Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 3 Maj 2014, o 10:26
Posty: 307
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 174 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
Jedno zlecenie można robić i trzy dni, ja jak nie mam czasu to leży i leży i zabijam po jednej harpii jak akurat przechodzę.
O 4 rano przed pracą nikt specjalnie wchodzić nie będzie żeby zabić 5 harpii, a i tak nie ma gwarancji że jakieś będą, bo o 2 w nocy też potrafi ich nie być i nie zmienia się to przez cały dzień.
Na serwerze jest 794 postaci, które DQ mogą wziąć, każdy niech raz dziennie chce zabić 15 harpii to daje 12000 harpii do zabicia dziennie, a harpii które stoją na płasko jest koło 9 i respią się średnio 2 minuty jedna.
Przez te dwie minuty często nie ma ani jednej wolnej harpii i tak cały dzień, niezależnie kiedy się wejdzie w godzinach 8-24.
Jestem graczem, jak każdy inny tester, nikt z wszystkich przedstawianych propozycji w tym dziale korzystać nie musi.


Ostatnio edytowany przez Titania, 2 Gru 2015, o 22:15, edytowano w sumie 1 raz



2 Gru 2015, o 21:50
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
Pozwolę się nie zgodzić z teorią, jakoby o 2 w nocy był problem. Dzisiaj chciałem expić swojego ułomnego peta i tak cały dzień chodziłem sobie w okolicach płaskowyżu (od około 11 rano do 17) - bez większego problemu ubiłem kilka dwójek harpii, pojedyńcze stały i nikt ich nie ruszał. Nie widziałem tam jakiegoś wielkiego poruszenia i gonitwy o której tu Titania piszesz. Dla mnie, jako dla gracza który w tej grze złoto zdobywał przez zakup platyny (w większości) takie rozwiązanie, jakie proponujesz jest kompletnie bezsensowne - już teraz inflacja pnie się ekspresowo do góry, co oznacza, że złota na serwerach jest za dużo.

W godzinach szczytu to potrafi nawet zabraknąć pojedynczych chłodów/sopli na żółtym. Co w tym dziwnego?

Uważam jedynie, że z płaskowyżu powinna zniknąć część pojedynczych Gorgon - tych mobów jest tam zwyczajnie za dużo, a nikt ich nie bije.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


2 Gru 2015, o 22:14
Profil ICQ WWW
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
Zainteresowanie tym DQ nie wzrosło drastycznie po połączeniu i mniej więcej tyle samo osób co robiło to na s1 i s2 w sumie to robiło. Pare pewnie jak ja odpuścili i robili sobie zlecko u Taisha szybsze łatwiejsze i przyjemniejsze.
Zainteresowanie DQ wzrosło po wprowadzeniu Admirała. Te 30 dukatów jako dodatkowa nagroda jest tym co ludzi od Taisha jako łatwiejszego zlecka odciąga tu. Owszem uważam, że nie powinno się tego upraszczać za bardzo, ale jak widzę ludzi którzy ganiają za harpiami jak za wendem to trochę moim zdaniem przesada.
Niektórzy nawet okupują teren kolo wejścia na jaske i na drodze tłukąc dwójki (harpia + gorgona) bo tak jest szybciej niż łapać pojedyncze harpie na płasko.

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


2 Gru 2015, o 22:40
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
Vicon - a co jest dziwnego w tym, że każdy chce mieć jak najwięcej ? Skoro chce im się biegać - to niech biegają. Zapotrzebowanie za jakiś czas spadnie, sytuacja się unormuje. Znowu ktoś chce zrobić z każdej instancji farmę. Bo każdy chce iść, to dlatego ekipa powinna zwiększyć resp, bo każdy chce mieć rar, to ekipa ma zwiększyć drop etc.

Ludzie, przecież na tym polega ta gra i W KOŃCU idzie w dobrym kierunku, żeby rar był rarem a nie obowiązkowym elementem wyposażenia.

Titania - skoro nie możesz zrobić tego zlecenia i twierdzisz, że zajmuje Ci ono tyle godzin - udaj się do jaskini Alfy. 10 mięsek to dla łuka mniej niż godzina - a zysk będzie jeszcze większy, niż za ten DQ. W czym problem?

Ten DQ jest jedną z wielu dróg do zarobku, ale nie jest OBOWIĄZKOWY i JEDYNY. Zapewne byłby najszybszy - ale nie jest i całe szczęscie bo mam wrażenie, że niektórzy to chcieliby aby za sam dialog z NPC do plecaka wpadało 500.000 złota. Bo by było przecież prościej. Oczywiście nie rozumieją, że wtedy za upragniony rar nie zapłaciliby 100kk tylko 600kk bo złota byłoby jeszcze więcej. Ale co ja tam wiem!

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


2 Gru 2015, o 22:48
Profil ICQ WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
gromak napisał(a):
Pozwolę się nie zgodzić z teorią, jakoby o 2 w nocy był problem. Dzisiaj chciałem expić swojego ułomnego peta i tak cały dzień chodziłem sobie w okolicach płaskowyżu (od około 11 rano do 17) - bez większego problemu ubiłem kilka dwójek harpii, pojedyńcze stały i nikt ich nie ruszał. Nie widziałem tam jakiegoś wielkiego poruszenia i gonitwy o której tu Titania piszesz. Dla mnie, jako dla gracza który w tej grze złoto zdobywał przez zakup platyny (w większości) takie rozwiązanie, jakie proponujesz jest kompletnie bezsensowne - już teraz inflacja pnie się ekspresowo do góry, co oznacza, że złota na serwerach jest za dużo.

W godzinach szczytu to potrafi nawet zabraknąć pojedynczych chłodów/sopli na żółtym. Co w tym dziwnego?

Uważam jedynie, że z płaskowyżu powinna zniknąć część pojedynczych Gorgon - tych mobów jest tam zwyczajnie za dużo, a nikt ich nie bije.

akurat gorgony na płaskim sa najlepsze bo daja najwiecej expa... jedyny sensowny exp dla druida, bicie sopli/harpii masakra, a na gorgony nawet resów nie trzeba ubierac(sadze ze nie tylko druidowi jest na nich "fajnie")


2 Gru 2015, o 23:46
Uczeń Simona

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 17:24
Posty: 52
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 90 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
hmm a dlaczego nie można wprowadzić rożnych alternatyw dla tego zlecenia???
np:
1. Ubij 15 harpii
2. Ubij 5 jeti/ogników
3. Zbierz 10resztek magii, 5 halitów,
4 Ubij 30 szczurków

Opcji jest multum, poziom trudności od lajtowych do hard nie problem dobrać. Samo losowanie było by ciekawe a nie ciągle lanie harpii.

Znów widzę pogląd "nie masz czasu na grę nie loguj się".1h biegać za kilkoma harpiami strasznie zachęcające :lol:


3 Gru 2015, o 15:52

Podziękowali: Knoxi (3 Gru 2015, o 16:23)
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
moooo napisał(a):
hmm a dlaczego nie można wprowadzić rożnych alternatyw dla tego zlecenia???

Zasadniczo dlatego, że to nie zlecenie tylko DQ. Jego fabuła nie bardzo pasuje do wrzucania tam ogniki, yeti czy inne dziadostwo. Alternatywy zarobkowe istnieją - ruda miedzi lub sztabki więc poproszę o kolejne argumenty.


3 Gru 2015, o 19:19
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2013, o 03:50
Posty: 27
Miejscowość: Vratislavia
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
Zlecenie na harpie staje się istnym koszmarem. Problemem zaczyna już być złapanie kleszcza, bo tłumy graczy okupują przesmyk i zagajnik, o harpiach już nie wspominając.
Należy pamiętać że jest coraz więcej graczy, którzy mają odpowiedni lvl by wziąć owego DQ, a harpii nie przybywa. Nie wszyscy mają jednak czas by lać je o 2-3 w nocy, czy latać za nimi cały dzień.
Myślę że dla większości pieniądze, które dostaje się za to zlecenie to sprawa drugorzędna. Ważniejsze są dukaty, a alternatywnego zlecenia na nie nie ma. Dlatego czy rozwiązaniem by nie było gdyby stworzyć DQ ewidentnie pod dukaty? Po wzięciu owego DQ zlecenie na harpie blokowałoby się, i problem z biciem harpii stałby się mniejszy.

Pozdrawiam.

_________________
fac fideli sis fidelis
mors certa hora incerta
fac te ipse felicem


3 Gru 2015, o 20:00
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
Wilkor napisał(a):
Dlatego czy rozwiązaniem by nie było gdyby stworzyć DQ ewidentnie pod dukaty? Po wzięciu owego DQ zlecenie na harpie blokowałoby się, i problem z biciem harpii stałby się mniejszy.

Nie wykluczam, że kwestia dukatów będzie wymagała odrębnego rozwiązania - jednak musicie też zdawać sobie sprawę z tego, że dukaty są jednym z celowych ograniczeń dostępu do insty. Wątpię, żeby zostało to zmienione w taki sposób, żeby zapotrzebowanie na dukaty wynikające z potrzeby orania insty zostało zaspokojone w taki sposób, żeby każdy w dowolnym momencie mógł oporowo (z zastrzeżeniem innych ograniczeń) tam biegać.


3 Gru 2015, o 20:51
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2013, o 21:25
Posty: 24
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: DrKinimod
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Male Wendigo", czyli harpie na plaskowyzu
Wybaczcie pytanie ale jestem zbyt lolkowatym graczem.
Do czego sa potrzebne dukaty? i czy jest to potrzebne do wielu czy jakiejs konkretnej rzeczy?

_________________
S1-Larkas
Spoiler:


3 Gru 2015, o 21:06
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 317 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron