Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Htaga i lód - modyfikacja dropu 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Obniżenie dropu nić nie da. Bo za malo jest graczy High levelowych.
Już lepiej wprowadzić coś np że rary powyżej X rangi da sie przetopić na jakieś specjalne "mega esencje?" coś co pozwoli na w miare dobry zbyt rarkow bez zalewania rynku.
Te "mega esencje" mogłby by służyć do zupelnie nowych nie znanych jeszcze rzeczy. Ha np osłabiania morany:P

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


10 Cze 2014, o 02:24
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2013, o 18:30
Posty: 40
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
ja tam sie może nie znam ale sztananka to nam chyba drygu popsuł. :!:

ja zadam tylko jedno proste pytanie co to da jeśli rynek jest tymi rarami już zapchany..czy chcecie nie mieć esy do ładowania eq :?: ,
następna sprawa, co to da.... jeśli wpadam tam i robie oro, tak robią wszyscy botając insty w ~25 minut (max jeśli trafi się vid) wiec mieszanie w tym momęcie w dropie nic nie da i zniechęci graczy do łażenia tam, 110+ mogą orac jetti też xp jest znośny, czy macie zamiar zrobić z tego 2 Selene gdzie dostajecie albo inche albo ese(4), spore grono graczy przestało ja już botać bo po co..... lepiej czempy walić chociaż czasem coś spadnie.

pomysł całkowicie bez sensu.


10 Cze 2014, o 03:13
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 16 Maj 2014, o 12:16
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
witam chcecie juz calkowicie popsuc gre!!! jak taki ktos ma z dropic rar samemu jak bedzie jeszcze bardziej obnizony drop...
jesli ceny rarow maja sie utrzymywac powinien byc npc ktory bedzie je skupowal za dana cene np jesli npc za pysk bedzie dawal 300pl to ktos kto bedzie chcial kupic i zalozyc bedzie musial dac 400pl bo w tej chwili pysk idzie na eski jak wiekszosc rarow z gorzalki


10 Cze 2014, o 20:55
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
xolpiq - dzisiaj nikt sobie nie wydropi rara z lodu/htagi (poza ew. Maurem/Skoganem) ponieważ kupi je za bezcen gdy tylko wbije określony lvl. Ja nie twierdzę, że pomysł odmieni rynek, ale chciałbym, aby drop tych rarów był w miarę proporcjonalny do zapotrzebowania - bossy, które kiedyś uważano za niemożliwe do ubicia (Htaga przynajmniej, nie wiem jak się sprawa miała z lodem) dzisiaj są źródłem esencji.
I o ile mój pomysł nie jest remedium na rynek, to przynajmniej dopilnowałem, aby był przemyślany i poparty argumentami, czego nie można powiedzieć o Twojej wymianie gorzałkowych rarów na platynę.

_________________
Spoiler:


10 Cze 2014, o 21:11
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2010, o 19:14
Posty: 86
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Problemem nie jest to że rary wypadają tylko, że to jest główne expowisko dla h-lvl. Jak pisał Szymadro, że wprowadzenie ograniczenia dropu nie wplynelo na rynek rarow. Poza tym obecnie i tak gildie wiekszosci ubieraja graczy i sadze ze jest spory nadmiar rarów na rynku ( sam mam w depo 2 karapaksy i mloty ) wiec obnizenie teraz dropa nic nie zmieni na rynku trzeba sie pogodzić ze jak teraz ci cos spadnie to juz nie będziesz bogaty, juz po ptakch, owoce zostaly zebrane przez tych co byli przed Toba na gorzalce/szatanie.

_________________
Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.


10 Cze 2014, o 22:38
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Witam

Willy napisał(a):
Hej,

Czy ja dobrze widzę, gracze są za zmniejszeniem drop_rate'u ?:)

Gracze? Raptem naliczyłem 4, przy 6 postach przeciwnych :D

Ad topic- pomysł jest bardzo zły.
Niezłe argumenty przytoczył Szymdaro - mam podobne skojarzenia. Moim zdaniem dotychczasowe obniżenie dropu nic nie dało, a z pewnością zniechęciło zauważalną liczbę graczy do gry.
Nawet zwolennicy wprowadzenia tego ograniczenia dropu przyznają, że jednym z powodów jest mała liczba graczy 85+ i że wielu graczy wcześniej się zniechęca.
Pytanie się nasuwa jednoznaczne: Czy więc wzrost cen rarów dla postaci która wbija 85 level wpłynie na ten trend pozytywnie czy negatywnie?
I z innej beczki: jak nie będzie komu sprzedać to czy cena takich rarków wzrośnie czy spadnie?
Ceny na rary kształtują się rynkowo, decyduje gra popytu i podaży. Powoduje to oczywiście okresowe zmiany cen - dla przykładu na s1 od kilku dobrych dni brakuje paru nurthili na sell do zbilansowania rynku. Więc cena wzrosła, ludzie wydropia niecieropliwcy kupią i cena wróci do poprzedniego poziomu. I tak to powinno wygladać

ArGes napisał(a):
Witam
Jestem jak najbardziej na TAk za zmianą która jest na tą chwilę potrzebna..
O progresie w tym przypadku nie będe sie rozpisywał, bo śmieszne dla mnie jest to że taki nup zarobi więcej na lov bosach niż ktoś 100+ farmiąc new/htagi...

Tak właśnie wygląda siła argumentów jednego ze zwolenników częściowego ograniczenia dropu. Jak to w Taernie: niższy level to nup i do pieca z nim :D
ArGes może w takmi razie to Ty jesteś nupem skoro nie ogarniasz kasy w grze, a nie nizsze level które od nupów wyzywasz?

@Viconia - mega esencja? No już zdecydowanie lepiej to, niż obniżka drop rate.

I na koniec lekki off topic: Ludzie! W Taernie jest mnóstwo sposobów zarabiania kasy i golda na serwerach jest po prostu zatrzęsienie. Jest sporo rzeczy problemowych i do poprawienia w grze ale gdzie wy widzicie problem z kasą?
pozdrawiam
Lisario


11 Cze 2014, o 14:37
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 20:37
Posty: 235
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Rzaba
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Idąc waszym tokiem myślenia obniżmy drop na : smoku,wieży,krzyżaku,fyo
Zrobienie fyo z ekipą +90 trwa od 10-20 min (jeżeli afk)
o wieży nie wspomne , a krzyżak to już wgl ....
Wszystko z czasem da się farmić , nawet logusa czy jak mu tam potrzeba jedynie CZASU , co was tak boli ? ze htagan 5kk ? może nie każdy ma 20kk żeby go mieć.

_________________
MO 36
Image
Image


Vocare Ad Regnum


12 Cze 2014, o 21:06
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Zakrzew napisał(a):
, co was tak boli ? ze htagan 5kk ? może nie każdy ma 20kk żeby go mieć.



No i o to właśnie chodzi, żeby rar był rare i nie każdy mógł go mieć.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


12 Cze 2014, o 22:57
Profil ICQ WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 20:37
Posty: 235
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Rzaba
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
gromak napisał(a):
Zakrzew napisał(a):
, co was tak boli ? ze htagan 5kk ? może nie każdy ma 20kk żeby go mieć.



No i o to właśnie chodzi, żeby rar był rare.

Rar byłby rare ? gdybyś na 100+ nie miał htaganu ew zbrojki z szatanka inaczej byś pisał ;)

_________________
MO 36
Image
Image


Vocare Ad Regnum


12 Cze 2014, o 22:58
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Htaga i lód - modyfikacja dropu
Problemem jest to, że świetne przedmioty są banalnie proste do zdobycia - moim zdaniem tak być nie powinno. Ogólnie rzecz biorąc sama koncepcja takich bossów wydaje się nietrafiona - świetny exp i świetny (wartościowy) drop nie mogą iść w parze - przy takim drop rate ceny nigdy już nie wzrosną powyżej esencji. Można by się z tym pogodzić, esencje też skądś trzeba brać, ale gra traci urok, gdy można się wyekwipować zerowym kosztem - tylko Aqua Regis wydaje mi się bossem, który utrzyma ceny swoich rarów na względnie wysokim poziomie, a bez Nurta i Aquenirów też da się pomykać (tyle tylko, że Aqua obniża wartość dropu z Wenda).

Jeśli ktoś uważa, że drop z Htagi i Lodu jest optymalny, to niech popatrzy sobie na handel na swoim serwerze i zapamięta ile osób i w jak marnej cenie próbuje sprzedać tamtejsze rary. Założę się, że za Xeno dostałbym każdy z nich (wyłączając pierścienie).

Edit: Poza tym przecież oba z tych bossów da się robić w składach o bardzo różnym najwyższym poziomie - przy v2 się postarano o unikalność rarów, większość ekip chodzi z maksymalną karą do dropu, ale bez niej też się da. I to chyba potwierdza, że wiele wspólnego z trudnością bossa ona nie ma - po prostu pomysłodawcy Konstrukta dopilnowali, aby rary trzymały cenę (gdyby Sigil był ładniejszy a zbrojka dawała jakiś konkretny res magiczny to można by powiedzieć, że udało się całkowicie), a Htadze i podlodowym pozwolono na stanie się farmą expa i - siłą rzeczy - tanich rarów.

_________________
Spoiler:


12 Cze 2014, o 23:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 341 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron