Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Pety - zegar, item 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Pety - zegar, item
Pety są jakie są, lepsze gorsze. Opcji kierowania ścieżka rozwoju peta nie ma i raczej nie będzie i ok. Natomiast dobrym dodatkiem była by możliwość decydowania kiedy pet wchodzi do akcji. Rozwiązało by to problem z rzucaniem przez peta bufa/debufa który już jest aktywny np. 7mo poziomowy a pet go "poprawia" na swój mniejszy czy to krzyk, ryk, oski, rozkaz, skóra czy cokolwiek innego. No i rozwiązało by to odwieczny problem z barbami, że barb sobie pogryzł z dynia na podbicie krwawki a podbiega po nim pet, kąśnie raz i cały misterny plan....

Widział bym to jako zegar umieszczony na karcie peta z ręcznie przesuwaną wskazówka określającą kiedy pet wchodzi do akcji, dało by to graczowi możliwość decydowania czy atakujemy przed czy po pecie, czyli tak jak w każdej walce czekamy/uprzedzamy innych graczy (oczywiście mógł by to być cyfrowy licznik sekund, ale zegarek jest klimatyczniejszy)

Załącznik:
zegar.png


Tu przydała by się jeszcze automatyczna ucieczka u peta- jeśli gracz dal ucieczkę i kliknął przed petem, pet ma obowiązek uciec w tej samej rundzie (chyba ze stoi w korzeniu, lub nie ma na ta akcje PA) fakt, to możne zmniejszyć wpływy z dedów petów, jednak był by to fair w stosunku do graczy nie grających drutami i rycami, i nie mogących nijak zwierzaka poleczyć/pochronić.


Pet jako item

Wspomniane gdzieś na for/blog ze myślicie nad konceptem że można będzie posiadać kilka petów i używać w zależności od potrzeby, przynajmniej tak to odebrałem. To dobry koncept i np. noszenie sobie paru petów w formie figurki (np:jak sabeltig) lub kamyk na htage z naszkicowanym petem jest ok. Na karcie ekwipunku miejsce z petem mogło by być aktywne i peta by się zmieniało jak każdy inny item w zależności jaki nam teraz pasuje, bez tej zbędnej bieganiny jak teraz z odsyłaniem. Oczywiście po dedzie pet znika z eq i trzeba go już odebrać na starych zasadach.


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


12 Lut 2014, o 20:05

Podziękowali: 4 Cherub (12 Lut 2014, o 20:23), Kirliash (12 Lut 2014, o 20:33), Nicolay (12 Lut 2014, o 20:10), sasnal (12 Lut 2014, o 21:17)
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 15 Sty 2012, o 17:29
Posty: 166
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
super pomysl oby zostal wprowadzony :)


12 Lut 2014, o 20:09
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 3 Cze 2012, o 10:33
Posty: 134
Podziękowano: 519 razy
Otrzymanych podziękowań: 276 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
Fajne ułatwienie ale mam pytanko.

Pet: plox
Taktyka: 3x UC
Zegar: 2sekundy
Przeciwnik: mo
Taktyka: inka 4x kulka.
Zegar: 6sekund

W takim wypadku pet bije przed graczem z drugiej strony? Dla mnie bomba ale nie przejdzie za wielkie ułatwienie. Wszyscy ustawili by zegar na 0-1sekund.

_________________
IImiejsce-jedyny 29lvl, który dobił 800powera
http://scr.hu/2s0/ullr3

Koniec gry 2017.04.19


12 Lut 2014, o 20:32
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
Jeżeli na blogu jest napisane, że zostaną wprowadzone gwizdki - to tej koncepcji nie zmienisz bo pewnie zostało to już przemyślane, zresztą wolałbym taki gwizdeczek niż szukać po śmieciach w ekwipunku takiego kamyczka :|
Co do zegarka - nie za bardzo rozumiem ten pomysł, a co jeżeli bosa solujesz? i czekasz i czekasz aż on bufnie... Wszystko zostało wszystko przetestowane tak, aby każdy mógł z peta się nacieszyć ale z kolei tak żeby nie zrobić z niego koxa (Chodzi o ogarnięcie - nie o resy)
Jeżeli chodzi o to, kiedy pet ma "kliknąć" zegar, to nie przejdzie. On ma bić ostatni (Bądź przed fizolem). Tak to mógłby zbijać blok:)

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


12 Lut 2014, o 20:34
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
A mi się nie podoba kolejne ułatwienie. Pety są głupie i takie mają pozostać, skoro wiesz jakie pet ma umiejętności to świadomie ryzykujesz, że Ci popsuje skórę, rozkaz czy krwawienie, tudzież inne skille.

Poza tym nie dość, ze decydowalibyśmy o dołączaniu ze względu na skille to znacznie ułatwilibyśmy sobie expienia petów, dołączając je chociażby w ostatniej walce, gdzie istniało wcześniej ryzyko, że padną.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


12 Lut 2014, o 20:52
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
Co do dołączania w ostatniej rundzie - jak dla mnie to raczej expienie psychorarów. Strach pomyśleć, o ile taki Wilczur Bury podbiłby expa.

_________________
Spoiler:


12 Lut 2014, o 20:58
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 11:50
Posty: 132
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Nick w grze: xxxxxx
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
Jestem za ale wątpię że wejdzie on w życie niestety.

_________________
Life is change. If you stop changing, you stop living.


12 Lut 2014, o 21:43
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2013, o 20:12
Posty: 66
Podziękowano: 86 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Nick w grze: Rabu
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
To ustawianie czasu jak napisał autor przydałoby się barbie, ustawi sobie gryz i dyńke a potem ogar bije po nim i dyńka na jego gryzienie już nie działa. Gwizdek jest według mnie lepszym rozwiązaniem niż itemy.

_________________
Rabu - Łucznik - Duneb - 98 lvl + ogar czarny 82 lvl i aquaera 82 lvl

Nie kłoć się z głupcem, bo zniży Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


12 Lut 2014, o 23:39
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2012, o 16:18
Posty: 91
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Czaha
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
Dla mnie jedynym co można by było dodać to wołanie peta do walki albo chociaż wymuszanie na nim ucieczki w najbliższej turze. Wprowadzenie zegara zaburzyło by parę rzeczy.


13 Lut 2014, o 18:29
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Lut 2012, o 20:33
Posty: 137
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: IceG
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pety - zegar, item
Pet ma być "głupi" i padać. ;p Nie ma zastąpić graczy, a nawet bez Twoich ułatwień niejednokrotnie to robi. Jak dla mnie zbyt wielkie ułatwienie. Jestem przeciwny.

_________________
Icegirl S4 ryc expiący na mokrych 40 OFF Mielony i Schabowy
IceG/Artemidkaa S5 Łuk 114+ Avalon X


13 Lut 2014, o 22:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron