Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Ucieczka peta 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 23 Gru 2014, o 10:45
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: JeeanD
Odpowiedz z cytatem
Post Ucieczka peta
Kiedyś czytałam gdzieś na blogu o nieudanym pomyśle "gwizdka dla petów". Polegać by to miało na tym aby gracz podczas walki mógł przywołać peta. Oczywiście pomysł ten był z góry skazany na porażkę.
Ten pomysł dał mi myśl odwrotną. Dlaczego by nie kazać petowi uciekać z walki?
Zamiast ustawiać mu wartość 400hp na ucieczkę to lepiej umieścić pod ikonką peta przycisk "odwrót". Mieli byśmy wtedy większą kontrolę nad petem i urozmaiciło by to rozgrywkę.
Nawet lepiej by to wyglądało, bo czy pies zna się na matematyce i rozumie pojęcie "odwrót od 425HP"? Czy bardziej zrozumie komendę swojego pana "Uciekaj!"?
Oczywiście ucieczka peta następowała by na końcu rundy po wydaniu komendy zanim minie 10s na zegarze, dokładnie tak jak w przypadku ucieczki gracza. I naturalnie pet nie mógł by uciec na polu fioletowym lub będąc w "korzeniach".

Myślę że pomysł ten niesie za sobą wiele korzyść bo;
1) da nam większą kontrolę nad petem
2) usunie z zakładki petów niepotrzebne ustawienia (dodam że wielu graczy nawet nie wie że to się da ustawić )
3) urozmaici rozgrywkę z petami

Dodam że w ten sposób było by możliwe kontrolowane odblokowanie slotu w pt bijąc bosa/czempa lub inną drużynę poprzez wygonienie peta. Jeszcze dzięki temu dało by się zrobić kilka innych ciekawych sztuczek, ale to sami przemyślcie.

Rozważcie pomysł trzeźwym okiem proszę :) Nawet dla twórców tej gry ta drobna zmiana na plus nie stanowiła by żadnego wyzwania albo jakiegoś ogromnego nakładu pracy.


28 Kwi 2015, o 08:35
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Maj 2013, o 09:57
Posty: 33
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: XtrunksX
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
Jak dla mnie pomysł jak najbardziej ok


28 Kwi 2015, o 09:42
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2011, o 14:03
Posty: 2356
Podziękowano: 161 razy
Otrzymanych podziękowań: 256 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
Ma to też swoje wady.
1. Przy ustawionej automatycznej ucieczce nie trzeba się martwić, że pet przy małej ilości hp nie ucieknie. W Twoim pomyśle trzeba będzie to kontrolować, wystarczy zapomnieć/nie spojrzeć na peta i tracimy go.
2. A co jeśli wejdzie wataha? Kontrola watahy będzie wtedy utrudniona, gdyż musisz kontrolować większą ilość petów. A nie zawsze 10 sekund wystarczy na to ;)


28 Kwi 2015, o 09:59
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2012, o 15:15
Posty: 475
Miejscowość: Orzesze
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
Devv - ja bym zostawił ilość HP + dołożył ten gwizdek, z założeniem że gwiżdżesz = wszystkie pety uciekają.

_________________
Gram na Larkas (kiedyś S2), MO 133
Gildia: Dark Templars |||||||| Blues Brothers & Valhalla - I shall remember

Image
+Druid turniejowy, lvl 44: 1. miejsce x3 +Ryc turniejowy, lvl22: 1. miejsce x3, 3. miejsce x1


28 Kwi 2015, o 10:05
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2014, o 18:03
Posty: 85
Podziękowano: 224 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: ElMorte
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
DevV napisał(a):
Ma to też swoje wady.
2. A co jeśli wejdzie wataha? Kontrola watahy będzie wtedy utrudniona, gdyż musisz kontrolować większą ilość petów. A nie zawsze 10 sekund wystarczy na to ;)


Devciu założyciel tematu jasno się wyraził w innym temacie, że jest przeciwny watasze i nie ma nic przeciwko utrudnieniom, więc ten argument raczej do niego nie przemówi ;p


28 Kwi 2015, o 10:31
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 23 Gru 2014, o 10:45
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: JeeanD
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
DevV napisał(a):
Ma to też swoje wady.
1. Przy ustawionej automatycznej ucieczce nie trzeba się martwić, że pet przy małej ilości hp nie ucieknie. W Twoim pomyśle trzeba będzie to kontrolować, wystarczy zapomnieć/nie spojrzeć na peta i tracimy go.
2. A co jeśli wejdzie wataha? Kontrola watahy będzie wtedy utrudniona, gdyż musisz kontrolować większą ilość petów. A nie zawsze 10 sekund wystarczy na to ;)


1. Wiesz DevV.... wielu rzeczy można zapomnieć. Grając druidem można zapomnieć ustawić lek grupowy, albo grając rycem zapomnieć dać rozkaz ;). Więc jeśli ktoś chce mieć ze soba peta niech sie o niego troszczy i go kontroluje jeśli pet ten mu pomaga w rozgrywce. Chyba wlaśnie chodzi o to w tej grze aby ogarniać sytuacje w walce.
2. Spójrz na przykład na role druida w pełnym 5cio osobowym pt. Taki druid musi ogarniać wszystko. Nie tylko ilość hp ale też ilość many, kondy, musi wiedziec kto jakie ma debufy, kogo myć, komu wtopke itd.. I teraz mi powiedz czy wataha jest trudniejsza do ogarnięcia. Po za tym tak jak wspomniałam wcześniej masz 3 pety i chodzisz z nimi na bosa solo to sie o nie martw.. dzięki nim możesz go wysolować to daj im tez coś od siebie.


28 Kwi 2015, o 10:41

Podziękowali: Spakie (28 Kwi 2015, o 15:19)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 4 Gru 2014, o 23:31
Posty: 15
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: StKatharina
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
Jak dla mnie pomysł"dobry" zgadzam się z Mikhell zeby zostawic ucieczke przy wartosci HP i zrobic cos w formie Gwizdka

_________________
Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej,ale czwarta będzie na kije i kamienie-Albert Einstein


28 Kwi 2015, o 19:07
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 12 Cze 2011, o 17:11
Posty: 36
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Odpowiedz z cytatem
Post 
Samo odblokowanie slota jest plusem, nie bedzie czekania az pet padnie bo trzeba wpuścić VD czy rycka, klikasz wypad z party i od next rundy jazda. Kazda forma kontroli peta jest zaletą na tą chwilę, chodzisz ze zwierzakiem do tresera, exp mu nabijasz a ta bestia czasami głupia jak but.


29 Kwi 2015, o 06:14
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 31 Mar 2014, o 20:27
Posty: 47
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: KrzychuRc
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
A moze zamiast bawic sie w gwizdki dodało by sie 2 nowe komendy i po klopocie. Jedna na ucieczke a druga na przywolanie np. /u (ucieczka) /p (przywolanie) ewentualnie jesli bedzie wataha to /u1/2/3. Numery w takiej kolejnosci w jakiej pety sa ustawione u gory ukranu.

To tylko moje zdanie :p Pozdrawiam

_________________
KrzychuRc - Rycerz 50 OFF
VkrzychuD - Voodoo 49 OFF
Krzychudr - Druid 46 OFF
Krzychushed - Sheed 48 OFF


29 Kwi 2015, o 08:17
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 23:18
Posty: 92
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 173 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ucieczka peta
Witam

Pomysl fajny i grywalny.
Jednak dopiero dodatek mikhella powoduje jego kompletność.
Czyli pozostawienie poziomu hp i dodanie "gwizdka"/ komendy (tutaj jedynie nie byłbym za tym aby wszystkie pety naraz uciekały).
Dlaczego? Ano na przykład taka sytuacja: walczysz z petem i dostajesz ucieczkę. Pet zostaje sam - kto wtedy gwizdnie?

pozdrawiam
Lisario


29 Kwi 2015, o 14:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 421 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron