 2013, o 01:14
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 3 Lis 2012, o 13:51
Posty: 37
Miejscowość: Wołomin
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
A tak wlasciwie to po co oplaty maja byc? :-P
Mozna by zrobic troche inacze. U konwojenta mozna by dodac kilka nowych dialogow i troszke w grze zmienic. Mianowicie chodzi mi o to,ze dzialki mogly by byc wirtualne. Nie bylo by tych wszystkich zakladek z gildiami.
Teraz obiasnie:
1. Idziemy do konwojenta aby zakupic dzialke (trzeba by dodac u konwo "Chce kupic dzialke.".
2. Gdy chcemy wejsc na dzialke nie mosielibysmy lazic po tych zakladkach aby odnalesc swoja gildie, tylko pogadac z konwo "Przenies mnie do gildi.". Przeniesienie byloby automatyczne do gildii do ktorej nalezymy.
Pierwsza zakladka by zostala aby nie zaklucac chandlu tyle, ze nic by na niej nie bylo (ewentualnie mozna by dac jakis obrazek targowiska trentis czy cus i dialog zmienic u konwo).
Czyli co za tym idzie. Gildi moglo by byc znacznie wiecej, nie trzeba by dodawac dzialek bo by byly wirtualne. A co za tym idzie nie trzeba by wprowadzac zadnych oplat za uzytkowanie dzialki, lecz malego wysilku ze strony ekipy na wprowadzenie zmian wyrzej prze ze mnie opisanych. :-D

_________________
Legionistaa - sheed 76
Krzychu - druid 75
AveDymki - voodoo 33
MrsTarcza - rycerz 41


Nie programujcie w święta - bug się rodzi.


29 Wrz 2013, o 06:11
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolne pola na dzialki
Kyth Moire napisał(a):
Nie mówiąc, że może nadejdą kiedyś lepsze czasy i zostanie stworzona alternatywa wojen, która nie polega na całodziennym polowaniu na słabszych przeciwników. Przydałoby się coś w rodzaju potyczki.

Proste jak budowa cepa:
Podczas wojny trzeba byłoby rozegrać kilka bitw (do wyboru w opcjach wojny) oprócz zwykłego ganiania się po mapie. Bitwy byłyby typowymi ustawkami 5vs5 (lub dowolną inną, też do ustalenia w opcjach), gdzie podawałoby się kto będzie walczył w ekipie podczas bitw ( w średniowieczu wiedziano jeśli przeciwnik wynajął sławnego rycerza). Nikt nie mógłby doskoczyć podczas bitwy, ani z niej uciec.
Jak rozwiązać problem gdzie taka ustawka miałaby się odbywać (specjalna lokacja do wyzwań/kolorowe pole tylko do wojen/ dodatkowa opcja podczas klikania na drużynę przeciwnika etc) w tej chwili nie powiem, bo nie wymyślę już nic sensownego, jak wymyślę to zedytuje.
I szczerze mówiąc to wątpię czy jest sens takiego gdybania, bo nawet jak gracze staną na uszach i wymyślą wszystko z sensem, to pomysł wejdzie w życie, dopiero jak im te uszy opadną ze starości.


29 Wrz 2013, o 22:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 373 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron