Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Lepsze Turnieje 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lis 2011, o 16:44
Posty: 75
Miejscowość: Giżycko
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
@up
Jak pisałem turniej dzieliłby sie na 2 rodzaje-dla koxów bez oganiczenia najwyższego lvla postaci i dla newbie czyli dla tych który lvl najlepszej postacci nie przekraczałby np. 35 lvl w turnieju 20-29.

_________________
Nope.


24 Lis 2013, o 23:33
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2012, o 14:42
Posty: 56
Miejscowość: Ruska wieś
Podziękowano: 33 razy
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Nick w grze: Demolitore
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Gloks przecież ja przedstawiłem bardzo podobny pomysł Więc nie rozumiem co masz na myśli

_________________
W grze od 07. 2011r. (s1) ---> (s4) ---> (s7) ---> Ostlor
ŁUK 70
BRB 50


24 Lis 2013, o 23:38
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
skraczest

Po pierwsze - takich tematu było przynajmniej kilka. Po drugie, już zdarzyły się turnieje z takim podziałem. Po trzecie, brakuje ci podstawowej wiedzy o grze (morph nic nie zmienia), co sprawia że twoja opinia o tym może być po prostu wybiórcza.

Niedługo ma wejść regulamin, który zabrania posiadania kilku kont. Będzie okres przejściowy, gdzie będzie można poprosić o ich połączenie. Dopiero potem będzie sens rozważania takich pomysłów.
No i, 500 platy na turniejowy charek... chyba na 2-3 przedmioty z ~11 potrzebnych.


25 Lis 2013, o 00:43
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 12:37
Posty: 286
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 89 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Kyth Moire napisał(a):
Niedługo ma wejść regulamin, który zabrania posiadania kilku kont. Będzie okres przejściowy, gdzie będzie można poprosić o ich połączenie. Dopiero potem będzie sens rozważania takich pomysłów.


...a niby jak to ma pomóc ?, trochę bez sensu.

Sam mam 12 postaci na swoim koncie z czego 1 postać do gry a pozostałe 11 to postacie turkowe. Uważam, że to lepsze rozwiązanie od tworzenia oddzielnych kont, bo masz wspólne depo i platynę, którą wygra się jest do wykorzystania na innych postaciach.


25 Lis 2013, o 00:58
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Przecież wspomniane było wyżej. Nie będziesz mógł zapisać się do turnieju dla słabszych graczy, o ile masz na koncie postać ze znacznie wyższym poziomem. Połączenie kont ma wyeliminować przypadki, gdy ktoś zakłada dobrą postać na osobnym koncie.
Co nie byłoby trudne; wiele osób podobnie jak ja, posiada NU przedmioty i z łatwością mogłyby stworzyć turniejową postać na niskim/średnim lv prawie nie ponosząc kosztów. Trudno o NU płaszcz dla fizola :(


25 Lis 2013, o 01:03

Podziękowali: skraczest (25 Lis 2013, o 07:56)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 12:37
Posty: 286
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 89 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Obecnie ceny NU są kosmiczne coś z refa to ponad 8KK , diablo nu 30-40KK, a torki czy lawina ponad 80KK, więc nie pisz że stworzenie postaci turkowych jest proste!!!. Trzeba ogromnych środków by zdobyć taki sprzęt i mnóstwo czasu, nie każdy może sobie pozwolić na to.
No to teraz mnie zasmuciłaś. Mój trzyletni wysiłek w stworzenie postaci i zdobycie przedmiotów NU poszedł na marne(już widzę jak ceny NU spadną). Totalna załamka.Wychodzi na to, że posiadane postaci turkowych na jednym koncie nie ma sensu, a to wręcz zachęci do tworzenia oddzielnych kont. Ciekawe jak na tym zapanujecie, bo według mnie omawiane w innych postach tak zwane "domniemanie winy" zniszczy taerna.


25 Lis 2013, o 01:33
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Mam NU okowy snu i NU set reffa, podobnie jak komplet rarów z każdego bossa na niskim/średnim lv (z kilkoma wyjątkami - NU uguns oddałem, NU sidun/davgretor sprzedałem)... ponadto kilka zwykłych NU przedmiotów.
To nie było takie drogie. Mogę podesłać screeny, jeśli czujesz taką potrzebę.
Z tego co wiem, nie mam nawet największej kolekcji NU rarów na s1-s5.

Nie wiem jaki głupiec kupiłby cokolwiek z reffa za 8kk. Sam kupiłem po ~500-700k za sztukę, za dawnych czasów (starego Alair), gdzie choćby podczas kursów na icha większość czempów było zabijanych (co tłumaczy niską cenę). Nawet teraz nie są warte więcej niż 1.5kk za sztukę.

W dodatku, nowym graczom zależy głównie na turniejach 1-19, 20-29 i ewentualnie 30-44 lv. To na tych przedziałach jest najwięcej postaci turniejowych. Nie ma sensu rozmawiać o rarach z wenda, zwłaszcza że zostały wyparte przez inne rary.

Regulamin. Regulamin zabroni posiadania oddzielnych kont. Banalnie łatwo to sprawdzić, jeśli jakiś admin poświęci kilka minut na analizowanie, skąd zwycięzcy turniejów dla słabszych graczy zdobyli środki na przedmioty oraz ich ulepszenie.


25 Lis 2013, o 01:41
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 12:37
Posty: 286
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 89 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Podsumowując:
1. Obecny system turkowy nie pozwala początkującym graczom zaistnieć na turniejach.
2. Jak już gracz uzbiera wszytko z bosów i nie ma na co kasy wydać zaczyna bawić się w postacie turkowe by walczyć z nudą czekając do następnego upa. Jest to raczej naturalne postępowanie nie mające złego charakteru, gra sama wykreowała pewne mechanizmy, które podniosły tylko jej atrakcyjność.

W realu są zawody w sportach kontaktowych gdzie są ustalone przedziały wagowe (a nie wiekowe) dla zawodników . System podziału przedziałów lewelowych nie spełnia swojej funkcji.

Ja widzę tu potrzebę zmian samego podziału, który by mógł być zmieniony z obecnego na system mierzony powerem postaci co by bardziej dało szanse postacią nie wykokszonym.

Z trendu wynika, że jest duże zapotrzebowanie na turnieje, i jest ich zdecydowanie za mało, jeśli będzie można uczestniczyć tylko postacią główną to ilość turniejów w jakich gracz może uczestniczyć drastycznie spadnie.

Tak wiec zamiast wykorzystać to co dobre wolicie całkowicie zabić ducha rywalizacji na arenie turniejowej.
Jest jeszcze aspekt platyny, której idzie bardzo dużo na ulepszania postaci turniejowych, gracze stracą motywację do ich tworzenia i zużycie platyny spadnie co jest jak podcinanie gałęzi na której się siedzi.

Nic tylko pogratulować Wam kreatywnego myślenia.


Ostatnio edytowany przez Hard, 25 Lis 2013, o 02:52, edytowano w sumie 1 raz



25 Lis 2013, o 02:41
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Hard. Jesteś w stanie mi wytłumaczyć, w jaki sposób podział turniejów na noob i pro graczy (czyli de facto dwa razy więcej turniejów) utrudni graczom wydającym dużo platynę na postaci, na korzystanie z nich na turniejach? Będą mogli walczyć/zarabiać tyle samo.
Nie będą tylko brali udziału w turniejach, które nie są dla nich przeznaczone.

Przynajmniej na razie, nie ma żadnych konkretnych rozwiązań. Chociaż plany ograniczenia ilości kont na osobę jest faktem, to konsekwencje tego w odniesieniu do turniejów są tylko przypuszczeniami.
Dlatego takie pomysły są olewane, a tematy zamykane. Co sprawia że autorzy takich tematów narzekają, że administracja nie uwzględnia ich pomysłów.

Wtedy ludzie gratulują nie "kreatywnego myślenia" (co ty o nim wiesz?), a "tworzenia gry w oparciu o opinie graczy".


25 Lis 2013, o 02:50
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 12:37
Posty: 286
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 89 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Lepsze Turnieje
Kyth Moire napisał(a):
Hard. Jesteś w stanie mi wytłumaczyć, w jaki sposób podział turniejów na noob i pro graczy (czyli de facto dwa razy więcej turniejów) utrudni graczom wydającym dużo platynę na postaci, na korzystanie z nich na turniejach? Będą mogli walczyć/zarabiać tyle samo.
Nie będą tylko brali udziału w turniejach, które nie są dla nich przeznaczone.
.



xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Wpis usuniety. Przez autora.
Kyth Moire Sorrka


Ostatnio edytowany przez Hard, 25 Lis 2013, o 20:19, edytowano w sumie 1 raz



25 Lis 2013, o 03:02
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 277 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron