Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 [BUG] Zlecenie dla peta 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Lis 2011, o 18:53
Posty: 82
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Urtiil
Odpowiedz z cytatem
Post [BUG] Zlecenie dla peta
Serwer: S3
Nazwa postaci: Urtiil
Czas: 14.34
Opis:
Nie wiem, czy ktoś się jeszcze zajmuje testowaniem nowinek, ale w tym momencie ewidentnie spieprzył robotę...
Robię zlecenie, koniec czasu, reloguję - nagle okazuje się, że mogę robić zlecenie dalej... A więc otwieram bramę na której skończyłem i biję dalej... za grupki nie leci żaden exp, ale ok, to jeszcze może być "kara" za oszukiwanie, o ile tak można nazwać nieudolność twórcy zlecenia, który nawet na wiki postanowił go praktycznie nie opisywać... Jednak to nie jest najgorsze... po 10 minutach pojawia się treser Piter, który nie chce nam nic ciekawego powiedzieć, a my nadal nie możemy wyjść. Dla leniwych zamieszczam screena który mam nadzieję wszystko wyjaśnia: http://s27.postimg.org/f6r1vg7qb/Bez_tytu_u.jpg

_________________
...


4 Lip 2014, o 14:55
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [BUG] Zlecenie dla peta
To weź anuluj DQ.

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


4 Lip 2014, o 17:29
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Lis 2011, o 18:53
Posty: 82
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Urtiil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [BUG] Zlecenie dla peta
dzięki, pomogło, ale raczej nie rozwiązało problemu...

_________________
...


6 Lip 2014, o 23:43
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [BUG] Zlecenie dla peta
Rozwiązało problem, po rozłączeniu zaczynasz od grupki na której przerwałeś - to jest celowe i ma ułatwiać zadanie graczom.

A co do opisu na Wiki.. tutaj się mylisz.



PS Tak, zajmujemy się testowaniem nowinek.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


7 Lip 2014, o 00:38
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 19 Lis 2013, o 01:17
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [BUG] Zlecenie dla peta
Nie do końca to prawda, że zaczyna się od grupek na których się przerwało.
Na S1, niedawno robiłem tresera. Ubiłem wszystkie grupy z klatki. Wziąłem kamień. Wylogowało mnie... Zalogowałem, pojawiła mi się opcja otwarcia kolejnej klatki. Co też uczyniłem... tylko, że... exp z nowej klatki, z każdej grupki - około 0. Więc chyba nie do końca dobrze to działa.


6 Paź 2014, o 23:54
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [BUG] Zlecenie dla peta
Jeśli wziąłeś kamień to oznacza, nie że przerwałeś, ale że skończyłeś daną klatkę, aktywną miałeś następną. Jeśli stracisz połączenie/relogniesz, dostajesz do ubicia nie tę samą, ale najtrudniejszą z aktywnej klatki grupkę, z expem=0, po czym można dalej kontynuować zlec, z następnymi klatkami.
Tak jak to już było kilka razy wyjaśniane na forum: nie jest to błąd, to celowe zabezpieczenie przed możliwością relogania i expienia na 1 grupce w nieskończoność - niestety, nie ma możliwości odróżnienia celowego relogu od przypadkowej utraty połączenia.

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


7 Paź 2014, o 12:04
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 19 Lis 2013, o 01:17
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [BUG] Zlecenie dla peta
Dzięki za wyjaśnienia.

Mam nadzieję, że krytyka jest możliwa i mile widziana :) - ta konstruktywna przynajmniej...

Zabezpieczenie w pełni rozumiem i się z nim zgadzam. Ale aktualne rozwiązanie jest bardzo krzywdzące dla kogoś, kto faktycznie relognie na treserze (znaczy - np. zerwie net). O ile rzeczy krzywdzące, za które się nie płaci można jeszcze uzasadnić, to tutaj za wejście na tresera się płaci. I zerwanie neta na ostatniej klatce oznacza sporą stratę expa.

Ponieważ uczono mnie szukać rozwiązań dobrych - a nie tych najłatwiejszych, pozwolę sobie coś zaproponować. Niewątpliwie bardziej obciążające grę - ale Waszego zastanowienia się (mam nadzieję)

Na tresera wchodzi się po exp dla peta. Jakie jest potencjalne ryzyko? - że ktoś na tych samych grupach będzie chciał expić kilka razy (o czym mowa w poście wcześniej). Jak się zabezpieczyć? Nie dawać 2x exp za tą samą grupę. Jak to widzę? Możliwości są dwie...

a) ubiłem 3 grupy z danej klatki. Wylogowało mnie. Wchodzę znowu - i mam znowu 5 do ubicia, przy czym za pierwsze 3 dostaje 0 exp.

b) ubiłem 3 grupy z danej klatki. Wylogowało mnie. Wchodzę znowu - i mam do ubicia tylko 2 grupy. Z normalnym exp

Problemem w opcji nr 2 jest potencjalne oszukiwanie na czasie.

Opcja nr 1 - niestety też jest niekorzystna (trzeba bić grupy za które exp nie będzie), ale przynajmniej daje możliwość zyskania exp za te grupy, których się nie biło.

W pierwotnie podanym przeze mnie przykładzie - dostałbym exp za całą klatkę (bo z tej klatki nic nie biłem jeszcze). Aktualnie - nic nie dostałem (exp), a za wejście płaciłem w pełnej wysokości.

Poddaje do przemyślenia :)

pozdrawiam


7 Paź 2014, o 19:25
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [BUG] Zlecenie dla peta
Mam nadzieję, że mi wybaczysz;), że nie będę wdawać się w szczegóły, jak, co i dlaczego tak działa, i uwierzysz na słowo, że na dzień dzisiejszy nie ma innej możliwości rozwiązania tego problemu, niż tak, jak zrobiliśmy. Tak jak proponujesz się nie da - też żałuję, bo to idealne rozwiązanie z punktu widzenia gracza, ale po prostu się nie da.

A za konstruktywną krytykę i próbę podsunięcia pomysłu - oczywiście dziękujemy, wszelkie uwagi są zawsze mile widziane:)

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


8 Paź 2014, o 15:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 84 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron