Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Nowe Zlecenie. 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 18 Lut 2015, o 21:13
Posty: 8
Miejscowość: Śrem
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Gibb
Odpowiedz z cytatem
Post Nowe Zlecenie.
Witam. Na wstępie chciałbym powiedzieć ,że ostatnio naszła mnie pewna ciekawa myśl ,którą chciałbym się z wami podzielić. Nie wiem czy był już taki pomysł, jak był to przepraszam. :D

Przechodząc setki razy dziennie po mapach Taernu zauważyłem ,że aktualnie w Taernie znajduje się wiele "nie używanych" potworów, pisząc "nie używanych" mam na myśli takie ,których nikt nie bije, expi, farmi jakkolwiek by to nazwać, dlaczego? za mały exp? złoto? Nie wiem. Podam kilka przykładów z map od Alarilu oraz okolic Kemenak ponieważ nie mam zbyt wysokiego lvl'a (64) i nie przemieszczam się po mapach typu Beirn czy Dmorther.

]Hmm.. może najpierw powiem o co mi chodzi z Nowymi Zleceniami. A więc tak Moim pomysłem są zlecenia ,z których nagrodami są jak by to nazwać "buffy". Wiem, wiem ,że są moce z gildii lecz wielu graczy nie ma gildii. To może przejdźmy do sedna czyli wykonując tak owe zlecenie (nie mówię ,że miałoby być łatwe) jako nagrodę dostalibyśmy takiego "buffka" (i tu podam przykłady potworków oraz buffów które mogłyby być). Jednym z tych nieużywanych mobów jest leśny duszek i np. takim buffkiem mogłoby być np. +% obrażeń od energii czy też kolejny nieużywany mobek Locha np. + kilka pkt. pancerza.


Według mnie takie zlecenia byłyby fajnym urozmaiceniem do gry. :)



Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. //Gibb

Edytowałem- Kolor czerwony zarezerwowany jest dla administracji ~~ Gothrek


19 Lut 2015, o 01:44
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 6 Lut 2015, o 18:03
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Pomysł moim zdaniem zbędny. W końcu gildia powinna przynosić jakies korzyści między innymi buffki a gdyby bylo takie zlecenie, każdy by je robił żeby zaoszczędzić złoto /platynę i kryształy, co za tym idzie świątynia gildiowa stałaby się tylko ozdobą.


19 Lut 2015, o 08:27
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Zrobienie trzech zleceń, by otrzymać trzy buffki (które w międzyczasie będą mijać...) nie jest równoznaczne z przejściem/teleportacją do gildii i ich wzięciem. Ponadto można mieć zajęty czas zlecenia czymś innym. Korzyści z gildii są daleko większe i wcale nie każdy by robił zlecenia. Czasem oszczędzenie sobie wysiłku i czasu jest cenniejsze.
Jako dodatkowa nagroda do zlecenia to pomysł ciekawy. Małe szanse na wprowadzenie, ale jeśli zainteresuje właściwą osobę i nie będzie trudne technicznie...


19 Lut 2015, o 08:33
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
NightShiro napisał(a):
Pomysł moim zdaniem zbędny. W końcu gildia powinna przynosić jakies korzyści między innymi buffki a gdyby bylo takie zlecenie, każdy by je robił żeby zaoszczędzić złoto /platynę i kryształy, co za tym idzie świątynia gildiowa stałaby się tylko ozdobą.

Wystarczy, by bufki ze zlecenia były inne od tych które można dostać w gildii, ale były tak samo atrakcyjne. Gracze "miksowali by" bufki ze zleceń i z gildii. I po problemie.
Kyth Moire napisał(a):
Zrobienie trzech zleceń, by otrzymać trzy buffki (które w międzyczasie będą mijać...) nie jest równoznaczne z przejściem/teleportacją do gildii i ich wzięciem.

Zatem zamiast zwykłych zleceń mogłyby być w formie podobnej do dzisiejszych DQ (z tym, że nie byłyby to DQ), gdzie można wziąć ich kilka na raz. Taka nowa forma zleceń możliwa do pobrania maksymalnie np 3 razy dziennie i oddawane u jednego NPC
Kyth Moire napisał(a):
Korzyści z gildii są daleko większe i wcale nie każdy by robił zlecenia. Czasem oszczędzenie sobie wysiłku i czasu jest cenniejsze.

Nie każdy chce być w gildii. Po to wprowadzono choćby pety recepturowe i jednorazówki, pety dla graczy którzy są bez gildii. Poza tym, nie ma takiego zlecenia które robiłby każdy, więc słaby ten argument.
Jak pisałem wyżej. Gdyby były to bufy których brakuje w świątyni, zainteresowanie byłoby duże.
Jestem na tak ;)


19 Lut 2015, o 12:06
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Sty 2015, o 12:42
Posty: 17
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Niezależnie od bufków i zleceń, istnieje problem mobków, których nikt nie bije oraz lokacji, których nikt nie odwiedza, chyba, że raz, dwa razy w ciągu gry dla potrzeb questów, bo nad jeziorem w Alalirze to chyba nawet Rock się nie pojawia, a przynajmniej nigdy go tam nie spotkałem. Żeby tam przynajmniej jakiegoś czempa można było spotkać...

Leśne duszki to fajny przykład. Ja je czasem biję, bo są ciekawe jako vd, ale to jest bardzo "czasem". Tuż obok są orki, które dają podobną ilość expa, łatwiej je ubić i można je farmić na flaszki.

Dveiry... bije się je chyba tylko po to, aby ułatwić nubkom dojście do Adaira.

Kruki... piękny wizualnie zakątek i naprawdę fajny przeciwnik. Ale bez bonusa do expa kto będzie szedł bić kruki na czerwone pole, obok którego ciągle przechodzą chętni wrażeń gracze spod znaku "poczekam, aż skończysz walkę i będziesz bez many"? Sam zaklinacz świetny.

Odyńce i lochy... fajnie pomyślane mobki, ale gracz będzie je bił tylko z nudów, lub aby zaspokoić ciekawość. Inaczej wybierze mobki, które bije się szybciej za podobną ilość expa, a do tego dropią składniki do flaszek.

Ograniczę się do Lasu Koldów, bo długo by wymieniać.


20 Lut 2015, o 15:40
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Gru 2013, o 16:40
Posty: 161
Podziękowano: 232 razy
Otrzymanych podziękowań: 77 razy
Nick w grze: Elfnocy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Osobiście uważam że pomysł jest niezły tak jak mówisz ożywiłby te mobki i tu jest pytanie czy buff wchodził by na nas od razu czy moglibyśmy go sobie sktywowac po jakimś czasie.

_________________
"Nic nie jest bardziej niebezpieczne niż wróg,który nie ma nic do stracenia"
Dziedzictwo
"hy hy nowa krainka do nowych questów"-Togerd
"osobiście jestem przeciwko HH, ludzie wtedy zachowują się jak zwierzęta"-Seba11pl


20 Lut 2015, o 16:13
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 18:08
Posty: 145
Miejscowość: Wojnicz
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 49 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Skoro mowa o lesie koldów to nagrodą mógłby być buff dający bonus do obrażeń/wytrzymałości przeciwko przeciwnikom u tresera? Ot, taki luźny pomysł. A sama idea wykorzystania niepopularnych mobków jest warta uwagi.

_________________
Sypię piaskiem, okazjonalnie wystrzelę coś z łuku.


24 Lut 2015, o 01:19
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Sty 2015, o 12:42
Posty: 17
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Pozostając przy lesie koldów, ja bym chciał buf, który pozwala go szybko przejść z jednej strony na drugą. ;)


25 Lut 2015, o 08:16
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2015, o 18:29
Posty: 14
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: SiQiel
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Ciekawy pomysł, z pewnością urozmaiciło by rozgrywkę w tą niezwykłą grę ;) Co do samego pomysłu, można by brać 1 zlecenie na godzinę, które nie kolidowało by z innymi zleceniami czyli działało by na zasadzie DQ. Mogło by dawać ono 3 losowe buffy w zależności od wybranego typu zlecenia.
Jestem na tak, świetny pomysł pozdrawiam :)
//SiQiel

_________________
SiQiel, Larkas

MAG OGNIA 80+ LVL ON

"Tyl­ko życie poświęco­ne in­nym war­te jest przeżycia."

Dziękuję wszystkim, za merytoryczne odpowiedzi :) Pozdrawiam


13 Mar 2015, o 22:45
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowe Zlecenie.
Pomysł jak najbardziej godny uwagi, ale:
-Bufki gildyjne są lepsze lub gorsze zależnie od poziomu świątyni, więc zlecenia na buffki powinny mieć wybrany poziom trudności.
-Pomysł z miksowaniem buffków ze zlecek i gildiowych jest bez sensu. Powinno być, że musisz zdecydować co wolisz.
-Dodatkowo żeby nie umniejszać nadmiernie świątyni, buffki ze zlecek powinny trwać tak samo długo, lecz lepiej żeby ich ograniczenie wynosiło 2 buffki w jednym czasie.
-Nie mam nic przeciwko nowym rodzaj buffów, ale osobiście woląłbym żeby były tylko podstawowe z Gildii.
-Najlepiej gdyby został stworzony nowy NPC, u którego były by dostępne te zlecenia.
-Według mnie panel wyboru powinien polegać na tym, że NPC się pyta jakie buffy potrzebujemy, a my wybieramy 2 (lub 1) z podanych.
-Grupki mobów do ubicia powinny być dobierane losowo, a nie zawsze takie same dla tego samego buffu
-Czas na wykonanie pozostawiam do wybrania przez administracje, ale czas oczekiwania na kolejne zlecenie dla buffów powinien wynosić godzinę, czyli tyle ile by trwały te buffy (oczywiście zlecenia na buffy nie powinny kolidować z innymi zleceniami czy DQ)
-Tak jak było mówione Nowy Las Koldów to świetne miejsce, mobami do bicia mogłyby być dziki, osy (czy pszczoły), leśne duszki, drudzi, kruki, kłusownicy, koldy (niedźwiedzie, wilki i orki pomijam gdyż są one dostępne w innych zleceniach)
-Preferowałbym aby do wykonania zlecenia trzeba było ubić specjalne grupy, a nie jakąś tam liczbę tych mobków

To byłoby na tyle co myśle na szybko na ten temat, jeśli wyraziłem się niejasno lub chcecie abym rozwinął jakiś punkt proszę o odpowiedź.


13 Mar 2015, o 23:20

Podziękowali: Elfnocy (13 Mar 2015, o 23:33)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 414 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron