Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Osiągnięcia - czynnik motywacyjny 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 15 Lis 2014, o 02:46
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Osiągnięcia - czynnik motywacyjny
Witam
Jestem tu nowy, gram od trzech tygodni, wielu niuansów na temat gry nie znam. Chciałem się odnieść do tematu tzw. osiągnięć. Być może ktoś już tę kwestię poruszył, w takim razie przepraszam za zdublowanie wątku.

Patrząc na statystyki (ubijania poszczególnych typów przeciwników) aż się prosi by wprowadzić jakiś czynnik motywacyjny dla gracza. Dla niektórych statystyki to fajna rzecz, niektórzy lubią je analizować i rozwijać.
Fajnie by było nagradzać graczy za osiągnięcie każdego kolejnego stopnia. Warto byłoby też te stopnie rozszerzyć o znacznie więcej niż pięć.
Nagrody na początku mogłyby być czysto symboliczne, jakieś małe wartości złota, platyny, niskopoziomowych przedmiotów etc. Ale wraz z rozwojem danego osiągnięcia nagrody mogłyby być na tyle kuszące, że chciałoby się powoli dążyć do zaliczenia 50 000 ogrów czy 75 000 wilków ;)

To jest luźna sugestia, nie zawiera żadnych konkretnych rozwiązań. Niemniej wydaje mi się, że warto by twórcy ją rozważyli. Czynnik motywacyjny w grach MMO to nie jest zła rzecz.

Pozdrawiam
Gwaldrik


28 Lis 2014, o 08:03
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2014, o 13:08
Posty: 23
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: SzczurLuk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osiągnięcia - czynnik motywacyjny
niestety ten pomysl nie ma prawa bytu sam poruszalem te kwestie zdania sa jedne NIE!


28 Lis 2014, o 10:25
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 11 Wrz 2014, o 10:12
Posty: 66
Miejscowość: Wlkp
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 38 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osiągnięcia - czynnik motywacyjny
Szukajka :) viewtopic.php?f=70&t=39515

Osiągnięcia są po to byś wiedział ile masz zabitych danych bossów, mobków. Temat się przewijał już tyle razy i na każdym było jedna odpowiedz NIE.

_________________
Nikt cię do niczego nie zmusza


28 Lis 2014, o 11:41
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Gru 2011, o 17:42
Posty: 112
Miejscowość: Mokradła
Podziękowano: 57 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Nick w grze: Spectrum
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osiągnięcia - czynnik motywacyjny
Tak jak panowie wyżej Ci odpowiedzieli, pomysł nie przejdzie. Od siebie tylko dodam, że przydałaby się modyfikacja osiągnięć. Gdy patrzę na swoje "osiągnięcia", widzę np. Teleporter 108/30 i nic mi to nie mówi, nie wiem co to jest. (czyżby Duch Zamku?). Jak dla mnie powinno się zmienić ich nazwy na bardziej oczywiste, bo np. na chwilę obecną nie widzę "Modliszki". Osobiście wolałbym widzieć w osiągnięciach tylko ubite bossy/czempy, ilość moobów mnie nie interesuje.


28 Lis 2014, o 13:00
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 11 Wrz 2014, o 10:12
Posty: 66
Miejscowość: Wlkp
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 38 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osiągnięcia - czynnik motywacyjny
Co to to tak. Zgadzam się z LesiakZLN moby w osiągnięciach takie jak np. Psy i ilość ich ubicia mnie nie interesuje. Co do "jaśniejszych" opisów bossków mogli by się tym zająć. Przydałoby się dodać te bosski w osiągnięcia których nie ma. Wolał bym żeby było dodane nowe osiągnięcie np. Modliszka niż te Warchlaki co niedawno weszły ;)

_________________
Nikt cię do niczego nie zmusza


28 Lis 2014, o 13:08
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 29 Lis 2014, o 12:01
Posty: 2
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Elfnocy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Osiągnięcia - czynnik motywacyjny
Było wiele razy i cały czas popieram popieram pomysł z nagrodami za osiągnięcia.


29 Lis 2014, o 12:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 337 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron