Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 (event) Wyzwanie Cienia 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: (event) Wyzwanie Cienia
ViconiaDeV napisał(a):
Niedługo na Larkas będzie nowy, duży, innowacyjny event ...

ViconiaDev nie chcesz się może przenieść na S7 ? "plis, plis, pliiis"


9 Paź 2015, o 09:24
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2013, o 21:25
Posty: 24
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: DrKinimod
Odpowiedz z cytatem
Post Re: (event) Wyzwanie Cienia
#Vicon

A z tym moim pomyslem dodania gatki u jednego z npc to duzo roboty z tym (oczywiscie event bylby wtedy powtazalny tak jak np koldy/orki/lempo czy sana tyle ze z mniejsza czestotliwoscią)
Nagrody tez mozna by zmniejszyc ze wzgledu na powtarzalnisc.

#zVirusowany

Vicon zostaje na Larkasie :twisted:


10 Paź 2015, o 10:13
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: (event) Wyzwanie Cienia
soczek2003 napisał(a):
A z tym moim pomyslem dodania gatki u jednego z npc to duzo roboty z tym (oczywiscie event bylby wtedy powtazalny tak jak np koldy/orki/lempo czy sana tyle ze z mniejsza częstotliwością)
soczek2003 napisał(a):
Pomysł jak najbardziej na duży +.
Co do samego przenoszenia na mape to np. walną bym u naszego Generała w Trentis na czas eventu dodatkową opcje gadania ( cos w stylu "Słyszałem ze haligrad okrył cień, wiesz moze cos o tym?")
Ta mapka na ktora mieli by byc przenoszeni gracze to bym zrobił cos ciut bardziej klimatycznego ( w końcu to insta tajemniczego cienia) a wszystkie moobki bym przemalowal na szary/czarmy tak by pasował do klimatu cienia.


Samo dodanie gadki to kwestia inżynierów, problem duży pewnie nie jest ale spięcie tego z innym wydarzeniem na serwerze zrobienie insty, npc, mobów to juz dużo roboty i żaden Gm nie jest w stanie tego zrobić. Najważniejsze pytanie czy włożona praca jest miarodajna do oczekiwanych efektów.

Minimalizm jest w cenie.
Przykładowo skrzyneczki (zielone), moby grypy mobów (oczywiście poza typowymi eventami mordobijnymi - masa mobów i do dzieła), dobre quizy, szukanie, nowe pomysły. Niestety większość Eventów które proponują mi gracze to:
-ej daj hh
-daj mi nagrody a zrobie wyczepisty qłizzzzz
-postaw grupki z rarami i jakaś taka zeby epik poleciał ale nie za trudną bo mam 40 level

Do tej pory udało mi sie sukcesywnie współpracować z paroma osobami w ramach Eventów.
-najczęściej oczywiście Inkwizycja (od prostego mam 1000 platy i chce rozdać robimy losowanie?, po quizy gdzie gracz dawał część nagród od siebie a cześć szła od administracji, po zapomniany już TAernijski konkurs topograficzny, Czy niedługo szykujące się do odświeżenia CTF (w sumie to najlepsza współpraca jaka udało mi się z graczem i inżynierami dokonać)
- Były też inne osoby np anonimowy gracz który dał 10kk dla ekipy która ubije wymyśloną przez niego grupkę koksiarska (5x cień z tego co pamietam) i do tego postawilem troche mobów
- Vanessa była wtedy na s2 ale jej opis Zombie Apokalipsy zainspirował nas do Adaptacji
- liczne eventy które były robione przez modów z ich pomysłu
-Titania i pare osób ze Slu (cos tam robiłem ale już nie pamiętam).

Jeśli masz dobry event dobrze rozpisany. Zawsze możesz go zgłosić. Jeśli będzie wykonalny, fajny a ja będę mieć czas to z chęcią się za to zabiorę. Jesli event ma elementy których gracze biorący udział nie mogą znać proponuje nie wrzucać go na forum tylko skontaktować się ze mną.

Swego czasu opublikowałem temat który myślalem że może podsunąć ciekawe pomysły niestety umarł śmiercią naturalną a szkoda: http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=70&t=40929
Był też temat gdzie gracze proponowali niestandardowe turnieje, też umarł, mimo naszej dużej aktywności w odpowiadaniu na posty: http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=70&t=39511
My chcemy tworzyć z graczami ale oczekujemy czegoś więcej niż: "Ej ty zrub jakiś ewent bo mi sie nódzi!!!" (pisownia oryginalna)

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


10 Paź 2015, o 16:35
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Mar 2012, o 21:22
Posty: 96
Miejscowość: Oxenfurt
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 157 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: (event) Wyzwanie Cienia
Nie wiem co myślą inni gracze, ale dla mnie problem z eventami polega na tym, że w gruncie rzeczy wszystkie są takie same. Należy gdzieś iść, coś zebrać i ubić przy tym grupkę mobów, czasem wystarczy tylko ubicie grupki mobów (a może modów -- takie podobne te eventy, że już myli się mi :shock: ) Zmieniają się tylko miejsca i grupki do ubicia, jeśli ktoś szuka tylko pkt. doświadczenia, to jest zadowolony, ma okazję zdobyć nieco extra pkt. Mnie to niestety nudzi, a tzw exp. mało mnie już interesuje. Lepiej jest już tymi quizami -- czasem bywa zabawnie. A w każdym razie ożywiają czat. Ale tych jest zdecydowanie mniej i pewnie dlatego mniej nudzą :P

Kiedyś czytałem jakiś pomysł polegający na wyprawie wojennej przeciwko najeźdźcy, który okupuje Taern -- Utorczykom. Pomysł był ciekawy niósł powiew nowości, ale odzewu nie znalazł nie wiem czemu. Udało się mi go znaleźć, proszę tu jest: http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=121&t=11947&p=85764&hilit=motyw+wojny#p85764


10 Paź 2015, o 20:12
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2013, o 21:25
Posty: 24
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: DrKinimod
Odpowiedz z cytatem
Post Re: (event) Wyzwanie Cienia
To tez jest event grupkowy wiec o jakim powiewie nowosci mowisz?

_________________
S1-Larkas
Spoiler:


20 Paź 2015, o 22:16
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: (event) Wyzwanie Cienia
Proszę bardzo obiecałem zapraszam do zapoznania:
http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=254&p=344222#p344222

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


30 Paź 2015, o 01:44
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 7 Sie 2012, o 10:59
Posty: 1
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: (event) Wyzwanie Cienia
Swego czasu na s1 wieczorami bywały quizy gdzie gracze wrzucali zdj miejsca/miasta pytali co to było i pierwsza odp na globalu wygrywała np 100k, event jak najbardziej na propsie


30 Paź 2015, o 10:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 465 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron