Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 5 posty(ów) ] 
 [Idea] Handel postaciami 
Autor Wiadomość
Post [Idea] Handel postaciami
Do napisania tego tematu zmobilizował mnie inny, w którym niestety nie było konkretnej i dobrze opisanej propozycji...
Pomysł dotyczy TYLKO SPRZEDAŻY POSTACI, a nie całych kont!!!
A gdyby zrobić tak:
Wprowadzić takie menu handlu postaciami(coś około targowiska - zależy jak każdy sobie je wyobraża o ile wgl kiedyś będzie wprowadzone), wiadomo, masz tam liste postaci na sell, ceny (tylko kup teraz)
-Po pierwsze aby sprzedać jakąś postać byłby wymagany jakiś lvl na tym serwie(niekoniecznie na sprzedawanej postaci) np 50-60 oraz posiadanie depozytu
-Po drugie, od chwili stworzenia postaci, a jej sprzedaży musiałby minąć pewien okres czasu, dajmy na to miesiąc.
-Po trzecie: wystawiając postać musimy zapłacić jednorazowo 50 platyny/postać, tzn w praktyce:
mamy sheda 34 lvl i go nie potrzebujemy, więc wystawiamy na sprzedaż i automatycznie pojawia się pytanie czy na pewno chcemy go sprzedać i że zostanie pobrana opłata 50 platyny za wystawienie, postać nie została kupiona po jakimś tam czasie(nie będzie on określony - w każdej chwili można zrezygnować), więc wracamy do gry, wbijamy 40 lvl i znowu postanawiamy sprzedać, pojawia się to samo co ostatnio tylko już nam platyny nie bierze
-czwarte... kupujący płaci 50 platyny + cena podana przez sprzedającego, tak więc w sumie na transakcji "przepada"(patrz kolejny punkt) 100 platyny)
-piąte -kupujący nie widzi nic poza lvlem postaci i nickiem(wiadomo że nikt nie będzie chciał postaci z durnym nickiem)- dlaczego? ponieważ te 100 platyny wydane w sumie przez sprzedającego i kupującego zamienia się na reset umiejętności i statystyk, nick pozostaje taki sam.
-szóste: po oddaniu postaci na handel całe eq, złoto, platyna jest przenoszone automatycznie do depozytu, tak więc wszystkie transakcje są przeprowadzane na postaciach bez eq, bo przecież to postać idzie na sprzedaż... przy czym to, że nick pozostanie bez zmiany(jak ktoś będzie chciał to sobie za 150(?) platy zmieni) nie pozwoli na tworzenie stale nowych postaci na jednym eq
-siódme: po wystawieniu postaci nie możemy na nią wchodzić z menu postaci tzn jeśli będziemy chcieli wejść to pojawi się okienko że postać będzie wycofana z handlu, kolejne wystawienie będzie możliwe po tygodniu od rezygnacji(wycofania postaci) z handlu
-ósme:z tego co napisałem będzie trzeba zrobić regulamin sprzedaże, który będzie musiał zaakceptować wystawiający postać i ująć to dobrze w regulaminie, wystawianie postaci będzie wymagało potwierdzenia hasłem albo potwierdzenia z e-mailu - coś w rodzaju potwierdzenia założenia konta
-dziewiąte: naraz mogą być wystawione dwie postacie oraz można kupić jedną postać raz na dwa miesiące, a wystawić jedną raz na miesiąc

Myślę że wprowadzenie czegoś takiego mogłoby zniwelować choć trochę problem wymiany konto: "nie chcesz postaci? sprzedaj ją i kup inną"


12 Paź 2013, o 20:37
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 22:01
Posty: 799
Podziękowano: 66 razy
Otrzymanych podziękowań: 195 razy
Nick w grze: Eld
Post Re: [Idea] Handel postaciami
chyba po ludzku nie rozumiesz, jest zakaz handlu postaciami i zawsze będzie

_________________
We are all the same, players in the game.


12 Paź 2013, o 20:40
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 16 Lis 2012, o 17:42
Posty: 89
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 37 razy
Post Re: [Idea] Handel postaciami
Nie
1Wbijam na konto babcia/dziadka wystawiam je na sell za 1 golda
2Przez pomylke pomylilem sie o jedno 0 i zamiast 100kk sprzedalem za 10kk:(
3Rozwoj sprzedazy kont za zlotowki mam 120lvl za 500zl wystawie je dla cb za 10kk golda w taernie itp.
4Oszustwa


12 Paź 2013, o 20:41
Profil
Post Re: [Idea] Handel postaciami
Kirliash napisał(a):
Nie
1Wbijam na konto babcia/dziadka wystawiam je na sell za 1 golda
2Przez pomylke pomylilem sie o jedno 0 i zamiast 100kk sprzedalem za 10kk:(
3Rozwoj sprzedazy kont za zlotowki mam 120lvl za 500zl wystawie je dla cb za 10kk golda w taernie itp.
4Oszustwa


Czytałeś wszystko co napisałem?
Pisałem że sprzedaż wymagałaby potwierdzenia hasłem, albo potwierdzenia wiadomości którą dostaniemy na e-mail... jak komuś dajesz hasło to bierzesz to na swoją własną odpowiedzialność...
"2" to już twój problem... jak nie umiesz policzyć zer to nie wystawiaj
"3" zastanawiałem się nad brakiem nicku, ew opłatą za niego, ale to jest 150 platyny, mało kogo interesuje zbieranie takiej kasy... i jeszcze podział na sprzedającego i kupującego postać... zastanawiałem się też nad wprowadzeniem dodatkowej opłaty za wystawienie w goldzie
"4" nic na to nie poradzisz... to lepsze niż teraz, setki osób szukają naiwniaków i kradną konta


12 Paź 2013, o 20:46
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: [Idea] Handel postaciami
Mój Boże!
Ile razy, jakimi słowami i w jakich językach trzeba napisać, że zakaz handlu kontami, postaciami, zakaz wymiany były, są i będą. Tu nie będzie żadnej zmiany. To zwyczajnie głupie i niepotrzebne jest.

Nie będziemy walczyć z potencjalnymi klientami Amber Gold i ich klonów. Jeśli do kogoś nie dociera zakaz w regulaminie to nie znaczy, że mamy dla takich osób tworzyć rozwiązania które będą za nich myśleć i chronić ich przed ich głupotą.

Administracja stoi na stanowisku, iż jeśli ktoś chce grać to zaczyna od prologu...

ps.
zamykam bo tu nie ma nad czym dyskutować.


12 Paź 2013, o 20:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 406 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron