Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
Witam,

Pewnie nie tylko mnie to zdążyło kilkakrotnie zdenerowwać, że sobie idzie losowanie bonusu z premki i się zamyka jakieś 3/4 zegara, omija jakże cenne flasze ulepszeń, nie dociera do niewymownie wspaniałego inhibitora i zostaję z 4ma zwojami do Trentis, gdzie już od 40lvli nie zaglądam i nie zajrzę już nigdy i w ogóle o kant nie powiem czego mogę je sobie rozbić, po prostu śmieć nie z tej ziemi...

Dlatego proponuję wprowadzenie opcji wymiany tych wylosowanych zwojów do Trentis na zwykłe zwoje tp te gildiowe czy coś innego (nie wiem, spieniężenie?)

Poza tym przeliczając na wartość to niby słabsze losowanie czyli 1 rzecz niżej - flaszki mają w zakupie na wolnym rynku wartość 3x25k=75k najliszej a może być i 4x40k=160k, a zwoje 4 sztuki po 1 platynie czyli 4x16k=64k czyli niby "lepsze" losowanie jest gorsze i to w rażący sposób, bo nie dość, że mniej warte to kompletnie nieprzydatne w większości przypadków...

Liczę na dyskusję w temacie i ewentualne inne propozycje co z tym zrobić...

A może jakieś opcje w ustawieniach co do ustawień premki?
Bo teraz tak w trakcie pisania mi się urodziło...
Albo nowa zakładka albo do obecnych ustawień dodać ustawienia premki, gdzie mamy do wyboru takie opcje:
-jakie eliksiry wywary nas interesują (docelowo mniej więcej inteligentnie losuje, że MO kondy raczej nie dostanie, ale może dostać np hp a wolałby manę, takie ustawienie pozwoliłoby znacznie zmniejszyć konieczność wymiany)
-jakie zwoje TP nas interesują (do wyboru z losowania albo 4 TP do Trentis albo 20 zwojów gildiowych zwykłych)
- z opcją jakie flaszki nas interesują bym raczej był ostrożny... to się da sprzedawać i każdy ustawiałby te, na które jest popyt co zaburzyłoby ceny...
-ostatnia ciekawostka to automatyczne przedłużanie - jak zaznaczymy tą opcję (lub wybierzemy z listy rozwijanej rodzaj "abonamentu" czy ma być na 30 czy 90 dni) to jeśli tylko mamy w chwili zakończenia premki dość platy na koncie to się nam premka wykupi sama na dalszy okres

Oczywiście jak ktoś by tego nie ustawił, zostaje domyślnie ustawione na "losowo", a autoprzedłużka na OFF, ale przy samym zakupie premki mógłby wyskakiwać monit zachęcający do ustawienia

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


18 Lis 2015, o 09:41
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 15 Kwi 2015, o 15:38
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Nick w grze: Trannitis
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
Nonsens. Jak sama nazwa mówi jest to "losowanie". Co z tego, ze tobie się nie podobają zwoje tp do trentis? Jasne, że najlepiej zawsze byłoby dostawać inhibitor, zwój expa, i 20 misktur na raz. Tak to już działa, że czasami trafisz coś dobrego, a czasami coś nieprzydatnego. Gdybyś mógł sobie wybrać co chcesz losować wtedy nie mówilibyśmy o losowaniu.


18 Lis 2015, o 14:41
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
To, że ty nie korzystasz ze zwojów tp do trentis nie znaczy, że każdy tak ma. Mi są one pomocne.
Co więcej są one odblokowane w handlu więc możesz je spieniężyć.
Co do reszty to kolega wyżej napisał chyba wszystko.


18 Lis 2015, o 14:44
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 22 Wrz 2013, o 12:23
Posty: 157
Miejscowość: Pobiedziska (Wielkopolska)
Podziękowano: 53 razy
Otrzymanych podziękowań: 22 razy
Nick w grze: CordingMilq
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
O ile sie nie myle zwojow do trentis mozna urzywac na bialym polu czyli np na mario gdzie jak ktos padnie/wyloguje sie i zabardzo niechce mu sie wrocic a ci aie niechce czekac na wyzerwoanie insty tepka i po klopocie

_________________
s4->s7->s.Ostlor


LowcaZguby s4
lev-51 łuk
s4/s7 Jeże FOREVER


CordingMilq s7
Lev-51 luk =on
Turek miejsce... 4 :P


19 Lis 2015, o 18:01
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2011, o 09:54
Posty: 190
Miejscowość: Nawet google nie widzą
Podziękowano: 20 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Nick w grze: Mashtall
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
Hmm co do tego losowania to ja bym je calkowicie inaczej zrobil, nie jakis zegar, a nawet jesli zegar to nie w tej postaci, bo nie oszukujmy sie jest to bublowate losowanie, a dlaczego?

Dlatego, że % na wylosowanie danej rzeczy to sztuczne % nie odzwierciedlajace tego co jest naprawde. Teraz musze tlumaczyc dlaczego.

Mianowicie dlatego, ze Zegar jest zle ustawiony, 40% czy iles tam na potki a 1% na jakiś przedmiot to fikcja. Zegary w wiekszosci czy to ulepszenia czy premka zatrzymuja sie gdzie chca, a zeby otrzymac powiedzmy "dopasowany przedmiot" musi zegar dobic do 100%. Skoro jest to losowanie to powinno byc to zrobione na zasadzie "kola fortuny. Gdzie zegar nie mialby polowy pola koloru hmmm czerwonego. Czylko co kawałek inny kolorek oznaczacy cos innego. Najwiecej byloby oczywiscie takich co daja potki i kluczyki, ale bylaby o wiele wieksza losowosc.

------------------------------------------------------------------------------------------

Co do postu autora to bez urazy, ale marudzisz o tym, ze teleporty do trentis zbedne, a jak bedziesz mial 60 lvl nie bedziesz mial G i bedziesz stał w zielonej komnacie to co zrobisz z buta bedziesz lecial? czy moze jednak wykorzystasz teleport aby wyladowac w trentis a pozniej za imperialy do alaril i oddajesz zlecenie.

Po wypowiedzi autora stwierdzam iż ma on znikome doswiadczenie w tej grze oraz bardzo niski lvl hmmm okolo 40 "gdzie już od 40lvli nie zaglądam i nie zajrzę już nigdy" no to kolego chce Ci powiedziec, ze sie mylisz bo zajrzysz tam w momencie gdy padniesz na smoku, gdy padniesz w jaskiniach, gdy przyjdzie jakis tam turek. i wiele wiele innych sytuacji.

Piszac takie posty najpierw pograj z rok moze 2 i pozniej pisz taki bzdury. Kazdy gracz ze stażem 3lata + powie Ci to samo co ja, ze czasami zwoj czlowiek chcial miec swoj byle gdzie byle wydostac sie bez deda ;)

_________________
Wracam do gry ze zdwojoną siłą !

W głębi serca zawsze będę jednym z graczy Mielonych


21 Lis 2015, o 01:10
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2014, o 17:56
Posty: 408
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Podziękowano: 72 razy
Otrzymanych podziękowań: 95 razy
Nick w grze: Loth
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
No, ja na początku zbulwersowany trochę byłem tym zwojem ale nagle przyszła rozbudowa teleportu-7 dni... kurde lipa, ale patrze w depo a tam 8 zwojów! Uratowany :D

_________________
Loth 100 Druid

Setka wbita: 2016-9-9 22:23


21 Lis 2015, o 07:30
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
Czepiacie się o to czy zwoje do trentis są przydatne czy nie, a ja przecież dałem w zalożeniu tematu nie wykluczenie losowania tp do trentis a możliwość wyboru. Jak Ci bardziej odpowiadają zwoje do trentis wybierzesz trentis, bo np nie masz gildii, mi bardziej odpowiadają zwykłe zwoje tp...

Argument "sprzedajności" też obaliłem udowadniając różnicę w wartości zwojów i flaszek, też możliwych do sprzedaży, zresztą zwykłe zwoje tp też można sprzedać, więc błagam o choć 1 wypowiedź na temat... bo nie wiem czy zauważyliście ale temat brzmi "Nowa właściwość premki - zwoje/ustawienia premki" a nie "zwoje do Trentis są be a te gildiowe cacy"

Steevy napisał(a):
Hmm co do tego losowania to ja bym je calkowicie inaczej zrobil, nie jakis zegar, a nawet jesli zegar to nie w tej postaci, bo nie oszukujmy sie jest to bublowate losowanie, a dlaczego?

Dlatego, że % na wylosowanie danej rzeczy to sztuczne % nie odzwierciedlajace tego co jest naprawde. Teraz musze tlumaczyc dlaczego.

Mianowicie dlatego, ze Zegar jest zle ustawiony, 40% czy iles tam na potki a 1% na jakiś przedmiot to fikcja. Zegary w wiekszosci czy to ulepszenia czy premka zatrzymuja sie gdzie chca, a zeby otrzymac powiedzmy "dopasowany przedmiot" musi zegar dobic do 100%. Skoro jest to losowanie to powinno byc to zrobione na zasadzie "kola fortuny. Gdzie zegar nie mialby polowy pola koloru hmmm czerwonego. Czylko co kawałek inny kolorek oznaczacy cos innego. Najwiecej byloby oczywiscie takich co daja potki i kluczyki, ale bylaby o wiele wieksza losowosc.

a co do losowania... widać, że nie jesteś informatykiem... To co wylosowałeś jest już znane w momencie kiedy klikniesz przycisk losowania, a zegar to tylko animacja... Dodów? wiadomo, czy boss padł (prest G się zmienia) lub czy Ty padłeś (w znajomych masz lokację arena) jak tylko się runda zacznie bo cała walka nie jest losowana w czasie rzeczywistym, ale w czasie obliczeniowym procesora, czyli w ułamkach sekund, a reszta to tylko animacja...
Dlatego niezależnie jak to będzie wyglądać to graficznie to technicznie zawsze w taki sposób:
funkcja random() zwraca liczbę między 0 a 1 czyli między 0% a 100% (nigdy 0 ani 1) i tak dla platynowej premki:
wypadnie od 0,0000000001 do 0,4499999 będzie miksturka
od 0,45 do (nie pamiętam jakie dokładnie są te %) 0,79999999
od 0,8 do 0,844444444 zwoje czy tam imperiały... itd

zegar fajnie to przedstawia i jest dużo mniej skomplikowany, ale czy byłoby to koło fortuny czy cokolwiek innego czy zwyczajnie wyświetlało wynik (jak przy walce, nie pokazuje ile wylosowało tylko trafiasz lub nie, a losuje zupełnie identycznie - mniej niż masz % na trafienie wypada - trafiasz, wypada 92% a trafiasz na 80? cóż, wróg się obronił, ale tu animacja zegar by tylko wydłużała walkę) sama technika losowania się nie zmieni i losowość nie będzie bardziej losowa... To, że dana rzecz do wylosowania jest przypisana dalej czy bliżej na zegarze nie ma znaczenia, na szansę wpływa szerokość pola czyli zakres wartości przypisanych do danej rzeczy, jak na mikstury jest 45 wartości to czy będzie to od 1 do 45 czy od 30 do 75 czy np od 1 do 5, 7 do 12 itd i tak szansa będzie identyczna, bo zawsze szansa na wylosowanie 1 liczby ze 100 to 1/100 a jak masz dowolną z 45 liczb z puli 100 to szansa wynosi 45/100 niezależnie jakie to będą liczby

Steevy napisał(a):
Co do postu autora to bez urazy, ale marudzisz o tym, ze teleporty do trentis zbedne, a jak bedziesz mial 60 lvl nie bedziesz mial G i bedziesz stał w zielonej komnacie to co zrobisz z buta bedziesz lecial? czy moze jednak wykorzystasz teleport aby wyladowac w trentis a pozniej za imperialy do alaril i oddajesz zlecenie.

Po 1 mam 86lvl i jestem kanclerzem dobrze rozbudowanej gildii i nigdy nie będę miał takiej sytuacji, ale...
po 2, gdyby nawet jakimś cudem nagle naszła mnie sytuacja, że potrzebuję zwoju do Trentis to sobie go kurde zwyczajnie kupię za 1pl, ale nie lubię być uszczęśliwiany na siłę, jak np wiem, że mam w osiedlowym sklepie zapałki jakby mi zapalniczka wysiadła a potrzebowałbym ognia - ale nie potrzebuję, żeby moja dziewczyna mi 2 razy w tygodniu dawała paczkę zapałek w prezencie...

Poza tym z 2 strony... jesteś w dobrze rozbudowanej gildii, ale nie jesteś strategiem czy coś, a tp aktualnie jest rozładowane, zwoje Ci się skończyły a musisz zrobić to głupie zlecko... zanim upolujesz na handlu czy złapiesz stratega o naładowanie tp możesz sobie przypomnieć, że z losowania przecież masz 12 tp:) uratowany. Na każdą urojoną sytuację, można znaleźć urojoną sytuację w odwrotnym kierunku i obalić argument...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


21 Lis 2015, o 14:08
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
Się podepnę:
scrolle expa na złotej premce to norma? W opisie ich nie ma. Już się cieszyłem że wylosuję coś co godziwie sprzedam w sklepie (zegar zatrzymał się w okolicach 99 procenta) ;) a tu taka niespodzianka....


21 Lis 2015, o 16:00

Podziękowali: Wiros (25 Lis 2015, o 02:08)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
Torkil napisał(a):
Się podepnę:
scrolle expa na złotej premce to norma? W opisie ich nie ma. Już się cieszyłem że wylosuję coś co godziwie sprzedam w sklepie (zegar zatrzymał się w okolicach 99 procenta) ;) a tu taka niespodzianka....

Z kolei imperiały/dukaty są tylko w złotej, a już nieraz je na platynowce wylosowałem:) Opisy są mocno pokaszanione w tym wypadku...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


21 Lis 2015, o 23:17
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 25 Kwi 2013, o 02:49
Posty: 47
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowa właściwość premki - zwoje//ustawienia premki
Tak praktycznie po za tymi bonusami udźwig, hoty, szybkość odp to premium nic "dla mnie" nie wnosi ciekawego - bo całe to losowanie to jakieś klucze których mam mnóstwo w dp (ostatnio chyba wyrzuciłem jakieś spore ilości bo miejsce potrzebne było), poty których też mam mnóstwo a jak już dostane flaszki to kondy i siły które też leżą w dp i na nic się nie przydają :P Ogólnie można tak z góry patrzeć że to premium dla każdego losuje coś co jest mniej a więcej potrzebne :)
Kupując premium widzisz co możesz otrzymać z losowania i to już w tym Twoja głowa na co się decydujesz ( tak jakby gra w lotto masz powiedzmy 5% szansy na rzecz niepotrzebną a całe 95% na to co chcesz i w tym momencie podejmujesz ryzyko - takie jest przy kupowaniu premium że którymś razem możesz dostać coś niepożądanego/niepotrzebnego :D )

_________________
To my niepokonani, choć mają nas za nic
Niepokonani do granic przez rany i zawiść
By zabić strach i nienawiść.
Już czas
Otwarte bramy nie zatrzymasz nas


22 Lis 2015, o 05:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 515 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron