Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Pety, ich bonusy 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lis 2013, o 13:27
Posty: 24
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 46 razy
Nick w grze: WiochMen
Odpowiedz z cytatem
Post Pety, ich bonusy
Odkąd zostały wprowadzone pety jednorazowe, to chcąc nie chcąc te gildiowe nawet z 3 klatki straciły swą wartość i zostały w pewien sposób zdegradowane.

Wiele osób powie iż One expią i ogólnie są lepsze co wg mnie prawdą nie zawsze jest (patrz aktywność, taktyki no i np rozproszenie holma u kraba czy skok farida u muszek co maja 40lvl :shock: )

Wydaje mi się iż balans petów gildiowych był dobry właśnie do momentu wprowadzenia wielu nowinek no i tutaj nasunęła mi sie pewna myśl, która nie zaburzy podstaw związanych z petami a nada im wiekszego sensu.

Tak więc dodał bym po prostu bonusy do najlepszych możliwych petów którym w sumie bardzo by się to przydało no i przykładowo w sprawie darklinga dodało by to mu większego sensu (jego taktyki czasem są straszne.... )
Więc przejdę do sedna i pokaże o co chodzi:

Kudłacz - jak sama nazwa wskazuje i wygląd *to bestia wyjątkowo trudna do pokonania* tak więc dodatek w formie bloku raz na jakiś czas który podkreśli jego pancerz wyglądał by przyzwoicie:
Rozproszenie Holma 10%

Tłuk - Posiadając tego peta uważam i mając wgląd w inne uważam iż jest on najbardziej kompletnym z 3-ciej klatki więc i bonus powinien być najmniejszy, lecz czasem jego opis wydaje się być przekłamany *Ogromna wytrzymałość stwora czynią z niego doskonałego kompana* wg mnie nie jest aż tak wytrzymały, muchy czy krab posiadają znaczenie wyższe resy, a wbicie nawet 10 poziomów niewiele zmienia :D
Skok farida 8%

Darkling - Zdecydowanie najbardziej pokrzywdzony pet z 3 klatki, może i posiada całkiem pokażne obrażenia ale jego lenistwo irytuje wszystkich włascicieli (do tego czesto zapomina o ince i bije jak twig :lol: ) tak więc tutaj bonus powinien być najwyższy:
Szansa na podwójny atak 12%

Twig - Wg mnie dorównuje tłukowi a nawet góruje nad nim, lepsza aktywnosc od darklinga, niezłe obrażenia + fajne debufy no i największa ilość HP, więc pomysłu na bonus za bardzo nie mam lecz proponuje:
Szansa na trafienie krytyczne 8%

Oceniajcie, komentujcie, wpisujcie własne propozycje petów w sumie niektóre z niższych klatek również potrzebują delikatnego liftingu, wg mnie nie zaburzy to rozgrywki a nada sens niektórym petom

Pozdrawiam

_________________
Tłuk (Thor):
90 [✓]
100 [✓]
105 [✓]
110 [X]


Jaki właściciel taki pet ;)

http://www.youtube.com/watch?v=B3J6CyeFUds


12 Gru 2013, o 13:21

Podziękowali: 6 Bubazz (12 Gru 2013, o 15:29), Casanoova (19 Wrz 2014, o 12:33), DruidzkieŚci (19 Wrz 2014, o 11:57), koksek (26 Wrz 2014, o 09:43), Mathew (14 Kwi 2014, o 16:14), Nicolay (12 Gru 2013, o 16:17)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 2 Lut 2012, o 11:21
Posty: 80
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, ich bonusy
pomysł sam w sobie dobry, tym bardziej że wpadłeś na niego podczas rozmowy ze mną :D ja osobiście na vd posiadam kraba, i nie mam zamiaru go na nic innego wymieniać jest on o tyle dobry że nie potrzebuje leczenia, ustoi praktycznie każdego mniejszego bossa, z druidem to pewnie by więcej rund na szatanie ustał jak ja swoim VD. Jakie jego plusy są względem mojej osoby? daje rozkaz grubaska czasem strach i panikę, bić i debufować nie musi, bo robię to ja. Pełni dla mnie funkcje tzw tanka co odbiera na siebie ciosy i zwiększa mi resy oraz uderzenie. Najbardziej zależy mi na tym by nie expil :D po prostu podbija mi psycho rarki co jest dla mnie najważniejsze w bieganiu na małe bossy.

Napisałęm tak w celu porównania czemu wole kraba a nie peta z 3ciej klatki i zrazem chciałem zwrócić uwagę że zmiany są potrzebne popierając założyciela tematu. Do samych zmian jakie zaproponował nie będę się odnosił. Dodam jeszcze jedną ważna rzecz, by mieć kraba wystarczy 12pl lub 180k i 60lvl :P


12 Gru 2013, o 13:44
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Lut 2012, o 20:33
Posty: 137
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: IceG
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, ich bonusy
Jestem na nie. Zaletą petów gildyjnych jest ich "darmowe wskrzeszanie" i możliwość expienia. Kraba mamy, jest koxem, ale padnie i musimy wydać kolejną kasę i expić od początku.

Jeżeli chodzi nawet o same bonusy to proszę Cie.. Twig miałby szanse na kryta taką jak ja w full secie.. Inne mooby też mają ładne bonusy..
Chciałbym zauważyć, że pety gildyjne nie są słabe bo niektórzy biorą motyla zamiast druida na gorzałę (pozdro Scamp i Hass).

_________________
Icegirl S4 ryc expiący na mokrych 40 OFF Mielony i Schabowy
IceG/Artemidkaa S5 Łuk 114+ Avalon X


13 Gru 2013, o 09:28
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, ich bonusy
Ulepszanie petów z trzeciej klatki z tego powodu że weszły jednorazówki? Chyba coś tu nie tak.


Zamiast narzekać zacznij je expić.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


13 Gru 2013, o 10:53
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lis 2013, o 13:27
Posty: 24
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 46 razy
Nick w grze: WiochMen
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, ich bonusy
http://scr.hu/0yys/n9b67

Wyexpienie nawet 9 lvl to sporo zważywszy na exp jaki trzeba wbic a korzyści... szczerze nie widze żadnych poza niewielką zmianą w HP :D

Jednorazówki tym się różnią iż większość z nich posiada lepsze umki bardziej przydatne, a zapewne po wprowadzeniu nowych petów expiących z jeszcze to bardziej wymyślnymi możliwościami już te z 3 klatki będą przeżytkiem.

To samo miałem z ogarem w swoim czasie, najwyższy pet na serwerze, pierwszy +70 ogarek, wprowadzono jednorazówki i pet stał się jak każdy wie.... totalnie bez sensu, to samo zaczyna się pojawiać z gildiowymi (aktualnie 1 i 2 klatka, do 3 powoli dochodzimy)

P.S I to nie jest narzekanie a po prostu obiektywna ocena zmian i negatywnych przemian względem petów niby najtrudniejszych do uzyskania jak i najdroższych. Darklinga również expiłem na s4, morał z tego był taki iż leń na zawsze nim już pozostanie (aktywnosc) :lol:

_________________
Tłuk (Thor):
90 [✓]
100 [✓]
105 [✓]
110 [X]


Jaki właściciel taki pet ;)

http://www.youtube.com/watch?v=B3J6CyeFUds


13 Gru 2013, o 12:52
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2013, o 13:57
Posty: 21
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: Brakon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, ich bonusy
Sugerowałbym raczej krytyki dać Darklingowi (Który jako podróbka MO ma dawac dmg, a Twigowi jako debuferowi podwójne.
Pomysł jakiś jest, ale pewnie nie ma szans na wprowadzenie.

_________________
Gildia to rodzina, którą wybieramy sobie sami.
Brakon s2 lvl 100


19 Wrz 2014, o 11:06
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 18:18
Posty: 26
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, ich bonusy
Jestem całkowicie na NIE, ulepszać pety które i tak już w tym momencie są bardzo dobre jest przesadą. Bonusy które ty podajesz czyli kryt itd? to te pety zaczną być bardziej przydatne niż gracz. Jestem również posiadaczem Ogara lvl 75 i co ja mam powiedzieć?


19 Wrz 2014, o 13:54
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety, ich bonusy
To dość stara propozycja, jeszcze sprzed naszej informacji na blogu o rozpatrywanych punktach dot.reformy petów. W naszej liście jest punkt "balans petów gildijnych", ale dotyczy on nie tyle - jak przedmówca napisał - wzmacniania tych petów gildijnych, które i tak są dobre, i najpopularniejsze, ile ewentualnego wyrównania różnic petów, które odstają w klatkach, których nikt nie bierze.

Co do samej koncepcji wzmacniania petów gildijnych wzgl jednorazówek - jednorazówki są takie dobre, ponieważ nie expią, nigdy nie staną się mocniejsze, niż w momencie kupna. Coś, za coś, taka jest idea.

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


19 Wrz 2014, o 14:10
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 437 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron