Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Moby ze sztuczną inteligencja 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Cze 2014, o 10:43
Posty: 4
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Gnomekczo
Odpowiedz z cytatem
Post Moby ze sztuczną inteligencja
Witam mam pomysł na zmianę mobów moby mogły by chodzić walczyć z innymi mobami poruszać
się po różnych lokalizacjach te mądrzejsze np handlować ze sobą chodzi mi o nowe stworki którę
nie zabijają gracza lecz samę zdobywają wiedze eqwipunek to nie to co pet te stworki potrafią rozmawiać z graczem handlować z nim podążać z nim np max 4 razy dziennie tu screnny do tych
stworków
Image
Image
Image
Image
Tak mogłyby wyglądać
Stwory pokazywane są od nagorszego do najlepszego
taki stwór też umiał by kupować eq od innych graszy zdobywać rary sety epiki itd
Ten pierwszy to Minotaur ma 1300 hp 700 kondy 300 many umiejętności rzut toporem taran ugryzienie potężne uderzenie furia. 20 lvl
Drugi to Hetyonus można z nim handlować ma rzeczy dla różnych klas
Ma 1700 hp i 1000 many 400 kondy umiejętności oklask lotosu furia dla wszystkich w drużynie oraz uleczenie. Korzenie udzerzenie cienia ok 500 600 hp zabiera zamrożenie piorun piorun kulisty deszcz piorunów. 30lvl
Trzeci Hanterus handluje rarami ma 1400 hp 1000 kondy 800 many ataki powietrzny atak wzbija sie w powietrza i szbko spada na wroga zadając mu obrażenia uderzenie chidoru jego ręce zapalają sie i szybko uderza nimi wrogów udzerzenie chi ugryzienie leczenie potężne uderzenie. 40lvl
Czwarty Malumenus ma 4000 hp 2000 kondy 1000 many handluje setami i rarami.
Umiejętności potęga młota malumenus uderza potęrznie młotem zadając 700 hp
ugryzienie furia taran prawy lewy rzut młotem potęrzne uderzenie. 50lvl
Walcie pozdro SaDe

_________________
Walcz lub Giń nikt tego za ciebie nie zrobi SaDe


5 Cze 2014, o 13:06
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
Cytuj:
taki stwór też umiał by kupować eq od innych graszy zdobywać rary sety epiki itd

:lol:




Wbrew takim wstawkom, sama idea mobków, które poruszają się po mapie nie jest według mnie zła, oczywiście walki z innymi stworkami czy handel odpadają..

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


5 Cze 2014, o 13:27
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
Taern to nie gra w stylu WoWa czy jakichś innych, gdzie się chodzi po mapie i stworki czy też gracze atakują nas w czasie rzeczywistym. Taern to gra turowa, co samo w sobie wyklucza wzajemne bicie się mobów czy nawet ich poruszanie się po mapie. Można uznać, że już się poruszają - raz zrespi się koło Suloga, a raz koło Obozu Imperialnych. Innego poruszania się w Taernie nie uświadczymy właśnie przez wzgląd na typ rozgrywki.

Mamy NPC, które kupują/sprzedają towar. Nie wiem, po co potworki by to miały robić. Wtedy z powtorka wyszedłby NPC w stylu Izdirula Althi. Niby ork, ale można z nim gadać.

Zdobywanie epików, setów i rarów co najmniej nietrafione. Tutaj potwory między sobą walczyć nie będą, więc taka opcja jest niemożliwa. Poza tym po co im to? Co z tym zrobią? Może jeszcze będą u Koldzicy czy u Kowala naprawiać ekwipunek? Trochę bez sensu.

_________________
Image
Image
Image


5 Cze 2014, o 13:32
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2014, o 23:46
Posty: 107
Miejscowość: Budziska
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: CarrtyXeen
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
Według mnie samo powstanie i chodzenie potworów byłby fajny pomysłem.Byłoby to całkiem fajna sprawa.Dlaczego? Byłoby to według mnie mniejsze utrudnienie dla graczy z poszukiwaniem ludzi na bossy. Co za tym idzie? Te moby powinny też znami chodzić na walki np..Boss.Ale jak?Poprostu wymyślić komęde która bedzie przywoływać losowego moba poprzez wpisanie naszej lokalizacji.Lecz zgodze się z rzyffem.Czemu mob ma za ciebie zbierać rary epiki itp.To jest gra zręcznościowa czyli musisz sobie sam radzić.

_________________
"Pomagaj innym, bo nie wiadomo kiedy ty bedziesz potrzebował pomocy"

Image


5 Cze 2014, o 14:04
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 20:37
Posty: 235
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Rzaba
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: Moby ze sztuczną inteligencja
Bartoszekk napisał(a):
Według mnie samo powstanie i chodzenie potworów byłby fajny pomysłem.Byłoby to całkiem fajna sprawa.Dlaczego? Byłoby to według mnie mniejsze utrudnienie dla graczy z poszukiwaniem ludzi na bossy. Co za tym idzie? Te moby powinny też znami chodzić na walki np..Boss.Ale jak?Poprostu wymyślić komęde która bedzie przywoływać losowego moba poprzez wpisanie naszej lokalizacji.Lecz zgodze się z rzyffem.Czemu mob ma za ciebie zbierać rary epiki itp.To jest gra zręcznościowa czyli musisz sobie sam radzić.
niech drygu dołączy do Ea , pomysł kompletnie nie przemyślany co ci z tego że mob będzie się poruszał gra będzie lepsza? Raczej upodobni się do metina czy innych gier nie mówiąc o simsach, nie sądzice że najpierw lepiej zrobic już wkrótce i podklsasy


Wysyłane z mojego HTC Wildfire za pomocą Tapatalk 2

_________________
MO 36
Image
Image


Vocare Ad Regnum


5 Cze 2014, o 14:44
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2013, o 12:02
Posty: 89
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Naloko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
To ostatnie wygląda jak Uwięziony w wersji śmieciowej...


A co do samego pomysłu o mobilności mobów i zrobienia z nich half-NPC half-MOB, to trudno mi się na ten temat wypowiedzieć jednoznacznie, ponieważ sama idea interesująca, ale sposób przedstawienia chyba nietrafiony.

_________________
Rany zadane na ciele, tak jak powiedzieli, w imie...
Rany zadane sercu, są początkiem, końca!
Rany zadane duszy, i ty wiesz, iż to wie gdzie moje...
Rany zadane mojemu życiu, przeklinające głośno, niczym chaos!


5 Cze 2014, o 17:33
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
rzuff napisał(a):
Wbrew takim wstawkom, sama idea mobków, które poruszają się po mapie nie jest według mnie zła, oczywiście walki z innymi stworkami czy handel odpadają..


Wyobraźcie sobie tego Wenda, którego po płaskim gania horda graczy a on próbuje im zwiać :D
Mobilny czempion którego trzeba troszkę pogonić po mapce - jestem jak najbardziej za ;)


5 Cze 2014, o 21:25

Podziękowali: 4 Bartoszekk (5 Cze 2014, o 22:07), Elfnocy (5 Cze 2014, o 22:05), galajus (5 Cze 2014, o 22:11), rzuff (5 Cze 2014, o 21:31)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lut 2014, o 23:46
Posty: 107
Miejscowość: Budziska
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: CarrtyXeen
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
Ja też najnarbardziej ZA, W 100% zgodze się z tym co napisał kolega wyżej, żeby pobić Takiego Wenda trzeba bedzie go pogonić itp.Dla mnie Fajny pomysł.

_________________
"Pomagaj innym, bo nie wiadomo kiedy ty bedziesz potrzebował pomocy"

Image


5 Cze 2014, o 22:07
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 29 Lip 2012, o 23:08
Posty: 8
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Quolavtze
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
jestem za, wgl jestem ciekaw jaki stwor jakby nas zobaczyl nie ucieknie lub nie zaatakuje...

_________________
pozdrawiam ziomalsy


5 Cze 2014, o 22:13
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 11:04
Posty: 61
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Qxc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moby ze sztuczną inteligencja
Pomysl moim zdaniem niedopracowany.
handel z takimi mobami bez sensu.
wedlug mnie powinny to byc poruszajace sie stwory (po okreslonym terenie rzecz jasna), z ktorymi mozna porozmawiac. Rozmowa polegala by na tym ze prosi nas o przysluge, a my zgadzamy (lub nie zgadzamy) sie mu pomoc. Wtedy taki mob dolacza do naszej druzyny (jako zawodnik a nie pet) i musimy zaprowadzic go gdzies, pomoc pokonac jakis wrogow czy zdobyc cos dla niego. On daje nam za to nagrode (mala bo w tej idei chodziloby o urozmaicenie, a nie zyski materialne).
Zeby nie bylo takich sytuacji ze ktos bierze takiego stwora do swojej druzyny zeby ulatwic sobie expienie to:
-exp za walki razem z tym stworem bylby zmniejszony
-krotki czas na wykonanie pomocy (po jego uplywie stowr by znikal i pojawial sie gdzie indziej)
Cos takiego byloby takim malym dodatkiem ktory urozmaical by gre.

Czekam na wyrok:)


6 Cze 2014, o 17:26

Podziękowali: Jardir (14 Sie 2014, o 23:52)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 408 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron