Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 [IDEA] Wymiana waluty między serwerami 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
Witam.
Szukałem podobnego tematu, nie znalazłem, więc albo go nie ma, albo jestem ciemną masą, bo wyskakiwały mi jedynie wyniki w handlu i wymiany kasy przez graczy.

Cóż, ostatnio było na forum głośno odnośnie zmiany w Regulaminie (brak zasiadania, jedno konto=jeden gracz etc), no i pojawiły się głosy, by samemu zakładać nowe postacie, co ma być dodatkowo nagradzane/premiowane/zachęcani mamy być do tego, byśmy sami mieli kilka różnych klas postaci na koncie, zamiast zasiadać cudze. Tak się zastanowiłem i sam założyłem nową postać, tyle że na innym serwerze. No i tutaj się pojawiają schody. Mam kupę pieniędzy na swoim serwerze, z którą nie mam co robić (full eq, na epiku mi nie zależy, poulepszany sprzęt tak, jak tego chciałem), a przecież nie będę rozdawał. Wiem, że mają być nowe krainy, ale po zdropieniu nowych rarów - co prędzej czy później nastąpi - znowu stagnacja i gromadzenie bezsensowne majątku.

Jako, że uznałem założenie kolejnej postaci na tym samym serwerze za bezcelowe, to postanowiłem założyć na innym, ale mam problem właśnie z wymianą waluty. Oczywiście, próbuję znaleźć chętnych graczy, ale o to ciężko, jak również istnieje szansa oszukania (nawet, jeśli by oszust został ukarany, to i tak nadal kasa niewymieniona pozostaje...), więc wpadłem na pomysł - pewnie się nie przyjmie, ale cóż - by móc wpłacić gold/platynę NPC na jednym serwerze, a na innym je odebrać, wystarczy wpisać nick postaci docelowej i tylko ta postać będzie mogła to złoto/platynę wyjąć z tego hmm "depozytu". Ewentualnie żeby chociaż była jakaś możliwość przeniesienia złota/platyny między postaciami z różnych serwerów na tym samym koncie. Pozbywanie się złota z jednego z serwerów, a przybywanie na innym. Ludzie będą chętniej grać na większej ilości serwerów, jeśli będą mogli sobie przelewać swój majątek swobodnie (w końcu czy to tu, czy to tam, gdzieś tę kasę zarobili, poświęcili czas, nerwy etc). Kiedy by powstawał nowy serwer, można by na nim opcję "przelewów" blokować na jakiś okres (3 czy ileś miesięcy), by nie doprowadzać do nadużyć, że bogaci i dorobieni gracze ze starych serwerów są do przodu w porównaniu z nowymi, początkującymi. Jednak na już sporo istniejących serwerach możliwość takich "przelewów" byłaby na plus i zachęciłaby graczy do tworzenia wielu postaci, na różnych serwerach, szczególnie kiedy na jednym ktoś już osiągnie wszystko, co mógł osiągnąć, a nie chce zamrażać swojego majątku i ryzykować z oszustami...

Jestem ciekaw Waszych opinii, najlepiej konstruktywnych, a nie "nie, bo nie i już"...

Pozdrawiam serdecznie.

_________________
Image
Image
Image


22 Lis 2013, o 08:56

Podziękowali: Grendel (21 Gru 2016, o 12:48)
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
Takie rozwiązanie nie może zostać wprowadzone. Choćby ze względu na start nowych serwerów. Przychodzący do gry nowi gracze natychmiast byliby lata świetlne za tymi, którzy sobie majątek przerzucają z innego serwera. Oczywiście, newbie i tak są w plecy bo nie ogarniają - ale to jest obiektywna dysproporcja. Nie chcemy tworzyć kolejnej polegającej na dostępie do złota.


22 Lis 2013, o 10:02

Podziękowali: Kaldar (20 Gru 2016, o 22:21)
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
Przecież zaznaczyłem, że kiedy by powstawał nowy serwer, można by na nim takową opcję "blokować" na pewien okres czasu (nawet do pół roku), tak że po aktywacji różnica powodowana przez przelewy nie byłaby widoczna...

_________________
Image
Image
Image


22 Lis 2013, o 10:10
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
To podam Ci inny powód. Jakiś czas temu w gronie inżynierów i paru innych osób rozmawialiśmy nad narzędziem optymalizującym ceny przedmiotów sklepowych. Pojawiła się opcja, że jedno z przyjętych rozwiązań byłoby trudne do zaakceptowania bo byłaby stosunkowo prosta możliwość manipulowania cenami w przypadku zmowy kilku osób (kilku graczy chcących kupić epika jest w stanie od reki rzucić na rynek kilka kkk złota). Gdyby dopuścić transfery miedzy serwerami, pula środków możliwych do zaangażowania w spekulacje dramatycznie wzrasta.

Takie spekulacje można by robić już na samym handlu platyną. Zakładasz postaci na każdym serwerze, kupujesz platynę na tym na którym plata jest najwięcej warta (o ile to nie ten na którym grasz), sprzedajesz i robisz transfer złota na postać na której grasz... Teoretycznie z biegiem czasu to powinno doprowadzić do wyrównania cen, ale nie jestem pewien czy to dobry kierunek...


22 Lis 2013, o 10:21
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
Heavenmaker napisał(a):
Choćby ze względu na start nowych serwerów.


Ja tam widzę jeszcze inny, dużo bardziej istotny element - każdy serwer to oddzielny świat.

Nie może być tak, że na jednym świecie coś przepada bezpowrotnie, a na drugim magicznie się pojawia z powietrza.

Tak samo jak nie można przenosić postaci,tak samo nie można przenosić golda/itemków/platy.


Póki wymieniasz się z innym graczem, pula złota/platy na serwerze jest ciągle ta sama.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


22 Lis 2013, o 10:42
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 30 Lis 2016, o 12:37
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: BatemGo
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
A mnie wydaje się, że jednak może. :)
Będąc na innym serwerze goły i wesoły robię przelew realny z banku, kupuje plate i po chwili wystawiam ja na handlowym.
Jak za dotknięciem czarodziejskiej różyczki, pojawia się u mnie przepaść finansowa, tylko ze stoję po lepszej stronie przepaści. :))

Pomysł wymiany waluty przedni nie ma co ukrywać, ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, tylko, że realną.

Wyjaśniłem na początku posta.


20 Gru 2016, o 22:10
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 17 Paź 2016, o 06:42
Posty: 36
Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
Złoty kilof dla tego pana

_________________
Loth 117 Druid
100 wbity: 2016-9-9 22:23
110 wbity: 2017-1-2 23:34
Pierwsza Morana 23.04.2017
Koniec: 2017-9-21 21:37


20 Gru 2016, o 23:53
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
Tu już platynowy.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


21 Gru 2016, o 00:39
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016, o 18:38
Posty: 39
Miejscowość: Polska
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: GUldiur
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
To czemu jest podpisane [IDEA]
Jeżeli jest słabe ...
Pomysł oczywiście na -

_________________
Nie walcz z idiotami mają przewagę liczebną.
Potrzeba czasu, by się zestarzeć ~Paulo Coelho
Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.




http://scr.hu/0wms1/en1fy http://scr.hu/0wms1/0w9jy


21 Gru 2016, o 17:50
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016, o 18:38
Posty: 39
Miejscowość: Polska
Podziękowano: 27 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: GUldiur
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Wymiana waluty między serwerami
Wystarczy wymienić się z postacią 80+.
Nie będzie ona przecież ryzykowała utraty postaci ,jeżeli nie całego konta.

_________________
Nie walcz z idiotami mają przewagę liczebną.
Potrzeba czasu, by się zestarzeć ~Paulo Coelho
Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz.




http://scr.hu/0wms1/en1fy http://scr.hu/0wms1/0w9jy


21 Gru 2016, o 17:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 486 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron