Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
 epicka legenda 

Czy chciałbyś zobaczyć pomysł w grze?
Tak 85%  85%  [ 44 ]
Nie 15%  15%  [ 8 ]
Razem głosów : 52

 epicka legenda 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
To może ja się wypowiem w takim razie. Nie jestem w stanie Wam nic obiecać, ale przyznaję, że mi Wasza koncepcja 'epickich legend' się bardzo spodobała, i chętnie w jakiejś formie coś takiego zobaczyłabym w grze. Niestety, fakt też jest taki, ze ogroooomna ilość ludzi po prostu nie lubi czegokolwiek czytać, dlatego najprostszy wariant - typu umieszczenie gdzieś po prostu historii - może być najzwyczajniej w świecie nikomu niepotrzebne (aczkolwiek ja lubię różne takie 'smaczki' w grach, nawet jeśli korzystają z tego nieliczni). A z całymi nowymi questami - chyba nie muszę mówić, że to już znacznie więcej pracy... :(

Tak czy siak, mnie samej pomysł, aby wydobyć na wierzch epickie legendy, i w jakiś sposób wprowadzić historię tych przedmiotów do gry - bardzo się podoba, i mam nadzieję, że wcześniej czy później - da radę go zrealizować. Co z tego wyniknie - zobaczymy...

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


15 Cze 2014, o 20:15

Podziękowali: 2 Elfnocy (15 Cze 2014, o 21:17), Kij (16 Cze 2014, o 13:58)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 11:04
Posty: 61
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Qxc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
Sądzę, że wasze historie (same historie) powinny być skopiowane do działu Kącik poetycki. Ale gdyby w grze się również pojawiło byłbym przeszczęśliwy :D.

PS: fajnie byłoby gdyby do każdego epiku było kilka historii, a to gracze wybiorą najlepszy dla danego epiku.
Sam bym napisał gdybym umiał.


16 Cze 2014, o 17:16
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2013, o 19:00
Posty: 9
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
A może by mogła sie pojawić krainka z biblioteką gdzie mozna było by poczytać o epikach, a nawet rarach

_________________
MO 66 Powoli staje się koxem
BB 28 jest koxem

Z każdym dniem uczę się czegoś nowego
Nie przeszkadzać mi, jestem w trakcie zdobywania epika :)


16 Cze 2014, o 17:30
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 11:04
Posty: 61
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Qxc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
BushMen napisał(a):
A może by mogła sie pojawić krainka z biblioteką gdzie mozna było by poczytać o epikach, a nawet rarach

No może nie krainka, ale lepiej gdyby pojawil sie NPC juz w znanym miejscu, czyli w pewnym miejscu byłaby osoba która zna historie (lub posiada książki o) epików.
Dobrym miejscem moim zdaniem byłoby drzewo Glanachain, karczma, Viridium i wiele wiecej. Sadze ze powinny byc to miejsca dostepne od jakiegos poziomu (w moich przykładach te wszystkie miejsca są dostępne od +/- 20lvl).
Ciekawa opcja byloby wstawienie 7 NPC (każdego w innym miejscu), każdy z nich znałby historie innego epika.


16 Cze 2014, o 17:52

Podziękowali: 2 Elfnocy (16 Cze 2014, o 21:19), Nicolay (16 Cze 2014, o 17:54)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Gru 2013, o 16:40
Posty: 161
Podziękowano: 232 razy
Otrzymanych podziękowań: 77 razy
Nick w grze: Elfnocy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
up jako że temat mocno poleciał w odległości a myślę że jest tu jeszcze sporo do omówienia

_________________
"Nic nie jest bardziej niebezpieczne niż wróg,który nie ma nic do stracenia"
Dziedzictwo
"hy hy nowa krainka do nowych questów"-Togerd
"osobiście jestem przeciwko HH, ludzie wtedy zachowują się jak zwierzęta"-Seba11pl


11 Lip 2014, o 17:23
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2013, o 12:02
Posty: 89
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Naloko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
To może przekopiuj przynajmniej część pomysłów do pierwszego posta? Nie każdemu chce sie czytać całe sześć stron.

Informować możesz poprzez PW~ Dragonn

_________________
Rany zadane na ciele, tak jak powiedzieli, w imie...
Rany zadane sercu, są początkiem, końca!
Rany zadane duszy, i ty wiesz, iż to wie gdzie moje...
Rany zadane mojemu życiu, przeklinające głośno, niczym chaos!


11 Lip 2014, o 22:24
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 16:48
Posty: 198
Miejscowość: BDG
Podziękowano: 252 razy
Otrzymanych podziękowań: 313 razy
Nick w grze: ArGes
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
Nie każdy jest zwolennikiem robienia questów , itd gdzie jest dużo mozolnego czytania .
Dla mnie osobiście taki aspekt gry się nie podoba , co nie zmienia faktu że by mi to przeszkadzalo:P
Każdy ma swoje gusta i upodobania , ale przeczyta to raz i pójdzie w zapomnienie. Szału nie robi.

_________________
"Ból jest tymczasowy...może trwać minutę, godzinę , dzień, miesiąc a nawet rok...Lecz w końcu ustąpi...
Natomiast gdy sie poddam , będzie trwał wiecznie"


11 Lip 2014, o 22:38
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2013, o 12:02
Posty: 89
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Naloko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
ArGes napisał(a):
Nie każdy jest zwolennikiem robienia questów , itd gdzie jest dużo mozolnego czytania .
Dla mnie osobiście taki aspekt gry się nie podoba , co nie zmienia faktu że by mi to przeszkadzalo:P
Każdy ma swoje gusta i upodobania , ale przeczyta to raz i pójdzie w zapomnienie. Szału nie robi.

Czyli byłabym jedyną na konwencie, która wiedziałaby kto to jest Kadri?

Serio, nie każdy zapomina napisaną historię. Po roku mogę opowiedzieć całą przeczytaną książkę bez ponownego zaglądania do niej z pominięciem co najwyżej kilku mniejszych fragmentów. Questy z Taerna pamiętam wszystkie, które przechodziłam. Przy takim poziomie zainteresowania historią przedstawioną świata jaki ty reprezentujesz, to nic dziwnego, że wyrobiłam sobie o takich Zadających Głupie Pytania opinię, że to banda idiotów-analfabetów. Ile razy da się wytrzymać powtarzające się pytania typu "Kto jest zdrajcą?" albo "U kogo kupię peta?"?

Serio, jak ktoś chce wszystko do rączki dostawać, to niech przestanie grać w RPG, bo to gry dla myślących i czytających ze zrozumieniem ludzi, a zacznie pogrywać w gry typu Murdered: Soul Suspect, bo przy takim podejściu "przejść, zapomnieć, ruszać dalej" to nawet Pasjans czy Tetris są za trudne.

Proszę byś nie brał tego jako ataku na twoją osobę tylko jako załamanie psychiczne z powodu istnienia RPG-owców, którzy mają w nosie w co tak naprawdę grają, byleby mogli się wyżyć na nieistniejących bitowych ludzikach.

_________________
Rany zadane na ciele, tak jak powiedzieli, w imie...
Rany zadane sercu, są początkiem, końca!
Rany zadane duszy, i ty wiesz, iż to wie gdzie moje...
Rany zadane mojemu życiu, przeklinające głośno, niczym chaos!


13 Lip 2014, o 20:43
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
llwyd Blaidd napisał(a):
Serio, jak ktoś chce wszystko do rączki dostawać, to niech przestanie grać w RPG, bo to gry dla myślących i czytających ze zrozumieniem ludzi

Taern to RPG?
:lol:
Chyba tylko jedynie według "wydumanej" (nie mylić z wydymaną) klasyfikacji pochodzenia anglojęzycznego, gdzie wystarczy rozdawać jakieś punkty (przyznawane za awans na wyższy lvl) by sobie zasłużyć na takie miano.
Prawdziwe RPG odeszło do lamusa wraz z Warhammerem, D&D czy CoC.
To co mamy teraz, to jedynie gry z opcjami dialogowymi i rozdawaniem punktów, a nie RPG.
Zero klimatu.
Nie ma klimatu, nie ma RPG


13 Lip 2014, o 23:51
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2013, o 12:02
Posty: 89
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Naloko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: epicka legenda
Torkil napisał(a):
llwyd Blaidd napisał(a):
Serio, jak ktoś chce wszystko do rączki dostawać, to niech przestanie grać w RPG, bo to gry dla myślących i czytających ze zrozumieniem ludzi

Taern to RPG?
:lol:
Chyba tylko jedynie według "wydumanej" (nie mylić z wydymaną) klasyfikacji pochodzenia anglojęzycznego, gdzie wystarczy rozdawać jakieś punkty (przyznawane za awans na wyższy lvl) by sobie zasłużyć na takie miano.
Prawdziwe RPG odeszło do lamusa wraz z Warhammerem, D&D czy CoC.
To co mamy teraz, to jedynie gry z opcjami dialogowymi i rozdawaniem punktów, a nie RPG.
Zero klimatu.
Nie ma klimatu, nie ma RPG

Wiesz, klimat jest tam, gdzie są normalni ludzie, a nie hack&shlasherzy wychowani na Diablo.

_________________
Rany zadane na ciele, tak jak powiedzieli, w imie...
Rany zadane sercu, są początkiem, końca!
Rany zadane duszy, i ty wiesz, iż to wie gdzie moje...
Rany zadane mojemu życiu, przeklinające głośno, niczym chaos!


14 Lip 2014, o 13:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 457 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron