Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
 Opłaty za użytkowanie działek gildiowych 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 17:01
Posty: 1084
Podziękowano: 130 razy
Otrzymanych podziękowań: 267 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Czy jest ograniczona ilość petów albo ulepszeń? Nie. Czy jest ograniczona ilość działek? Tak. Gildia bez budynków nie będzie ponosić opłaty, bo nie zajmuje działki. Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości DruidzkieŚci.


26 Mar 2014, o 13:15
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2011, o 23:20
Posty: 33
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 58 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
A jeżeli ktoś prowadzi gildie w 2 osoby na poziomie 50k presta ponieważ nie chce zaprosić nowych graczy bo reszta go kiedys zostawila . wyjada chlopaki na 2 miesiace w delegacje i co gildie im usuniecie?

_________________
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchal, niż mówili.


26 Mar 2014, o 13:41
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 22:01
Posty: 799
Podziękowano: 66 razy
Otrzymanych podziękowań: 195 razy
Nick w grze: Eld
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Buby napisał(a):
A jeżeli ktoś prowadzi gildie w 2 osoby na poziomie 50k presta ponieważ nie chce zaprosić nowych graczy bo reszta go kiedys zostawila . wyjada chlopaki na 2 miesiace w delegacje i co gildie im usuniecie?

czytanie ze zrozumieniem się kłania, gracze nie muszą być codziennie online bo opłaty są pobierane automatycznie ze skarbca gildii

@down
ponownie czytanie ze zrozumieniem, dług rośnie 30 dni, po upływie tego czasu działka jest usuwana

_________________
We are all the same, players in the game.


Ostatnio edytowany przez koperek 26 Mar 2014, o 14:09, edytowano w sumie 3 razy



26 Mar 2014, o 14:03
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 20:26
Posty: 205
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
A co w przypadku kiedy w skarbcu nie będzie odpowiedniej ilości kasy? Saldo przechodzi na minus czy działka jest zabierana?


26 Mar 2014, o 14:08
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Buby napisał(a):
A jeżeli ktoś prowadzi gildie w 2 osoby na poziomie 50k presta ponieważ nie chce zaprosić nowych graczy bo reszta go kiedys zostawila . wyjada chlopaki na 2 miesiace w delegacje i co gildie im usuniecie?

To brutalne co napiszę ale albo tych dwóch będzie się wyrabiać finansowo i utrzyma gildię a koledzy jak wrócą to im to wynagrodzą albo gildia przepadnie - i ktoś kto bardziej jest aktywny przejmie działkę. Gildie, których budowniczowie najpierw je rozbudowali a potem odeszli i zostali pojedynczy członkowie są skazane na aktywizację poprzez przyjęcie nowych członków, na wegetacje w oparciu o tych nielicznych co zostali lub na windykację Imperatora Haligardu.


26 Mar 2014, o 14:14
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 20:26
Posty: 205
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Tak czy inaczej działki opuszczone należy odzyskiwać ale myślę, że można przedyskutować inne rozwiązania niż opłaty. Oczywiście, pewnie będzie to wymagało większego zaangażowania ze strony Ekipy ale to raczej kwestia chęci. Ja na samym początku podałem przykładowe inne rozwiązanie, ale jak napisał Haeven, nie będzie mogło być "zautomatyzowane". Myślę, że można wprowadzić zautomatyzowanie bez konieczności wprowadzania opłat i podaję rozwiązanie nr 2, np. jeśli w skarbcu gildii poziom kasy utrzymuje się na zbyt niskim poziomie (niech to będzie np. 100k * poziom twierdzy) przez 30 dni to automat wysyła alert do kanclerza i strategów. Jeśli brak jest reakcji ze strony gildii i poziom kasy nie wzrośnie przez następne 14 dni do wymaganego poziomu to wtedy działka jest czyszczona. Myślę że takie rozwiązanie da się zautomatyzować.

Takie retoryczne pytanie:
Ekipa jest dla Graczy i dla gry czy Gracze są dla Ekipy?

znowu literówka w nicku

scalone gromak


26 Mar 2014, o 14:43
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2012, o 14:48
Posty: 92
Podziękowano: 191 razy
Otrzymanych podziękowań: 117 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Torgerd napisał(a):
Czy jest ograniczona ilość petów albo ulepszeń? Nie. Czy jest ograniczona ilość działek? Tak. Gildia bez budynków nie będzie ponosić opłaty, bo nie zajmuje działki. Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości DruidzkieŚci.

wielki masz probrem zmienić pare parametrów w kodzie i już masz więcej działek jak ci brak

_________________
okrucieństwo jest naszą powinnością , bo cóż wredniejszego ....
tożsamość,nienawiść,pamięć

nie


26 Mar 2014, o 14:48
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 17:01
Posty: 1084
Podziękowano: 130 razy
Otrzymanych podziękowań: 267 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
I tak w nieskończoność...


26 Mar 2014, o 14:58
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Hej

Gwoli jasności odnośnie samej idei zmian w podejściu do martwych gildii jestem na tak. Dyskutowałbym czy to powinno być wprowadzone w formie opłaty – bo w sumie takie rozwiązanie paradoksalnie uderza bardziej w aktywnych graczy niż członków martwych gildi.
Jednak, jak zrozumiałem wpis to już zostało przyjęte i wchodzi więc szkoda czasu żeby się nad tym rozwodzić.

Natomiast uwagi naszego moderatora porażają mnie swoją logiką.

gromak napisał(a):
Ludgar - Ty widzę nadal nie rozumiesz... Jak kupisz sobie auto a pół roku później wyjedziesz na 4 letni rejs dookoła świata i zostawisz je na parkingu pod domem to po powrocie wyrazisz zdziwienie, że:

a)zostało ukradzione
b)rozebrane na części
c)nie nadawało się do użytku
d)całe zardzewiało a przy próbie odpalenia słychać tylko dziwne dzwięki?

We wszystkich wypadkach po powrocie będziesz musiał ponieść koszty, żeby postawić te auto "na nogi". No chyba, że byłeś zapobiegliwy i przed wyjazdem zleciłeś komuś żeby się tym autem zaopiekował i wstawił do garażu raz na jakiś czas je używając.


Gromak o czym Ty mówisz? Rozumiem, że skoro masz kolorek to chcesz pokazać poparcie nowego rozwiązania, tylko na litość boską jak nie masz sensownych argumentów to po prostu nie pisz. Wszyscy wiemy że jesteś na tak :D
Jak można porównywać opłaty za działki gildiowe w grze do:
a) realnego życia?
b) samochodu?

Ponadto odnosząc się do Twojego przykładu z samochodem. Skąd Ty bierzesz takie pomysły? Ja np: widzę to tak: Ruszam na 4 letni rejs dookoła świata to po pierwsze go planuję. W planach tych uwzględniam również co się będzie działo z moim majątkiem podczas mojej nieobecności - przecież to oczywiste. I jest tak:

1. Biorąc pod uwagę Twoje przykłady:
a)zostało ukradzione - wykupuję ubezpieczenie i mam to gdzieś :D
b)rozebrane na części – w sumie to samo co a
c)nie nadawało się do użytku – niby dlaczego? Sam pisałeś ostatnio o manach, które w wojsku przechodziły rozruch – zorganizowanie kogoś do takiej czynności nie jest problemem (zwłaszcza jak masz dosyć kasy na 4 letni rejs to i na to ci wystarczy)
d)całe zardzewiało a przy próbie odpalenia słychać tylko dziwne dzwięki? – po raz kolejny punkt w sumie identyczny z c, osobna kwestia a dlaczego ma zardzewieć? Nawet jak nie masz garażu (w sumie dziwne skoro stać cię na taki rejs) czy wiaty to auto przez 4 lata całe nie zardzewieje

2. Realne przykłady gdy wyjeżdżam na 4 letni rejs:
a) sprzedaję auto, tudzież zostawiam komuś z rodziny/przyjaciół – bo na cholerę mi ono? Jak wrócę kupię nowe?
b) Tak jak napisałem, wyżej ubezpieczam na cały okres i się nie martwię.
c) Robię to co sam napisałeś – zlecam komuś opiekę.



Ariaris napisał(a):
Wszyscy sie tak rozochocili (podobnie jak z sytuacja druida przed UPem. Jeszcze UPa nie bylo, a druidzi juz narzekali). Nikt z nas nie wie jak bedzie wygladal pobor oplat - moze to bedzie 1k, moze 10k. Watpie, zeby byla to jakas stawka, ktorej nikt nie podola ze wzgledu tez na gildie, w ktorych sa dosyc niskie lvle, bo jak wiadomo zarobek na niskich lvlach czasem jest ciezki.
Mysle, ze bedzie to tylko taka igielka, ktora bedzie w pewien sposob przypominajka i elementem, ktory zdyscyplinuje niektore Gildie :) przed wprowadzeniem zmian nie ma co z gory zakladac, ze bedzie zle - wprowadza to chaos i odstrasza graczy :p
Zawsze mozna zapytac, dowiedziec sie, upewnic co do niktorych spraw i tak jak ktos wyzej napisal uspokoic sie :)

Hej
Widzę to inaczej - o zmianach druida była rozległa dyskusja PO ogłoszeniu ich na blogu - nie mówiono więc o przypuszczeniach tylko realnych zmianach - dokładnie opisanych. Masz tu dla przykładu mój temat: viewtopic.php?f=14&t=31903 i sam realnie oceń jak było.
Ponadto odnośnie gildi to opłaty również zostały juz przedstawione.
pozdrawiam
Lisario


26 Mar 2014, o 15:00
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2012, o 14:48
Posty: 92
Podziękowano: 191 razy
Otrzymanych podziękowań: 117 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
a co to przeszkadza ? że ranking jest zaćkany nieaktywnymi gildiami ? co za problem zrobić podobnie jak jest w przypadku graczy : 60dni gildia nie zdobyła ani pkt prestu - znika z ranku , zdąbędzie pkt prest. znowu się pojawia w rank... trudne i skomplikowane w dodatku całkiem niefunkcjonalne ...

_________________
okrucieństwo jest naszą powinnością , bo cóż wredniejszego ....
tożsamość,nienawiść,pamięć

nie


26 Mar 2014, o 15:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron