Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Propozycja nowego peta- Koń 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
KesaiSerris napisał(a):
Nie wiem dlaczego tak upieracie się aby pet był jednorazowy? Przecież bieganie z jednorazówką nie jest tak fascynujące jak z petem, który na skutek walki staje się silniejszy.

Odpowiedź jest prosta - bo nie ma jednorazowki dla high-lvli i powinni ją dostać i tu się zgodzę, że koń to jest pet "na wypasie" i zasługuje na to, żeby był ekspiący, niemniej jednak należałoby wprowadzić przynajmniej ze 2-3 pety jednorazowe od 90lvl w górę jako alternatywę petów gildyjnych i możliwość wzięcia jakiegoś peta z high-lvlem bez konieczności jego wyekspiania na odpowiedni poziom (np do watahy).

A co do przyspieszania prędkości jeżdżąc na pecie... mówicie tutaj o wielu rzeczach rujnujących technikę gry itd, a chcecie rewolucji zmieniającej prędkość, czyli a) nie uciekniesz przed ścigającym sadystą jeśli ten jest na koniu, więc low-lvl może się jedynie modlić, b) zwiększenie szybkości poruszania psuje cała zabawę z: teleportów, zleceń na czas i tutaj jestem zdecydowanie na nie.

Hmm... ale padł fajny temat zwiększenia udźwigu - proponuję Ci Kesai - załóż nowy temat z udźwigiem petów zwiększającym nasz własny jako oddzielny temat, bo to jest gud ajdija warta przedyskutowania w skali globalnej i myślę, że każdy pet powinien taki udźwig zwiększać, ale o zróżnicowane wartości, co może wywołać ciekawe nastepstwa i zmienić preferencje doboru petów/watahy w przyszłości.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


18 Sie 2015, o 10:31
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2014, o 19:41
Posty: 85
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
@Nephalem
Temat o udźwigu już gdzieś był.
Chcemy, żeby koń zwiększał tempo chodu, ponieważ taka główna rola konia. To tak, jakby ogary nie gryzły.

_________________
Barba 73-Usunięty
Ryc 75-ON


,,Fart jest nieodłączną częścią skila''-ViconiaDeV


18 Sie 2015, o 12:11
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
Jeżeli temat o udźwigu gdzieś był to dawno temu, inaczej rzuciłby mi się w oczy. Był temat, ale o pojemności depo.

A jeśli mówimy od czego kto/co jest to który motyl pluje trucizną pomijając leczące czary, która papuga rzuca kamieniami itd. Tu jest rzeczywistość wirtualna, wiec nie szukaj tu realizmu za wszelką cenę, a różnicowanie prędkości ze względu na pety wymagałoby napisania gry na nowo praktycznie, aż tak dużo by zmieniła.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


18 Sie 2015, o 12:30
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Gru 2013, o 23:17
Posty: 43
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: Kessai
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
Temat zwiększenia udźwigu poprzez pety nie przejdzie, ponieważ trzeba trzymać chociaż pozory realizmu. Koń jest idealnym petem do noszenia sakw, które gracz mógłby wykorzystać jako dodatkowe miejsce na różne graty. Pety jak Ogar, Kudłacz czy Hiena też by się do tego od biedy nadawały. Gorzej np. z Ploxem bo jemu pasowałby tylko plecak z "Hello Kitty", ale i tu nie jest tragicznie. Największy problem widzę z Motylem, Skorpionem i Kobrą, bo przecież absurdalnym byłoby, gdyby Kobra zwiększała dopuszczalny udźwig gracza. Spowodowałoby to, że te pety poszłyby w całkowitą odstawkę a na to nikt się nie zgodzi. Jeżeli to wprowadzać, to tylko do konia (ewentualnie krowy) i żadnego innego peta.

_________________
Druid 54 i rośnie
Barba 40 (szykowany pod PVP)


18 Sie 2015, o 12:51
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Paź 2014, o 19:41
Posty: 85
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
viewtopic.php?f=121&t=41666&p=317080&hilit=kud%C5%82acz#p317080
Temat o udźwigu

_________________
Barba 73-Usunięty
Ryc 75-ON


,,Fart jest nieodłączną częścią skila''-ViconiaDeV


18 Sie 2015, o 13:37
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Sie 2014, o 18:04
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: utajniono
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
Ja zamiast konia proponuje jednorożca i nimfy ;)


21 Sie 2015, o 23:47
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2014, o 07:40
Posty: 113
Miejscowość: Nakło n. Notecią
Podziękowano: 62 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: NinjaRider
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
Heh lepszy od krowy OoO tylko po co jak wataha wejdzie i można 3 x aqua pety i oro xD

_________________
Image


22 Sie 2015, o 10:07
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Gru 2013, o 23:17
Posty: 43
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: Kessai
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
Mroku napisał(a):
Heh lepszy od krowy OoO tylko po co jak wataha wejdzie i można 3 x aqua pety i oro xD


Ja też do niedawna myślałem, że 3 aquapety to najsilniejsze z możliwych zestawień, ale dzisiaj mam wątpliwości. *Era na pewno ma u mnie miejsce, co do *Sol'a zdania są mocno podzielone a *Ton jest z zupełnie innej bajki i odstaje od swoich recepturkowych braci. Poza tym dobór petów zależy od klasy postaci a większość weźmie sobie coś leczącego. Ale kwestia watahy poruszona jest w innym wątku...

Ja widzę konia jako peta bardzo prestiżowego, który nie powinien być dostępny "od ręki". Chodzi o to, żeby ktoś, kto ma w watasze 3 aquapety pomyślał "chciałbym mieć konia!" - taki epik wśród petów! Dlatego też należałoby stworzyć tego zwierzaka jako ultrakoxa w relacji do pozostałych i powinien dawać swojemu właścicielowi coś więcej, niż tylko wsparcie w walce.

_________________
Druid 54 i rośnie
Barba 40 (szykowany pod PVP)


22 Sie 2015, o 21:21
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Propozycja nowego peta- Koń
Mroku napisał(a):
Heh lepszy od krowy OoO tylko po co jak wataha wejdzie i można 3 x aqua pety i oro xD

Od razu 4 - z recepturą leczącą, zresztą pomijając huk roboty z "wyprodukowaniem" takiej zgrai to przede wszystki aq są na 65 a my tu rozważamy peta o wiele wyżej.

KesaiSerris napisał(a):
Ja widzę konia jako peta bardzo prestiżowego, który nie powinien być dostępny "od ręki". Chodzi o to, żeby ktoś, kto ma w watasze 3 aquapety pomyślał "chciałbym mieć konia!" - taki epik wśród petów! Dlatego też należałoby stworzyć tego zwierzaka jako ultrakoxa w relacji do pozostałych i powinien dawać swojemu właścicielowi coś więcej, niż tylko wsparcie w walce.

Tak i ja bym to widział i sobie pomyślałem tak... Jako tragarz... nie, ten temat był i w ogóle mi się nie podobał, jako transport - już się wypowiedziałem co o tym sądzę kilka postów temu, ale wpadłem na co innego...

Sety na 100lvl mają jedną ciekawą właściwość - oszukać przeznaczenie, czyli jak otrzymujemy śmiertelny cios to oszukujemy przeznaczenie i kończymy rundę z 1hp, raz na walkę, a co jeśli koń oszukiwałby przeznaczenie za swego pana?
Wyobraźmy sobie średniowieczne pole walki, kiedy to na rycerza w lśniącej zbroi naciera drugi z wycelowaną kopią. Dzielny rumak widząc to staje dęba przez co kopia przebija jego brzuch a nie pierś jego pana, w ten sposób ocalając życie jeźdźca sam tracąc swoje.
Na tej samej zasadzie działałaby ta umiejętność u peta-konia: w momencie kiedy mielibyśmy otrzymać śmiertelny cios, koń zastawiałby nas swoim ciałem i ginął za nas (nawet jeśli miałby na tyle dużo hp, żeby przeżyć to ginąłby w przypadku jeśli my byśmy tego nie przeżyli, gdyby nas trafiło), siła rzeczy umiejętność działająca raz na walkę. Co sądzicie o czymś takim jako ta ultrakoksiarska właściwość konia?

Inną słabszą opcją jest, aby ten pet zarabiał/zdobywał prestiż tak jak my za zabijanie mobów/bossów/czempów, ale pierwsza opcja mi się bardziej podoba:)

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


23 Sie 2015, o 21:02
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 443 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron