Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Eksport danych z gry - składki 

Czy warto dodać możliwość eksportu/podsumowania wpłat składek
Ankieta zakończyła się 2 Maj 2015, o 21:29
Tak - w postaci podsumowania (per gracz, okres wpłat) bezpośrednio w grze, 77%  77%  [ 20 ]
Tak - w postaci eksportu do pliku zewnętrznego (np. .csv) 0%  0%  [ 0 ]
Nie - to niepotrzebne ułatwienie gry skarbnikom w glidiach 23%  23%  [ 6 ]
Razem głosów : 26

 Eksport danych z gry - składki 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 19 Lis 2013, o 01:17
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Eksport danych z gry - składki
Witam,

Kwestia, którą chcę zgłosić nie dotyczy większości graczy. W zasadzie - dotyczy ona zdecydowanej mniejszości (zwykle nie więcej niż jednej na gildię). Ale myślę, że byłaby znaczącym ułatwieniem życia tychże osób.

Większość graczy gra w gildiach. Większość gildii wymaga składek. W większości gildii - składki są obowiązkowe. To oznacza, że ktoś co jakiś czas (zwykle raz na tydzień) siada i ręcznie zlicza kto ile wpłacił. Osobiście mega podziwiam te osoby za cierpliwość - ja raz spróbowałem i po 15 stronie miałem dość...

Rozwiązania myślę, że są dwa. Albo zaimplementować narzędzie, które pozwoli robić jakieś podsumowania (per gracz, surowiec, czas wpłaty), albo umożliwić eksport tych danych do jakiegoś pliku *.csv chociażby.

To drugie chyba łatwiejsze - ale wymagałaby znajomości przez "skarbnika" excela i dość zaawansowanych narzędzi - jak tabele przestawne :)
A że gra jest też dla młodszych - proponowałbym rozwiązanie trudniejsze - czyli w samej grze możliwość robienia podstawowych podsumowań.

pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Janus, 1 Lut 2015, o 21:29, edytowano w sumie 1 raz



22 Sty 2015, o 20:13

Podziękowali: 2 Elfnocy (25 Sty 2015, o 23:50), kicekbarb (1 Lut 2015, o 21:29)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Maj 2013, o 09:57
Posty: 33
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: XtrunksX
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Wreszcie jakas dobra propozycja . Jak najbardziej za


27 Sty 2015, o 13:16
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 31 Mar 2014, o 20:27
Posty: 47
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: KrzychuRc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Pomysl jak najbardziej trafiony. Dodaj ankiete.

_________________
KrzychuRc - Rycerz 50 OFF
VkrzychuD - Voodoo 49 OFF
Krzychudr - Druid 46 OFF
Krzychushed - Sheed 48 OFF


27 Sty 2015, o 13:30
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Tak jest, dodaj jeszcze opcje komornika, żeby można było długi ściągać. Czy Wy aby nie przesadzacie? Przecież to gra tylko, tragedia się stanie, że ktoś składki nie zapłaci. Jeżeli ktoś nie płaci regularnie, to nie problem to wykryć, gildia ma raptem 20 kilka osób. Są zdecydowanie ważniejsze rzeczy do rozwiązania, choćby problem łucznika i maga ognia (chociaż ogniki, to akurat nieco przesadzają z krzykami. moim skromnym zdaniem nie mają aż tak źle). Przede wszystkim jednak niech pracują nad nową wersją gry w tzw 3D, tam zdecydowanie wiele problemów zostanie rozwiązanych od razu (przecież w końcu je znają nie będą zatem dublować) a inne będą zdecydowanie łatwiejsze do rozwiązania.


27 Sty 2015, o 13:41
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 19 Lis 2013, o 01:17
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Ludgar,

Czy ułatwienie życia komuś to przesada? - nie sądzę

Czy są ważniejsze rzeczy do zmiany - pewnie tak. W szczególności, w Afryce dzieci głodują, więc może zamiast grać autorzy powinni się skupić na poprawie życia w rejonach, gdzie ludzie głodują.

A poważnie... jeśli się nie mylę, to forum służy zgłaszaniu pomysłów mających ulepszyć/usprawnić/poprawić grę. Więc nie zastanawiam się co jest ważniejsze/pilniejsze. Jeśli coś moim zdaniem może poprawić grę, to tu to zgłaszam.

Jeśli pomysł jest chybiony i nie ułatwia gry - proszę krytykować.

Ale uwagi, że są rzeczy ważniejsze, to chyba nie jest przedmiotem naszych rozważań :) I nie naszą rolą jest ocena co i kiedy Właściciele gry wdrożą.

Więc - pozwolę sobie dodać ankietę.


1 Lut 2015, o 21:24
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Janus napisał(a):
Czy ułatwienie życia komuś to przesada? - nie sądzę

Czy są ważniejsze rzeczy do zmiany - pewnie tak. W szczególności, w Afryce dzieci głodują, więc może zamiast grać autorzy powinni się skupić na poprawie życia w rejonach, gdzie ludzie głodują.

A poważnie... jeśli się nie mylę, to forum służy zgłaszaniu pomysłów mających ulepszyć/usprawnić/poprawić grę. Więc nie zastanawiam się co jest ważniejsze/pilniejsze. Jeśli coś moim zdaniem może poprawić grę, to tu to zgłaszam.

Jeśli pomysł jest chybiony i nie ułatwia gry - proszę krytykować.

Ale uwagi, że są rzeczy ważniejsze, to chyba nie jest przedmiotem naszych rozważań :) I nie naszą rolą jest ocena co i kiedy Właściciele gry wdrożą.

Więc - pozwolę sobie dodać ankietę.



To co tu piszesz to manipulacja. Nie chodzi o naprawianie świata. To nie to forum i nie ta ranga spraw. Tutaj rozmawiamy o przyjemnościach czerpanych z zabawy jaką jest ta gra. Tą grę można poprawić i twórcy się o to starają. Priorytety mają jednak zapewne inne iż naprawa takich, w gruncie rzeczy mało istotnych spraw, jak składki gildyjne. Jak ktoś nie zapłaci, to co się stanie? Gildia padnie? Gra się zawali?. Twoja ankieta to też manipulacja, nikt nie zagłosuje, że takie ułatwienie jest niepotrzebne. Sam bym tak nie zagłosował. Wszystko co uprzyjemni grę jest mile widziane. Proponuje Ci jednak abyś zapytał nieco inaczej.

1. Tak jestem za. Takie sprawa jest bardzo ważne, trzeba wprowadzić natychmiast.
2. To ważne, ale może poczekać, najpierw niech naprawią łucznika, a później zajmą się naprawą mo. W wolnej chwili mogą się tym zająć.
3. Zupełnie mi niepotrzebne, nie trzeba tego wprowadzać.

To zdecydowanie bardziej obiektywne, nie uważasz?


1 Lut 2015, o 23:24
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 31 Mar 2014, o 20:27
Posty: 47
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: KrzychuRc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Przy wprowadzeniu tej opcji nie ma tak duzego problemu jak przy zmianie lucznika/mo. Nie musisz liczyc wplat kazdego to nie wiesz jakie to mozolne zadanie.

_________________
KrzychuRc - Rycerz 50 OFF
VkrzychuD - Voodoo 49 OFF
Krzychudr - Druid 46 OFF
Krzychushed - Sheed 48 OFF


2 Lut 2015, o 23:19
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2013, o 20:51
Posty: 29
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Pomysł trafny. Już dawno temu właściciele powinni zająć się gildiami. Dla tego typa wyżej może nie trzeba wogóle płacić składek na gildie ,bo gra przecież nie padnie......ŻAL Jako kanclerz stwierdzam że odpowiednim też instrumentem byłoby branie np. bufa z gildii od rangi. Wtedy ktoś nie wpłacający składek jako aspirant miałby zero !!!

_________________
Dr120+ Ryc100+ Sh70+
Łuk58+ BB64+ Mo99+
Vd71+


5 Lut 2015, o 01:06
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2013, o 14:47
Posty: 119
Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Pomysł jest oki już kiedyś pisałem o tym żeby w zakładce zespół zrobić osobistą historie , kto ile wpłacił , wbił presta itp, co by ułatwiło liczącym liczenie każdego gracza. Odpowiedz była , jak ekipa zacznie pracować na gildiami zajmie się tym .

_________________
VD 120 +

Czegoś nie potrafisz to rób to częściej i więcej żeby przełamywać progi w codziennym Życiu


5 Lut 2015, o 13:29
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 19 Lis 2013, o 01:17
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eksport danych z gry - składki
Ludgar napisał(a):
Janus napisał(a):
Czy ułatwienie życia komuś to przesada? - nie sądzę

Czy są ważniejsze rzeczy do zmiany - pewnie tak. W szczególności, w Afryce dzieci głodują, więc może zamiast grać autorzy powinni się skupić na poprawie życia w rejonach, gdzie ludzie głodują.

A poważnie... jeśli się nie mylę, to forum służy zgłaszaniu pomysłów mających ulepszyć/usprawnić/poprawić grę. Więc nie zastanawiam się co jest ważniejsze/pilniejsze. Jeśli coś moim zdaniem może poprawić grę, to tu to zgłaszam.

Jeśli pomysł jest chybiony i nie ułatwia gry - proszę krytykować.

Ale uwagi, że są rzeczy ważniejsze, to chyba nie jest przedmiotem naszych rozważań :) I nie naszą rolą jest ocena co i kiedy Właściciele gry wdrożą.

Więc - pozwolę sobie dodać ankietę.



To co tu piszesz to manipulacja. Nie chodzi o naprawianie świata. To nie to forum i nie ta ranga spraw. Tutaj rozmawiamy o przyjemnościach czerpanych z zabawy jaką jest ta gra. Tą grę można poprawić i twórcy się o to starają. Priorytety mają jednak zapewne inne iż naprawa takich, w gruncie rzeczy mało istotnych spraw, jak składki gildyjne. Jak ktoś nie zapłaci, to co się stanie? Gildia padnie? Gra się zawali?. Twoja ankieta to też manipulacja, nikt nie zagłosuje, że takie ułatwienie jest niepotrzebne. Sam bym tak nie zagłosował. Wszystko co uprzyjemni grę jest mile widziane. Proponuje Ci jednak abyś zapytał nieco inaczej.

1. Tak jestem za. Takie sprawa jest bardzo ważne, trzeba wprowadzić natychmiast.
2. To ważne, ale może poczekać, najpierw niech naprawią łucznika, a później zajmą się naprawą mo. W wolnej chwili mogą się tym zająć.
3. Zupełnie mi niepotrzebne, nie trzeba tego wprowadzać.

To zdecydowanie bardziej obiektywne, nie uważasz?



Ludgar,

Prawdę mówiąc - nie uważam, że to co napisałem (w szczególności zaproponowana ankieta) jest manipulacją (wyraźnie odróżniłem cześć żartobliwą od poważnej)

Natomiast uważam, że Twoja propozycja pytań jest nie tylko nieobiektywna, ale wręcz posądziłbym ją o manipulacje. Do prostego pytania "czy" dodajesz aspekt "kiedy" imputując, że ta zmiana jest nieistotna więc olać ją (polecam Ci bycie skarbnikiem przez miesiąc w gildii z 20+ osobami).

Nigdzie nie twierdziłem i nie twierdzę, że moja propozycja jest najważniejsza i wszystko trzeba rzucić, żeby ją wdrożyć. Natomiast z całym szacunkiem - gram MO, i dla mnie też gra się nie zawali jak w MO nic nie zostanie zmienione. Więc określenie priorytetów to punkt siedzenia ... a nie obiektywne stwierdzenie.

Moje pytanie jest bardzo proste - CZY, zdaniem graczy, warto to wdrożyć. Nie KIEDY.
KIEDY - ocenią Właściciele ustalając harmonogram i biorąc pod uwagę inne pomysły. I jednak wydaje mi się, że temu właśnie służy to forum - określaniu z punktu widzenia graczy CZY coś warto wdrożyć. Nie widzę tu ankiet określających priorytety.

pozdrawiam


11 Lut 2015, o 20:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 432 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron