Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Targowisko 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lip 2015, o 18:16
Posty: 49
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
To zmienmy od razu nazwe gry z "Taern" na "Metin".
Przeczytaj to co napisales, wejdz w ten syf (metin) i znajdz 1 roznice.

Co do ostatniego zdania, jestes pewien?

_________________
Heremon sprzedaje mi zioło.


26 Sie 2015, o 17:41
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lip 2012, o 13:05
Posty: 127
Podziękowano: 212 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
Samo targowisko można podzielić na 2 opcje :

a) Handel składnikami, kluczami, mapami, duszami itd jednym słowem nie eq

b) Handel EQ

O ile w pierwszym przypadku chętnie bym takie coś widział, pomogłoby to ludziom nieco zarobić o tyle do drugiej części nie jestem przekonany czy jest aż taka wielka potrzeba.

_________________
You can't kill me cause I was born dead
Mag Ognia - 116LvL


26 Sie 2015, o 17:43
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Kwi 2015, o 14:41
Posty: 56
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
Vcoorv napisał(a):
- brak mozliwosci zakupu na raty,
- brak mozliwosci negocjacji
Zakładając że raz wystawiony przedmiot nieodwołalnie znika z serwera niezależnie czy został sprzedany czy nie (porwany przez skrzaty) oraz że nie można wycofać licytacji - to w sumie miałbyś rację.
Cytuj:
- wystawie rar w targowisku i nie bede logal. Mimo ze mnie nie bedzie kasa wplynie na moje konto. Wychodzi na to, ze nie gram a zarabiam,
Nie graj kilka lat, a ciekawe ile zarobisz. Ważny jest fakt zdobycia przedmiotu, to na nim się zarabia.
Cytuj:
- usuniecie chatu handlowego/zmniejszenie jego znaczenia.

Niby dlaczego to wada?
Cytuj:
Plusy:
- nareszcie sprzedam czengi.

Dobry żart. Teraz jak gracz uparty, to będzie regularnie spamował handlowy o swoim przedmiocie i właśnie dzięki temu sprzeda swoje czengi. Jak będzie targowisko, to każdy gracz będzie mógł wystawić ofertę i wygra najtańsza. Jeśli rarów będzie o wiele więcej niż rynek potrzebuje - to oferty będą wisieć aż zostaną zdjęte. To teraz masz szansę dzięki aktywności sprzedać czengi - później wygrać ten wyścig może właśnie gracz, który gra raz na tydzień, ale wystawił tańszą ofertę.
Vcoorv napisał(a):
Moje uwagi:
To nie Metin i nigdy nie bedzie.
-

Świetnie. Co ma to do tematu? Gier, gdzie istnieje targowisko jest setki. Czy wszystkie gry nazywają się Metin?


26 Sie 2015, o 17:46
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 5 Wrz 2012, o 19:08
Posty: 26
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: drutjacekk
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
Pierdzielicie smuty. Zabije interakcje miedzy graczami... Bzdura. 3 lata temu gdy proponowałem eq dla petów z resztą wiele osób przedstawiało ten pomysł, administracja i wielu graczy pisało, że pet to nie gracz, że nigdy nie będzie miał możliwości założenia eq i co? I mamy ciuchy dla zwierzaków, nawet więcej będziemy mieć watahe. ,,Zniszczy interakcje między graczami,, to nie jest argument. Fraza napisana przez administracje, a powtarzana przez graczy bez własnego zdania piszących tylko po to aby nabić kilka postów. Targowisko bardzo się przyda. Po połączeniu serwerów jest masa ofert na globie a gdy wejdzie jeden wielki serwer 3d będzie ich jeszcze więcej. Nie każdy ma czas, żeby siedzieć przed kompem 24 godziny na dobę i spamować na handlu.
Pozdrawiam
Down
Ekipa zarabia na grze, dlaczego chcesz żeby gracz za darmo odwalał za nich robotę?

_________________
W grze od 19 Maja 2012


Ostatnio edytowany przez Drutjacek, 26 Sie 2015, o 18:26, edytowano w sumie 1 raz



26 Sie 2015, o 18:08
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lip 2015, o 18:16
Posty: 49
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
Moim zdaniem sam sobie odpowiedziales na pytanie "Dlaczego nie bedzie targowiska?".
Cytuj:
Gier, gdzie istnieje targowisko jeat setki

A gier, gdzie go nie ma tylko jedna (wyolbrzymiam)- Taern.

Chcesz zrownac te gre z innymi- prosze bardzo, ale ten system dzialal, dziala i dalej bedzie. Powiedz/-cie mi, gdzie jest problem?


Albo moze inaczej. Napisz caly skrypt targowiska i daj ekipie "na tacy" swoje dzielo. Juz nie tak kolorowo?

_________________
Heremon sprzedaje mi zioło.


26 Sie 2015, o 18:15
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Kwi 2015, o 14:41
Posty: 56
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
Vcoorv - nie podoba ci się targowisko, twoja opinia. Ale zacznij zachować się racjonalnie, nie jak fanatyk. Zachowujesz się jak jaskiniowiec, pytający po co komu ogień, gdy można jeść surowe mięso. Na tak głupie pytania nawet nie ma sił odpowiedzieć.
Targowisko ma swoje zalety i wady, tak samo jak obecny system. Prędzej czy później powstanie. Na pewno nie w najbliższym czasie - pierw 3d, potem poprawki 3d, następnie zrobienie góry zaległych prac i dopiero... Po prostu są inne priorytety a dzięki konwojentowi obszar gry nie stanowi kłopotów jak w innych grach, gdzie targowisko po prostu było koniecznością.
Napisać skrypt targowiska? Nawet nie muszę. Takie skrypty można znaleźć nawet na necie. Tylko że w Taernie nie zadziałają, bo nawet nie wiem na czym zbudowana jest gra i jak silnie został zmodyfikowany jej silnik.


26 Sie 2015, o 18:38
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 25 Sie 2015, o 13:08
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: DeVolta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
W tym pomysle chodzi o poprawienie ekonomi serwera i przekonania wiekszej ilości graczy do pozostania na serwerach. Niejednokrotnie to właśnie brak mozliwości kupienia eq decyduje o tym czy bedzie się dalej grało czy nie. Gracza po prostu zaczyna denerwowac fakt że nie może nigdzie zdobyć eq dlatego rezygnuje z gry. Trzeba jakos przyciągnąć graczy jeśli gra ma zarabiać więcej.


26 Sie 2015, o 18:40
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 25 Sie 2015, o 13:08
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: DeVolta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
Cytuj:
Co do ostatniego zdania, jestes pewien?

Jestem pewien tego co napisałem. Gracz który staje się AFK po jakims czasie zostaje wylogowany z serwera.

Zaznaczam, że mówię to na własnym przykładzie.


26 Sie 2015, o 18:42
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 25 Sie 2015, o 13:08
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: DeVolta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
Jest to pomysł do obgadania ciągle. Musimy wszyscy wspólnie wyjąć z niego zalety i wady i ułożyć jakis plan. Bądźmy obiektywni a nie z góry nastawieni agresywnie.


26 Sie 2015, o 18:44
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 5 Lip 2015, o 18:16
Posty: 49
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Targowisko
@Nakin125
Moim zdaniem gra ma sens wtedy gdy nie dostaje wszystkiego na tacy.
Co do AFK- przykro mi, ale kto kombinuje, znajdzie sposob na wszystko. Nawet na AFK na mapie. Juz nie mowie o G gdzie z teleportu czy swiatyni tez nie wyrzuca.
Nie agresywnie, a negatywnie. Zaznaczam, ze nikogo nie atakowal i nikt nie ucierpial (a moze jednak :))

@Kalart
Dobrze napisales, to moje zdanie. Targowisko ma niski priorytet i bardzo sie z tego ciesze.

_________________
Heremon sprzedaje mi zioło.


26 Sie 2015, o 18:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 466 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron