Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Poprawienie słownika w grze 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Cze 2013, o 01:32
Posty: 10
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Poprawienie słownika w grze
Witam chciałbym złożyć propozycję , aby poprawić słownik w grze tzn. Krew nagła mnie zalewa jak widzę iż niektórzy gracze piszą "mui tesz" dowód 1 http://scr.hu/22p3/z4sbm i już nawet nie czepiam się do używania polskich znaków gdzie według mnie powinny być stosowane ale dobra nie każdemu to na rękę. No naprawdę walczmy z "analfabetyzmem" gdzie i tak w szkołach jest z walka (współczuje nauczycielom). Pisząc tak jeden uczy się od drugiego nie świadomie no chyba nie chcecie abyśmy czytali "ktury" lub "hoć". Ja proponuję dodać parę słów gdzie robi się najwięcej błędów , a jak ktoś jeszcze zauważy inne błędy to niech napiszę. Myślę , że to bardzo dobry pomysł.

Edytowałem, używaj podstawowego rozmiaru czcionki~ Dragonn


8 Sie 2014, o 02:05
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2014, o 14:03
Posty: 6
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Kossuth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawienie słownika w grze
Hmm propozycja nie jest ogólnie zła. Szkoda tylko, że sam składni poprawnej zachować nie potrafisz. Fleksja leży i kwiczy.
Piszesz "nie" z przymiotnikami oddzielnie, brak przecinków.
Złota zasada:
Najpierw wymagaj od siebie, następnie od innych ;)




@Ludgar
Doskonale wiem co słowo fleksja oznacza. Miło, że sam się doszkoliłeś ;)
Cytat:
" gdzie i tak w szkołach jest z walka"


Ostatnio edytowany przez Kossuth, 8 Sie 2014, o 12:16, edytowano w sumie 1 raz



8 Sie 2014, o 08:19
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Lip 2014, o 08:01
Posty: 6
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: SumaStyli
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawienie słownika w grze
Nie ma tutaj o co walczyć. Każdy może skorzystać ze słownika w każdej chwili. Nad dysortografią można zapanować, jeśli się tylko CHCE. Ludzie tacy zawsze tłumaczą się swoją "dys", co w moim rozumieniu oznacza "leń", żadne zaburzenie trwałe. Przeważnie są to osoby w młodym wieku. I nie zamierzam czytać, że tego do końca nie da się wyleczyć, bo to nie prawda. Jedynym rozsądnym wyjściem jest poprawienie osoby, która robi błąd - innego logicznego sensu nie ma, bo nie decydujemy za osobę po drugiej stronie ekranu.


8 Sie 2014, o 08:26
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2013, o 10:16
Posty: 87
Podziękowano: 184 razy
Otrzymanych podziękowań: 76 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawienie słownika w grze
Ja bym proponował stworzyć specjalna ekipę , która dawałaby ostrzeżenia za błędy , na pewno chętnych na to stanowisko by nie brakowało a taki analfabeta by się dobrze zastanowił nad pisownia zanim napisze kolejne zdanie !

_________________
tu podpis, za którego dostałem bana, bo gdy moderator poprosił o zmianę postanowiłem się z nim droczyć zamiast posłuchać


8 Sie 2014, o 08:29
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013, o 20:56
Posty: 24
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: Krzesiek
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawienie słownika w grze
Nie wiem czy też to zauważyliście: pisząc na czacie słowo ''rzeź'' wyświetla nam się ''kupię słownik'' ale z tego co wiem słowo to jest napisane poprawnie :P

_________________
'' Postęp jest wymówką dla zepsucia. '' - ,Diuna, Franka Herberta
'' Trzeba zrobić ściepę narodową, i kupić bombę atomową! '' - Bohdan Smoleń

Rycerz 90 (91 coming soon) toczy się do góry... Gildia FTT, nick: Krzesiek, bynajmniej Grzesiu


8 Sie 2014, o 09:58
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Cze 2013, o 01:32
Posty: 10
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawienie słownika w grze
Cytuj:
Hmm propozycja nie jest ogólnie zła. Szkoda tylko, że sam składni poprawnej zachować nie potrafisz. Fleksja leży i kwiczy.
Piszesz "nie" z przymiotnikami oddzielnie, brak przecinków.
Złota zasada:
Najpierw wymagaj od siebie, następnie od innych ;)


To prawda , że fleksyjnie się nie po pisałem. Jedynie na moją obronę mam to , że jak to pisałem to było po 2 w nocy i trochę byłem zmęczony. Mogłem zapomnieć o paru rzeczach :).


8 Sie 2014, o 11:11
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawienie słownika w grze
Cytuj:
Hmm propozycja nie jest ogólnie zła. Szkoda tylko, że sam składni poprawnej zachować nie potrafisz. Fleksja leży i kwiczy.
Piszesz "nie" z przymiotnikami oddzielnie, brak przecinków.
Złota zasada:
Najpierw wymagaj od siebie, następnie od innych


Hymm, składnia i interpunkcja rzeczywiście pozostawiają cokolwiek do życzenia. Błąd też się trafi, ale... Kto nigdy nie zrobił błędu niech pierwszy podniesie kamień... Ja tego nie zrobię, nie raz napisałem coś z błędem. Ale co do fleksji to jest ona akurat ok. Zanim użyjemy trudnego słowa polecam sprawdzić jego znaczenie.

fleksja «dział gramatyki zajmujący się opisem odmiany wyrazów; też: odmiana wyrazów w danym języku» [http://sjp.pwn.pl/szukaj/fleksja]

Intencje były dobre i to chyba najważniejsze. Ja również muszę się dłuższy czas zastanowić o co chodzi, kiedy widzę np: czemu nie "żucasz kszaków". Napis "kto pomorze?" już mnie nie dziwi. Wiem już, że pytający, nie szuka znajomych z Pomorza, ani nie pyta kto przeżył pomór, tylko potrzebuje pomocy.

Pozdrawiam
L


8 Sie 2014, o 11:45
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lip 2013, o 10:16
Posty: 87
Podziękowano: 184 razy
Otrzymanych podziękowań: 76 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawienie słownika w grze
Paladyn56556 napisał(a):
Nie wiem czy też to zauważyliście: pisząc na czacie słowo ''rzeź'' wyświetla nam się ''kupię słownik'' ale z tego co wiem słowo to jest napisane poprawnie :P



no :evil:

Nie da się nawet rzec napisać bo wychodzisz na analfabete :cry:

_________________
tu podpis, za którego dostałem bana, bo gdy moderator poprosił o zmianę postanowiłem się z nim droczyć zamiast posłuchać


8 Sie 2014, o 13:49

Podziękowali: Paladyn56556 (8 Sie 2014, o 13:55)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 370 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron