Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko... 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Pytam, jako, że gra mnie interesuje...

Kochani, tego mi w grze brakuje... Dziękuję uprzejmie za dodanie większych paczek platy, to ułatwia jej hurtowe nabywanie, ale naprawdę byłoby miło, gdyby raz na jakiś czas pojawiły się promocje typu - "dziś 10 % platy więcej za taką samą cenę", to znane, ograne chwyty marketingowe wszystkich znanych tytułów MMORPG (lub prawie wszystkich, w większość grałem lub nadal gram, jednak nie we wszystkie...). To byłby naprawdę miły ukłon w stronę graczy kupujących platę. Umówmy się, taki gracz jak ja i tak ją kupi, z prozaicznego powodu - mam mało czasu na grę. Wobec powyższego nie jestem w stanie zarobić w grze tyle, ile bym zarobić chciał, dlatego, aby zebrać cash na daną rzecz, która mnie w grze interesuje, doładuję platynę i w ten sposób ową rzecz nabędę. Byłoby mi niezmiernie miło, gdybym raz na jakiś czas miał z takiego hurtowego doładowania platy, jakiś bonusik. Mi taki podział odpowiada, idę na skróty, płacąc za to realny cash. Nie mam problemu z tym, że ktoś, kto ma więcej czasu niż ja, może przez całą grę nie wydać ani złotówki, ja zaś, żeby mieć to co ów gracz ma muszę płacić setki złotych. Moim zdaniem, zdrowy układ, nikt mnie do tego nie zmusza. Mało tego, dzięki takim graczom jak ja, gra się rozwija, umówmy się ktoś tą platynę musi kupować, żeby mieć za co ją rozwijać, płacić ludziom za poświęcony czas i pracę przy grze, utrzymywać serwy, wprowadzać upki itp. Dlatego jeszcze raz podkreślę promocje na platę byłyby miłym ukłonem, nie tylko dla graczy cykliczni kupujacych platę, ale także dla osób, które kupują ją sporadycznie.

Czy rozważane są (naturalnie za platę) jakieś super potki z dodatkowym expem np. na kilka godzin. W Taernie wbicie maksa trwa lata, z tego co widzę, osoby, które grają jedną postacią, wbijają tegoż maxa w 3-4 lata (oczywiście postaci zasiadane, gdzie np. 6 osób gra jedną postacią - a w związku z tym postać jest w grze niemal cały czas, osiągają maxa znacznie szybciej - sporo takich graczy znam...). To wbijanie expa jest diabelnie monotonne, setki razy te same insty, non stop to samo. Z jednej strony podoba mi się to, że tego maxa nie da się wklepać w 2, czy 3 miesiące, z drugiej jest to ewenement, żeby max lvl wbijać 4 lata... Z moich obserwacji gracz zachodni, gracz z kasą, aż tak cierpliwy nie będzie... Gdybym miał większego expa za takie 4 orki, choćby trochę opłacalnego na hlvlu, to bym wolał lać te orki i robić hurtowo flaszki - i bawić się później w ulepszenia wszystkiego na plus 15 :), niż latać na loski, które przyprawiają mnie o ból brzucha.

Setny lvl z moich obserwacji średnio wbija się w rok, nie mam tu na myśli "nołlajfów", jednak nie pojmuję dlaczego 110 lvl da radę wbić szybciej, niż wbić 10 lvli dzielących gracza od lvla 120 do 130! Jak ma to niby zachęcić do expienia?

Dlatego uważam, że takie potki z dodatkowym expem, dla ludzi mających mniej czasu na grę byłyby sensownym rozwiązaniem. Byłbym za to gotów zapłacić, to wyrównałoby moje szanse w odniesieniu do osób, które zamulają :P dziennie po 10 i więcej godzin w grze, bądź ich postać jest non-stop zasiadana.

Dodatkowo, czy rozważane są potki dające podobne efekty jak buffki z gildii dla graczy, którzy gildii nie mają? Zakładając, że działałyby na podobnych zasadach (żeby lolek na 20-ym lvlu nie dodał sobie 20 zręki i siły oraz zbyt duży res na dany urok).

Pozdro.

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


15 Paź 2014, o 12:59

Podziękowali: 2 koksek (10 Lis 2014, o 13:59), ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Takie promocje się trafiają, np: na święta.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


15 Paź 2014, o 21:57

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Cze 2013, o 16:48
Posty: 198
Miejscowość: BDG
Podziękowano: 252 razy
Otrzymanych podziękowań: 313 razy
Nick w grze: ArGes
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Masakra człowieku co ty wipisujesz...
Potki na zwiększoną ilośc expa, bo kasiastym graczom nie chce sie expić na loskach itd? Przemyślałeś chociaż raz to co napisałes?

Wbicie od 100 do 110 lvl zajmuje mniej czasu jak wbicie od 110 do 120... No widzisz,a nie grzmisz... Pomyśl dla czego jest tak a nie inaczej... i czy znasz gre gdzie,aby przechodzić kolejne poziomy potrzeba tyle samo pkt doświadczenia co w poprzednich levelach.. Nie sądzisz chyba,że poprzeczka z każdym lvl nie ma prawa się podnosic?

W ogóle rozwalają mnie ostatnio twoje pomysły.. Stać cie na gre to masz prawo życzyć sobie dodatkowych bonusik,itd.. Gracz bogaty który wykłada na gierke jest według ciebie wazniejszy od tych którzy nie trwonią kasy na takie głupoty jak gra ?
Moim zdaniem gierka ma umilać czas, a nie pozbawiac nas zawartosci portfela. fakt od czasu do czas( około raz na 3 miesiace) kupie sobie przez sms 40 platy, ale nie robie z tego jakiegoś lansu i nie pisze o tym na każdym kroku, w każdym nowym temacie..

Chcesz się pochwalić,że masz kase?

_________________
"Ból jest tymczasowy...może trwać minutę, godzinę , dzień, miesiąc a nawet rok...Lecz w końcu ustąpi...
Natomiast gdy sie poddam , będzie trwał wiecznie"


16 Paź 2014, o 06:10

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 17:24
Posty: 52
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 90 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Witam
do wbicia 110 lvl potrzeba około 347 000 000 exp - wartość brana z rankingu S5
do wbicia 120 lvl potrzebne jest nam 565 000 000 exp - wartość z s5
Rożnica wynosi 218 000 000 exp (oczywiście wartości podane są przybliżone ).
Jeśli dobrze liczę to do wbicia 120 lvl jest potrzebne 63% tego exp które potrzebne jest nam do wbicia 110.
Czy to mało czy dużo każdy musi sam określić. Może ktoś się pokusi przedstawić 130lvl w stosunku do 140 lvl

Gustavus podnosi kwestię urozmaicenia/ułatwienia gry za plate. Obecnie mamy konta premium, kluczyki -jedyne przedmioty dostępne za plate nie możliwe do zdobycia w inny sposób. Inhibitory, zwoje teleportacji - można wykupić za plate ale również uzyskać je w inny sposób.

Czy ilość bonusów dostępne jedynie za plate jest duża/mała/wystarczająca założę się ilu forumowiczów tyle opinii.
Taern jest grą specyficzna w żadnej innej nie spotkałem tego by gracz który inwestuje PLN w grę stał na równi z graczem który tego nie robi - wielka zaleta Taernu wg mnie.

Czy osoby z nadmiarem gotówki powinny być nagradzane/uprzywilejowane za to iż wspominany nadmiar inwestują właśnie tu- uważam że tak przy zachowaniu jakiegoś balansu.

Dzięki takim graczom jak Gustavus osoby pokroju ArGes (sam przyznałeś się że nie inwestujesz w gierki - mam nadzieję ze nie poczujesz się urażony iż posłużyłem się Twoim nickem) mogą w pełni cieszyć się z obecności w grze bez jakichkolwiek ograniczeń.

Jeśli chodzi o meritum tematu: nie uważam by dodanie potek zwiększających exp (powiedzmy o 10%-24h) oraz możliwości korzystania z potek dających bonusiki gildiowe było aż taką mega kosmiczną przewaga graczy "kasiastych" nad resztą (w końcu poświęcają czas by zarobić te PLN a nie siedzieć po 10-12h w grze).


Może warto zamieścić ankietę i poznać zdanie większej części forumowiczów

Ps. ciekawe jakie głosy pojawiły by się gdyby na polskich serwerach wprowadzono możliwość zakupu rarków za platę tak jak to ma miejsce gdzieś tam w szerokim świecie d^_^b


16 Paź 2014, o 08:57

Podziękowali: 2 Ludgar (16 Paź 2014, o 10:03), ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Witam

up@ArGes - drobna uwaga - moim zdaniem źle zrozumiałeś Gustavusa - mu chodziło o to że jest wiecej expa między 110 a 120 versus od 0 do 110 - a nie jak napisałeś między 100-110 a 110 -120.

AdTopic
Mi się pomysł Gustavusa podoba.
1. Zakup platy: też uważam, że ktoś tą platę musi kupować. Bez smarowania nie ma jazdy i tyle :D . Przecież jakby nikt nie kupował, to za chwilę projekt pada i Taerna nie ma.
I tak jak Arges napisał, że drażnią go teksty tych co kupują platę - to mnie na odwrót - drażnią teksty tych co się chwalą, że na grę nie wydali ani złotówki.
I fakt w Taernie jest ok, że można grać nie kupując - spoko jak najbardziej. Natomiast mimo to powinny być plusy w drugą stronę. Czyli kupujesz platę to jednak realnie jakieś plusy odczuwasz.
2. Flaszki z bonusem expa - tak dokładnie takie coś powinno być. Ja też mam stosunkowo mało czasu na grę, a jak gram to wieczorami/nocką - no i nie gram w dni typu: dzień kobiet, wigilia, andrzejki, sylwester, mecz Polski o mistrzostwo świata itd. Więc regularnie przegapiam eventy (no niestety zazwyczaj zapowiedzi brak lub są w ww. dni ) i HH (dla przykładu gram 4 rok a na HH załapałem się raz - na pół godziny). Takie flaszki wyrównywałyby właśnie szanse takich graczy vs nolifowie. A jak ma ich nie być to niech HH i tego typu elementów też nie będzie :evil: .

3. Flaszki z bonusami typu buffki z gildi - o tym również myślałem od dawna. Akurat bonusy ze świątyni to coś czego gracz bez gildi nie jest w żaden sposób wyrównać. I o ile Taern to w założeniu gra party to nie oznacza to przymusu bycia w gildi prawda?
Tym bardziej, że gildie w naszej grze kuleją. I tutaj mam włąśnie uwagę do postu mooo. Też uważam, że dodanei takiego czegoś nie byłoby mega kosmiczną przewagą. Natomiast teraz jest wręcz na odwrót: kupujesz platę ale nie jesteś w gildi? - jesteś w gorszej sytuacji niż gracz, który nie kupuje platy a w gildi jest.

pozdrawiam
Lisario


16 Paź 2014, o 16:04

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sie 2013, o 14:57
Posty: 38
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Nick w grze: Vandergriv
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Jeśli chodzi o dodatkową plate w większości gier F2P (nie tylko MMO) występują takie promocje. Jak wszyscy wiemy ludzie wprost rzucają się na wszystkie obniżki, wyprzedaże itp.
Jestem na 100% pewny że gdyby wprowadzono takie promocje (np. raz w miesiącu) pozytywnie wpłynęło by to na sprzedaż pl.

_________________
Ryc 92lvl --> Ostlor (jeszcze żyje)
Dr 53lvl --> Duneb (off)


17 Paź 2014, o 22:01

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Gru 2012, o 15:36
Posty: 67
Podziękowano: 141 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Ja osobiscie kupuje plate w miare regularnie, jesli gram aktywnie. Raz sie zalapalem na promocje, za sms bylo wiecej platy. :)


Co do flaszek expa/gildyjnych bonusow - ok, ale bez przesady. exp 10%/24h okej, ale ograniczenie, jedna flaszka na 72h na przyklad. zeby ktos nie siedzial na tej flaszce ciagle.

flaszka bonusow gildyjnych ok, ale 75% mocy gildyjnej swiatyni. Czyli zamiast 20zreki da 15 max. Uzaleznione od lvl, czy czegos tam. to juz wolna amerykanka.


17 Paź 2014, o 22:31

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 17 Paź 2014, o 20:41
Posty: 3
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Według mnie powinno raz w tygodniu występować jak Happy Hours(szczęśliwa godzina), że przez 1 godzinę jest dostępna o np. 30% więcej platy.


18 Paź 2014, o 15:22

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:54)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
Dokładnie Lisario, o to chodzi, lvl 110 wbijesz szybciej, niż od 120 wbijesz lvl 130. Arges nie skumałeś...

Promocje na platę powinny być moim zdaniem zdecydowanie częściej.

Nie chwalę się, że jestem w stanie wydać więcej na grę niż inni Argesie, należy jednak wskazać, że gdyby wszyscy wydawali na grę 4 pln raz na 3 miesiące, wówczas Taern nie miałby szans, padłby. Ludziom trzeba płacić za czas i pracę. Ja nie mam z tym problemu, tak jak nic nie mam do graczy, którzy nie dotują - ale...dopóki nie marudzą, że chcieliby zdecydowanie szybszego rozwoju gry, więcej upków, mapek i ogólnie wszystkiego - oczywiście za free... Grasz za darmo, ciesz się, ale nie wymagaj złotych gór i nie krytykuj twórców gry za opieszałość, czy nieudolność, ponieważ nie dotując, nie dajesz im szans na rozwój gry. Nie piję do osób promujących grę, testerów, ekipy, czy osób, których liczne spostrzeżenia pomogły w jej rozwoju (a sporo takich jest). Piję do osób, które szczycą się tym, że złotówki na grę nie wydały, ale potrafią jedynie krytykować i wychodzić z roszczeniową postawą - czego to bym nie chciał za free...zaś ci, którzy płacą za grę (gry), to w ich oczach matoły.

Jak zauważyłem, problem z tym, że ktoś sporo na grę wydaje ma jakaś część graczy (nie wszyscy naturalnie), którzy mają czas, żeby zamulać po kilka lub kilkanaście godzin dziennie (lub na ich koncie non stop zasiadają znajomi), ci najgłośniej pieją, żeby nie wprowadzać niczego, co dałoby przewagę graczom dotującym - jeśli chodzi o sprzęt zgadzam się, nie zgadzam zaś jeśli chodzi o czas poświęcony na grę - czytaj exp. Ja tyle czasu nie mam, dlatego chętnie kupiłbym za realny cash takie potki, żebym mógł wyrównać swoje szanse w stosunku do tychże osób. Ty widzisz w tym oszustwo i twierdzisz, że mi się nie chce. Idąc takim tokiem myślenia, mógłbym stwierdzić, że oszustwem jest, iż gracz, który nie dotuje (a zatem nie sprawia swoim portfelem, żeby gra była lepsza, by twórcy mieli za co ją rozwijać), ale gra dużo, ma większe szanse niż gracz dotujący. Z prozaicznego powodu - ponieważ gra znacznie częściej.

Wprowadzenie takich potków na exp moim zdaniem (np. dla graczy mających mniej czasu), w jakiś sposób wyrównałoby te szanse. Tak jak pisałem, Taern to gra specyficzna tu maxa wbija się przez 4 lata! Nie expi się na questach (co do zasady), ale monotonnie na instancjach, poprzez robienie setek tych instancji. W innych grach MMORPG, maxa wbija się stosunkowo szybko (miesiąc, 3 miesiące, pół roku), expi się na questach, zabawa zaczyna się na endgame - pvp, farma inst, wojny, robienie najlepszych w grze rzeczy. Tu wbijanie maxa jest nudne do bólu i najczęściej staje się przykrym obowiązkiem a nie zabawą (nie raz wolałem iść poklepać się ze znajomymi, niż kolejny raz iść np. na loski - ponieważ miałem już szczerze dość robienia non stop tego samego, choć głos w głowie świdrował - idź na loski, trzeba lvl wbijać!), gdyby takie potki istniały, to kupowałbym je hurtowo. Rozwiązaniem byłoby wprowadzenie rozbudowanego craftingu, wprowadzenie minerałów, które leciałyby z instancji, wówczas szedłbym na takie "pięćsetne" loski, licząc, że nie tylko mogę trafić epika, ale mogę też trafić taki minerał - a dana liczba tychże minerałów powodowałaby, iż mógłbym sobie wytworzyć jakąś klatę, albo broń czy gacie (zależy co tam rozwinąłem), ze statami porównywalnymi do rarów - ale ustawionymi tak jak gracz chce, np. wycrafciłbym sobie taki "pysk" - który miałby tyle samo pkt co obecny, ale ten mój nie miałby 11 siły i 100 kondy, te pkt dałbym w zrękę. Tego mi też w Taernie brakuje, craftingu i robienia rzeczy przez gracza, dałoby to możliwość tworzenia indywidualnych buildów przez duże "I". Dziś w jakiś sposób dają nam to sety, ale umówmy się graczy w full setach na 100 lvl nigdy nie będzie tylu, ilu biega w zwykłych rarach, zaś monotonny exp w Taernie zabija szybciej niż kula...

Dlatego moim zdaniem fajnie, że maxa w Taern cieżko wbić, naprawdę jest to osiągięcie, ale jak pomyślę, że gdyby ktoś chciał mieć 3 postaci na maxie (zakładając, że tylko on/ona gra tymi postaciami), to musiałby grać 12 lat, aby to zrobić, to cóż hmm hardcore... Dla porównania w najlepszych MMORPG na rynku wbicie 3 postaci na maxa trwa maksymalnie rok czasu... a ja należę do graczy, którzy mają w grach (i chcą mieć) wiele postaci, gdyż w zasadzie każda mi się na jakiś sposób podoba. Dlatego chciałbym wprowadzenia takich potków - 30%, 50% expa więcej przez godzinę, dwie, cztery.

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


19 Paź 2014, o 10:02

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:55)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Mar 2011, o 20:46
Posty: 58
Miejscowość: Sandomierz/Kraków
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: Rascal
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PROMOCJE NA PLATĘ i nie tylko...
A co z osobami które mają i czas i pieniądze? Wtedy dopiero by miały przewagę nad innymi i byłby jeszcze większe dysproporcje.

_________________
Turnieje HC
1vs1 1-140 3 miejsce
2vs2 36-52 1 miejsce
1vs1 20-29 1 miejsce
1vs1 1-140 1 miejsce
1vs1 60-74 1 miejsce


19 Paź 2014, o 12:07

Podziękowali: ShiBBy (21 Paź 2014, o 21:55)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 454 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron