Odpowiedz  [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
 Opłaty za użytkowanie działek gildiowych 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Lip 2013, o 14:21
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Greenwar
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Gromak ja tylko dalem propozycje bo nasza gildia sobie poradzi bo kazdy rzetelnie oplaca skladki, ale To co napisales powiem Ci szczerze ze dziwnie to brzmi bo ulga budowlana juz jest w postaci platyny :P


29 Mar 2014, o 17:21
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2012, o 15:05
Posty: 49
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Rezzor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
rocznie za mniemanie gildii mnie wyniesie prawie 15kk to jest przesada. Ciężko będzie ją utrzymać a co dopiero rozbudować. Kto jest bogaty ten jest ale niektórzy na to sobie nie mogą pozwolić na takie cięcia. Chodziarz wprowadźcie taki bajer że automatycznie z ich sakiewki będzie kasa spływać do skarbca ponieważ u mnie nikt nie wpłaca!! a chce żeby wpłacali


29 Mar 2014, o 17:32
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2012, o 15:05
Posty: 49
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Rezzor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Supakille napisał(a):
Ludzie, szczerze powiem nie czytam tego tematu od początku, bo po jednej stronie widać, że jest to temat płaczu, dlaczego nam jest to zabierane. No dlatego ażeby nie trzeba było tworzych nowych miejsc dla gildii, dlatego aby gildie nieaktywne przestały istnieć jak i inne aspekty a których zapewne wiecie... Nie mówcie, że 60k dziennie to dużo (za warownie na 6 lvl). Ale warto obliczyć co i jak, a więc:


Warownia na 1 poziomie - maksymalnie 16 członków
Przyjmijmy że gildia posiada 8 członków. Opłata łączna za miesiąc wynosi 300k, podzielić na tych 8 członków daje nam to 37,500 golda na 1 osobę. Czy to jest dużo ?

Warownia na 2 poziomie - maksymalnie 18 członków
Przyjmijmy że gildia posiada 9 członków. Opłata łączna za miesiąc wynosi 600k, podzielić na tych 9 członków daje nam to ~66.700 golda na 1 osobę. Czy to jest dużo ?

Warownia na 3 poziomie - maksymalnie 20 członków
Przyjmijmy że gildia posiada 10 członków. Opłata łączna za miesiąc wynosi 900k, podzielić na tych 10 członków daje nam to 90.000 golda na 1 osobę. Czy to jest dużo ?

Warownia na 4 poziomie - maksymalnie 22 członków
Przyjmijmy że gildia posiada 11 członków. Opłata łączna za miesiąc wynosi 1.2kk, podzielić na tych 11 członków daje nam to 110.000 golda na 1 osobę. Czy to jest dużo ?

Warownia na 5 poziomie - maksymalnie 24 członków
Przyjmijmy że gildia posiada 12 członków. Opłata łączna za miesiąc wynosi 1.5kk, podzielić na tych 12 członków daje nam to 125.000 golda na 1 osobę. Czy to jest dużo ?

Warownia na 6 poziomie - maksymalnie 24 członków
Przyjmijmy że gildia posiada 12 członków. Opłata łączna za miesiąc wynosi 1.8kk, podzielić na tych 12 członków daje nam to 150.000 golda na 1 osobę. Czy to jest dużo ?

Obliczenia są na 30 dni okres trwania miesiąca. Wziąłem połowe liczby graczy "aktywnych" którzy będą mieli na te opłaty. Jak dla mnie jest to śmiesznie małą kwota przy tak ogromnej liczbie możliwości do zarobkowania.

Opcje do zarobienia dla każdego lvl:

1. Halit
2. Małże
3. Zlecenia na surowce
4. Wieża/duszki/geo/smok
5. Zlecenia na kase
6. Kupno platyny przez sms - sprzedaż za kase w grze

Chociaż, sam nie należę do bogatych wydaje mi się, że te opłaty sa malutkie, a gildie te aktywne tego nie odczują i nie ważne czy mala gildia z 20k prestizu czy tez duza z 200k prestizu. Zupełnie nie rozumiem tego "płaczu"

poprawiłem błędy. gromak


Niestety w praktyce jest inaczej, nie jest tak pięknie jak piszesz. Gdy jest dużo graczy w gildii świątynie trzeba ładować co 2 dni, za dużą kasę. Składek nie płacą ludzie, bo im szkoda, wiele graczy myśli że jak wywalą to do innej gildii się dojdzie, każdy patrzy by zaoszczędzić kupić se jakiś iteam itp. A o żarciu dla petów nie wspomnę... taka jest właśnie rzeczywistość i będę musiał teraz płacić 15kk rocznie co na pewno pozbawi mnie nadziei na rozbudowę klatek na 4


29 Mar 2014, o 17:44
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Nie chodzi o to czy "podatek" od działki gildyjnej jest duży, czy mały. Niechby to była i szt. złota, dalej jest to "podatek" nieuczciwy. Prawo nie może działać wstecz. Administracja sprzedając działkę, nie wspominała o jakiś dodatkowych opłatach. Umowa była mniej więcej taka:

"Kupujecie działkę gildyjną, płacicie za nią 10KK czy 20KK (niestety nie pamiętam o jaka to była kwota) i się bawicie. Rozbudowujecie gildię lub nie, wasza sprawa, nam-administracji nic do tego Póki będzie istniała gra możecie z niej korzystać".

Nagle okazuje się, że brak działek, a administracja z takich czy innych powodów, nie chce tworzyć nowych miejsc. Jej prawo. Tyle tylko, że zmienia w ten sposób wcześniejszą umowę. Zmienia ją jednostronie i nie pozwala drugiej stronie wycofać się. Gildia powinna mieć, w nowych warunkach, prawo zrezygnować z działki i uzyskać odszkodowanie za nią i postawione na niej budynki. Nie 100%, w końcu przez jakiś czas użytkowała działkę i odnosiła lub nie (wedle uznania) z tego tytułu profity. Administracja powinna zaproponować jakąś rozsądną sumę odszkodowania za rekwizycję. Czy będzie to 30% czy 75% wartości, to już kwestia sumienia twórców. Czy właściciel gildii przyjmie odszkodowanie, czy będzie próbował sprzedać gildię na wolnym rynku, liczą na większą kwotę, to kwestia jego wyboru.

Kwota odszkodowania powinna zasilić konto gildii, gildia przecież zostaje, administracja nie będzie jej rozwiązywać, a może się mylę, może gildia również ulegnie rozwiązaniu? Takie rozwiązanie nie powodowałby całkowitego upadku gildii, dałoby furtkę do dalszego rozwoju w przyszłości.

To co proponują twórcy, to w zasadzie likwidacja gildii, na czym pewnie sami stracą, bo będzie się to wiązało z mniejszym, czy większym odpływem graczy. Prawda, nieaktywnych ale łatwiej zachęci do ponownej gry kogoś komu gra się podobała, niż zdobyć całkiem nowego gracza.

A nawet nieaktywny gracz to plus dla właściciela gry. Zawsze może napisać w reklamie: 500K graczy. Nie musi podawać ilu faktycznie gra.


29 Mar 2014, o 18:17

Podziękowali: Rezzor (29 Mar 2014, o 18:26)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2012, o 15:05
Posty: 49
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Rezzor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Dlatego właśnie jestem tym rozgoryczony bo trochę nie jest ta ładne, bo gdybym wiedział że tak to będzie to nigdy bym nie rozbudowywał gildii i nie kupował. Umowa była inna.


29 Mar 2014, o 18:22
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Rezzor napisał(a):
Dlatego właśnie jestem tym rozgoryczony bo trochę nie jest ta ładne, bo gdybym wiedział że tak to będzie to nigdy bym nie rozbudowywał gildii i nie kupował. Umowa była inna.


a możecie gdzieś z Ludgarem zacytować fragment wypowiedzi kogoś z ekipy napisał:

"Kupujecie i możecie robić z nią co chcecie, jest już na zawsze Wasza bez względu na wszystko" ?

Powołujecie się na nieistniejącą umowę - twórcy w OWU zastrzegają wyraźnie, że wszystko może ulec zmianie jeżeli taka będzie decyzja administracji. A wy przecież ją akceptowaliście?

Ludgar - ale czy tutaj prawo działa wstecz? Czy w momencie wejścia upgrade ściągnięto Twojej gildii czynsz za wszystkie te miesiące od jej powstania?

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


29 Mar 2014, o 18:29
Profil ICQ WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
@gromak
Nie zamierzam podejmować z tobą dyskusji. Masz jeden zafiksowany pogląd, to co twórcy zarządzą jest dobre i koniec. Jeżeli kiedyś stwierdzą, że sól jest słodka, będziesz się dziwił, jak mogło Ci się zdawać do tej pory, że jest inaczej.

Jeżeli ktoś za coś zapłacił, to jest to jego, a jeżeli ktoś inny mu to zabiera, nawet z najbardziej słusznego powodu, to należy odszkodowanie ... i to wszystko


29 Mar 2014, o 18:39
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Ludgar napisał(a):
[...]

Jeżeli ktoś za coś zapłacił, to jest to jego, a jeżeli ktoś inny mu to zabiera, nawet z najbardziej słusznego powodu, to należy odszkodowanie ... i to wszystko

No a ja powiem też równie dosadnie tak jak Ty nt. Gromaka - zapoznaj się z regulaminem gry, a zwłaszcza z punktami dotyczącymi tego co jest czyje -> podpowiem: NIC w Taernie nie należy do Ciebie, nawet Gildia, która sobie kupiłeś i rozbudowałeś.

Podziwiam gardłujących w tym temacie nt. odszkodowań - czy jak wyrzucaliście graczy z Gildii to wypłacaliście im odszkodowania? To pytanie retoryczne i cała dyskusja ma raczej charakter akademicki - nie wycofamy się z opłat, nie wypłacimy odszkodowań - jak ktoś ma wymierającą gildię to niech się weźmie za rekrutację nowych aktywnych graczy.


29 Mar 2014, o 18:44
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Lip 2013, o 14:21
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Greenwar
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
Havenmaker gre typu mmorpg tworza gracze bo bez nich gra nie istnieje zrobiliscie gre z mysla o graczach a teraz sam sie wypowiadasz ze gracz nie ma nic no chyba ze zalozeniem gry bylo to ze gracze beda kupowac plate wypowiadajac sie ze nic nie nalezy do nas. zrobcie inhibitory wyzszych rang dostepne za walute podstawowa a nie tylko platyne ktora kupujemy za ciezko zarobione pieniadze skoro nic nie nalezy do nas to kazda nawet najmniejsza rzecz powinna byc w grze dostepna ogolnie s nie tylko za platyne


29 Mar 2014, o 18:52
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Opłaty za użytkowanie działek gildiowych
@Heavenmaker
Pełna zgoda. Dyskusja jest akademicka i twórcy gry mogą zrobić co im się podoba, do sądu nikt z tym raczej nie pójdzie. Tym niemniej zabieranie czegoś za co ktoś inny zapłacił swoim czasem i trudem, bez próby rekompensaty, sporo mówi o mentalności zabierającego i, przynajmniej moim zdaniem, nie mówi najlepiej.

A co do gildii to ja akurat, nie mam i nigdy nie miałem gildii. Ale niesprawiedliwość boli...


29 Mar 2014, o 18:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 92 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron