Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 nowe dynamiczne eventy 

Czy jesteś za?
Tak 55%  55%  [ 6 ]
Nie 27%  27%  [ 3 ]
Nie mam zdania 18%  18%  [ 2 ]
Razem głosów : 11

 nowe dynamiczne eventy 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 11 Mar 2014, o 18:04
Posty: 30
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Nick w grze: Damianorr
Odpowiedz z cytatem
Post nowe dynamiczne eventy
Zauroczony ideą dynamicznych eventów postanowiłem sam wymyślić nowe opierające się na czymś innym niż te znane nam z lasu koldów. Rywalizacja eventowa obecnie nam znana polega na tym, by szybciej tłuc mobki. Ja chcę wprowadzić ją w nowy wymiar. Dwie zwaśnione strony toczące ze sobą wojnę i gracze, którzy mogą wybrać do, której z nich chcą należeć.

Nazwa eventu: Bunt koldów
Miejsce występowania: Kemenack
Czas występowania: Raz na kilka dni
Opis: Rządzący miastem koldów Lukas Landau często wyzyskuje biednie stworzenia ograniczając ich prawa. Czasami podczas gorących dni koldy są gotowe zawalczyć o swoje dobra rozpoczynając rewolucję. W całym Kemenack trwa wtedy rzeź między zbrojnymi Landaua, a małymi koldami, które mimo niskiego wzrostu potrafią walczyć o swoje.

Opis wstępu widzimy w lewym dolnym rogu, gdy jesteśmy w górach koldów. Brzmi on tak:
Jakieś dziwne zamieszki rozpoczęły się w Kemenack. Ciekawe co się dzieje. Zapewne strażnik Sulog lub właściciel miasta Lukas Landau mogą udzielić ci informacji.

Teraz wybieramy do kogo się udać.

Wariant 1: Pomoc Lukasowi Landau.

Idziemy do Landaua i rozpoczynamy dialog.
J: Gdy przechodziłem przez góry koldów usłyszałem niepokojące odgłosy z Kemenack.
Czy coś się stało?
L: Parszywe koldy zbuntowały się przeciwko mnie. Muszę stłumić tą rebelię. Niestety mam dużo obowiązków potrzebny mi jest ktoś do pomocy. Mogę cię obsypać złotem jeśli wesprzesz mnie w tej walce.
J:Z wielką chęcią rozprawię się z koldami
lub
J: Nie jestem zainteresowany. (kończymy dialog, ale możemy go rozpocząć od nowa)
L: Świetnie, ale potrzebna nam jest broń i to dużo. Wysłałem już część moich ludzi na tą rzeź, ale to ciągle za mało. Przynieś mi tutaj oręż i to porządny.
J: A skąd ja go niby wezmę?
L: Pełno tego wala się po całym Alalirze. Wystarczy tylko dobrze się oglądać.

Etap 1.
Przynieś Lukasowi 30 skrzynek z bronią.
Skrzynki z bronią rozrzucone są po całym Alalirze, jaskiniach, lesie koldów, górach koldów i lesie orków. Skrzynki są wspólne dla wszystkich graczy. Ważą 5(kg?) i można je podnieść tylko, gdy ma się aktywny pierwszy etap. Są zablokowane w handlu. Gdy już je zbierzemy wracamy do Landaua.

J: Mam broń.
L: Świetnie możemy, więc wyrżnąć te koldy. Udaj się teraz do Kemenack i zabij wszystkie te małe paskudy, które ośmieliły się mi sprzeciwić.

Nagrody za pierwszy etap zależą od tego kto wcześniej dostarczył skrzynki.
1. 80k złota 45k expa
2. 70k złota 40k expa
3. 60k złota 35k expa
4-10. 50k złota 30 k expa
11+. 40k złota 25k expa

Etap 2
Biegnij prędko do Kemenack i rozpraw się z buntowniczymi koldami.

Wchodzimy do Kemenack i mamy tam pełno straży Landaua oraz koldów. Do zabicia mamy 250 koldów w różnych grupkach. Są to zwykłe/Vardy/kapłani/jeźdzcy. Na dole mamy licznik przedstawiający liczbę pozostałych koldów. A teraz najlepsze. Koldy się respią, więc nawet mosiek 140lv nie zdąży samodzielnie wszystkiego wybić. Potrzebna jest tutaj grupa graczy, która wspólnymi siłami wykończy koldy. Jeśli uda się im pokonać buntownicze koldy nim druga strona wybije wojowników Landaua każdy gracz, który rozpoczął etap 2 i ubił przynajmniej 10 koldów wewnątrz Kemenack otrzyma nagrody ufundowane przez Landaua i jego pracowników (którym obciął pensję).

Nagrody:
1x ogniwo
350k złota
50k expa

Wariant 2: Pomoc koldom

Idziemy do Suloga i pytamy go co się dzieje.
J: Jakiś problem w mieście?
S: Koldy walczą. Walczą o równe prawa. Pomóż nam człowiek wesprzyj pierwszego w jego dążeniach.
J: Pomogę wam.
lub
J: Nie mam zamiaru się w to bawić.
S: Dobrze człowiek. Przynieś nam trochę tego waszego żelastwa. Broni potrzebujemy i to szybko.

Etap 1
Na zasadzie takie samej jak u Landaua szukam 30 skrzynek i przynosimy je Sulogowi.

J: Mam broń.
S: Dobrze człowiek. Koldy ci dziękować. Ale to nie koniec. Pokonaj zbrojnych Landaua i uwolnij miasto.

Nagrody oczywiście zależą od tego, którzy byliśmy przy oddawaniu.
1. 80k expa 45k złota
2. 70k expa 40k złota
3. 60k expa 35k złota
4-10. 50k expa 30k złota
11+. 40k expa 25k złota

Etap 2
Pokonaj wojowników Landaua wspierając koldy w ich dążeniach do wolności

Mamy do pokonania 150 zwiadowców Landaua(jak ci z Q dekonstrukcja). Jeśli pokonamy ich nim zginą wszystkie koldy wszystkie osoby, które rozpoczęły etap drugi i zabiły przynajmniej 5 zwiadowców otrzymają nagrody ufundowane przez koldy.
Nagrody:
1xczarna perła
300k expa
50k złota

Rywalizacja w Kemenack:
Gracze toczą ze sobą prawdziwą wojnę, gdy starają się wybić szybciej wrogie oddziały. Aby to urozmaicić można by wprowadzić na ten czas czarne lub czerwone pole wewnątrz Kemenack. Oczywiście, aby osoby niezainteresowane eventem nie były poszkodowane można też przenieść ważniejsze koldy do obozu koldów, gdzie schroniły się na czas rewolucji.

Myślę, że event ten byłby ciekawą zabawą dla wielu osób. Swoje opinie wyraźcie poniżej. W razie jakichś niedopracowań pomysł edytuję i poprawię.


21 Cze 2014, o 16:03

Podziękowali: Mroku (13 Sie 2014, o 08:33)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 11:04
Posty: 61
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Qxc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nowe dynamiczne eventy
Bardzo długo by to wszystko trwalo, a te nagrody sa zbyt wielkie za poszczegolne etapy


22 Cze 2014, o 23:04
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nowe dynamiczne eventy
Hmm... Event nawet fajny, ale widziałbym go jako event normalny (nie dynamiczny co np. 5h za dużo roboty). Może też po urozmaiceniu i dodaniu innych etapów można zrobić z tego Q :D.


12 Sie 2014, o 18:38
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 07:40
Posty: 113
Miejscowość: Nakło n. Notecią
Podziękowano: 62 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: NinjaRider
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nowe dynamiczne eventy
Fajny pomysł jestem za

Od tego masz kufle i ankietę - Nicolay





____________
53mo rośnie

_________________
Image


13 Sie 2014, o 08:15
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Lis 2012, o 16:34
Posty: 3
Podziękowano: 158 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: NoktowiZorr
Odpowiedz z cytatem
Post Re: nowe dynamiczne eventy
Cytuj:
Opis: Rządzący miastem koldów Lukas Landau często wyzyskuje biednie stworzenia ograniczając ich prawa. Czasami podczas gorących dni koldy są gotowe zawalczyć o swoje dobra rozpoczynając rewolucję. W całym Kemenack trwa wtedy rzeź między zbrojnymi Landaua, a małymi koldami, które mimo niskiego wzrostu potrafią walczyć o swoje.


Zrobiłeś z nich jakieś ofiary losu :roll: I napisałeś to tak jakby landau był ich włascicielem , to nie są psy ...

Skrzynie nie mogą być zablokowane w handu , bo gdy nie dokończymy tego , to nie będziemy mieli co z nimi robić i bedą walały sie po eq ...


Raczej bezsensowne , a jakby 50 osoób wzięło ten q i nagle na mapie pojawiłoby się 1500 skrzynek ? Te skrzynki byłyby do danej postaci przydzielone , czy rozwalone i mozesz brac jakie chcesz ?

Nie przeczytałem do konca nawet po nieudolnym poczatku ...

_________________
Inność drażni jednakowość


13 Sie 2014, o 08:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 392 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron