Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Klawiszowe rozwiazanie 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 18 Lip 2012, o 11:13
Posty: 96
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: Przemyslaf
Odpowiedz z cytatem
Post Klawiszowe rozwiazanie
Hej pomysł mam Iż czat okienka gildi szło wyłaczać escape <esc> i zrobić skróty klawiszowe

G- Gildia
Z-Znajomi

coś w tym stylu

_________________
Kawa będzie mocniejsza jeżeli zamiast cukru dodasz amfetaminy

Grzyby są różne: jedne nakarmią, inne film wyświetlą...

- Jaki jest najlepszy hamulec świata?
- Kobieca dłoń. Raz chwyci i już stoi...


11 Lut 2014, o 13:47
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2014, o 22:55
Posty: 88
Miejscowość: Włocławek
Podziękowano: 240 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Nick w grze: DuchKacperr
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: Klawiszowe rozwiazanie
A najlepiej spacja odpowiadalaby kliknięciu na zegar podczas walki :D

_________________
"Duch wraca!
Chcesz czy nie zabiera dech
" -- KaeN

Ducha nie pokonasz, słyszysz? -- KaeN

DuchKacper MO 47 -- OFF
Mamont MO 27 -- ON


11 Lut 2014, o 13:50
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klawiszowe rozwiazanie
Nie będzie takiego rozwiązania.

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


11 Lut 2014, o 14:05
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klawiszowe rozwiazanie
Dragonfire78 napisał(a):
Nie będzie takiego rozwiązania.

To już wiemy że nie Drygu podejmuje decyzje w sprawie gry :D
Mimo że sam jestem przeciwny skrótom do potania, rozmieszczania ekwipunku czy jeszcze innych dziwnych pomysłów, to akurat klawisz (esc również moim zdaniem byłby świetny) do włączania/wyłączania czatu (przy czym pozycja okna czatu w stosunku do okna przeglądarki byłaby zapamiętywana) jest świetnym pomysłem.
Tak,wiem. Taern to gra zręcznościowa - żadnych ułatwień.
Dlatego jeśli ten pomysł jest według kogoś tak samo "kosmiczny" jak np skróty klawiaturowe do potek to niech przyłączy się do mnie w celu lobbowania na rzecz likwidacji ustawień taktyki (wszystkich czterech).
W końcu to gra zręcznościowa i miejsca na ułatwienia tu nie ma!


(dałbym jakąś ikonkę z czegevarą jako symbol buntu itd, ale że nie przepadam za mordercami to sobie daruję)


11 Lut 2014, o 15:10

Podziękowali: 2 adeek (11 Lut 2014, o 15:52), rzuff (11 Lut 2014, o 15:25)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2012, o 16:18
Posty: 91
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Czaha
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klawiszowe rozwiazanie
@UP
Tak, taern to gra zręcznościowa ale prawie nikt o tym nie pamięta niestety, i potem narzekają że nie zdążą wskoczyć albo kliknąć zegara (lub źle klikają) a tu właśnie o to chodzi, że trzeba mieć jakieś umiejętności grania i szybkiego i dokładnego klikania bo od tego zależy często życie naszej postaci w pvp :D


11 Lut 2014, o 15:54
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klawiszowe rozwiazanie
adeek napisał(a):
@UP
Tak, taern to gra zręcznościowa ale prawie nikt o tym nie pamięta niestety, i potem narzekają że nie zdążą wskoczyć albo kliknąć zegara (lub źle klikają) a tu właśnie o to chodzi, że trzeba mieć jakieś umiejętności grania i szybkiego i dokładnego klikania bo od tego zależy często życie naszej postaci w pvp :D

Zgadzam się z Tobą w 100%.
Jednak moim zdaniem trzeba rozróżnić dwie rzeczy:
- czynności zręcznościowe (które to opisałeś, czyli ustawienie taktyki, klikanie zegara itd)
- czynności polegające na ułatwianiu obsługi interfejsu (wiem że to nie do końca poprawne określenie w tym kontekście, ale według mnie pasuje idealnie) gry, lecz nie ingerujące w samą grę.

Tak jak przykład który podałem wcześniej: automatyczne taktyki walki.
Nie sądzę by gracze chcieli powrócić do czasów gdy tych ustawień nie było (może garstka zapaleńców - ale nawet tego nie jestem pewien).
Jeśli mielibyśmy być konsekwentni, to opcja "zapamiętaj hasło" też nie miała by prawa bytu w tej grze.
Do czego zmierzam:
Przykład z ustawieniami taktyki walki należy do tej pierwszej "strefy rzeczy" na które opisałem "zręcznościówkę' w Taernie, z zapamiętaniem hasła - do drugiej.
Więc jeśli (w skrócie) taktyki poprzez swoją obecność zaburzyły rolę zręcznościową w tej grze a mimo to są akceptowane przez ogół graczy (jak i ekipy), to dlaczego pomysł z czatem miałby nie być zaakceptowany pomimo tego że w tym przypadku byłaby zasada taka sama jak z "zapamiętaj hasło"?

Nie kieruję tego postu personalnie do Ciebie, tylko do ogółu graczy (i członków E.) którzy sądzą że pomysł autora podpada pod ułatwianie gry. Bo jeśli ułatwiacie sobie grę poprzez taktyki, zapamiętywanie hasła lub nawet używanie zakładek w przeglądarce, a sądzicie że takie "coś" pozbawi rozgrywkę elementu zręczności, do dla mnie Wasz tok rozumowania pozostaje tajemniczy i nieodgadniony.


11 Lut 2014, o 16:27
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 29 Mar 2012, o 17:24
Posty: 25
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klawiszowe rozwiazanie
Nikt nie będzie raczej za tym żeby robić wam wygodę co do kliknięciem zegara za pomocą np. (spacja) w pvp często to właśnie szybkość internetu i zręczności w kliknięciu taktyki+zegra decyduje o wyniku pojedynku więc takie coś nie przejdzie ;)


11 Lut 2014, o 16:38
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Klawiszowe rozwiazanie
Gerardor napisał(a):
Nikt nie będzie raczej za tym żeby robić wam wygodę co do kliknięciem zegara za pomocą np. (spacja) w pvp często to właśnie szybkość internetu i zręczności w kliknięciu taktyki+zegra decyduje o wyniku pojedynku więc takie coś nie przejdzie ;)

"Wam"?
Możesz mi powiedzieć gdzie dwóch lub więcej graczy (w końcu użyłeś liczby mnogiej) chce takiego rozwiązania?


11 Lut 2014, o 16:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 27 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron