Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Daili questy 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Pomysł przewijał tu się już co najmniej raz, ale osobiście też jestem jak najbardziej za - tu nawet nie tyle chodzi o ułatwienie gry, co o usprawnienie. Niewygodnie jest każdego dnia kombinować tak, by zrobić DQ o tej samej godzinie i siłą rzeczy zamiast 7 tygodniowo robi się ich może 4 czy 5. Niby rozumiem kontrargument, że taka właśnie ma być idea i że nikt do robienia daily nie zmusza, ale chyba o to jednak chodzi, by wykonywanie ich było możliwie komfortowe, a system ten komfort ogranicza. Nie mówię że wszystko powinno być pod minimum, ale umówmy się - czy taka zmiana ogranicza w jakimś stopniu trudność gry czy zaburza jakiś jej aspekt? Tyle tylko, że będzie wygodniej.

edit. @Zar - patrz, to z drygiem to musiałem przeoczyć :)

_________________
Spoiler:


3 Mar 2015, o 21:59
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Zdecydowanie na +

Dla nolifów żadna różnica, i tak są cały czas w grze.
A dla graczy robiących coś jeszcze w życiu poza graniem małe ułatwienie, które pozwoli czerpać większa przyjemność z rozgrywki.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


5 Mar 2015, o 13:51
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2011, o 18:26
Posty: 111
Miejscowość: Wawka
Podziękowano: 308 razy
Otrzymanych podziękowań: 659 razy
Nick w grze: Conan
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Też jestem zdecydowanie za resetem daily o 0:00.

Gra i tak w wystarczający sposób premiuje "nołlajfów", zasiadaczy, generalnie wszystkich, którzy spędzają w grze jak najdłuższy czas - nawet jeśli jest to czas ocierający się o uzależnienie (np. ponad 8 godzin dziennie - sporo takich graczy znam, ba znam takich, którzy spędzają każdego dnia w grze i kilkanaście godzin).

Normalny człowiek, który pracuje (i nie jest to praca w której klepie wieżę przez kilka godzin, albo lata na insty...), ma rodzinę i obowiązki, nie jest i nie będzie w stanie tak dograć czas, żeby robić daily zawsze o danej porze. Raz wracam z pracy o 18:00, raz po 20:00 a innym razem o 22:00. Czasem wejdę, czasem nie, zdecydoeanie nie mam takiego komfortu jaki ma "nołlajf", który może sobie spokojnie monitorować czas do wykonania kolejnego daily, ponieważ jest on w grze kilkanaście godzin dziennie, albo jak idzie spać koleżanka lub kolega zasiadają jego postać.

Wyzerowanie np. zlecka na cash o 0:00 dałoby takim osobom jak ja spory komfort - jak wróciłbym z pracy o 18:00, a poprzedniego dnia zrobiłbym to zlecko o 22:00 (ponieważ "posiedziałem" dłużej w pracy) - zakładając, że w tym dniu mam jedynie godzinę lub nawet 2 godziny na grę - to takie zlecko mi przepada. I co do zasady tak to w moim przypadku wygląda... Nikt przy zdrowych zmysłach, mający pracę, rodzinę, obowiązki - nie będzie nastawiał alarmu dajmy na to w komórce, żeby odstawić obowiązki i wskakiwać do gry pyknąć zlecko "fastem, fastem, bo akurat czas minął i mogę wziąć...". To mocno mnie ogranicza, ale tak jak pisałem, Taern premiuje osoby, które spędzają w grze najwięcej czasu, w wielu przypadkach się z tym zgadzam, w tym akurat zgodzić się nie mogę - taki reset ułatwiłby zrobienie tego zlecka takim osobom jak ja, a "nołlajfy"? Im wszystko jedno i tak są niemal zawsze w grze :)

_________________
corrumpunt mores bonos colloquia mala


5 Mar 2015, o 15:12
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 17:24
Posty: 52
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 90 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
viewtopic.php?f=14&t=36873 podobno Drygu jest przeciwny


5 Mar 2015, o 15:27
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Jakoś nie widzę nigdzie żeby drygu był "przeciwny".

Określenie "że nie za bardzo się podoba" odczytuje że nie są przekonani, bo uważają że np. takie urozmaicenie jak teraz jest fajne, albo że nie ma sensu pracować nad ulepszeniem czegoś co działa, albo że nie ma tego dla kogo robić.

Wiec takimi tematami trzeba pokazać że są gracze żywo zainteresowani poprawieniem akurat tego aspektu gry i że jest to dla kogo robić.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


5 Mar 2015, o 16:36
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
Byłem swego czasu bardzo za tym pomysłem, niestety był on odrzucony.

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


5 Mar 2015, o 16:40
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Daili questy
A może ktoś dodać ankiete, żeby czarno na białym było wiadomo jak szerokiej liczbie graczów to odpowiada. Może gdy wbijemy wiele "jestem na tak" :) to "góra" na to zareaguje :).
Wprowadzenie tego jest moim zdaniem jak najbardziej słuszne (nie będę powtarzał argumentów), ale sądzę, że północ nie jest najlepszą godziną, lecz jakaś 3/4 w nocy gdyż wtedy mniejsza liczba ludzi jest aktywna.


5 Mar 2015, o 19:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 408 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron