Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Priv 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Gru 2013, o 23:58
Posty: 16
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Priv
Witam

Mam propozycje by zmienic troche dzialanie priva.Dlaczego?Poniewaz aktualny sposob pisania jest chaotyczny i tworzy sie wielki balagan.

Czesto mam sytuacje ze jak pisze z wieksza liczba osob to mam problem co do kogo pisze po nicki sie myla.Jesli chodzi o samych znajomych to wiekszego problemu nie ma jesli sie ich dobrze zna poniewaz wiesz z kim piszesz i oczym i jakie tematy z ta osoba poruszasz.Problem zaczyna sie np przy handlu...Dajesz oferte na handlowy i zaraz kilka/kilkanascie/kilkadziesiat osob zaczyna do ciebie pisac na priv a ty po prostu nie wiesz co masz robic to lecisz od poczatku nickami do konca.Oczywiscie ten sposob jest bardzo uciazliwy i dlugi poniewaz przy odpisaniu np 3/4 graczy pozostala czesc zaczyna sie niecierpliwic i ponawia swoje pytania/oferty itp. po czym mamy juz kompletny balagan i nie wiadomo co kto ma na sprzedasz/chce kupic i za ile...Nie chodzi tu tylko o mnie poniewaz "srr nie ogarniam priva za duzo off"itp to wiadomosci ktore sam dostawalem poniewaz gracze maja z tym realny problem.
Proponuje by zostawic priv taki jaki jest teraz ale z ta zmiana ze po kliknieciu nie pojawia sie nick:wiadomosc tylko sam nick a dopiero po kliknieciu nicku otwieramy priv z ta osoba.

Wygladalo by to tak:
I.Jesli ktos do nas pisze to "mruga sie priv" i po kliknieciu ikony(priv)widzimy wszyskie osoby ktore do nas pisza
II.Mamy liste wszystkich osob ktore do nas pisza(bez wiadomosci).Wszystkie nazwy graczy ktorych wiadomosci nie przeczytalismy tez swieca(jesli to mozliwe-jak nie to inny kolor wyrozniajacy przeczytane wiadomosci od nieprzeczytanych lub nowo dostanych.)
III.Po kliknieciu w nick przenosci nas na priv w privie?:)Jest to priv w ktorym piszemy tylko z dana osoba ktorej nick poprzedio kliknelismy.Nie musimy juz pisac nick:wiadomosc poniewaz wszystko co napiszemy trafi do podarzanego nas gracza(czyli piszemy same wiadomosci bez nicku)
IV.Jesli chcemy wrocic do listy graczy z ktorymi rozmawiamy trzeba by bylo kliknac jeszcze raz ikonke priv lub stworzony by zostal spiecialny przycisk cofnij

W skrocie jak to by dzialalo:
-Ktos do nas pisze
-Widzimy mrugajaca ikone priva(klikamy)
-Wyswietla nam sie lista graczy
-Klikamy nick postaci z ktora chcemy rozmawiac
-Jesli chcemy zmienic rozmowce klikamy cofnij i klikamy nick przy czym nick z osoba ktora juz rozmawialismy przestaje mrugac/blednie chyba ze dostaniemy od niego kolejna wiadomosc to stan nicku wraca do poczatkowego.
-Jesli uznamy ze lista jest zbyt dluga a z wiekszoscia graczy juz skonczylismy rozmowe to mozna by bylo usunac nick z listy przyciskiem X by nie uzywac komendy /clear aby nie stracic np waznej rozmowy z dana postacia z ktora chcemy nadal rozmawiac(zeby nie wyczyscic listy oraz wysztkich rozmow).


Oczywiscie taka forma priva w privie daja duza swobode i mozliwosc rozbudowy jak np. przy nickach pojawilyby sie male ikoni ignor,przyjaciel,wrog,wyroznienie nicku by mozna go bylo szybko odszukac itp. wszystko po to by szybko operowac i pisac miedzy osobami a przy okazji wyszukiwac z listy znajomych lub wazne osoby ktore nie sa naszymi znajomymi.

http://scr.hu/1p3a/eq5xt
Tak to mniej wiecej by wygladalo


6 Lut 2014, o 21:48
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Nie odczuwam potrzeby zmiany, ale to pewnie dlatemu, że nikt nie chce ze mną pisać..


Pomysł jednak bardzo dobrze opisany, pomyślałeś chyba o wszystkich aspektach.

Proponuję dodać ankietę, zobaczymy jaki będzie odbiór społeczności.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


7 Lut 2014, o 01:05
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 3 Cze 2012, o 10:33
Posty: 134
Podziękowano: 519 razy
Otrzymanych podziękowań: 276 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Mi się pomysł nie podoba. Pisząc z kilkunastoma osobami zrobi to więcej zamieszania niż jest obecnie.
Bardziej postawił bym na opcję szept. Po wpisaniu /w Stefan idziesz na herszta? Gracz otrzymałby wiadomosć na czacie, który aktualnie przeglądał (boczny również). Wiadomość zwrotna wysyłana byłaby na czat, z którego my wysłaliśmy swój szept. W przypadku walki wiadomość zostanie ukazana na globie.
/w z ang. whisper
No ale to nie mój pomysł, więc nie ma po co się rozpisywać . Kilka czatow PRIV- jestem na nie.

@down Ja tego pomysłu nie wymyśliłem, a wziąłem z innych gier MMO.

Co do Twojego pomysłu to tam taki przypadek. Rozmowa Z, X, Y i Ja:

Z: kupię.
J: co? ( wychodzimy, ponieważ nie ma odpowiedzi długi czas)

X: pomorzesz pliss
J: nie mam czasu ( wychodzimy, jednak gracz nam spamuje i omyłkowo drugi raz klikamy).

Z: noo buty
J: ile dasz
Z: 800
J: ok, konw

Y: dam 1kk za buty
Y: jesteś?
Y:halo?
Y: nie to nie

_________________
IImiejsce-jedyny 29lvl, który dobił 800powera
http://scr.hu/2s0/ullr3

Koniec gry 2017.04.19


Ostatnio edytowany przez Vendetta, 7 Lut 2014, o 11:27, edytowano w sumie 1 raz



7 Lut 2014, o 10:04
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Gru 2013, o 23:58
Posty: 16
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Vendetta napisał(a):
Mi się pomysł nie podoba. Pisząc z kilkunastoma osobami zrobi to więcej zamieszania niż jest obecnie.

Kilkanascie osob x(razy) przykladowy tekst:
-czesc co tam?
-nic
-ok
daje kilkadziesiat linijek tekstu co oznacza totalny balagan.Majac liste pokazana by byla tylko rozmowa z jednym graczem a dodatkowo nicki by sie nie mylily poniewaz zdarza sie pisac do dwoch osob lub wiecej z podobnymi nickami np. kox i koxx i wtedy rozpisujac sie dowiadujemy sie po kilku minutach ze pisalismy do niewlasciwej osoby przy czym zdradzajac czasami wazne informacje.
Sami wiecie i napewno spotaklo to was nie raz:
-idziesz?
-?
-srr nie tu/nie tu/nie do ciebie/srr... takich przypadkow jest wiele
Rowniez bylo by latwiej robic SS rozmowy bez wymazywania rozmowy z innymi graczami.

Vendetta napisał(a):
Bardziej postawił bym na opcję szept. Po wpisaniu /w Stefan idziesz na herszta? Gracz otrzymałby wiadomosć na czacie, który aktualnie przeglądał (boczny również).

To by byl dopiero chaos dodatkowo jeszcze gorszy od aktualnego priva...Czat boczny?Co to da jesli caly czas ktos bedzie zbieral skrzynki,hopal do grp,ubijal moby/graczy itd.
Dodaktowo piszac z wieloma osobami znowu mamy caly chat zapchany wiadomoscami w dodtaku chaotycznie bo raz ten napisze raz ten.
Vendetta napisał(a):
Wiadomość zwrotna wysyłana byłaby na czat, z którego my wysłaliśmy swój szept. W przypadku walki wiadomość zostanie ukazana na globie.

To juz jest totalnie moim zdaniem bez sensu.Jak sb to wyobrazasz?Gracz ma szukac prywatnej wiadomosci na tle spamu:kto na.../kto pomoze/ile to kosztuje/x sloty na...a moze na handlu rownie dobrze szukajac w gaszczu off:sprzedam.../kupie.../wymienie...rozmawiacj w ten sposob z wieloma graczami staje sie to bardzo trudne a moze nawet awykonalne bo wygladaly by to ze ty cos piszesz a caly serv ci odpisuje a w dodatku ty masz znalezc w tym spamie jedna interesujaca cie rozmowe(igle w stogu siana).Nawet zeby ta wiadomosc swiecila jak swietlka na choince to i tak to nic nie da.


7 Lut 2014, o 10:53
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Pomysł może jest i ciekawy, i godny rozważenia, ale moim zdaniem zbędny. Obecny system priv nie jest zły, można bezproblemowo zmieniać rozmówców kursorami. Jest już znany, stał się intuicyjny, do nowego trzeba by się przyzwyczajać. Poza tym faktycznie cofanie i wybieranie za każdym razem nicku wprowadzi u mnie większy chaos i zajmie więcej czasu niż zmienianie po kolei rozmówców strzałką.

Mi się nie podoba :(

@down - serio, nie przeszkadza mi. A kwestia przyzwyczajenia do jedno, upy to drugie. Nie każdy up zmienia coś do czego trzeba się przyzwyczaić, w tym chyba niewiele zmieniono elementów interfejsu, w każdym bądź razie mi te zmiany nie przeszkadzały.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 7 Lut 2014, o 13:32, edytowano w sumie 1 raz



7 Lut 2014, o 13:13
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Gru 2013, o 23:58
Posty: 16
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
serio?nie denerwuje cie to ze caly czas musisz przeskakiwac nickami a czasami klikac gorna/dolna strzalke kilkanasie razy zeby znalezc dana osobe.

Cytuj:
Jest już znany, stał się intuicyjny, do nowego trzeba by się przyzwyczajać.

Idac tym tokiem mozna powiedziec po co sa
-upy
-wszelkie zmiany graficzne u mobkow i na mapach itd..
skoro gracze sie juz przyzwiczaili i nie potrzebuja nic nowego.

Fakt moze klikanie caly czas cofnij bylo by irytujace dlatego mozna by bylo to rozwiazac za pomoca np zakladek.Majac otwarty priv z graczem i rozmawiajac z nim obok byla by lista wszystkich pozostalych graczy z ktorymi rozmawiamy wiec nie potrzebowalibysmy cofac tylko szybko operowalibysmy lista.Czyli pomysl ten sam co moj tylko liste przenosimy obok priva aby szybciej sie poruszac(nadal nicki by mrugaly,swiecily by mozna bylo zobaczyc kto napisal nowa wiadomosc).


7 Lut 2014, o 13:25
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2012, o 16:18
Posty: 91
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Czaha
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Wydaje mi się, że pomysł jest zbędny.

Obecny priv jest dla mnie w porządku, rzadko zdarzają mi się pomyłki podczas wybierania nicku postaci a często piszę z wieloma osobami. Wprowdzenie tego pomysłu spowodobałoby m.in. to że człowiek by się zaklikał na śmierć gdy chce porozmiawiać z wieloma osobami, a tak to po prostu naciska strzałkę 2 razy i już pisze :).

Co do handlu, wydaje mi się, że jak ktoś nie ogarnia wielu czatów to po prostu prosi o pisanie na kopertę.

I jeszcze jedo na temat pisania na wszystkich czatach jednocześnie, a mianowicie że tak może pisać kanclerz gildii oraz stratedzy.


7 Lut 2014, o 15:40
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Gru 2013, o 23:58
Posty: 16
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Gdzie tu widzisz zaklikanie sie na smierc?Jak sam mowisz uzywasz 2x klikniecie strzalki oczywiscie jesli rozmawiasz z mala liczba graczy bo przy wiekszej liczbe to juz musisz kliknac kilka a moze nawet kilkanascie razy ta strzalke.Ja proponuje jedno klikniecie na liscie graczy i juz by nas przekierowywalo na priv z graczem jedoczesnie nadal widzac liste z boku wiec chcac wybrac innego gracza znowu wystarczy raz kliknac.Chyba ze chodzilo ci o pomysl w temacie bo ten pomysl a bardziej modyfikacje dalem w poscie UP.


7 Lut 2014, o 16:23
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2012, o 16:18
Posty: 91
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Czaha
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Klikanie myszką jest o wiele wolniejsze od trybu konsolowego czyli strzałki. Myszką musisz najechać i kliknąć. Może ktoś się znaleźć w sytuacji kiedy będzie się śpieszyć gdzieś i będzie cały czas klikać na mapie i nie zdąży kliknąć na czat żeby komuś odpisać, a tak to wystarczy że kliknie strzałkę.


7 Lut 2014, o 21:54
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Gru 2013, o 23:58
Posty: 16
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Priv
Jesli tylko rozmawiamy z 1-2 osobami.Przy wiekszej liczbie osob juz nie tak latwo i szybko sie dochodzi to chcianej osoby bo trzeba kliknac wiecej niz raz strzalke a tu bylaby lista i nie wazne czy piszesz z 1 czy 10 osobami :) 1 klikniecie i po klopocie


7 Lut 2014, o 22:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron