Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 [IDEA] Zbrojownia - nowy budynek w Gildii 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 28 Mar 2011, o 17:48
Posty: 30
Miejscowość: The Shadowlands
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: BloodyBones
Odpowiedz z cytatem
Post [IDEA] Zbrojownia - nowy budynek w Gildii
1. Tytułem wstępu

Jak wiadomo możliwość rozbudowy gildii uzależniona jest od ilości prestiżu jaki dana gildia posiada w dorobku. Sposoby jego zbierania są nam wszystkim doskonale znane tyle, że z biegiem czasu zostały one mocno ograniczone. Wprowadzone "przedziały" lvl'owe ograniczające drop jako antidotum na zasypany rarami rynek z jednej strony jakoś to regulują ale z drugiej strony odbija się to na zbieraniu prestiżu za zdobyte rary bo zdobywa się ich jednak znacznie mniej.
Owszem rozwój gildii nie może być zbyt szybki ale obecnie jest to jednak w jakimś stopniu zbyt spowolniony proces, tym bardziej, iż znalezienie graczy odpowiedzialnych i potrafiących współpracować dla osiągnięcia wspólnego dobra a nie tylko swoich korzyści jest dosyć ciężkim wyzwaniem przez co proces rozwoju gildii trwa długo, za długo a w wielu przypadkach jest wręcz zniechęcający.
Stąd pomysł na nowy budynek, którego funkcjonalność mogłaby przyczynić się do poprawy takiego stanu rzeczy.

2. Idea i cel


Image

Nowy budynek w gildiach – „Zbrojownia”
Wdrożenie dodatkowego sposobu na zbieranie prestiżu i honoru przez gildie a także zmniejszenie nasycenia rynku rarami, psychorarami i setami oraz przyszłościowe rozwiązania z wykorzystaniem nowego NPC – Zbrojmistrza (DQ, zlecenia gildiowe itp.).

3. Wykonanie

- progiem wymaganym dla postawienia budynku „Zbrojownia” byłoby 20k prestiżu, czyli byłby dostępny do wybudowania zaraz po wykupieniu działki,
- „Zbrojownia” podobnie jak depozyt byłaby budynkiem, który nie podlegałby rozbudowie (można również rozważyć rozbudowę o czym na końcu)
- nowy NPC „Zbrojmistrz”

4. Istota pomysłu

- postawienie nowego budynku „Zbrojowni” umożliwiałoby graczom przekazywanie Zbrojmistrzowi zdobytych w walkach rarów, psychorarów i części setów . W zamian za przekazane gildii zdobyczne łupy Gildia otrzymywałaby punkty prestiżu i honoru, co nijako jest rzeczą normalną bo oddając zdobyte „dobra” dbamy w końcu o bogactwo gildii,
- ilość otrzymywanego prestiżu i honoru byłaby oczywiście uzależniona od rangi przekazywanych dóbr i innych czynników statystycznych znanych twórcom gry,
- do Zbrojowni można przekazać tylko i wyłącznie „dobra” zdobyte przez członków Gildii, brak możliwości skupowania „dóbr” na handlu celem przekazania ich do Zbrojowni i zyskania bonusów, to byłoby zbyt proste

5. Podsumowanie

Przedstawiony powyżej pomysł umożliwiłby niektórym gildiom, których członkowie nie mieliby nic przeciwko przekazywaniu zdobytych „dóbr”, troszkę szybszy rozwój ( gracze w większości wolą przekuć rary na złoto ale dlaczego nie umożliwić takiej opcji tym, którzy chętnie by z niej skorzystali). Mogłoby to również wpłynąć na ilość rarów znajdujących się w obiegu. Nie sądzę zarazem aby „Zbrojownia” i związane z nią opcje znacząco wpłynęły na przebieg rozgrywki ale jednoznaczna ocena nie należy już do mnie.

6. Uzupełnienie... ku przyszłości

... można rozważyć dodatkowy schemat funkcjonowania „Zbrojowni”, mianowicie:
- rozbudowa „Zbrojowni” (2 poziomy) + system nagradzania,
- ustalenie dwupoziomowego systemu nagradzania gildii ustalonymi bonusami za przekazywane dobra
a) poziom I – gdy zebrany prestiż z przekazanych dóbr osiągnie określoną tym poziomem wartość gildia otrzyma bonus, np. wydłużenie czasu trwania bonusów ze świątyni
b) poziom II – jak wyżej, bonus wydłużenia czasu a także np. dostęp do kolejnych miejsc teleportacji (usytuowanych w newralgicznych miejscach^^) pamiętajcie, że gra się rozwija, pojawią się kolejne mapy i kto wie czy taka opcja nie będzie w przyszłości pożądana.

Odnośnie pkt. 6 to tylko przykłady a więc nie precyzuję dokładnie co i jak, co z trwaniem bonusów jak je utrzymywać czy doładowywać aby utrzymywały dany poziom, to taka ot ciekawostka.

Pozwólcie nam zagospodarować zalegające w depo rary, które leżą tam od dłuższego czasu i nie bardzo jest z tym co robić i nie widać jakoś na chwilę obecną perspektywy aby ta sytuacja miało jakoś radykalnie się zmienić. Kto będzie chciał to z tego skorzysta, pozostali nadal będą szukali miesiącami szansy na sprzedaż rarów na handlu i zarobienia „grubych” milionów ;).

Dziękuję za przeczytanie i zapraszam do komentowania.


24 Lut 2014, o 06:06
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zbrojownia - nowy budynek w Gildii
Nie wiem czy coś takiego jest w ogóle potrzebne, bardziej chyba gracze oczekują klatek :P

Poza tym ułatwi to wbijanie prestiżu, nie wiem czy tędy droga, jest mnóstwo zleceń. Istotne byłyby wartości prestiżu za rar danej rangi, nie widzę tutaj propozycji. Musiałbym się wtedy zastanowić, czy lepiej mi sprzedać coś w sklepie, czy wrzucić do gildii.

I moim zdaniem najtrudniejsze czyli blokada tylko dla rarów dropniętych przez członków gildii. Pytanie czy tylko wtedy gdy będą w gildii? Co w przypadku gdy mam całe depo rarów i do gildii dołączę, są przecież dropnięte przeze mnie.

Ogólnie jakoś nie przypadł mi do gustu ten pomysł. Z czasem aktywne gildie i tak wbijają setki tysięcy prestiżu, który nie ma żadnego znaczenia.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


24 Lut 2014, o 08:57
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 20:07
Posty: 228
Podziękowano: 92 razy
Otrzymanych podziękowań: 162 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zbrojownia - nowy budynek w Gildii
Szymdaro napisał(a):
Nie wiem czy coś takiego jest w ogóle potrzebne, bardziej chyba gracze oczekują klatek :P

Ogólnie jakoś nie przypadł mi do gustu ten pomysł. Z czasem aktywne gildie i tak wbijają setki tysięcy prestiżu, który nie ma żadnego znaczenia.

Setki tysięcy niepotrzebnego- bo gildie na wysokim stopniu tego przestają się już rozwijać,a pomysł jest dla gildii które powoli się rozwijają. Dobrze to rozumiem, mamy czasy gdzie byle lolek 70 lvl nie wejdzie do gildii niżej 85k prestiżu i od razu chce peta z 3 klatki na przyszłość. Ciężko jest obecnie rozwijać gildię nawet od tych 40k prestiżu.

Wykluczam przypadki typu szemrane wojny, i gildie nastawione na pvP, takich jest niewiele i co najwyżej jedna lub dwie wybija się poza próg tych 50k prestiżu (gildie PvP).

Dobry pomysł, tylko jakie to miały by być liczby ?
Rar rangi VIII 25 prestiżu ? Jeśli brane pod uwagę są tylko zdropione, obecnie z dropem jest naprawdę ciężko. Ja dropię rar rangi 8 raz na 2 tygodnie.

Resztę pozostawię dla pomysłodawcy

_________________
piss.

https://www.youtube.com/watch?v=AN7ImRR6IHs



sub me


24 Lut 2014, o 09:39
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zbrojownia - nowy budynek w Gildii
Fajnie opisane, ale pomysł nietrafiony.

Za rary już gildia dostaje prestiż, po co więcej?

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


24 Lut 2014, o 11:22
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 28 Mar 2011, o 17:48
Posty: 30
Miejscowość: The Shadowlands
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: BloodyBones
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zbrojownia - nowy budynek w Gildii
Szymdaro napisał(a):
...bardziej chyba gracze oczekują klatek :P


Kwestia klatek i rozwiązanie tego problemu to temat rzeka, wielokrotnie podnoszony i dyskutowany, właściwie wszyscy wiedzą na czym stoją , czy będą jakieś zmiany ? ciężko stwierdzić.

Zasadnicza sprawa, jak to słusznie zauważył @baloczi rzecz dotyczy głównie gildii, które starają się rozwijać i wkrada się niestety zniechęcenie widząc jak to bardzo powoli trwa. Proszę nie patrzeć na tą opcję , bo tak to należy rozumieć "opcja", przez pryzmat swoich topowych, rozwiniętych gildii. Kiedyś rzeczywistość gromadzenia prestiżu była zupełnie inna, tak po ponad grubo trzech latach obecności na ścieżkach Taern’u mam tego doskonały obraz i wiem jak gromadziło się dziesiątki tysięcy prestiżu w ogromnie krótszym czasie niż obecnie. Wspomniane obecne zlecenia w żaden sposób tego nie rekompensują, ale dobrze że są bo jest to jakaś alternatywa.
Idąc dalej, pomysł, który zasygnalizowałem absolutnie nie może być głównym sposobem gromadzenia prestiżu, to ma być kolejna dostępna opcja a wybór ma należeć do gracza i właśnie oto chodzi aby były dostępne opcje i gracz musiał podejmować decyzje jak postępować.

Szymdaro napisał(a):
Istotne byłyby wartości prestiżu za rar danej rangi, nie widzę tutaj propozycji.

baloczi napisał(a):
Dobry pomysł, tylko jakie to miały by być liczby ?
Rar rangi VIII 25 prestiżu ?


Co do wartościowania ile za co ? Oczywiście mógłbym tutaj podać ustalone przez siebie wartości ale aby być pewnym musiałbym mieć wgląd w jakieś dane statystyczne odnośnie dropu, znać procentowy rozkład szansy dropnięcia danego raru itp. (po ostatnich zmianach np. sidun i lysmary mają różną charakterystykę dropu więc w ilości prestiżu za takowy rar też musiałoby być rozróżnienie) , takiej wiedzy nigdy nie będę posiadał więc przykładowe wartości mogłyby być dalekie od rzeczywistości. Ten fakt pozostawiłem w gestii twórców znających dokładnie realia gry, którą tworzą bo moje wartościowania mogłoby nie uwzględniać pewnych istotnych parametrów. Podejdźcie do tego tak jakby ta opcja była implementowana do gry jako nowość bez naszej żadnej wiedzy i dostajemy wszystko do korzystania z całym jej dobrodziejstwem a o dokładnym rozkładzie zysków/strat dowiadujemy się poprzez korzystanie z niej.

Szymdaro napisał(a):
Musiałbym się wtedy zastanowić, czy lepiej mi sprzedać coś w sklepie, czy wrzucić do gildii.


... i właśnie o to chodzi w całym pomyśle, musiałbyś się zastanowić. Pojawiła by się opcja co zrobić i jak postąpić. W moim zamyśle to nie ma być jak wspomniałem zdeklarowane główne źródło prestiżu to ma być opcja do wyboru. Przykładowo Ty uznasz że 40 pkt prestiżu to dla Ciebie gra nie warta świeczki i rar sprzedasz a kolejny gracz stwierdzi że o zasoby finansowe jakoś tam zadba a punkty gildii się przydadzą. Całość sprowadza się do kwestii wyboru, troszkę szybszy rozwój (bo nie przesadzajmy przy odpowiednio zbilansowanej ilości otrzymywanego prestiżu oraz wyraźnej woli graczy do osiągania korzyści finansowych nie byłoby to tak znaczne przyspieszenie) czy dbanie jednak o zasoby finansowe.

Szymdaro napisał(a):
I moim zdaniem najtrudniejsze czyli blokada tylko dla rarów dropniętych przez członków gildii. Pytanie czy tylko wtedy gdy będą w gildii? Co w przypadku gdy mam całe depo rarów i do gildii dołączę, są przecież dropnięte przeze mnie.


Tak punkty prestiżu byłyby przyznawane tylko i wyłącznie dla członków gildii będących w momencie dropnięcia raru aktywnym jej członkiem. To ma być pewnego rodzaju nagroda dla gildii za oddane rary więc aby ją uzyskać trzeba być w gildii i do procesu nagradzania prestiżem zaliczane byłyby tylko i wyłącznie rary zdobyte podczas pobytu w gildii. Nie byłoby wnoszenia żadnego posagu i na tym zyskiwania. Owszem rary są dropnięte przez Ciebie ale wydropiłeś je nie będąc członkiem gildii więc nie mogą one być wliczone do tego procesu. Wszystko skupione jest i scentralizowane w obrębie gildii i bycia jej członkiem w momencie dropnięcia raru.

Gwoli wyjaśnienia: pomysły, które podsuwamy mają tylko i wyłącznie sygnalizować pewne rozwiązania, nie da się bardzo dokładnie określić wszystkich parametrów, gdyż wprowadzenie nowej idei musi spełniać wiele warunków o których pomysłodawca nie ma pojęcia. Tak się dzieje gdy mamy do czynienia z wprowadzaniem zmian na rozwiniętych serwerach, jest wiele nazwijmy to „warunków brzegowych” do spełnienia o wiele łatwiej jest gdy mamy do czynienia z nowym serwerem gdzie rozgrywka zaczyna sie od nowa, to jednak nie znaczy że takich zmian nie da się wprowadzać.

baloczi napisał(a):
Dobry pomysł, tylko jakie to miały by być liczby ?
Rar rangi VIII 25 prestiżu ? Jeśli brane pod uwagę są tylko zdropione, obecnie z dropem jest naprawdę ciężko. Ja dropię rar rangi 8 raz na 2 tygodnie.


Wiem, doskonale sobie zdaję sprawę, że z dropem jej naprawdę ciężko stąd też ten pomysł z pkt prestiżu za oddany rar, który ciężko zdobyty ma jednak nam to jakoś wynagrodzić, w tym przypadku rozwój gildii. Co do ustaleń odnośnie ilości punktów odniosłem się do tego wyżej. Tutaj potrzebny jest kompromis, zgadzam się @baloczi z Tobą że rary rzadko czasami dropią stąd właśnie potrzebna jest wiedza na podstawie której można podjąć decyzje w kwestii ilości zdobywanego prestiżu w kontekście utraty dochodów ze sprzedaży tak aby wzbudzić u gracza dylemat :)
Dlaczego rary tylko zdropione? Uważam, że gdybyśmy rozszerzyli ten pomysł na rary kupowane czy otrzymywane od znajomych byłoby to niezmiernie niesprawiedliwe i preferowałoby zdecydowanie graczy posiadających znaczne zasoby finansowe i wówczas dopiero gildie mogłyby nadmiernie zacząć się rozwijać a to nie oto chodzi. To ma być proces decyzyjny oddać czy sprzedać a może przetopić na eskę ? i ma dotyczyć tylko i wyłącznie rarów, które sami zdobyliśmy, bo co innego rozstać się z rarem który zdobyliśmy a co innego być nastawionym na skupowanie właśnie pod kątem oddania tego Zbrojmistrzowi.
Podsumowując to ma być opcja dostępna w grze jako kolejny jej element, dostępny dla wszystkich ale obarczony kwestią wyboru.

rzuff napisał(a):
Za rary już gildia dostaje prestiż, po co więcej?


Punkty, które otrzymujemy za drop są nagrodą za to że mieliśmy szczęście i dany rar nam spadł, nie mu tu żadnej straty jest sam zysk.
Pomysł, który nakreśliłem to dylemat zysków i strat – z jednej strony pozbawiam się osiągnięcia osobistych korzyści z drugiej jednak strony przyczyniamy się do rozwoju gildii, to zupełnie inna kategoria i nie należy ich porównywać.
Szczerze powiedziawszy stając przed dylematem czy sprzedać po cenie znacznie nieadekwatnej do wartości raru np. Dmorlung za 6-8kk czy oddać go Zbrojmistrzowi – ja oddałbym go do gildii i zyskał jakąś rozsądna ilość prestiżu.


Na zakończenie raz jeszcze przypomnę to ma być dodatkowa opcja (jak wiele opcji do wyboru podczas niektórych questów), nie upatrujcie w niej gigantycznego przychodu prestiżu dla gildii ale zarazem pamiętajcie o tym, że oddając rar Zbrojmistrzowi, zdejmujemy go z rynku więc pozbawiamy się pewnych gratyfikacji jak złoto czy eski, czy chociażby morph i za to mamy zostać wynagrodzeni więc ilość otrzymywanego prestiżu powinna jakoś to wynagradzać i to jest właśnie to o co pytacie „ilość”, sorry ale nie potrafię tego jednoznacznie określić.


24 Lut 2014, o 19:49
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [IDEA] Zbrojownia - nowy budynek w Gildii
QelDroma napisał(a):
Zasadnicza sprawa, jak to słusznie zauważył @baloczi rzecz dotyczy głównie gildii, które starają się rozwijać i wkrada się niestety zniechęcenie widząc jak to bardzo powoli trwa.

I mnie to przekonało, pod warunkiem, że będzie to jedynie propozycja atrakcyjna dla małych, rozwijających się gildii. Jakiś wzór, który wyliczy, że od zmniejszenia prestiżu do wybudowania Warowni, będzie można zastanawiać się nad tym dylematem.. wcześniej nie ma co, bo zdobywany prestiż jest ogromny, później też nie bardzo, bo od tego są wojny i zlecenia.
Jak gildia jest aktywna, to prestiż leci bardzo ładnie, wątpię by był sens to przyśpieszać w późniejszych etapach rozwoju.


QelDroma napisał(a):
Punkty, które otrzymujemy za drop są nagrodą za to że mieliśmy szczęście i dany rar nam spadł, nie mu tu żadnej straty jest sam zysk.
Pomysł, który nakreśliłem to dylemat zysków i strat – z jednej strony pozbawiam się osiągnięcia osobistych korzyści z drugiej jednak strony przyczyniamy się do rozwoju gildii, to zupełnie inna kategoria i nie należy ich porównywać.


Brzmi rozsądnie.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


25 Lut 2014, o 10:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 383 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron