Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ? 

Co sądzicie o poruszonym przeze mnie temacie ?
Temat jest wart podjęcia dyskusji. 27%  27%  [ 4 ]
Obecne spalanie kondycji u Aquaery nie przeszkadza mi. 53%  53%  [ 8 ]
Uważam, że powinny zostać wprowadzone zmiany tego peta. 20%  20%  [ 3 ]
Nie obchodzi mnie to. 0%  0%  [ 0 ]
Razem głosów : 15

 Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ? 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 3 Cze 2015, o 15:04
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Pakitog
Odpowiedz z cytatem
Post Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Witam, z racji że jest to mój pierwszy post na tym forum , prosze o wyrozumiałość.
Piszę aby zaapelować o zmiany w pecie recepturowym - aquaerze. Gram ryckiem (obecnie 69lvl) i wczesniej miałem białego ogara (53lvl). Zmieniłem go na aquaere z nadzieją, że będzie mieć większą przeżywalność od ogara. Wszystko szło po mojej mysli, ale do czasu....kupując husarion i zakładając go na aquaere byłem przekonany że teraz dopiero zobacze jej prawdziwy potencjał- i owszem zobaczyłem :/ Poszedłem z nią na garthmoga i o mały włos ja i pet nie padliśmy- a wszystko przez to że pet spalił całą kondycje w 4 rundy, i od piątej nadal dawał średnio 7-8 ataków, gdzie tylko pierwszy był udany bo tylko na niego wystarczało kondy, a reszta była tylko stratą PA. Podczas ww. wyprawy mój pet miał ubrane eq dające 300 kondycji dodatkowej a mimo to spalił ją w 4 rundy- nie chce myśleć ile rund by biła gdyby miała tylko podstawe (1100kondy) i dostała zatrucie- myśle ze na 2 rundach by się skończyło. Po co mi taki pet skoro po 4 rundach tylko stoi i marnuje PA na ataki (nie mając kondy ) ? Gdybym wiedział że tak będzie, to w życiu nie założyłbym mu husarionu. Apeluje o zmniejszenie spalania kondycji u aquaery/zwiększenie kondycji bazowej do minimum 1500. Dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie umiejętności wysysania kondycji ( aquasol tez szybko spala mane ale przynajmniej moze ją wyssać i bić dalej)- dlaczego era ma być pod tym względem gorsza od aquasola ? Mam znajomego który również gra ryckiem ale posiada gildyjnego papuga. Pragnę zaznaczyc że pet ten ma bazowej kondycji 1500 - pomijając juz fakt że ma również kontrolę oddechu, która sprawia że owy pet nawet w husarionie ma marne szanse na szybkie spalenie calej kondycji (myślę że nawet 20 rund by nie pomogło). Czy tylko mnie uwiera sprawa kondycji u aquaery ? Proszę o wypowiedzenie się innych graczy w tej sprawie oraz obowiązkowo o wypowiedzenie się ekipy na ten temat- czy zostanie wogóle coś zrobione w tym kierunku aby poprawić przydatność ery ?


3 Cze 2015, o 15:22
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
To znaczy tak - moim zdaniem problem o którym wspominasz nie istnieje. Już pomijając szereg zalet Aquarei sprzyjających jej rosnącej popularności, od przeżywalności po krytyki i ogłuszenie, jej kondycja bazowa ustawiona jest na zupełnie bezpiecznym poziomie - po prostu nie bardzo mogę uwierzyć, że Twoja szybciej spali 1400, niż Ty, powiedzmy, 1000, bo i rycerz męczy się całkiem szybko.
Może pominąłeś odpoczynek lub trafiłeś na skrajny przypadek doboru strategii - coś w stylu zatrucia na starcie i pełnej serii ataków w pierwszych rundach. Niemniej nawet i tu spalenie zasobów w 4 rundy uważam za drobną przesadę - to się nie zdarza, z moją mającą kondycji 1100 bywa, że robimy wieżę w husarionie bez łyknięcia jednej choćby mikstury, a to jest jednak co najmniej 20 rund walki. Szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się nawet widzieć swojej bez zasobów za wyjątkiem sytuacji, gdy zapominałem o tych eliksirach czy odpoczynku - bo prędzej albo ja padnę, albo ona, albo nasze ofiary :) Naprawdę nie widzę najmniejszych podstaw do zmiany o którą wnosisz - a fakt, że nawet rycerze decydują się na takiego peta, zupełnie do nich nie przystosowanego, sam za siebie mówi o jej atutach.

PS Mam poczucie spełnienia obowiązku

_________________
Spoiler:


3 Cze 2015, o 16:28
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 3 Cze 2015, o 15:04
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Pakitog
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Nicolay napisał(a):
To znaczy tak - moim zdaniem problem o którym wspominasz nie istnieje. Już pomijając szereg zalet Aquarei sprzyjających jej rosnącej popularności, od przeżywalności po krytyki i ogłuszenie, jej kondycja bazowa ustawiona jest na zupełnie bezpiecznym poziomie - po prostu nie bardzo mogę uwierzyć, że Twoja szybciej spali 1400, niż Ty, powiedzmy, 1000, bo i rycerz męczy się całkiem szybko.
Może pominąłeś odpoczynek lub trafiłeś na skrajny przypadek doboru strategii - coś w stylu zatrucia na starcie i pełnej serii ataków w pierwszych rundach. Niemniej nawet i tu spalenie zasobów w 4 rundy uważam za drobną przesadę - to się nie zdarza, z moją mającą kondycji 1100 bywa, że robimy wieżę w husarionie bez łyknięcia jednej choćby mikstury, a to jest jednak co najmniej 20 rund walki. Szczerze mówiąc nie zdarzyło mi się nawet widzieć swojej bez zasobów za wyjątkiem sytuacji, gdy zapominałem o tych eliksirach czy odpoczynku - bo prędzej albo ja padnę, albo ona, albo nasze ofiary :) Naprawdę nie widzę najmniejszych podstaw do zmiany o którą wnosisz - a fakt, że nawet rycerze decydują się na takiego peta, zupełnie do nich nie przystosowanego, sam za siebie mówi o jej atutach.

PS Mam poczucie spełnienia obowiązku


Dziękuje za odpowiedź. Niemniej jednak nie rozumiem Twojej postawy wobec mojej wypowiedzi- po co miałbym kłamać i prosić o zwiększenie ilosci kondycji u tego peta,gdyby ten problem NA PRAWDĘ nie istniał ? Po co miałbym kłamać ? szkoda ze nie zrobiłem wtedy SS.

PS. nie zapomniałem o odpoczynku :)


3 Cze 2015, o 16:49
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2014, o 18:03
Posty: 85
Podziękowano: 224 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: ElMorte
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Pet nie wywali się z kondycji w 4 rundy z husarionem, ale prawdą jest, że szybko ją spala dając te 7 ataków w rundzie. Bez truty w około 12-13 rundzie jest na zero z tego co pamiętam z solowania biblio.


Ostatnio edytowany przez ElMorte, 3 Cze 2015, o 20:01, edytowano w sumie 1 raz



3 Cze 2015, o 16:53
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 27 Sty 2012, o 16:33
Posty: 12
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 72 razy
Nick w grze: Nihil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Tego peta to trzeba osłabiać, a nie wzmacniać. Własne buffy, oszołomienie, full debufów i przegiety dmg na koxach niszczy doszczętnie wszystko, co jest w 1 i 2 klatce na tym samym levelu.

_________________
Zaprawdę powiadam wam,
w te dni ludzie szukać śmierci będą, ale jej nie znajdą,
zapragną umrzeć, ale śmierć się od nich odwróci.


3 Cze 2015, o 17:00
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 3 Cze 2015, o 15:04
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Pakitog
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Forhekset napisał(a):
Tego peta to trzeba osłabiać, a nie wzmacniać. Własne buffy, oszołomienie, full debufów i przegiety dmg na koxach niszczy doszczętnie wszystko, co jest w 1 i 2 klatce na tym samym levelu.


hmm, full debuffów ? Ty chyba nie wiesz nawet jak ten pet wygląda... wymień mi więcej jak 1 debuff - bo z tego co mi wiadomo to posiada tylko ryk ...


3 Cze 2015, o 17:16
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Pakitog napisał(a):
hmm, full debuffów ? Ty chyba nie wiesz nawet jak ten pet wygląda... wymień mi więcej jak 1 debuff - bo z tego co mi wiadomo to posiada tylko ryk ...


Czy ty wiesz w ogóle co to jest debuff? Aquera posiada bodajże 3 debuffy: front, ogłuszenie (epickie swoją drogą :) ) i wymieniony przez cb ryk. Możliwe, że o czymś zapomniałem.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


3 Cze 2015, o 17:29
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sie 2013, o 09:01
Posty: 544
Miejscowość: Piaseczno
Podziękowano: 626 razy
Otrzymanych podziękowań: 451 razy
Nick w grze: Szpitalnik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Gdzieżbym chciał zarzucać Ci kłamstwo - prędzej pomyłkę. Ale tak czy inaczej przytoczony przypadek potraktuj co najwyżej jako jednostkową sytuację. Dla porównania mogę podać, że gdy teraz śmignąłem tego Smoka z husarionem wyglądało to tak, że z 1100 kondycji zostało jej na końcu:
1. 662 po 5 rundach walki
2. 820 po 5 rundach walki
3. 742 po 5 rundach walki
Także na ogół prędzej oczekuj, że sam wyczerpiesz zasoby jako pierwszy ;) Nie jest łatwo ustać tyle, by zmusić do tego jakiegokolwiek peta. Odradzałbym wręcz zawracanie sobie głowy przedmiotami z kondycją.

_________________
Spoiler:


3 Cze 2015, o 17:53
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Założyłeś na peta husarion i dziwisz się że atakował tak często że został bez kondy? Serio?


3 Cze 2015, o 19:58
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 12 Cze 2011, o 17:11
Posty: 36
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Pet aQuaera- nieoceniona pomoc czy piąte koło u wozu ?
Pakitog napisał(a):

hmm, full debuffów ? Ty chyba nie wiesz nawet jak ten pet wygląda... wymień mi więcej jak 1 debuff - bo z tego co mi wiadomo to posiada tylko ryk ...


Kolejny temat w którym Pakitog twierdzi że ktoś czegoś nie wie samemu wykazując się niewiedzą, może trzeba się zastanowić nad swoim podejściem do innych ludzi?


6 Cze 2015, o 13:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 378 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron