Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Masz za staż 

Czy podoba Ci się pomysł?
Tak 71%  71%  [ 30 ]
Nie 29%  29%  [ 12 ]
Razem głosów : 42

 Masz za staż 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
HELLSING napisał(a):
Tu chodzi głównie o to by graczą którzy naprawdę nie mają czasu na grę a są długo z nami, żeby nie odchodzili lecz właśnie mieli zachętę by grać dalej a gdy osiągną już wszystko, tworzyć kolejne postacie.

Jeśli gracze nie mają czasu na grę to żaden bonus graczom tego czasu nie wydłuży.
Coś za coś...albo poświęcamy czas, albo gramy sporadycznie lub wcale.
To jest tak proste jak mruganie.


25 Paź 2015, o 13:04
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
zVirusowany napisał(a):
HELLSING napisał(a):
Tu chodzi głównie o to by graczą którzy naprawdę nie mają czasu na grę a są długo z nami, żeby nie odchodzili lecz właśnie mieli zachętę by grać dalej a gdy osiągną już wszystko, tworzyć kolejne postacie.

Jeśli gracze nie mają czasu na grę to żaden bonus graczom tego czasu nie wydłuży.
Coś za coś...albo poświęcamy czas, albo gramy sporadycznie lub wcale.
To jest tak proste jak mruganie.


Nadal nie rozumiesz, pomysł polega na tym aby zachęcać graczy by pozostawali w grze, ponieważ niektórym gra po pewnym czasie się nudzi i odchodzą, a nie żeby dawać szanse tym co mało grają.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


25 Paź 2015, o 14:14
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
Popraw mnie jeśli "nie rozumiem"
Chcesz, aby gracz, który zaczął grać stosunkowo wcześniej
i ma znajomych, lvl, kasę, doświadczenie, możliwości
dostawał więcej niż gracz, który dopiero zaczyna swą
przygodę w Taern. Stać Cię na premkę? stać! no to masz ten bonus za staż.
Nudzisz się ? zmień grę, po pewnym czasie wrócisz, może w międzyczasie
będzie jakiś upek czy coś :D


25 Paź 2015, o 14:47
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Masz za staż
zVirusowany napisał(a):
Popraw mnie jeśli "nie rozumiem"
Chcesz, aby gracz, który zaczął grać stosunkowo wcześniej
i ma znajomych, lvl, kasę, doświadczenie, możliwości
dostawał więcej niż gracz, który dopiero zaczyna swą
przygodę w Taern. Stać Cię na premkę? stać! no to masz ten bonus za staż.
Nudzisz się ? zmień grę, po pewnym czasie wrócisz, może w międzyczasie
będzie jakiś upek czy coś :D

A co ma staż w grze do tego czy kogoś stać na premke?
Wszędzie gdzie byś nie poszedł są programy lojalnościowe. Czy to na stacji benzynowej, czy w banku, czy w końcu u operatorów telefonii komórkowej. Im dłużej korzystasz z jednej firmy tym większe masz z tego profity. Tak działa biznes. Nie tylko trzeba pozyskiwać nowych klientów ale i utrzymać obecnych. Z grami jest tak samo.
Piszesz tak jakbyś zarzucał komuś to, że gra długo i do czegoś doszedł.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


26 Paź 2015, o 18:50

Podziękowali: HELLSING (26 Paź 2015, o 19:49)
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
Darkhen napisał(a):
Nie tylko trzeba pozyskiwać nowych klientów ale i utrzymać obecnych. Z grami jest tak samo.
Piszesz tak jakbyś zarzucał komuś to, że gra długo i do czegoś doszedł.

Zielony i nie "widzi"? Ty jesteś w opozycji czy co? Utrzymywaniem klientów spełniają updaty, oraz obietnice/plany dalszego rozwoju gry.
Programy lojalnościowe to tak naprawdę żerowanie na ludzkiej pazerności gdzie dostajesz za darmo coś czego w życiu byś nie kupił, ale cieszysz się :) bo przecież za darmo ( to w większości) a przecież każdy handlowiec Ci powie...w życiu nie ma nic za darmo. Tyle
Natomiast wpis który zaznaczyłem na kolorowo...hmm.
Z całym szacunkiem, ale właśnie takie wpisy "kolorowego" tworzą obraz całej ekipy. Gdzie tam jest napisane coś o zarzucaniu czegokolwiek ? Sprawdzisz datę mojej rejestracji ? ( W grze nawet dłużej ) Jakby to weszło ja też byłbym tym objęty, ale uważam, że gra daje mi dużo i ja z tego korzystam (Wybacz Drygu) ZA DARMO ! nie kupiłem ani "grosza platyny za real kasę
Dobrze, że nie ja decyduję o doborze ekipy forum, bo od następnego miesiąca już byś nie widniał na liście płac :lol:


26 Paź 2015, o 19:05
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lis 2010, o 01:50
Posty: 1466
Miejscowość: Płock
Podziękowano: 201 razy
Otrzymanych podziękowań: 140 razy
Nick w grze: Darkhen
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Masz za staż
zVirusowany napisał(a):
Popraw mnie jeśli "nie rozumiem"
Chcesz, aby gracz, który zaczął grać stosunkowo wcześniej
i ma znajomych, lvl, kasę, doświadczenie, możliwości
dostawał więcej niż gracz, który dopiero zaczyna swą
przygodę w Taern. Stać Cię na premkę? stać! no to masz ten bonus za staż.


Tak dobrze, że nie decydujesz bo najwyraźniej sam nie rozumiesz co piszesz.

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

_________________
Łucznik 124lvl Larkas - OFF
Rycerz 64lvl Larkas - OFF

27-12-2016 Koniec przygody z The Pride of Taern.


26 Paź 2015, o 19:40

Podziękowali: HELLSING (26 Paź 2015, o 19:49)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
Jeśli ktoś był z tą grą wystarczająco długo to załapał się na wszelkie eventy rocznicowe (choćby niedany event z Moranką w tle) i kilka upków, dalej grając załapie się na 3d, podklasy itd...

Akurat antychurn (szereg działań mających na celu utrzymanie obecnych klientów) w Taernie nie jest do niczego potrzebny, takie programy lojalnościowe stosuje się w przypadku odnawialnych umów terminowych, aby osoba nie przeszła do konkurencji, a w przypadku gier typu Taern nie ma co mówić o konkurencji bezpośredniej, poza tym, nikt nigdy nie deklaruje, że będzie np grał 2 lata, żeby go zachęcać, żeby został na 3 rok...

I jaki byłby efekt końcowy tego czegoś? Za kilka lat w Taerna graliby tylko Ci co już długo są z grą a nowi widząc o ile lepiej mają Ci starzy wyjadacze, że kompletnie zniechęciłoby to ich to do dalszej gry i ostatecznie przy minimalnej ilości nowych graczy i zmniejszającej się ilości starej gwardii powolutku sobie gra upadnie... a ma się rozwijać, utrzymywać starych nowościami, zachęcać nowych grywalnością i atrakcjami itd...

Jak już byś tak strasznie bardzo chciał nagradzać za staż to widzę prostsze i bardziej sprawiedliwe rozwiązanie... w każdą rocznicę założenia konta na taern.pl bonus w postaci platyny, np lvl*2*ilość lat w grze, czyli np mając po roku 80lvl dostanę 160pl, po 2 latach i 100lvlu 400pl po 6 latach i 140lvl premkę na najbliższe pół roku... czyli w sumie też bez sensu... ale już prędzej, niż te bonusy jakie zaproponowałeś...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


26 Paź 2015, o 21:34
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
Nephalem napisał(a):
Jeśli ktoś był z tą grą wystarczająco długo to załapał się na wszelkie eventy rocznicowe (choćby niedany event z Moranką w tle) i kilka upków, dalej grając załapie się na 3d, podklasy itd...

Akurat antychurn (szereg działań mających na celu utrzymanie obecnych klientów) w Taernie nie jest do niczego potrzebny, takie programy lojalnościowe stosuje się w przypadku odnawialnych umów terminowych, aby osoba nie przeszła do konkurencji, a w przypadku gier typu Taern nie ma co mówić o konkurencji bezpośredniej, poza tym, nikt nigdy nie deklaruje, że będzie np grał 2 lata, żeby go zachęcać, żeby został na 3 rok...

I jaki byłby efekt końcowy tego czegoś? Za kilka lat w Taerna graliby tylko Ci co już długo są z grą a nowi widząc o ile lepiej mają Ci starzy wyjadacze, że kompletnie zniechęciłoby to ich to do dalszej gry i ostatecznie przy minimalnej ilości nowych graczy i zmniejszającej się ilości starej gwardii powolutku sobie gra upadnie... a ma się rozwijać, utrzymywać starych nowościami, zachęcać nowych grywalnością i atrakcjami itd...

Jak już byś tak strasznie bardzo chciał nagradzać za staż to widzę prostsze i bardziej sprawiedliwe rozwiązanie... w każdą rocznicę założenia konta na taern.pl bonus w postaci platyny, np lvl*2*ilość lat w grze, czyli np mając po roku 80lvl dostanę 160pl, po 2 latach i 100lvlu 400pl po 6 latach i 140lvl premkę na najbliższe pół roku... czyli w sumie też bez sensu... ale już prędzej, niż te bonusy jakie zaproponowałeś...



Ja zaproponowałem jedynie drobny bonus który nie jest aż taką wielką pomocą że miałby w znacznym stopniu ułatwiać grę. Poza tym nie uważam że ktoś chciałby odejść z powodu zazdrości że ktoś inny ma lepiej, prędzej dążyli by do tego by też mieć taki bonus i nie odchodzili od gry.

Innym rozwiązaniem nagradzania za staż mogłoby być nagradzanie za czas spędzony na Taernie a nie tylko za to że konto istnieje np od roku. Lecz tutaj byłby potrzebny licznik godzin online o którym wspomniałem w tym temacie: >> viewtopic.php?f=121&t=44327 <<

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


26 Paź 2015, o 22:48
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
HELLSING napisał(a):
Ja zaproponowałem jedynie drobny bonus który nie jest aż taką wielką pomocą że miałby w znacznym stopniu ułatwiać grę. Poza tym nie uważam że ktoś chciałby odejść z powodu zazdrości że ktoś inny ma lepiej, prędzej dążyli by do tego by też mieć taki bonus i nie odchodzili od gry.

Innym rozwiązaniem nagradzania za staż mogłoby być nagradzanie za czas spędzony na Taernie a nie tylko za to że konto istnieje np od roku. Lecz tutaj byłby potrzebny licznik godzin online o którym wspomniałem w tym temacie: >> viewtopic.php?f=121&t=44327 <<


Mamy różne pojęcie na temat drobnych... Jakbyś w pracy dostał po zaledwie roku stażu 3% ekstra a po 7 latach 20% więcej pieniędzy.... i to nie jednorazowego grantu ale na stałe...

No i staż od godzin... Ok, wykluczy to zakładanie kont i nie granie na nich przez dłuższy czas, ale... sobie ustawie autoklikera, który będzie szedł metr w lewo, stał 2 min i szedł metr w prawo, czyli jednym słowem będę afczył 24/7 ale nie wyloguje mnie i czas gry podbije - zabronisz mi? zresztą nawet zwykłe afczenie wylogowuje po kilku minutach, potem można odświeżyć i afczyć dalej i mieć zaliczony czas gry bez grania... Zbyt mało wiarygodne, co i tak nie zmienia faktu, że nikt nie rezygnuje z tej gry p dłuższym czasie grania i nie trzeba go zachęcać. Tu albo ktoś nie dobija nawet 50lvl, bo sobie nie radzi, albo oczarowuje go ta gra i zostaje do 120+ i ora moranki... taka jest prawda. Niewielki odsetek się zniechęca w okolicach 80-90lvla kiedy już ciężko i długo się ekspi, ale w takim przypadku żaden bonus nic nie zmieni i często tacy rezygnują na kilka tygodni i grają dalej.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


27 Paź 2015, o 11:08
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 12:23
Posty: 157
Miejscowość: Pobiedziska (Wielkopolska)
Podziękowano: 53 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: CordingMilq
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Masz za staż
Ja osobiscie gram od 3 lat z niezlymi przerwami i jestem tzw weekendowym graczem. Uwazam ze to nie jest tak potrzebne ale napewno by ulatwilo exp kolejnej postaci np. Po banie itp.

_________________
s4->s7->s.Ostlor


LowcaZguby s4
lev-51 łuk
s4/s7 Jeże FOREVER


CordingMilq s7
Lev-51 luk =on
Turek miejsce... 4 :P


28 Paź 2015, o 18:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 487 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron