Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Mapki wczytywane z dysku 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 29 Lip 2014, o 22:01
Posty: 4
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Stachozaur
Odpowiedz z cytatem
Post Mapki wczytywane z dysku
Witam, myślę, że nie jestem jedyną osobą, która po updacie, czyli HD mapkach, wczytuje je znacznie dłużej, nie jestem posiadaczem super łącza, a pograć by sie chciało. Moja propozycja jest następująca, żeby można było pobrać wszystkie mapki (no oczywiscie bez instancjowych) na nasz dysk, by je potem wczytywało. Pomysł mi przyszedł, ponieważ w innej przeglądarkowej gierce mmo, była taka opcja, a nawet mieli swój downloader, który nam robil aktualizacje, lub pobierał nowe mapki.

Tak wiem, że jak raz już załaduje mapę, to potem idzie w mig, jednak przy każdej usterce, np braku prądu, albo po dłuższym czasie nieuczęszczania na tą mapę, zostaje ona wyrzucona z pamięci :)

Jeśli już jest możliwość pobierania mapek, to proszę o linka, jeśli jest taki temat, to sorry, jeśli inne ale, to pisać :D


29 Lip 2014, o 22:07

Podziękowali: Mroku (2 Sie 2014, o 11:56)
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
Pomysł osobiście podoba mi się bo również nie mam zbyt szybkiego łącza a pozatym niektórzy mają pewien limit transferu. Niestety pomysłów takich jak Twój było mnóstwo lecz ekipa nie chce nic zmieniać.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


29 Lip 2014, o 22:27
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 29 Lip 2014, o 22:01
Posty: 4
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Stachozaur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
Właśnie też mam limit transferu, a mapki są na prawde duże teraz :) No, skoro było mnóstwo takich pomysłów, to może czas, szanowna ekipo pomyśleć o graczach?


29 Lip 2014, o 22:36
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2013, o 12:02
Posty: 89
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Naloko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
Ja mam tylko jedna grę na klienta, którą toleruję, więc niechętnie patrzę na ściąganie czegoś z gry na kompa. Zwłaszcza, jeśli ten pliki muszą sie godzinami aktualizować.

_________________
Rany zadane na ciele, tak jak powiedzieli, w imie...
Rany zadane sercu, są początkiem, końca!
Rany zadane duszy, i ty wiesz, iż to wie gdzie moje...
Rany zadane mojemu życiu, przeklinające głośno, niczym chaos!


30 Lip 2014, o 21:03
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 29 Lip 2014, o 22:01
Posty: 4
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Stachozaur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
Czytanie nie boli ziom. nie mówie o kliencie tylko o mapkach :)


1 Sie 2014, o 22:26
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2013, o 12:02
Posty: 89
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Nick w grze: Naloko
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
Stachozaur napisał(a):
Czytanie nie boli ziom. nie mówie o kliencie tylko o mapkach :)

Czytanie nie boli. Miałam na myśli ściąganie czegokolwiek by móc grać w necie.

_________________
Rany zadane na ciele, tak jak powiedzieli, w imie...
Rany zadane sercu, są początkiem, końca!
Rany zadane duszy, i ty wiesz, iż to wie gdzie moje...
Rany zadane mojemu życiu, przeklinające głośno, niczym chaos!


2 Sie 2014, o 10:36
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2010, o 10:13
Posty: 323
Podziękowano: 50 razy
Otrzymanych podziękowań: 115 razy
Nick w grze: Doneu
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
llwyd Blaidd napisał(a):
Stachozaur napisał(a):
Czytanie nie boli ziom. nie mówie o kliencie tylko o mapkach :)

Czytanie nie boli. Miałam na myśli ściąganie czegokolwiek by móc grać w necie.

Nie mam pojęcia czy jest możliwe to ze strony technicznej, ale "taern" mógłby na dysku tworzyć folder do którego byłby zapisywane w jakiś sposób mapy, a potem poprostu z niego ciągle wczytywane, każda mapa miałaby gdzieś w kodzie zapisaną wersję i podczas przechodzenia na daną mapę serwer sprawdzałby czy WERSJA MAPY KLIENTA = WERSJA MAPY SERWERA i tyle. A gracze z wolniejszym łączem mogliby podwinąć pliki kolegom, którzy nie mają wolnego internetu/internetu z limitem.


2 Sie 2014, o 10:52

Podziękowali: Mroku (2 Sie 2014, o 11:58)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 07:40
Posty: 113
Miejscowość: Nakło n. Notecią
Podziękowano: 62 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: NinjaRider
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
jestem za ostatnio 3 razy mi się komputer wyłaczył i na nowo ładowało sie a że mam internet z play to jeszcze musiałem doładować konto z 4 razy




______________
50 MO on

_________________
Image


2 Sie 2014, o 11:56
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 14:50
Posty: 79
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mapki wczytywane z dysku
Aktualnie system jest tak zrobiony, że mapy lądują w cache przeglądarki i do czasu, gdy nie wyczyścisz go/dysku bądź czasu up'a są z niego ładowane.

Zmiana ta wprowadzona została dawno dawno temu, na prośby właśnie osób z limitem łącza (włączając w to i moją osobę).

Więc jeśli co rusz ładuje Ci mapy, to niestety problemy leżą po stronie konfiguracyjnej czy też obsługi waszej (tak tak, cache ulega też "przeterminowaniu" -> ale nie aż tak, by codziennie).

Jest to gra przeglądarkowa, więc wszelkie manipulacje plikowe nie są zbyt możliwe.
Musiałbyś co update ręcznie przeprowadzać różne zabiegi -> a nie każdy ma chęci, czy też zdolności do różnych manipulacji z kompami (widać to po pytaniach jakie można znaleźć w necie).

EDIT
Waski aktualnie też masz taką możliwość..
masz chrome np. wersja 15.03 idziesz do kumpla chrome xx i logujesz się na swoją postać polatasz poładuje.. kopiujesz cache "taernu" na swój i wuala .. gotowe..

Wielokrotnie tak po formacie robiłem i 0 problemów -> o ile w między czasie pozycja gracza nie uległa zmianie.


2 Sie 2014, o 16:10
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2010, o 10:13
Posty: 323
Podziękowano: 50 razy
Otrzymanych podziękowań: 115 razy
Nick w grze: Doneu
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: Mapki wczytywane z dysku
Sebś napisał(a):
Aktualnie system jest tak zrobiony, że mapy lądują w cache przeglądarki i do czasu, gdy nie wyczyścisz go/dysku bądź czasu up'a są z niego ładowane.

Zmiana ta wprowadzona została dawno dawno temu, na prośby właśnie osób z limitem łącza (włączając w to i moją osobę).

Więc jeśli co rusz ładuje Ci mapy, to niestety problemy leżą po stronie konfiguracyjnej czy też obsługi waszej (tak tak, cache ulega też "przeterminowaniu" -> ale nie aż tak, by codziennie).

Jest to gra przeglądarkowa, więc wszelkie manipulacje plikowe nie są zbyt możliwe.
Musiałbyś co update ręcznie przeprowadzać różne zabiegi -> a nie każdy ma chęci, czy też zdolności do różnych manipulacji z kompami (widać to po pytaniach jakie można znaleźć w necie).

EDIT
Waski aktualnie też masz taką możliwość..
masz chrome np. wersja 15.03 idziesz do kumpla chrome xx i logujesz się na swoją postać polatasz poładuje.. kopiujesz cache "taernu" na swój i wuala .. gotowe..

Wielokrotnie tak po formacie robiłem i 0 problemów -> o ile w między czasie pozycja gracza nie uległa zmianie.

Ale nie każdy wie, że jest taka możliwośc i nie każdy taką możliwośc ma. Więc wprowadzenie takiego czegoś bezpośrednio w grę jest fajnym rozwiązaniem. A co do przenoszenia cache mógłbyś zrobić jakiś mały poradnik, ludzie z wolniejszym łączem będę całować Ci stopy.


2 Sie 2014, o 18:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 80 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron