Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Htaga i lód - modyfikacja dropu 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Htaga i lód - modyfikacja dropu
Hej

Sytuację rarów spod lodu każdy zna - na s3 7 z 9 jest w cenie esencji, tylko Maur i Skogan pozostają względnie wartościowe, choć też nie tak bardzo jak kiedyś. Rary z natana to kwestia 3-5kk - trochę głupio, by najlepsze zbroje w grze (z odkrytych) były warte tyle co drop z modli czy Nurthill i Garnek od DZ'ta. Komuś polecą 2 co lepsze rary ze średnich bossów (Vivki, Diabolo czy Xeno) i jest ustawiony, o ile naprawa szatańskich nieco kosztuje, to eq lodowe jest kwestią śmiesznie małych sum. Powód jest prosty - natan i losy to podstawowe expowisko, które z czasem zostało na tyle ogarnięte, że można je farmić seriami, a co za tym idzie rynek zalewa się rarami.

Ad meritum - proponuję ustawić podlodowym i htadze zmniejszoną szansę na rar. Przedział bez większego znaczenia, 106-135, 111-140 - chodzi o to, by te rary zyskały na wartości i drop dawał jakąś satysfakcję. Na chwilę obecną każdego lempowca stać na kompletne uzbrojenie, a to chyba nie tak powinno wyglądać. Mniejszy drop nie dotknie nikogo poza nowymi 85 lvl-ami, którzy zmuszeni będą wydusić z kiesy coś więcej niż 2-3kk za przedmiot dający gigantycznego kopa do statystyk.

_________________
Spoiler:


9 Cze 2014, o 16:50
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 20:37
Posty: 235
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Rzaba
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Głupi pomysł , na s2 jakoś przedawnienia rarów nie widze.

_________________
MO 36
Image
Image


Vocare Ad Regnum


9 Cze 2014, o 16:56
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Bardziej byłbym za jakimś npc np. kupiec rarów który miałby cene od rangi zależną:P Ale to nie przejdzie:P

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


9 Cze 2014, o 17:55
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Wrz 2011, o 22:12
Posty: 406
Podziękowano: 138 razy
Otrzymanych podziękowań: 169 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
@Zakrzew- to chyba mało grasz lub nie masz rozpoznania w cenach na rynku. Wartość przedmiotów z new, szatana na serwerze drugim drastycznie spadła. Kiedy to wbijało się 95lv cena zbroji oscylowała w okolicy 18kk. Do dziś spadek wynosi bodajże +50%. To samo z Mauremysem, Skoganem lecz w mniejszym stopniu. Skilffy kiedyś- 20kk, dziś- 5kk.

Ad topic- osobiście i jak to każdy, mam ochotę nieustannie łapać itemy, ale wprowadzenie progu nie jest najgorszym rozwiązaniem. Jeśli miałoby to pomóc to łapka w góre.

_________________
"Każdego dnia budzimy się, by walczyć o jutro, każdej nocy zasypiamy marząc o lepszej przyszłości"


9 Cze 2014, o 18:11
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 20:07
Posty: 228
Podziękowano: 92 razy
Otrzymanych podziękowań: 162 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Nicolay napisał(a):
Hej

Sytuację rarów spod lodu każdy zna - na s3 7 z 9 jest w cenie esencji, tylko Maur i Skogan pozostają względnie wartościowe, choć też nie tak bardzo jak kiedyś. Rary z natana to kwestia 3-5kk - trochę głupio, by najlepsze zbroje w grze (z odkrytych) były warte tyle co drop z modli czy Nurthill i Garnek od DZ'ta. Komuś polecą 2 co lepsze rary ze średnich bossów (Vivki, Diabolo czy Xeno) i jest ustawiony, o ile naprawa szatańskich nieco kosztuje, to eq lodowe jest kwestią śmiesznie małych sum. Powód jest prosty - natan i losy to podstawowe expowisko, które z czasem zostało na tyle ogarnięte, że można je farmić seriami, a co za tym idzie rynek zalewa się rarami.

Ad meritum - proponuję ustawić podlodowym i htadze zmniejszoną szansę na rar. Przedział bez większego znaczenia, 106-135, 111-140 - chodzi o to, by te rary zyskały na wartości i drop dawał jakąś satysfakcję. Na chwilę obecną każdego lempowca stać na kompletne uzbrojenie, a to chyba nie tak powinno wyglądać. Mniejszy drop nie dotknie nikogo poza nowymi 85 lvl-ami, którzy zmuszeni będą wydusić z kiesy coś więcej niż 2-3kk za przedmiot dający gigantycznego kopa do statystyk.

To co piszesz ma po części trochę racji, ale jest ma złą formę..

Rary spod lodu ? Jeszcze kiedy grałem zrobiłem tych bossów z 500 i spadło... 10 rarów ?

A jeśli chodzi o htagę, to nie widzę problemu aby usunąć duszę Vorlinga spośród nagród u Kimmerula Maga...

_________________
piss.

https://www.youtube.com/watch?v=AN7ImRR6IHs



sub me


9 Cze 2014, o 19:35
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Baloczi ma troche racji zrobiłem losowych ze 100 a widziałem 4 rarki - wciąz Mauremiusa dla siebie dropnac nie mogę. Pod lodem częstotliwość dropu jest dobra zresztą na hatage tez nie narzekam.
To że te rarki tak mało kosztują upatrywałbym w tym że mało graczy osiąga te wysokie levele, część graczy często się zniechęca kolo 40-60 poziomu kiedy gra jest nudna i monotonna.
Ile graczy dziennie wbija np 85 level? 1 gracz na serwer? 2? Fajnie jakby 2 wbijało ale chyba tak nie jest. I to jest problem rarki są rzadkie ale nie ma komu ich kupować dlatego są tanie.

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


9 Cze 2014, o 20:19
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 16:48
Posty: 198
Miejscowość: BDG
Podziękowano: 252 razy
Otrzymanych podziękowań: 313 razy
Nick w grze: ArGes
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Witam
Jestem jak najbardziej na TAk za zmianą która jest na tą chwilę potrzebna..

Wspomniał ktos o s2.. może sproszcze, na chwile obecną rary z htagi są warte mniej niż sama ich naprawa to raz , dwa sellac je graniczy z cudem..
Sam osobiście farmie htagi tylko i wyłacznie ze względu na szybki exp , już nie na drop którego na serwie jest multum...

Ktoś mi kiedyś napisał,że drop z htagi został juz kiedys osłabiony.. szczerze powiem ,iż idąc na 5/10htag potrafie zlocić 2-4rary , w tym często locą w party duble , więc ja się pytam jak ten drop został obniżony?

Kiedyś cena rarów z szatana była odpowiednia do rara.. popdam przykłady odpowiedników:
- htagan 3-5 kk / czacha 2-3kk/ sigil srednio do 15kk!
-Angwallion 3-5kk max / xeno 8-10kk / debba 12kk+ !
-Dmorlung 5kk+- / opoka bogów 4kk+- / harrtraum 15kk+- !
-vorleah 5kk+-/ diabolo 15kk +-

O progresie w tym przypadku nie będe sie rozpisywał, bo śmieszne dla mnie jest to że taki nup zarobi więcej na lov bosach niż ktoś 100+ farmiąc new/htagi...

Pamiętam czasy jak za dmorlung ludzie 50kk wołali+...

Co do new to bym jednak zostawił jak jest , rary itak locą rzadko a jak już to tylko te na ese co idą przez co wzrasta popyt na mauremysy(sytuacja z s2 w chwili obecnej) , czy też skogi..
chociaż nie było by źle gdyby ten drop był również zmniejszony

podsumowując:
new/htaga drop zmniejszony od 85-140 aby w koncu szło zarobić ;p

_________________
"Ból jest tymczasowy...może trwać minutę, godzinę , dzień, miesiąc a nawet rok...Lecz w końcu ustąpi...
Natomiast gdy sie poddam , będzie trwał wiecznie"


9 Cze 2014, o 20:39
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Hej,

Czy ja dobrze widzę, gracze są za zmniejszeniem drop_rate'u ?:)

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


9 Cze 2014, o 21:00
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Na to wygląda, a jest to spowodowane tym, że rary z bossów na high levele są tanie jak barszcz. Dlaczego? Ponieważ graczy na low czy mid lvl jest kupa, high levelowych graczy jest mało. Niewiele osób dochodzi do granicy 80 lvl, nie mówiąc już o tym, by mijać setkę. Niewielu graczy = niewielki popyt = podaż przekraczająca potrzeby = niskie ceny zbytu. Nie zmusimy graczy do gry ani do tego, by chciało im się wbijać levele, więc zostaje tylko obniżenie drop rate'u, by dropienie rarów z high levelowych bossów miało w ogóle jakiś sens. Aktualnie takiego sensu nie ma. Na bossy nie chodzi się już dla dropu, tylko dla expa (swojego lub psycho). Fyodorów może paść 100, a z nich 50 rarów. Htag może paść 50, a z nich 25 rarów. To niczego nie zmienia, bo mid levelowych graczy jest cały czas dużo, a high levelowych nie tyle, co nie przybywa, co nawet ubywa. Przykre, ale prawdziwe. Mniejszy drop rate pozostaje jedynym realnym rozwiązaniem ku temu, by te rary choć po części odzyskały swoją wartość.

_________________
Image
Image
Image


9 Cze 2014, o 21:06
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Proste pytanie - dlaczego te hlvlowe rary mają odzyskać poprzednią wartość, mają być drogie? Przecież nie są trudne do zdobycia, bossy są farmione, więc i rarów jest dużo. Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku słabszych bossów i rarów, gdzie ceny ocierają się o ceny esencji po przetopieniu. Ekipa wprowadziła jakiś czas temu kolejne obniżenie szansy dropu dla średnio-poziomowych rarów i co się zmieniło? W moim odczuciu nic, kosztują dalej tyle samo co kosztowały. Reorganizacja pozyskiwania esencji ze względu na rangę też niewiele wniosła, jedynie sporo rarów jest tańszych, bo esencji jest mniej. Chyba nie taki był cel, aby rary kosztowały dalej prawie tyle co esencja, ale żeby odzyskały pierwotną wartość. Na tym przykładzie można bazować, skoro dla rarów 6-8 rangi obniżenie dropu nie przyniosło oczekiwanego rezultatu, dlaczego ma zadziałać dla rarów rangi X czy XI?

W sumie mnie sprawa nie dotyczy, ani tam nie chodzę, ani nie dropię, więc bez różnicy dla mnie co się będzie dziać z rynkiem rarów spod lodu czy szatana. Tylko tak po prostu 'głośno myślę'.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 10 Cze 2014, o 19:03, edytowano w sumie 1 raz



9 Cze 2014, o 21:28

Podziękowali: Fpkori (10 Cze 2014, o 17:00)
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 153 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron