Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Profil gracza + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo) 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2012, o 13:03
Posty: 22
Miejscowość: Ziemia
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Profil gracza + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
Witam. ;)

To znowu ja, z nowymi pomysłami.
Długo zastanawiałam się nad ich zaproponowaniem i myślę, że przyszedł czas :ugeek:



Profil gracza:
` Polegałby na tym, że po kliknięciu danej postaci na liście rankingowej otwierałoby się nam niewielkie okienko z informacjami dotyczącymi danej postaci tj:
Imię, wiek, płeć, miejscowość, gildia i krótka notka o sobie.

` Otóż kiedy gracz dysponuje np. turniejowym harem, poszukuje gildii lub nie jest nią zainteresowany mógłby taką informację zamieścić w informacjach o sobie.
Dodatkowo przeglądając listę graczy można by szybko i łatwo sprawdzić wiele rzeczy np czy dany gracz jest w gildii i jakiej, oraz osiągnięcia danego gracza o czym dalej.
` Nie jest to pomysł nowy, wielu z was na pewno spotkało się z czymś takim w innych grach, ale myślę, że i tu miałby zastosowanie i znacznie ułatwił przepływ informacji między graczami.


Image



Medale:
`Myślę, że warto by wprowadzić system punktowania graczy za ich osiągnięcia w grze, w sposób który pozwalałby im na podzielenie się tym z innymi graczami.
`W danej chwili kiedy gracz zwycięża turniej dostaje złoto, platynę oraz ew możliwość zrobienia ss'a potwierdzającego, że faktycznie miało to miejsce, pomijając informację która widnieje na Arenie do następnego turnieju. Informację o skuteczności danego killera lub obrońcy znajdziemy jedynie w ogólnym mało precyzyjnym rankingu, zaś o tym jak szybko dany gracz się rozwija nie ma informacji wcale.
`Dlatego proponowałabym przydzielanie medali, tj indywidualnego, skryptu wysyłanego na kopertę, który po skopiowaniu i wklejeniu w profilu gracza, o którym wcześniej, w miejscu informacji o sobie po zapisaniu, skrypt, zamieniałby się wizerunkowo w medal.
Po najechaniu kursorem na dany medal pojawiałby się nam dymek z informacją za co dany medal został przyznany i ewentualnie kiedy.


`Idąc dalej tym tokiem, proponowałabym analogicznie przydzielanie medali dla graczy za:

- awans tygodnia/miesiąca/kwartału (dla graczy którzy zdobyliby największą ilość pkt doświadczenia w danym zakresie czasu)
- najlepszego killera (dla gracza który zabiłby największą ilość graczy przy zachowaniu progu lvl'owego w danym tygodniu/miesiącu/kwartale)
- najskuteczniejszego obrońce (dla gracza, który pokonałby największą ilość kilerów przy zachowaniu progu lvl'ovego w danym tygodniu/miesiącu/kwartale).

Myślę, że to mogłoby zmotywować przynajmniej część graczy, urozmaicić grę i umożliwić podzielenie się z innymi informacjami o tym jakim graczem się jest.

Image
Oczywiście to tylko przykład, każdy medal może mieć swoją własną indywidualną grafikę
przypisaną do danego osiągnięcia powiedzmy tarcza za obrońce, czaszka za zabójcę, a gwiazdka za turniej.


Ewentualną dodatkową gratyfikację graczy za zdobycie danego medalu pozostawiam w gestii Administracji 8-)


Osiągnięcia:
Moja inwencja twórcza w tej kwestii dopiero raczkuję, ale zdecydowałam się przy okazji również poruszyć te kwestię.

Wszyscy wiedzą, a jeśli nie wiedzą to właśnie się dowiedzieli, że po za informacją na czacie bocznym: zdobyłeś osiągnięcie "..." nie dostajemy nic.
Zatem po co te osiągnięcia?
`Oczywiście rozumiem, że szastanie darmową platyną na prawo i lewo nie leży w interesach administratorów, dlatego też pomyślałam o innym myślę, że równie ciekawym rozwiązaniu.
Uważam, że mógłby to być przelicznik ilości pkt osiągnięcia * coś np:

- cena skupu kowala np: Tępiciel komarów 300/300, koszt skupu skrzydeł komara u kowala to 145zł daje nam 300 * 145 = 43,500 złota za zostanie Tępicielem komarów.

Problem pojawia się kiedy z danego mobka, za którego nękanie zdobyliśmy osiągnięcie nie dostajemy składnika, lub w skupie jest on bardzo tani, zatem można by to rozwiązać w sposób następujący.

- procentowo od HP mobka za którego osiągnięcie zdobyliśmy np: Pogromca smoków 100/100. Ghatmorg ma 12.000 HP z czego 1% to 120zł x 100 daje nam sumę złota którą byśmy dostali za zostanie Pogromcą.

Taki system nagradzania graczy myślę, że powinien nie tylko urozmaicić rozgrywkę, ale również, zmotywować igraczy nie tylko do ciąggłego zabijania bossów, ale i zwykłych mobków.

Mój pomysł w tej kwestii nie jest doskonały i na pewno pojawi się wiele innych ciekawych pomysłów, czy rozwiązań tej kwestii, zatem temat pozostawiam otwarty.


_________________
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale... : )


Ostatnio edytowany przez Abigaill 25 Lut 2015, o 21:33, edytowano w sumie 2 razy



24 Lut 2015, o 01:38

Podziękowali: 13 Basfau (24 Lut 2015, o 14:16), desacred (24 Lut 2015, o 11:46), DexterDr (19 Maj 2015, o 22:28), filipWasil (2 Mar 2015, o 12:23), LesiakZLN (24 Lut 2015, o 14:13), matistachupl (26 Lut 2015, o 17:05), Podwójny (24 Lut 2015, o 11:28), RycerzKróla (24 Lut 2015, o 17:03), Tomcio2232 (14 Maj 2015, o 19:59), zuzuzu3 (1 Mar 2015, o 07:04) i 3 więcej użytkowników
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Gru 2014, o 15:08
Posty: 118
Podziękowano: 99 razy
Otrzymanych podziękowań: 72 razy
Nick w grze: Qomb
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizytówka + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
rzuciłem na to okiem i powiem że twoje pomysły są całkiem niezłe, właśnie takie małe zmiany urozmaicają gre a ie duże z wieloma błędami :)

_________________
Qomb rycerz 132 lvl ►Attawa◄
Assda voodoo 110 lvl


24 Lut 2015, o 08:58
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2011, o 00:48
Posty: 261
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: Markko
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizytówka + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
dodał bym jeszcze stan cywilny real foto i zainteresowania:)


co do osiagnięć/odznak pomysł mi się podoba

Ps w botaniu mięska i biciu mięska zwycięzców znam mogę podać na priv:)

_________________
Markko VD 122 Laraks ON
Caandy Drut 79 Laraks ON
Barb 140 Laraks ON
Pasionat zasiadania i Oszukanista/Legalista


24 Lut 2015, o 09:04
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wizytówka + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
Pomysł 2 i 3 bardzo fajne, ale niestety wizytówka... serio? Kto by tam zamieszczał prawdziwe informacje? Ale poza tym wszystko ok i leci kufelek ;)
Pozdrawiam,
RK


11 Maj 2015, o 01:04
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2015, o 12:13
Posty: 6
Miejscowość: Legnica
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: ScorpioDru
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Profil gracza + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
Pomysł w miarę dobry , po odpowiednim dopracowaniu byłby ok.
Według mnie jednak te medale typu obrońca/zabójca/exp to jednak zły pomysł garstka ludzi by na tym skorzystała.

_________________
O menda jedna, świnia przebrzydła, łysa pała!
Ferdynand Kiepski o Marianie Paździochu


11 Maj 2015, o 11:45
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Sty 2015, o 14:51
Posty: 50
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Nick w grze: Promilovy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Profil gracza + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
Także nad tym myślałem. Ale po co info o sobie? Bez sensu. Zamiast tego już lepiej Czas spędzony w grze? Niech się Willy wypowie, bo on jako jedyny sprawdzający forum ma jakąś władze (bez obrazy dla reszty ekipy ale nikt prócz Willego i Rzufffa się nie wypowiada). Uważam że byłoby to dużo bardziej przydatne (np. Z gildia, zamiast za kimś biegać i patrzeć w jakiej g jest wystarczyłoby popatrzeć w rank) niż poprzedni pomysł Abi (to z potkami :p )

_________________
<Nic tu nie ma.>


11 Maj 2015, o 17:39
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Gru 2014, o 22:09
Posty: 4
Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Nick w grze: Ponury
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Profil gracza + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
Pomysł elegancki ; D

_________________
Ponury VD 112 s1 EMERYTURA DOBRANOC
Druid 103 s1 OFF
MO 88 s1 OFF
Mój kanał na yt:https://www.youtube.com/user/SzyderGamePlay


19 Maj 2015, o 13:46
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 24 Mar 2015, o 10:31
Posty: 77
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Profil gracza + Medale + Osiągnięcia (zbiorczo)
Pomysl nie wejdzie do gry


22 Maj 2015, o 18:09
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 442 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron