Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Nowe skiny- dodatki do Eq 

Czy podoba Ci się ten pomysł?
Tak 70%  70%  [ 16 ]
Nie 26%  26%  [ 6 ]
Tak, ale zmieniłbym.... (info w komentarzu) 4%  4%  [ 1 ]
Razem głosów : 23

 Nowe skiny- dodatki do Eq 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Nowe skiny- dodatki do Eq
Witam.
Mówi się o tym, że po Taernie biegają klony :arrow: tak samo wyglądający gracze itd. Skinów (tych naprawdę ciekawych i fajnych) jest jak na lekarstwo, zarówno w rarach jak i sklepowym eq (choć przyznam że nowe sety są genialne w swoim wyglądzie, ale dopóki się upowszechnią na morphy minie wiele zim).
Tworzenie nowych skinów to proces długi, żmudny i dostarczający rysownikom zapewne dużo radości :D
A co jeśli spojrzeć na to z trochę innej strony?
By wilk był syty i owca cała, czyli gracze mieli wygląd godny herosów, a rysownicy chwilę oddechu może by tak wprowadzić "itemki ozdobne"?
Np:
Hełm: pióra ptaków (kilka podstawowych wzorów)
buty: różne rodzaje ostróg (i co z tego że nie ma koni :D )
peleryna: Jakieś ozdobne falbany/koronki (dla Was drogie Panie) tudzież kutasy na dole peleryny
Do tego ozdobne sznury zwieszające się z rękawic tak by je było widać, naramienniki na zbrojach,ochranaicze na kolana. Ozdobne jelce w broni, umba na tarczach czy głowice w laskach magów...
Małym nakładem pracy można byłoby urozmaicić trochę taernijską modę.
Oczywiście wszystko to byłoby do kupienia za imperiały w sklepie (np u Issy).
Gdyby te dodatki można było pigmentować niezależnie od itemu do którego są doczepione (np przed ich doczepieniem) byłoby jeszcze lepiej,
Później kładziemy dodatek w okno ulepszenia razem z itemem i za kilkanaście tysięcy złota mamy swoją własną, wymarzoną tarczę.
Co Wy na to?
Tradycyjnie ankieta.
P.S.
Późno już, jeśli czegoś nie dopisałem to przepraszam, zrobię to jutro.


6 Sty 2014, o 00:57
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2013, o 20:12
Posty: 66
Podziękowano: 86 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Nick w grze: Rabu
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Pomysł jest świetny, Taern pozbyłby się ,,klonów'' po 40+ lvl.Tylko czy graficy nie mieliby wtedy za dużo do roboty...

_________________
Rabu - Łucznik - Duneb - 98 lvl + ogar czarny 82 lvl i aquaera 82 lvl

Nie kłoć się z głupcem, bo zniży Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


6 Sty 2014, o 02:02
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2013, o 20:38
Posty: 21
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: BasRycek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Dla mnie bomba oddaje głos na tak :D
Osobiście sam gram w full morf (aktualnie gold ninja) a co do grafików hmmmm ........
to chyba ich praca i za to biorą pensję my się domagamy skinów to niech poproszą o podwyżkę.

http://scr.hu/0csr/mydx1

_________________
Image
Image
BasMag S4 OFF MO 89
BasRycek S4 OFF Ryc 98
Verdehile S7 Nadal trenuje


Ostatnio edytowany przez BasMag, 7 Sty 2014, o 15:13, edytowano w sumie 1 raz



6 Sty 2014, o 04:09
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Sty 2014, o 12:07
Posty: 13
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Ezioxxxx
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Pomysl bardzo fajny oddaje glos na TAK :D

Mamy jeszcze kilka osob z dobrymi pomyslami :D ( sy za spam )

Gdybyś za pierwszym razem edytował, zamiast pisać post pod postem, to nie byłoby ostrzeżenia. A tak łączę posty i przyznaję ostrzeżenie za spam. rzuff.

_________________
Kto się wywyższa zostanie poniżony...


Idę przez mrok,
jestem pewny,
że nic mi się nie stanie,
bo wiem,
że czuwasz nade mną Panie...


6 Sty 2014, o 12:52
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 18:08
Posty: 145
Miejscowość: Wojnicz
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 49 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Po co te wszystkie ozdoby? Gdzieś chyba było napisane, że Taern to gra dark fantasy. Ponadto już teraz pełno jest chodzących tęcz, które są tak bardzo (nie)klimatyczne.

PS według mnie kilka ozdób nie zmieni tych "wojen klonów". Tu potrzebne są alternatywne rary, sety i skiny, co administracja będzie wprowadzać. I tak jest lepiej niż rok temu, gdzie każdy mag nosił set z fyo :)

_________________
Sypię piaskiem, okazjonalnie wystrzelę coś z łuku.


6 Sty 2014, o 14:45
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Robinzgrubł napisał(a):
Po co te wszystkie ozdoby? Gdzieś chyba było napisane, że Taern to gra dark fantasy. Ponadto już teraz pełno jest chodzących tęcz, które są tak bardzo (nie)klimatyczne.

PS według mnie kilka ozdób nie zmieni tych "wojen klonów". Tu potrzebne są alternatywne rary, sety i skiny, co administracja będzie wprowadzać. I tak jest lepiej niż rok temu, gdzie każdy mag nosił set z fyo :)

Gdyby to było dark fantasy, to po mapkach nie biegałyby postacie w kolorze różowym jak wschód słońca w Himalajach :D
Nikt nie każe ubierać postaci w koronki:
Jeśli to miałby być klimat DF to rogi na hełmie/kolce na tarczy itd chyba by się w to wpisywały moim zdaniem.
Odbiegając od tematu:
Klimat w Taernie? Gdy na handlowym pełno jest "selne" a na globalu zamiast "poszukuje śmiałków na wyprawę na orczego czarownika" jest "ekipa na fjo fast" ?
Dla mnie ostatnią grą jak trzymała klimat był pewien stary, papierowy rpg z młotem bojowym w nazwie. Ale może człowiek był wtedy młodszy i miał więcej zapału...
Rafi13 napisał(a):
Pomysł jest świetny, Taern pozbyłby się ,,klonów'' po 40+ lvl.Tylko czy graficy nie mieliby wtedy za dużo do roboty...

Właśnie o to chodzi że nie. Zrobienie kilku podstawowych wzorów w każdej z takich kategorii byłoby o wiele szybsze i łatwiejsze niż zrobienie takiej ilości nowych skinów by dawały takie same możliwości zmieniania wyglądu postaci, jak 2-3 dodatki do eq możliwe w kilkudziesięciu kombinacjach (kolor dodatków i ich kombinacje)


6 Sty 2014, o 16:05
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Temat skinów szeroki jak rzeka. Było już wspomniane, że pracują nad różnorodnością i zwiększeniem ich ilości. Pomysł dobry w kwesti tych klimatycznych, wrogich detali, ale beznadziejny co do falbanek itp. Jak dla mnie gra ma być mroczna, a postacie wyglądać mocarnie i poważnie. Postanowiłbym poczekać do następnej generacji skinów oraz sprzętu w sklepach i wtedy pomyśleć co dalej.
Edit: I w tamtym temacie popierałem kobiece eq, ale nie mam ochoty oglądać Pań na lokacjach jako "firankowe strachy". Na pewno owy temat wpłynął na myślenie Ekipy i planują coś z tym ruszyć, dobry kierunek, ale to nie temat na te same wpisy. Sam nie używam dużo morphu, można powiedzieć że bardzo mało, ale jak ma być coś nowego to niech dopasuje się do tego swojskiego klimatu Taernu.

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


Ostatnio edytowany przez Dragonn, 6 Sty 2014, o 17:10, edytowano w sumie 1 raz



6 Sty 2014, o 16:29
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Dragonfire78 napisał(a):
Temat skinów szeroki jak rzeka. Było już wspomniane, że pracują nad różnorodnością i zwiększeniem ich ilości. Pomysł dobry w kwesti tych klimatycznych, wrogich detali, ale beznadziejny co do falbanek itp. Jak dla mnie gra ma być mroczna, a postacie wyglądać mocarnie i poważnie. Postanowiłbym poczekać do następnej generacji skinów oraz sprzętu w sklepach i wtedy pomyśleć co dalej.

Nie tak dawno był temat (dosyć popularny) o braku kobiecego eq, gdzie Panie (i nie tylko) na to narzekali. Falbanki,koronki i inne tego typu rzeczy to ukłon właśnie w stronę pań (może jakaś by się na coś takiego skusiła)
Co do klimatu w Taernie, to napisałem co o tym sądzę w poprzednim poście ;)


6 Sty 2014, o 17:01
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Kwi 2012, o 23:47
Posty: 530
Podziękowano: 141 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Nick w grze: Alt
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Do zrobienia unikalnej postaci wystarczy trochę wyobraźni, jak ktoś chce wyglądać inaczej to robi to i przy obecnym zestawie itemów.

Natomiast co do pomysłu, nie bardzo widzę 'doczepianie' elementów do już istniejących, malowanie wzorków itd, ponieważ problem pojawi się przy próbie zmiany, będzie konieczny kolejny interfejs u kowala, na 'usunięcie dodatkowych elementów', zapewne będzie wymagana też zmiana w kodzie przy np malowaniu, by dodatkowe elementy również się malowały. No i na koniec samo dodawanie elementów - powiedzmy wrzucą po 3 do każdego ubioru, ale one będą i tak tak samo dodawane(w tym samym miejscu, bo na przeciągnij+upuść nie ma co liczyć), więc nie zmieni to znowu tak dużo, a pracy jednak trochę będzie wymagać, więc wolę by skupili się na questach i nowych bossach, niźli na czymś takim :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=deBP2qJZ9XE
W grze od 12.2011 - 02.2014. Obecnie sporadycznie :)
Znany też jako Altair
Ostatni z rozwiązanej grupy Elitarnych Testerów.
Dawniej mod/smod na s4, eu, s3 i mod forum.com


7 Sty 2014, o 01:43
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe skiny- dodatki do Eq
Alt napisał(a):
Do zrobienia unikalnej postaci wystarczy trochę wyobraźni, jak ktoś chce wyglądać inaczej to robi to i przy obecnym zestawie itemów.

Wiesz, ja nie dam rady pomalować swoich ukochanych butków na wymarzony czarny kolor, bo wychodzi mi jakiś szarobury, więc czasem chęci się brutalnie zderzają z rzeczywistością.
Alt napisał(a):
Natomiast co do pomysłu, nie bardzo widzę 'doczepianie' elementów do już istniejących, malowanie wzorków itd, ponieważ problem pojawi się przy próbie zmiany, będzie konieczny kolejny interfejs u kowala, na 'usunięcie dodatkowych elementów'

Wystarczy jakaś miksturka lub rzecz, np szczypce kowalskie którymi byśmy wyrywali te dodatkowe zęby z tarczy, taki dodatek (jak i same szczypce) ulegałby zniszczeniu. Skoro kładąc w okno ulepszeń ekstraktor gra wie że chcemy przetopić rar, kładąc te przykładowe szczypce w oknie składników i sprzęt w oknie sprzętu, dodatki byłyby usuwane. O malowaniu wzorków nic nie wspominałem ;)
Alt napisał(a):
zapewne będzie wymagana też zmiana w kodzie przy np malowaniu, by dodatkowe elementy również się malowały.

To będzie w tym wypadku konieczne, ale należy zwrócić uwagę na to, że były już głosy za tym by np rękojeść miecza malować jednym kolorem, a ostrze drugim. Z tego co pamiętam pomysł spodobał się graczom (czy Drygu będzie się chciał w tym grzebać to inna sprawa)
Alt napisał(a):
No i na koniec samo dodawanie elementów - powiedzmy wrzucą po 3 do każdego ubioru, ale one będą i tak tak samo dodawane(w tym samym miejscu, bo na przeciągnij+upuść nie ma co liczyć), więc nie zmieni to znowu tak dużo, a pracy jednak trochę będzie wymagać, więc wolę by skupili się na questach i nowych bossach, niźli na czymś takim :D

No niby tylko 3 rzeczy. Ale mając 6-7 rzeczy do takiej przeróbki (hełm,płaszcz,zbroja,spodnie,buty,bron,tarcza) to daje nam już całe multum kombinacji.
Co do nawału pracy:
Balans PvP za nami, nowe rary i sety są. Podklas i targowiska nie będzie. Ciekawe na czym skupi się teraz Ekipa? Na bosach? Też, ale pewnie nie tylko.
P.S.
Ja tam nie jestem wybredny, dla mnie by wystarczyło by wygląd paska był wyświetlany na naszej postaci, najlepiej na zbroi


7 Sty 2014, o 03:02
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron