Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Nowy, specialny serwer 

Jaka jest Twoja wizja nowego serwera?
Serwer ze znacznym ograniczeniem expa i możliwości zdobycia złota. 33%  33%  [ 18 ]
Jw, plus możliwość orania na żółtym. 20%  20%  [ 11 ]
Jw, plus zwiększenie kar za śmierć w pvp. 11%  11%  [ 6 ]
Uważam, że taki serwer jest zbędny. 35%  35%  [ 19 ]
Razem głosów : 54

 Nowy, specialny serwer 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 17:11
Posty: 153
Podziękowano: 323 razy
Otrzymanych podziękowań: 108 razy
Nick w grze: Maerle
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Wg mnie serwer dla kilkunastu osób ze "starej gwardii" nie ma racji bytu (bo jestem pewny, że tylko wspomniani wyżej "koneserzy" by tam zaglądali).
Pomijam już biznesowe uzasadnienie jego utrzymywania...

_________________
Gildia: Wytrawni Smakosze
Profesja: Barb [Ostlor]


25 Lis 2013, o 11:27
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Mar 2011, o 23:04
Posty: 100
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Mi się pomysł podoba,jak pojawi się ankieta, jestem za! :)

Rozumiem hardcorowy serwer czyli wszędzie PvP i większy exp za zabicie wroga w PvP? Oraz zmniejszony exp za bossy i moby? :D

Może też opcja spadania z lvl oraz mozliwość wypadnięcie z takiego przeciwnika przedmiotu z jego eq w formie uszkodzonej? :mrgreen:


25 Lis 2013, o 12:10
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Raczej chodziło mi o spokojny serwer, gdzie wbity 30 level po miesiącu ostrego expienia naprawdę cieszy, podobnie jak 100k w depozycie, a gdy jeszcze do tego jest jakiś rar w ekwipunku to już nic tylko się urżnąć ze szczęścia. Nie każdy lubi oranki i to trzeba uszanować, zresztą tutaj radziłabym poczekać na reformę czach i tarcz. Taki oro-serwer byłby jak napisał kolega na początku strony stworzony dla 20-40 osób ze starej gwardii, a nie o to przecież chodzi.

Dodam ankietę, dajcie znać znajomym, może coś z tego kiedyś będzie. Mi chodziło raczej o dłuższe delektowanie się smaczkami gry na niskich i średnich poziomach niż o server pvp.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


25 Lis 2013, o 14:22

Podziękowali: 2 skraczest (25 Lis 2013, o 15:09), Torkil (25 Lis 2013, o 14:29)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2012, o 14:42
Posty: 56
Miejscowość: Ruska wieś
Podziękowano: 33 razy
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Nick w grze: Demolitore
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Calipsis czyli Ci chodzi o taki serwer typu Role Play Game czyli prawie 0 pvp spokojne expienie gdzie 1kk to jest prawie nie osiągalne. Co do serwera HC typu gdzie się nie pojawisz 10 na raz chce Cię zaorać to takiego serwera chyba nigdy nie będzie co do pomysłu Calipsis dam duuuże tak i będę szukał ludzi do poparcia tego pomysłu

_________________
W grze od 07. 2011r. (s1) ---> (s4) ---> (s7) ---> Ostlor
ŁUK 70
BRB 50


25 Lis 2013, o 14:27
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
@ Calipsis, temat śledzę od początku i jego idea bardzo mi się podoba. Czekałem na ankietę, czekałem i niby się doczekałem, ale...
No właśnie, zawsze jest jakieś "ale" (a jak nie ma to zawsze można jakieś Ale wypić :D )
Chodzi mi o opcje w ankiecie, brakuje mi opcji w stylu: " ograniczenie expa, złota oraz możliwości dropu rarów" bo na taką opcję oddałbym głos.
A skoro to miałby być taki wymarzony serwer, to i ja podzielę się moimi marzeniami co do tego serwera:
- zamiast oro na żółtym/czarne wszędzie wolałbym aby kolory pól pozostały bez zmian z tym, że ochro po dedzie nie trwałoby 48 godzin tylko 60 min.
- ograniczony w stosunku do obecnego, stały % na drop rarów :arrow: drop rara z dowolnego bossa/czempa wynosiłby zawsze 1% na każdy rar. Szansa na drop nie zmniejszała by się, tylko byłaby zero-jedynkowa na zasadzie:
(podam przykład na jaskółce)
rary na jaskółce są od 75 lvl
75 * 1,4 = 105
do lvl 105 (włącznie) szansa na rar wynosi zawsze 1%
powyżej 105 lvl szansa na rar wynosi 0 %.
Oczywiście jeśli chodzi o pt to jakakolwiek postać o lvl większym niż 105 powoduje że szansa na rar również wynosi 0%
zgodnie z tym przykładem rary z herszta przestałby lecieć od 22 lvl (15 * 1,4 = 21 :arrow: maksymalny poziom przy któym coś dropi)
- brak epików
O co chodzi z tą zmianą szansy na rar? Moim zdaniem po takiej zmianie rar to byłby rar, kosztowałby grube kk i to byłoby coś do czego gracze mogliby dążyć, bo obecnie komplet rarów nie jest jakimś wielkim wyzwaniem.
A przy zmniejszonym expie i tak bossów robiłoby się dużo więcej, więc jednak rarki by leciały.
drop na 1%? to dopiero serwer HC


25 Lis 2013, o 14:51
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Mar 2011, o 23:04
Posty: 100
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
@up troche się rozpędziłeś z tymi lvl na rary :D

Jak juz zmniejszyc szansę to zrobic to liniowo, a nie po całości...

Zwyczajnie zmniejszyć szansę na rar o połowę i załatwione (jezeli szansa na rar wynosi obecnie 1% to będzie 0,5%).

A jeżeli chodzi o zdobywanie rarów na wyzszych lvlach to też zmniejszyć o połowę np. Obecnie na Fyodora szansa na rar spada od 76-100 lvl od 100-60% to zmniejszyć do 30% poprostu :D
w tym przypadku realna szansa na drop z Fyodora (przy normalnym 1%) wynosiłaby 1% x 0.5 x 0.3 = 0.15% :D czyli na zrobionych 1000 Fyodorków 15 rarów (45 bo mamy 3 rary).

Tego chcecie? :mrgreen:


25 Lis 2013, o 20:21
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2012, o 14:48
Posty: 92
Podziękowano: 191 razy
Otrzymanych podziękowań: 117 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Nowy serwer ... marzenia dobra rzecz....
( pvp na zasadzie : wszyscy mają rs , kilka elementów retro taernu, kilka elemntów do wprowadzenia których zabrakło jaj na serwach 1-5... )byłbym na + , ale patrząc jak bardzo zagubiona we własnej pracy , jak tyra w pocie czoła ekipa , z jakim zapałem wprowadza to co będzie/miałobyć niebawem wprowadzone skomentuje te zapędy tak :
Spoiler:


edycja@ kyth
po podklasach ....
:
Spoiler:

_________________
okrucieństwo jest naszą powinnością , bo cóż wredniejszego ....
tożsamość,nienawiść,pamięć

nie


Ostatnio edytowany przez DruidzkieŚci, 26 Lis 2013, o 10:49, edytowano w sumie 1 raz



26 Lis 2013, o 03:54
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 25 Lis 2013, o 13:43
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Jestem za stworzeniem takiego serwera.

A oto pare moich propozycji ( wiele waszych propozycji może się powtórzyć ) :
- Zwiększone straty podczas walki pvp w postaci utracenia większej ilości doświadczenia oraz ( możliwość zdobycia cennych itemek z gracza )
- Zwiększenie trudności zdobycia rarów
- Zmniejszenie szybkośći zdobywania doświadczenia w grze
- Ograniczenie chodzenia na bossy ( dana osoba może przejść się raz na danego bossa w ciągu np. 3 h )

Dzięki temu ,że wolniej zdobywało by się lvle to gracze którzy by zdecydowali się gre na tym serwerze, grali by dalej :) Oczywiście dzięki temu byłby lepszy klimat w grze, bo wg. mnie ja to np. lubie grać gdy lvle zdobywa się powoli a nie wbijasz 30 w 3 dni no i już zaczyna się nudzić gra.


26 Lis 2013, o 05:31
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2012, o 14:42
Posty: 56
Miejscowość: Ruska wieś
Podziękowano: 33 razy
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Nick w grze: Demolitore
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Arato te pomysły już były lecz z tym chodzeniem na bossy trochę się rozpędziłeś :D
To jest oczywiste ,że gdyby taki serwer powstał to ze wszystkich serwerów 1-5 wbiłyby 100+ lvl i grały.
Moja opinia jest taka : Pomysł dobry, trzeba by opracować dokładnie jakby to wyglądało i wtedy wysłać to GM. Ale trzeba dać trochę czasu zabieganej administracji.Najpierw musi się uspokoić sytuacja z Upkami potem można myśleć o nowym serwerze.

_________________
W grze od 07. 2011r. (s1) ---> (s4) ---> (s7) ---> Ostlor
ŁUK 70
BRB 50


26 Lis 2013, o 10:33
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy, specialny serwer
Nie sądzę, żeby utworzenie serwera oraz ustawieniu niektórych jego parametrów byłoby aż tak trudne. Kwestia, czy chcą stworzyć kolejny server. Na chwilę obecną - nie, nie chcą.
Inaczej sprawa może wyglądać po kilku większych upach. Może po podklasach?


26 Lis 2013, o 10:36
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 284 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron