Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Ustawianie taktyki na szybko 

czy takie coś ułatwiłoby Ci grę?
Na pewno tak 44%  44%  [ 7 ]
Nie, w ogóle 56%  56%  [ 9 ]
Razem głosów : 16

 Ustawianie taktyki na szybko 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lip 2015, o 18:16
Posty: 49
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
TrueOgre napisał(a):
@Torkil
Jakim cudem nie będzie atrakcyjna? Bo "zwykli" gracze dostaną jakieś ułatwienie? Premkowcy mają dodatkowe strategie, to ktosie bez premki mogą dostać szybkie przestawienie ataków. Ot, tak sobie :P.


Wydaj 500pl i kup premke po czym dowiedz sie, ze zwykli gracze maja niemalze to samo co Ty ale za free. Fajne uczucie, nie?
Mysle, ze ostatnim co ekipa bedzie chciala zrobic to dac jeden bonus z premki zwyklym graczom.

Pomysl nie przejdzie. Torkill ma racje, ustawiasz taktyke przed mobem i problem znika.

_________________
Heremon sprzedaje mi zioło.


17 Sie 2015, o 13:00

Podziękowali: ElMorte (17 Sie 2015, o 13:45)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Gru 2013, o 23:17
Posty: 43
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: Kessai
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Vcoorv napisał(a):
Wydaj 500pl i kup premke po czym dowiedz sie, ze zwykli gracze maja niemalze to samo co Ty ale za free. Fajne uczucie, nie?


Niemalże? Pozwól że przypomnę charakterystykę konta premium III:

+18% doświadczenia
+18% złota
+18% złota, doświadczenia i dropa z platynowych skrzynek
+200 udźwigu
+30% szybkości odpoczynku
+2 nowe strategie
+codzienne losowanie (klucze, poty itd.)

A tu jest mowa tylko o drobnej modyfikacji która pozwalałaby szybciej przełączać ataki, na czym skorzystaliby również właściciele kont z premką - zwłaszcza w PVP. Nawet mając premium nie widzę powodu dla którego miałbym komuś żałować małego udogodnienia.

_________________
Druid 54 i rośnie
Barba 40 (szykowany pod PVP)


17 Sie 2015, o 15:05

Podziękowali: TrueOgre (17 Sie 2015, o 19:08)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sty 2015, o 17:58
Posty: 48
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Przed wejściem do insty możesz stanąć na odpoczynku i sobie ustawić strategie pod tą inste, to zajmuje chwilkę. Kombinujesz jak nie wiem. Premka daje 2 dodatkowe miejsca na strategie a to dużo razem z dwoma standardowymi, bez premki powinno być jedno i niech się męczą ręcznie.


17 Sie 2015, o 15:58
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Gru 2013, o 23:17
Posty: 43
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: Kessai
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Zawsze tak robię, ale to niczego nie zmienia, bo nie można patrzeć na grę z jednego punktu widzenia. Ja mam dwie aktywne profesje: barbę i druida. W przypadku barby sprawa jest prosta: mam 4 ustawione strategie których praktycznie nie tykam bo mój cel jest jasny - zabić to, co stoi naprzeciwko. Z moich obserwacji wynika, że podobnie postępują MO. W takim przypadku proponowany w temacie pomysł jest generalnie zupełnie niepotrzebny.
A teraz zmieniamy punkt siedzenia i przeskakujemy na druida. Strategia jest ok, ale na pierwszą rundę a dalej musisz reagować na zmieniające się otoczenie. Jak grasz w ogarniętej drużynie to jest spoko ale zdarza się taki dobór towarzyszy, że nie wiesz co masz robić najpierw, ponieważ niektórzy wychodzą z założenia "mamy druta więc obrona na minimum (czasami 0!) i pełny atak a on mnie uleczy/umyje/da konde/źródło". Trzeba się naklikać, czasami brakuje czasu a i tak bywają pretensje.
A Ty mówisz jeszcze, żeby jedną strategię zabrać i niech się męczą. Gra jest od sprawiania przyjemności a nie od męczenia, o czym chyba niektórzy koledzy zapominają. A może podnieść koszt premki na 200 zł miesięcznie i tylko za kasę? Ciekawe jak wówczas zmieni się podejście niektórych graczy.

_________________
Druid 54 i rośnie
Barba 40 (szykowany pod PVP)


17 Sie 2015, o 16:35
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014, o 17:56
Posty: 408
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Podziękowano: 72 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
KesaiSerris napisał(a):
Chociaż używam konta premium to jestem za wprowadzeniem tego pomysłu bo mnie również ułatwiłoby życie. Nie zgodzę się z tym, że wówczas opcja premium straci na atrakcyjności, bo możliwość ustawienia 4 strategii to tylko jeden z elementów i to na pewno nie najważniejszy.



Ja właśnie z tego powodu kupuje premke :)

Up glupoty gadasz. Ja tam nie widze problemu w ogarnianiu druidem na telefonie(!) gdzie wszystko dziala z opoznieniem
A z tym 200 zl to juz po bandzie calkowicie poszedles

_________________
Loth 100 Druid

Setka wbita: 2016-9-9 22:23


17 Sie 2015, o 16:39
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Torkil napisał(a):
TrueOgre napisał(a):
Ale czemu to musi być w premce? Takie coś możnaby było bez premki posiadać i każdy by był zadowolony.

Wtedy premka nie będzie już tak atrakcyjna jak obecnie.
Ja osobiście bijąc dunthira zmieniam przed walką dwie taktyki na takie które będą pasować. Zajmuje mi to około dziesięciu sekund, dla chcącego nic trudnego

Pograj sobie drutem... miej i 12 taktyk a i tak będziesz 90% ustawiał ręcznie co rundę. Poza tym nie dotyczy to tylko taktyki w samej walce, ale też na szybko ustawisz wszystkie te Twoje 4 premkowe takty przed jakąś instancją, aby pasowały.

Ja zawsze ustawiam 4 taktyki, które pasują na wejście, ale i tak w trakcie prawie zawsze coś muszę ostatecznie przestawić, wszystko zależy od przebiegu walki.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


17 Sie 2015, o 17:25
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Nephalem napisał(a):
Torkil napisał(a):
TrueOgre napisał(a):
Ale czemu to musi być w premce? Takie coś możnaby było bez premki posiadać i każdy by był zadowolony.

Wtedy premka nie będzie już tak atrakcyjna jak obecnie.
Ja osobiście bijąc dunthira zmieniam przed walką dwie taktyki na takie które będą pasować. Zajmuje mi to około dziesięciu sekund, dla chcącego nic trudnego

Pograj sobie drutem... miej i 12 taktyk a i tak będziesz 90% ustawiał ręcznie co rundę. Poza tym nie dotyczy to tylko taktyki w samej walce, ale też na szybko ustawisz wszystkie te Twoje 4 premkowe takty przed jakąś instancją, aby pasowały.

Ja zawsze ustawiam 4 taktyki, które pasują na wejście, ale i tak w trakcie prawie zawsze coś muszę ostatecznie przestawić, wszystko zależy od przebiegu walki.

Skoro jak sam piszesz:
Nephalem napisał(a):
Pograj sobie drutem... miej i 12 taktyk a i tak będziesz 90% ustawiał ręcznie co rundę

to jaki jest sens takiej zmiany, skoro będziesz "zapisywał" kolejną taktykę tylko po to by w następnej rundzie (jak sam piszesz) będziesz ją zmieniał.
Dać możliwość zapisywania taktyk tylko po to by z niej nie skorzystać jest raczej bezcelowe...


17 Sie 2015, o 18:23
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Nephalem napisał(a):
Pograj sobie drutem... miej i 12 taktyk a i tak będziesz 90% ustawiał ręcznie co rundę

to jaki jest sens takiej zmiany, skoro będziesz "zapisywał" kolejną taktykę tylko po to by w następnej rundzie (jak sam piszesz) będziesz ją zmieniał.
Dać możliwość zapisywania taktyk tylko po to by z niej nie skorzystać jest raczej bezcelowe...[/quote]
Albo udajesz, że nie czytasz co piszę, albo nie czytasz ze zrozumieniem. Zakładasz jakoby taktyka przed walką była remedium na wszystko lub robisz ze mnie debila jakoby nie ustawiającego przed walką niczego. Jeśli ktoś chce na prawdę ogarniać to nie da się ustawić absolutnie wszystkiego przed walką, a nawet jeśli można to się nie opłaca. Adaptacja w trakcie walki jest podstawą, a taktyka przed walka jedynie ułatwieniem, sprawdzającym się w 100% jedynie przy pewnych walkach typu czyszczenie instancji w rudnę-dwie, ale na bossie to już inna bajka.
Taki vd np ma zazwyczaj ustawione na wejście 3x otępienie, 2x szpilka czy coś tego typu i o ile mu to wejdzie to na kolejną rundę inne debufy lub wbija zatrucie z uderzenia cienia x5 na innej taktyce, ale jak już mu coś nie wejdzie to zazwyczaj musi ustawić co innego i nie zagwarantujesz, że taktyki przed walką będą pewniakami, bo słynne #%taern na to nie pozwolą, już nie mówiąc o druidzie adaptującym na bieżąco czy jakieś mycie potrzebne, czy leczyć czy nie, czy dawać kondę/źródło, korkować i komu, wiec non stop ustawia na bieżąco, często w ostatniej chwili, bo np zaplanował bez mycia, a tu ostatnim atakiem na niego ponawbijali debufów i do tego z taranem czy innym badziewiem zmniejszającym PA, co daje podstawę do kolejnego kombinowania. Albo choćby proste przestawiania na kamyki dla zmiany defa - prawie żaden barba takiej taktyki nie ma i połowa sheedów nie ma taktyki z hadoukenami, bo zakłada się z góry obecność w pt jakiegoą dystansa i taktyki ma się pod bicie swojego, czyli tam gryzka z dyńką czy ajkieś dwuręczne, a po walnięciu tarana się go przestawia na atak, bo przecież trzyma x rund i nie ma co mieć go ustawionego na stałe - itp itd etc - po prostu się przestawia te umki i tyle...

A ile razy w czasie walki się czyta "kurr... sorry nie zdążyłem ustawić defa"

Jak już mówiłem, mogę mieć i 15 taktyk, ale po 1 zawsze może coś wyskoczyć, że nie zadziałają (za mało PA, bo debuf, taktyka z wbijaniem 2-3 debufów z czego jeden wszedł i nie ma co poprawiać itp itd etc) to i tak w końcu nie zapamiętam co mam ustawione gdzie i wraz będę ustawiał na bieżąco, bo na tym to polega.

A premka nie daje przecież jedynie 2 taktyk więcej i ludzie kupują ją z wielu innych względów, poza tym zawsze to szybkie ustawianie taktyk, może być również bonusem premium jak tak bardzo się czepiasz jej wartości, ale ja byłbym za dostępem do tej opcji niezależnie od premki.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


17 Sie 2015, o 19:51

Podziękowali: TrueOgre (17 Sie 2015, o 20:35)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014, o 17:56
Posty: 408
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Podziękowano: 72 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Up pierdzielisz jak jakis typowy nobek.
Na kazdej postaci (dr ryc i sh) mam ustawione 1 hot pod bossa na szybko (bez deffa PA wolne na deff) jeden z glownym atakiem 5x i defem 220(jak trzeba to zmienie) na sh i rycu mam 5x hadu/kamienie a na druidzie pod silniejsze mobki jakies kombinacje korkow i lagi i ostatnia jako tako pod pvp na szybko. Jakos nigdy te strategie w 1r mnie nie zawiodly i w sumie delikatne modyfikacje zawsze na czas sie udaje. Co do druida ten pomysl bylby ok gdybys nie obserwowal walki. Nie lepiej miec na jednym hocie ustawione ataki bez PA lek grp, konda, zr, mycie, lek zwykly/korek/wtopa? Wtedy dajesz tylko dostepne PA w uroki i deff i klikasz zegar w polowie czasu

_________________
Loth 100 Druid

Setka wbita: 2016-9-9 22:23


17 Sie 2015, o 23:16
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sty 2015, o 17:58
Posty: 48
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ustawianie taktyki na szybko
Kesai ja mam kilka aktywnych postaci i co do druida się zgodzę, ale jeżeli nupek stoi na defie minimum to go olewam i leczę normalnie a jak się zburzy każe defa ustawić i tyle.
Jedna profa ma lżej druga cięzej, grając druidem musisz się liczyć z tym że nie pójdziesz do kibla czy do żabki po browara jak to ryce robią. Nic nie zrobisz, takie udogodnienia to tylko kombinowanie na siłę. Wlałbym kolejną premkę za 800-1k pl na 3 miechy i mieć 6 strategii, i kilka innych bonusów, jak już mówiłem ten pomysł koliduje z założeniami bonusów płatnych.

EDIT

Lord masz całkowitą rację, ja sam używam uniwersalnych taktyk które szybko można skorygować zależnie od moba i potrzeby, rozwiązanie szybkie i skuteczne.

Powtarzałem to na blogu i być może na forum. Powtórzę jeszcze raz.
Żadne udogodnienia i wzmocnienia nie zastąpią mózgu.

Temat nie wart więcej wpisów takie okienka tylko by w walce przeszkadzały i rozpraszały.


17 Sie 2015, o 23:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 472 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron