Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 [Idea] gildia- ułatwienia w sposobie przekazu informacji 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 7 Kwi 2011, o 14:48
Posty: 6
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post [Idea] gildia- ułatwienia w sposobie przekazu informacji
Cel : Stworzenie możliwości przekazu informacji w prosty i szybki sposób, wyłącznie do zainteresowanych osób

obecnie mamy możliwość skorzystania z :
a) Czat gildyjny
b) forum gildyjne

Oba są ogólno-dostępne, jeśli jednak mamy informacje którymi nie chcielibyśmy dzielić się (przykładowo) z nowymi graczami, lub też potrzebujemy skonsultować się jedynie w gronie kilku osób decyzyjnych w sprawach ważnych dla gildii, to nie mamy obecnie takich możliwości (pomijam ts'a )

POMYSŁ 1. Dodatkowa opcja w panelu poczty

Dodać opcję wysyłania grupowych wiadomości do członków gildii - wg. rangi.
Schemat podobny jak ustawienie dostępności w klatkach

Przykład:
- wybierając odbiorców z rangą "aspirant" >> wiadomość otrzyma zaznaczona ranga, +wszystkie powyżej, czyli w tym przypadku każdy członek gildii.
- wybierając odbiorcę "strateg" >> poinformujemy każdego stratega+kanclerza.

POMYSŁ 2.
Dodatkowa karta/zakładka w gildii typu obecnego "forum"

Stworzenie dodatkowego forum (może być kopia obecnego), z możliwością określenia dostępu (przez kanclerza) które rangi będą mogły z niego korzystać.

Powstanie takiego "forum2" gdzie kanclerz mógłby ustalić dostęp dla (na przykład) dla strategów+on sam, mogłoby posłużyć jako miejsce do : zamieszczania wytycznych postępowania dla strategów, rozmów/dyskusji nad istotnymi zmianami, itp ...

/Dla mnie osobiście takie narzędzia byłyby pomocne w prowadzeniu gildii, jeśli wam również- to może warto się nad tym zastanowić.


21 Mar 2014, o 21:18
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] gildia- ułatwienia w sposobie przekazu informacji
Kiedyś proponowałem coś takiego jak wiadomość grupowa, nie przeszło. Może doczekamy się tego prostego ułatwienia, być może w bardziej zaawansowanej wersji dla gildii, a nie tylko znajomych. Nie sądzę jednak, żebym skorzystał. Jak piszę kopertę to do osób zainteresowanych, przeważnie z drużyny lub zupełnie pojedynczych, chyba nigdy nie pisałem na raz do strategów/generałów.

Co do drugiego mnie takie coś potrzebne nie jest, jest jedno forum, które niestety ma sporo wad. Łatwiej chyba je naprawić, niż robić nowe forum z tymi samymi problemami. Nie widzę u siebie w gildii sensu ani potrzeby fora częściowo zamkniętego z dostępem tylko do strategów, nie mam takich informacji, którymi się nie dziele, a mnóstwo ludzi gra mnóstwem innych ludzi, niekoniecznie z tą samą rangą, więc nic to nie da. Moim zdaniem zbędna robota, ale może komuś się przyda.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 22 Mar 2014, o 12:53, edytowano w sumie 1 raz



21 Mar 2014, o 21:33
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sty 2013, o 19:56
Posty: 24
Miejscowość: Radom
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 77 razy
Nick w grze: Rrroma
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] gildia- ułatwienia w sposobie przekazu informacji
Twój pomysł jest taki sobie. Średnio mi pasuje. W zasadzie to nie do końca przyda się w takim rozmowach i zaśmiecałby ogólny oanel sterowania gracza i gildii. Mając wysoką rangę piszę po prostu na kopertki do danych osób.

Ja znowu mam inną propozycję: zamiast wstawiania nowego chatu czy tam dodatkowego forum, szychy w gildii mogłby by po prostu dodawać posty na zwykłym, podstawowym forum. Ale tym, którzy mają niską rangę zamiast tekstu wyświetlał im się napis typu "Nie jesteś uprawniony do czytania zawartości tego posta" lub "Twoja ranga jest za niska abyś mógł czytać ten tekst".

Nw, oceńce i wy,

_________________
Łączy nas jedno :
pragnienie powrotu do ojczyzny inspirowane bratobójczymi walkami nie mającymi prawdziwego sensu.

S2 <-- Rrroma 59 lvl , ( rycerz ) gildia FTT
S2 <-- Alena 42 lvl ( vd) ... nieaktywny


22 Mar 2014, o 10:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 168 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron