Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 HH dla ekipy czyli event NH 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post HH dla ekipy czyli event NH
Witam wszystkich

Mam propozycję dotyczącą zarówno gry jak i forum.
Propozycja ta narodziła się w mojej głowie wskutek tego, co obserwuję od jakiegoś czasu w grze i na forum.
Jak się poczyta forum ostatnimi dniami to tak: a to boss za silny, a to sety złe, a to gromak odchodzi jako gracz i nie może odejść, a to nazgull be i tak w kółko. W grze to samo jak się tylko mod odezwie to zaraz jęki, płacze, krzyki, oskarżenia.
Ludzie wyluzujcie trochę - ile można? Przecież jesteśmy w tym wszyscy razem i sam bezproduktywny hejt niewiele nam da. Powoduje jedynie napięcie na linii gracze - ekipa, dodatkowo wywołuje z pewnością frustrację u części członków Ekipy.
Nie chcę się tutaj mądrować i udzielać rad typu: za silny boss to nie chodź, zły item - nie kupuj/naprawiaj, bo nie o to mi chodzi.

Proponuję event od graczy dla Ekipy w postaci tygodnia No Hate - czyli taki HH ale w formie NH :D.

Z Nowym Rokiem wprowadźmy pozytywne nastawienie.
Przy okazji mamy szansę przekonać się jak tak postawa ze strony graczy wpłynie na Ekipę.


Oczywiście zgodnie ze zdaniem wielu graczy event będzie zapowiedziany co niniejszym czynię!

Data eventu: od 13.01.2014r godz 9.35 rano do 19.01.2014r. godzina 23.05

Zasady eventu:
1. Podczas trwania eventu wszyscy gracze są mili i uprzejmi do każdej osoby funkcyjnej.
2. Przez cały event funkcyjny ma zawsze rację.
3. W tym okresie na forum zakładamy tylko pozytywne tematy – czyli mówimy/ piszemy o tym co jest fajne i co nam się podoba.
4. Nie czepiamy się funkcyjnych o błędy, potknięcia i wypaczenia.
5. Przymykamy oko na bugi, lagi i niedopatrzenia.
6. Unikamy wszelkich negatywnych zachowań zmuszających funkcyjnych do karania.
7. Dajemy funkcyjnym w spokoju pograć i nacieszyć się grą.
8. Minimalizujemy zgłoszenia i pytania do osób funkcyjnych a najlepiej w okresie trwania eventu nie robimy tego w ogóle.
9. Między sobą wykłócamy się tylko i wyłącznie na priv, na ogólnych czatach, tudzież na forum jesteśmy wszyscy do siebie jak do rany przyłóż.
10. Osoby łamiące event ganimy w sposób uprzejmy ale jednoznaczny.


Każda wypowiedź w kierunku osoby funkcyjnej jest pozytywna. Mile widziane jest stosowanie uprzejmych form typu: Szanowny Modzie, Ekscelencjo, Madam, Wielki Administratorze itp.
Dopuszczalne są zdrobnienia typu: Blackusiu (do BlackMause) ale żartobliwe, a nie obraźliwe.

Oczywiście jak jest event to są też nagrody. Tą sprawę zostawiam w gestii osób w których powinna ona być, czyli właśnie osób funkcyjnych. Ja sugeruję, że nagroda/nagrody powinny być ustalone po zakończeniu eventu i zależne od jego przebiegu.

Nie wiem czy takie coś już było w jakiejś grze mmo ale z pewnością event NH jest nowością w świecie Ternu.
Może powstanie z tego nowa świecka tradycja i taki event będziemy robić cyklicznie z początkiem każdego roku?


Zapraszam gorąco do uczestnictwa w Evencie!
Pozdrawiam
Lisario


10 Sty 2014, o 15:01

Podziękowali: 7 Alt (12 Sty 2014, o 01:33), Iza921 (12 Sty 2014, o 19:41), kungenn (13 Sty 2014, o 14:26), Nicolay (10 Sty 2014, o 15:13), Rabu (10 Sty 2014, o 17:24), Tan (13 Sty 2014, o 13:10), Tehawanka (11 Sty 2014, o 10:33)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
Lepszym wyjściem byłoby wpierw uruchomienie ankiety sprawdzającej chęci użytkowników do takiego eventu. Poza tym swoim postem na pewno nie zmusisz wszystkich. Istnieją osoby, które nie lubią, nienawidzą Ekipy i nie mają ochoty brać udziału w tym procederze (nie mówie o sobie :) ). Sam ideaa w miarę.

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


10 Sty 2014, o 15:36

Podziękowali: lisarioIII (11 Sty 2014, o 18:25)
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
Co to za event? Przecież funkcyjny ma zawsze rację ;)

A pozostałe zasady, to nie powinny być stosowane od święta, ale na co dzień :D


Fajnie, że idea tego eventu wyszła od jakiegoś gracza.. miło, dzięki :)


Jednak jest to raczej niemożliwe do przeprowadzenia. Jeśli nawet udałoby się uskutecznić kilka z tych punktów, to na pewno nie na tak długi okres.. 15 minut o 6 nad ranem to chyba max co mogłoby się udać ;)

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


10 Sty 2014, o 15:56

Podziękowali: 2 gjenek (12 Sty 2014, o 01:01), lisarioIII (10 Sty 2014, o 17:37)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Kwi 2012, o 14:43
Posty: 251
Miejscowość: Kemenak
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
I niby każdy gracz który nie klnął i był miły wygrywa ...
Nie widzę sensu

_________________
WHY SO SERIOUS ?


Image


Ostatnio edytowany przez legos95, 11 Sty 2014, o 11:21, edytowano w sumie 1 raz



10 Sty 2014, o 15:57
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
Według mnie wszystkie eventy oparte na HH są do niczego... Wtedy liczy się tylko exp i dz...
Lepsze są "krótkie" eventy fabularne... Takie żeby akcja się ograniczyła do paru godzin, a nie tak jak z Moraną


10 Sty 2014, o 17:15
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
up@ Dragon - myślałem o ankiecie, ale doszedłem do wniosku, że to nic nie zmieni i dlatego dałem konkretną propozycję eventu (przecież jak każdy event jest nieobowiązkowy :D )
Może jednak iluś graczy podjedzie do tego z dystansem i humorem i będzie fajna faza.

up@ Rzuff ^^

up@ Legos
No właśnie mój pomysł doskonale koresponduje z Twoim hasłem: "why so serious?" kumasz?
I tak jak mówisz w przypadku udanego eventu każdy* gracz będzie wygrany. Nie miałem tu na myśli nagród typu HH bo nie o to chodzi. Nagrodą w przypadku udanego eventu będzie poprawa atmosfery i przyjemniejsza gra.
Przecież raz do roku możemy coś zrobić pozytywnego dla funkcyjnych nie?
O nagrodach wspominałem w formie humorystycznej i widziałem bardzie koncept typu: temat na forum założonych przez kolorowych (vide gafy z czatu) i wyróżnienie najciekawszych zdrobnień lub tekstów w kierunku funkcyjnych w stylu: „przepraszam że zapytam..” „zachowałem się jak gówniarz to się więcej nie powtórzy..” itp.

up@ Seba – to nie HH przeczytaj jeszcze raz propozycję :P – to jest event NH

Jeszcze raz gorąco zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w evencie!
Pozdrawiam
Lisario


10 Sty 2014, o 17:46
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Kwi 2012, o 14:43
Posty: 251
Miejscowość: Kemenak
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
To by miało sens ^^

Tyle że bez zachęty mało kto Ci tak zrobi

_________________
WHY SO SERIOUS ?


Image


10 Sty 2014, o 18:06

Podziękowali: lisarioIII (11 Sty 2014, o 18:25)
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
W tej formie w jakiej zaproponowałeś chyba mało realne, aczkolwiek, może się mylę ;) Pole do popisu na pewno jest, może wyjść z tego coś pozytywnego dla wszystkich. Mi np. naprawdę bardzo przeszkadza to, że w sumie tylko z rozmów (ts, w grze) z mniej lub bardziej znajomymi mogę się dowiedzieć o rzeczach, konkretach, które są ok.

Tak sobie myślę, że może prościej by Ci było zacząć od samego forum - nie jest tak dynamiczne jak czat w grze, wiec moze być łatwiej. Jak wyjdzie, spróbowac przeniesć gdzie indziej. Np. pomyśl na początku w kierunku stworzenia eventu poprzez jeden temat na forum, w którym gracze będą musieli się skupić na wymienieniu tego, co/kto ich zdaniem jest ok, w formie jaką przyjmiesz za stosowną - żart, poważnie, półżartem. Nagrody? Nie wiem:) To nie może być nic za bardzo poważnego, bo przecież nie chodzi o popisywanie się wazeliną w imię expa :P

No nic - będę śledzić, co ci z tego wyjdzie, powodzenia ;)

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


10 Sty 2014, o 18:54

Podziękowali: lisarioIII (11 Sty 2014, o 18:25)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Wrz 2012, o 17:56
Posty: 34
Miejscowość: Wschodnia Polska
Podziękowano: 33 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
Tu chodzi o poprawe atmosfery w grze i docenienie (ciężkiej) pracy kolorowych. Nagrodą nie musi być nic namacalnego, bo nie o to tu chodzi, tylko o cos, na czym zyskaja wszyscy, zarowno gracze, jak i kolorowi.
Nagroda? Nie wiem czy sam event nie byłby nagroda ;)

I nie jest to wazelina :)

_________________
Tyle w temacie.
http://scr.hu/0en0/b3b8j
Ave dymki! Trzecie msc: 9
Ave PvP! Drugie msc: 11
Ave marne procenty! Pierwsze msc: 14..
W grze od 1.04.12


11 Sty 2014, o 10:48

Podziękowali: lisarioIII (11 Sty 2014, o 18:25)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: HH dla ekipy czyli event NH
Witam
Dzięki za słowa poparcia:)
Aktualnie jestem na takim etapie: stworzyłem postać na każdym serwerze i dałem info na kurczaku o evencie.
Działam dalej:)
pozdrawaim
Lisario


11 Sty 2014, o 18:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 275 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron