Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Liczebność - ogólne rozważania 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 26 Sie 2012, o 11:38
Posty: 65
Miejscowość: Chocianów
Podziękowano: 22 razy
Otrzymanych podziękowań: 26 razy
Nick w grze: Hellland
Odpowiedz z cytatem
Post Liczebność - ogólne rozważania
Witam.
Jak i propozycja i za nie nie karzą po przemyśleniach chciałbym zaproponować powiększenie liczebności osób w gildii, dobrze wiemy, ze ludzie grający ze sobą lata często chcą kontynuować "nudną" drogę przez mapy taernu dalej razem. Wbijamy/wbijacie dalej grube ilości prestiżu które nic poza wyglądem nie dają, a może powinny zacząć? 24 miejsca w obecnych czasach to za mało - o dużo za mało... Zachęcamy kolejne osoby by wkraczały w szeregi taernu i zasilały je w setki osób z zaparciem do gry we wspólnym gronie i tworzyły nowe większe społeczności.
Zapewne napiszecie - "Po to mamy i wykupujemy miejsca w vip oni również mogą z nami grać" "Podpisujemy sojusze od tego one są" Sojusze? Nie żartujmy sobie, ze są one bardzo ale to bardzo bez sensu w obecnym czasie. Są ich wrzucone na tablicy głównej często dziesiątki, tylko po co? Jeżeli ludzie tworzą 2 "duże gildie" (35/40 osob) chcą podpisać sojusz, wydaje mi się, że wtedy ma to jakieś znaczenie nawet gdy to tylko formalne podpisanie które nie daje nam nic. Nie zmienia to jednak faktu że poprzez 1 czat 1 voice rzucony przez stratega można umilić grę, a nie każdemu z osobna pisać przyjdź tu tam ... Grając dobre 3 lata widzę, ze gra stawia duży nakład na grę w drużynie polegającej na wspólnej pomocy.
W parze z tym wchodzi wielka reforma gildiowa, mam na myśli ilość buffów w świątyni ilość odbieranych zwojów oraz ilość możliwego "dołożenia" jedzenia by pety nie były głodne. Szanowna administracjo może pora zadziałać w tym dziale? Zarzućmy temat ze wspólnymi rozważeniami co jak w jakich ilościach, lub może sami zaproponujcie swoje spostrzeżenia, zachcianki.
Wchodzi możliwość wykupywania dodatkowych miejsc dla petów - DOBRZE! jest to jedno "za" dlaczego mielibyśmy dołożyć dodatkowe miejsca.
Na jakiej zasadzie? Hmm może wykażmy się wspólna kreatywnością i proponujmy - Możliwość rozbudowania warowni na wyższy poziom (per/prestiż) co pozwala rekrutować nowe osoby. A może całkiem osobne dokupywanie miejsc za pewną opłata? Kwestia umowna i do rozważenia.
Dołóżmy 15/20 miejsc - nie pogorszy to w żaden sposób, a bardziej wspomoże nam by starsi gracze z jeszcze większą przyjemnością po pracy/szkole wchodzili pogawędzić ze znajomymi i miło spędzili czas. Zróbmy coś dla starszych graczy dla których nie samo bieganie na bossy/czempy jest najważniejsze!
Jeżeli będzie potrzeba załączę ankietę.
Pozdrawiam!
Jeżeli taki temat już się pojawił proszę o informację.

_________________
Rycerz 140 lvl s7/Ostlor R.I.P
100 lvl wbity: 21.06.2013 19:54
140 lvl wbity: 17.12.2015 20:34


Sheed 100 lvl Ostlor Active!
100 lvl wbity: 2019-9-26 22:01

Bo podnieść się, to jest sztuka.


16 Wrz 2015, o 17:49

Podziękowali: 6 Areol (17 Wrz 2015, o 13:57), Basfau (16 Wrz 2015, o 19:47), Budda (17 Wrz 2015, o 16:55), ElMorte (16 Wrz 2015, o 18:03), FmD (16 Wrz 2015, o 18:12), Manns (17 Wrz 2015, o 19:48)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 31 Sie 2013, o 11:32
Posty: 7
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Golona
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
Chociaz moj gloss nie ma znaczenia to:dobrze prawi,polać mu!


16 Wrz 2015, o 20:05
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Kwi 2015, o 15:38
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: Trannitis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
Image


16 Wrz 2015, o 20:21
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013, o 12:30
Posty: 206
Miejscowość: Laedmoor
Podziękowano: 133 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Nick w grze: GoQu
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
Cudowny pomysł, sam mam dużo znajomych z "reala" ale w gildi miejsca brak. Jestem jak najbardziej za, reformy gildi są bardzo potrzebne!

_________________
Weź sobie te słowa do serca: jeśli Ty będziesz dla mnie miły, ja również. Jeśli będziesz zachowywał się jak glupiec i egoista - zerwiemy kontakt.


16 Wrz 2015, o 20:32
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 18:45
Posty: 328
Podziękowano: 83 razy
Otrzymanych podziękowań: 213 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
A ja jestem przeciwny zwiększaniu liczebności gildii, w mojej opinii obecna ilość jest wystarczająca. Obecnie gildie są tak fajnie zrobione że graczy nie jest za dużo, dzięki czemu gracze mogą się integrować ze sobą lepiej poznawać na czym zyskuje zgranie i sama atmosfera w gildiach. Czat gildyjny często gęsto bywa miejscem wzajemnych śmiechów żartów i rozmów na bardziej lub mniej poważne tematy jednak przy ogarniętych ludziach nie przeradza się to w bezskładna masę w stylu globala, co w przypadku zwiększenia ilości osób o postulowaną ilość myślę odbiło by się na tym negatywnie.
Poza tym myślę że takie gildie by długo nie przetrwały, z prostego względu, przy nadmiernie dużej ilości osób siłą rzeczy potworzyły by się wewnatrzgildyjne grupki a przy rozluźnieniu gildyjnych nazwijmy to relacji, kłótnie w takich masówkach były by częste.
Kolejną sprawą jest zarządzanie czymś takim, co myślę nie było by to łatwe
Następnie znalezienie chętnych, jak już teraz przy 24 slotach w gildii, ciężko jest skompletować pełen skład a co dopiero przy liczbie 40 osób.
Wg mnie w gildii poprawki wymaga liczba slotów na pety w 3 klatce gdyż to skutecznie blokuje rotację graczy którzy chcieli by zmienić gildie a nie moge ze względu na peta własnie, a także ogólna przydatność wbijanego do gildii prestiżu
Pozdrawiam

_________________
Galmachar-Barbarzyńca 140lvl Ostlor Image

Żmij
Attawa
Skin Blasku
Allenor


16 Wrz 2015, o 23:31

Podziękowali: Szymdaro (16 Wrz 2015, o 23:37)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
Hy my my ....

to tak pierwszy wniosek:
1. dużo osób w gildii to dużo presta i za łatwo by się wbijało - robimy 30 osobową gildię 100+ i na wejście mamy 30k presta, albo kupujemy sobie gildie 20k presta z działką i budynkami za grosze, zapraszamy 30 osób 100+ i już mamy G na 4 poziom, tylko domki postawić....
kolejne wnioski:
2. są gildię gdzie np ludzie zbierają rary dla osób z G i dają free/za pół ceny/z rabatem lub robią zrzutę na epiki i po kolei kupują co jest na handlu i wyposażają się nawzajem - a ogarnij to przy zbyt dużej gildii
3. miejsce w klatkach, zwłaszcza 2 i 3 - zbierz w gildii dość osób i żeby petów wystarczyło
4. ogarnij składki od 40 osób... wywalaj tych co nie płacą i nieaktywnych, pilnuj żarcia w klatkach dorzucając 3 razy dziennie, doładowuj bufki 4 razy dziennie i bądź strategiem/kanclerzem przez 27h/dobę a pozostałe godziny doby przeznacz na pracę, sen i życie prywatne, a zostanie Ci mnóstwo czasu na przyjemność płynącą z wypadów na bossy z gildią...

Dlatego jestem na nie co do tego pomysłu, ale podsunął mi on inną myśl...

Mówiłeś tutaj o nic nie dających sojuszach... a jeśli by coś dawały? a mianowicie to, że mamy vioce do gildii a ja bym proponował odpowiednik tej komendy - nazwijcie sobie to jak chcecie, w każdym razie wywalałoby to komunikat na czat gildiowy sojuszników w innym kolorze, że np brakuje nam ryca do składu i może sojusznicy mają wolnego albo ktos nas ora i potrzebna pomoc... cokolwiek - w każdym razie międzygildiowa komunikacja z sojusznikami by działała - ewentualnie uzależniona od rangi, żeby nie było spamu.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


17 Wrz 2015, o 14:20

Podziękowali: Torkil (17 Wrz 2015, o 17:48)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2011, o 18:33
Posty: 206
Miejscowość: Trentis
Podziękowano: 102 razy
Otrzymanych podziękowań: 176 razy
Nick w grze: Kesibin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
Nephalem . co do twoich wniosków to zauważyłem że nie czytasz ze zrozumieniem.

-Hellland wspomniał o powiekszeniu liczby bufow, teleportow i maksymalnej ilosci zarcia w klatce.

-Robiąc nowa gildie masz 10 miejsc w gildii - nie 40 na start.

-Ma wejsc komenta ulatwiajaca liczenie skladek

Wraz z dzialka i kolejnymi poziomami warowni ich ilosc sie zwieksza.
Gdyby (przy wybudowaniej na maks warowni) od 150k z progami co 40k presta dochodziło jedno nowe miejsce dla gracza?

_________________
Nie wiesz o co chodzi? Chodzi o http://screenshooter.net/100009842/kesibin

Turniej Profesji Ostlor 2018 Luty: 1 Miejsce
Turniej Profesji Ostlor 2018 Grudzień: 1 Miejsce

11.03.2017 11:16 Epik Imisindo został zdobyty!


17 Wrz 2015, o 19:35
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013, o 12:44
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: Szeff
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
Nephalem mam cie dość... nie czyta ze zrozumieniem, wszędzie się wepcha. Nic nie rozumiesz a wszędzie się najbardziej pchasz. Nie znoszę takich ludzi.
[ciach] - w ramach wulgaryzmów ostrzeżenie, Królu Cenzury - Nicolay

Pomysł na + :)

_________________
Rycerz 101

Zapraszam do mojego sklepu ;)


18 Wrz 2015, o 15:18
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Kwi 2013, o 02:49
Posty: 47
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Liczebność - ogólne rozważania
Temat wydaje się dobry - chodzi mi głównie tu o to ... że nawet mając liczbę 40 miejsc w gildii to każdy prowadzi ją i decydować może czy chce mieć 20 osób czy 40 - każdej gildii indywidualna sprawa by to była jaka jest ich ilość :P Tak więc problem ilości spamu na czatach i inne problemy to już można sobie zostawić. :P Wprowadzenie takiej możliwości daje tylko nowe rozwiązania :P Jestem Za :)

_________________
To my niepokonani, choć mają nas za nic
Niepokonani do granic przez rany i zawiść
By zabić strach i nienawiść.
Już czas
Otwarte bramy nie zatrzymasz nas


29 Wrz 2015, o 12:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 401 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron