Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Nie wiem jak to nazwać, wybaczcie [IDEA] 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Nie wiem jak to nazwać, wybaczcie [IDEA]
Witam wszystkich serdecznie mój pomysł pewnie był już kiedyś poruszany bo nie chce mi się wierzyć w to, że nie ;)

A więc do rzeczy wchodząc w ranking postaci wyskakuje nam nasza postać i możemy sprawdzić jej pozycje w rankingu. Ile np. Expa wbiliśmy od czasu zalogowania (tak wiem co 1h odświerza sie ranking).

Dlaczego gdy wchodzimy w zakładke Gildii mamy pokazana Gildie top 1? a może ja bym chciał zobaczyć ile presta dzisiaj wbiła moja Gildia. Tak moge wpisać Sobie nazwe Gildii, ale powiedzmy mi się nie chce tego robić a moja Gildia znajduje sie na xx stronie i musze klikac przewracać strony żeby ją wyszukać "ręcznie", a przy sprawdzaniu kilka/kilkanaście razy dziennie staje się to dość denerwujące. Gildie topowe nie mają takiego problemu mowie tu o top 10 bo wchodzą i prosze wszystko ladnie nic nie muszą szukać.

Tak z ręką na sercu nie wiem jak jest w rankingu zabójców i łowców, nie udzielam się w pvp więc nie bywam w tamtym rankingu, ale jeżeli jest tak jak w zakladce gildii to też musi być denerwujące, choć mysle, ze tam jest normalnie ;)

Będę wdzięczny jeśli wypowiedzą się gracze których Gildia zajmuje odległe miejsc w rankingu, a nazwa Gildi to nie 3 znaki typu "X X X" tylko cos w rodzaju łaciny "ElsiCapturat" czy coś w ten deseń.

Przyznaję się nie korzystałem z opcji "szukaj"

Pozdrawiam ;)

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


17 Lis 2015, o 02:15

Podziękowali: RycerzKróla (17 Lis 2015, o 14:47)
Profil WWW
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 14 Sty 2014, o 19:42
Posty: 157
Podziękowano: 120 razy
Otrzymanych podziękowań: 82 razy
Nick w grze: RycerzKrola
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie wiem jak to nazwać, wybaczcie [IDEA]
W sumie fajne udogodnienie, jestem jak najbardziej za. Mam nadzieję że wprowadzą.


17 Lis 2015, o 14:47
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie wiem jak to nazwać, wybaczcie [IDEA]
Ja się nie zgodzę, większość informacji o swojej G możesz znaleźć w jej zakładce ;)
O ile w rankingu graczy logiczne jest, że pokazuje Ciebie, to rankingu G bym nie ruszał :)

Jedne co bym rozbudował cd rankingu, to możliwość wyszukania G / graczy po części ich nazwy.

Przykładowo mając G o nazwach: PrzykładowaGildia, PrzykładowaNazwa
po wpisaniu kolejnych liter skrypt sprawdzałby czy jest więcej niż 1 nazwa gildii spełniających te warunki ;)
jeżeli wpiszemy "PrzykładowaG" skrypt sam zwróciłby nam nazwę: "PrzykładowaGildia" etc ;)


Ostatnio edytowany przez Knoxi, 17 Lis 2015, o 18:28, edytowano w sumie 1 raz



17 Lis 2015, o 15:22
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie wiem jak to nazwać, wybaczcie [IDEA]
@up

Wiekszośc można wyszukać klikając w ikonke Gildii tak samo wiekszość uzyskasz klikając "statystyki", ja naprzykład lubie sprawdzać ile dzisiaj wbiła moja Gildia presta, ew wprowadzić taka zmiane.

http://scr.hu/1mit/cb079

która również rozwiązuje mój problem aktualizacja co 24h o 00:00 :)

Oczywiście do wgladu tylko dla członków danej Gildi

Co do tego wyszukiwania też nie głupie bo czasami dziwne nazwy można pomieszac ;)

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


17 Lis 2015, o 17:07
Profil WWW
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie wiem jak to nazwać, wybaczcie [IDEA]
Knoxi napisał(a):
Ja się nie zgodzę, większość informacji o swojej G możesz znaleźć w jej zakładce ;)
O ile w rankingu graczy logiczne jest, że pokazuje Ciebie, to rankingu G bym nie ruszał :)

A dlaczego akurat do graczy jest logiczne a do gildii nie? Jeśli np konkurujecie z gildią X i różnica między wami wynosi 100 presta i się ścigacie? Albo zwyczajnie masz ambicje wbić do top 100, top 50, top 20 itd gildii to często sprawdzasz jak sie to w okolicy rankingu Twojej gildii zmienia, ma to głęboki sens. Generalnie jakby to jakoś zmierzyć to jestem przekonany, że wiecej osób będzie sprawdzać jakieś dalsze zakładki i przeszukiwać rankingi, niż oglądać 1wszą stronę z pewnością.
Knoxi napisał(a):
Jedne co bym rozbudował cd rankingu, to możliwość wyszukania G / graczy po części ich nazwy.

Przykładowo mając G o nazwach: PrzykładowaGildia, PrzykładowaNazwa
po wpisaniu kolejnych liter skrypt sprawdzałby czy jest więcej niż 1 nazwa gildii spełniających te warunki ;)
jeżeli wpiszemy "PrzykładowaG" skrypt sam zwróciłby nam nazwę: "PrzykładowaGildia" etc ;)

No to to popieram w 100% Najfajniej by było jakby przeszukiwało w czasie rzeczywistym, w sensie wpisujesz 3 znaki wywala listę gildii zawierających tą frazę, dopiszesz więcej liter wynik się zawęża w trakcie pisania itd, ale na początek niech po prostu wyszukuje w ten sposób.
No i uzupałniłbym to o taki myk, żeby nie wyszukiwało jak w Twoim przykładzie po początku nazwy, ale np jak moja gildia nazywa się OrphanBlack to chciałbym, żeby ją znalazło i po "Orph"/"Orphan" i po "Black"

P.S. z innej beczki - dlaczego właściwie nie można już mieć spacji w nazwie gildii? "Stare" G mają, a teraz pisałem z GMem i stwierdził, że nie można i już - zero argumentu.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


18 Lis 2015, o 09:24
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie wiem jak to nazwać, wybaczcie [IDEA]
Nephalem napisał(a):
A dlaczego akurat do graczy jest logiczne a do gildii nie

Już śpieszę z objaśnieniami ;)
Ranking postaci jest logiczny dlatego, że mówimy o postaci jako o jednostce którą My osobiście dysponujemy i na której aktualnie jesteśmy zalogowani, co prawda podobną myśl można wysnuć cd rankingu G, jednak w G jesteśmy ułamkiem, a nie całością G, oraz ranking G w pewnym sensie tworzy coś w rodzaju "ściany chwały" (aktualnie są to moje wymysły i odczucia), Gildie właśnie po to się biją, rozrastają, upadają, aby być na szczycie, tak aby każdy lepszy lub gorszy gracz, otwierając ranking mógł sobie pomyśleć: "Ci to są mocni skurczybyki..."

Jednak dalej są to moje odczucia ;) proponowałbym zrobić ankietę do tego.


P.S. Pierwsza strona rankingu G nie jest po to aby sprawiać ludziom przyjemność (chyba że ludziom z tych G) :P


18 Lis 2015, o 11:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 487 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron