Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce 

Czy ten pomysł powinien być wprowadzony?
Zdecydowanie tak 42%  42%  [ 5 ]
raczej tak 25%  25%  [ 3 ]
ani tak ani nie 8%  8%  [ 1 ]
raczej nie 0%  0%  [ 0 ]
zdecydowanie nie 25%  25%  [ 3 ]
Razem głosów : 12

 Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
Moja propozycja jest prosta i łatwa, w ustawieniach taktyk (może opcja tylko dla premium?) ustawiamy sobie numer taktyki jaka nam się wczyta z automatu.

Prościej? obecnie startuje walka mamy brak defa i czyste 5 okienek ataków, a będziemy mięli sytuacje jak po kliknięciu danego numeru taktyki i wystarczy kliknąć zegar (no ewentualnie zmienić taktykę/coś w taktyce).

Co to zmienia?
Kilka rzeczy:
1. Jeśli gra się wczytuje powoli/ktoś afczy w pt a mamy nadgorliwego "prowadzącego" i się wpakuje w moba/doskakujemy do walki i runda ruszy w trakcie jak nam się walka wczytuje - czyli w przypadkach kiedy nie zdążymy nic ustawić, coś jednak będzie ustawione i często dzięki temu przeżyjemy.
2. W jakimś (pewnie i niemałym) stopniu przyspieszy to czyszczenie instancji.
3. Ciekawsze PvP. Dlaczego? w wielu walkach np MO vs MO często o tym kto wygra decyduje to, kto pierwszy ustawi taktykę, a tak decydowałoby kto pierwszy kliknie:) Jeszcze więcej emocji.
EDIT wcześniej widziałem i możliwe nadużycia:
1. Sztuczne ekspienie - kolega skacze ci do pt ustawiając sensowną autotaktykę i wychodzi do szkoły/pracy a Ty łazisz i ekspicie we 2, potem jego kolej - przy dobrych układach możecie mieć dyżury całodobowo we 3-4 osoby, gdzie tylko 1 gra. // zostało to obalone przez Oniona (post numer 2), bo po walce trzeba kliknąć "Wyjdź" czyli zabijemy na afku max 1 grupkę, ekspić się tak nie da.
2. Bezkarne afczenie na czerwonym typu halit czy zbieranie jakiegoś śmiecia - ktoś będzie chciał orać to taktyka się sama ustawi, zegar przeleci i cośtam będziesz walczyć/uciekać/kombinować - w zależności od sensownego ustawienia tej autotaktyki można przeżyć, tyle, że zbieranie się przerwie, ale przynajmniej nie wylecisz z tego miejsca. // to z kolei zostało obalone przez luky - w przypadku "uciekającej" autotaktyki nie mamy podsumowania walki, ale pojawiamy się automatycznie na mapie i można nas dobić, przy innej taktyce/pumpie/wygranej działa zasada opisana przez Oniona z oczekiwaniem na klik "Wyjdź":)

Dlatego pomysł ma rację bytu i na chwilę obecną nie widzę możliwości wykorzystywania tego do nadużyć.


Druga część pomysłu - czyszczenie taktyki - mamy coś ustawionego, w porywach do 4 możliwości a chcemy ustawić coś nowego - np ucieczkę to musimy przeklikać wszystkie okienka po 2x żeby wycofać PA a następnie pozmieniać i poustawiać od 0 - prosty przycisk czyszczący ustawioną taktykę (albo rozdane PA) i możliwość ustawienia od początku byłaby znakomitym ułatwieniem życia.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


Ostatnio edytowany przez Nephalem 11 Sie 2015, o 21:54, edytowano w sumie 4 razy



11 Sie 2015, o 17:47
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
Nephalem napisał(a):
2. Sztuczne ekspienie - kolega skacze ci do pt ustawiając sensowną autotaktykę i wychodzi do szkoły/pracy a Ty łazisz i ekspicie we 2, potem jego kolej - przy dobrych układach możecie mięc dyżury całodobowo we 3-4 osoby, gdzie tylko 1 gra.
(...)
Druga część pomysłu - czyszczenie taktyki - mamy coś ustawionego, w porywach do 4 możliwości a chcemy ustawić coś nowego - np ucieczkę to musimy przeklikać wszystkie okienka po 2x żeby wycofać PA a następnie pozmieniać i poustawiać od 0 - prosty przycisk czyszczący ustawioną taktykę (albo rozdane PA) i możliwość ustawienia od początku byłaby znakomitym ułatwieniem życia.


Jeżeli chodzi o to expienie to przegapiłeś ważną rzecz, a mianowicie kto będzie klikał "wyjdź"? Jednak pomysł z takową taktyką dobry.

Odnośnie drugiego pomysłu to też nad tym myślałem, ale wyleciało mi z głowy. Pomysł jak najbardziej popieram.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


11 Sie 2015, o 17:53

Podziękowali: Nephalem (11 Sie 2015, o 18:16)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
Onion jesteś wielki, przeczytaj mój edit, bo właśnie rozwiązałeś mój dylemat.

Nie będę na razie edytował, ale rozwiązałeś temat - a właściwie sam się rozwiązał, bo zauważyłeś to czego ja nie.

W przypadku automatu na afczącym pvp jest jednak lipa - jak ma tak ustawione, że ucieknie a nie kliknie wyjdź to się nie da go dobić:) walka stanie a gościa wyloguje, ale nie wróci na lokację, a za afczenie powinna być kara, ale w takiej sytuacji prościej - autotaktyka działa wyłącznie na moby, czyli nic nie zmienia w PvP i można afczącego na halicie zabić bez oporu, a o szybkości/kolejności ataków będą decydowały 2 kliknięcia nie jedno.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


11 Sie 2015, o 18:13
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 10 Wrz 2011, o 11:56
Posty: 172
Podziękowano: 60 razy
Otrzymanych podziękowań: 79 razy
Nick w grze: Wilgefortz
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
W przypadku ucieczki nie widzimy końca walki, a więc i podsumowania. Zwyczajnie pojawiamy się spowrotem na mapie i można nas kolejny raz zaatakować. Też uważam iż obecny system jest zły. Zmieniłbym go natomiast w ten sposób, iż jeżeli nie ustawiliśmy żadnej taktyki i nie klikneliśmy zegara, postać zachowywałaby się jak w przypadku dc - stałaby tylko na defie, ewentualnie uciekała jeśli jest taka możliwość.


11 Sie 2015, o 18:21
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
Nephalem napisał(a):
2. Sztuczne ekspienie - kolega skacze ci do pt ustawiając sensowną autotaktykę i wychodzi do szkoły/pracy a Ty łazisz i ekspicie we 2, potem jego kolej - przy dobrych układach możecie mięc dyżury całodobowo we 3-4 osoby, gdzie tylko 1 gra.

Nie do końca mnie zrozumiałeś. W ten sposób możecie ubić tylko 1 grupkę bo jak ktoś wyjdzie (w realu) to w grze nie będzie mógł wyjść z walki. Tak nie wyexpicie siebie nawzajem :D

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


11 Sie 2015, o 18:26
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
Zrozumiałem, nie klikniesz "Wyjdź" po walce, więc nikt Cię nie zaciągnie do kolejnej itd wiec nie poekspi Cię ktoś sztucznie - rozwiązałeś problem

@luky realizując mój pomysł będziemy głównie klikać zegar nie ustawiając taktyki, niż nie klikać zegara;]
Po ucieczce się znowu pojawiamy... hmmm... no coś w tym jest i pojawiać się będziemy za każdym razem aż nas ktoś nie zabije, zresztą nie da się ustawić uniwersalnego defa na wszystko i ktoś jak zechce to w końcu wyora takiego afka, aczkolwiek sh na ustawieniu defa 113 z dobrym resem na uroki z unikami i ucieczka może dużo przetrzymać:)
Zawsze też bys mógł być zaatkowany przez wysoki lvl i dostać pumpa - wtedy nie uciekniesz tylko walka się skończy lub mieć taką autotaktykę, że wygrasz.

Kurczaczek, jednak mało wiem o tej grze i niepotrzebnie komplikuje, sam system w sobie nie daje możliwości nadużyć o jakich pisałem:) etytuję pierwszy post.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


11 Sie 2015, o 18:44
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013, o 12:30
Posty: 206
Miejscowość: Laedmoor
Podziękowano: 133 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Nick w grze: GoQu
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
Wspaniały pomysł, mam tylko jedno pytanie. Do jakiego rodzaju premki byłoby to udogodnienie? P.S Ankietka by się przydała... :)

_________________
Weź sobie te słowa do serca: jeśli Ty będziesz dla mnie miły, ja również. Jeśli będziesz zachowywał się jak glupiec i egoista - zerwiemy kontakt.


11 Sie 2015, o 20:02
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
usunięte

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


11 Sie 2015, o 20:23
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Autotaktyka i czyszczenie taktyki w walce
@TruOgre jeśli się ekipa nie zgodzi na wprowadzenie tego bez premki to w każdej premce moim zdaniem.

Już dodaję ankietę.

EDIT
Dodane
5 stopniowa skala Likerta - jako socjolog z wykształcenia nie mogłem się powstrzymać:)

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


11 Sie 2015, o 21:51

Podziękowali: TrueOgre (12 Sie 2015, o 09:51)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 464 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron