Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Wejscie na morene "licznik 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Wejscie na morene "licznik
Witam
Przykro mi to mówić, ale obecne liczniki ilości kul w koszu nie zdają egzaminu.Czemu? Podchodzi 5 osób daje po parę kul jedna sobie weźmie przy okazji i ... . Tak wiec zasadą jak już się coś robi to trzeba zrobić porządnie proponuje na mapce przed bramą zrobić liczniki wsadzonych kulek jak przy mini eventach.
Dla uproszczenia proponuje zablokowanie możliwości wyciągania kul z automatycznym ładowaniem ich do armaty do momentu otwarcia się bramy i wtedy licznik następujący
Nick - Liczba kul

(lista rozwijana tak by było widać wszystkich graczy)
Dobrze by było jak by lista obejmowała graczy którzy są na mapce a nie dali kul
"Nick 0"

Miłej pracy
Pozdrawiam

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


7 Gru 2015, o 20:45
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
Up. Jeśli wyżej wymienione jest zbyt skomplikowane proponuje zablokować możliwość wchodzenia dalej (na dziedziniec) oraz wychodzenia na stok(blokada przed wejściem "ukradnięciem", wyjściem ) z kulami w plecaku. Takie rozwiązanie wymusi zostawianie kul w koszach i jedynym problemem będą gracze którzy logaja tylko po to by zabrać kule i się wylogować , logajac dopiero gdy ich ekipa np za godzine wchodzi (takich karać banem).

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


22 Mar 2016, o 21:32
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
Wszystkie powyższe kwestie były dyskutowane i jeśli nie zostały odrzucone z przyczyn technicznych, to ze względu na założenia dotyczące działania tej lokacji.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


22 Mar 2016, o 21:59
Profil WWW
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
Ghostdragons2 napisał(a):
Up. Jeśli wyżej wymienione jest zbyt skomplikowane proponuje zablokować możliwość wchodzenia dalej (na dziedziniec) oraz wychodzenia na stok(blokada przed wejściem "ukradnięciem", wyjściem ) z kulami w plecaku. Takie rozwiązanie wymusi zostawianie kul w koszach i jedynym problemem będą gracze którzy logaja tylko po to by zabrać kule i się wylogować , logajac dopiero gdy ich ekipa np za godzine wchodzi (takich karać banem).


Widzisz tu jest mały problem, gdyż:

1. Trzeba by usunąć możliwość teleportu na żółtym polu pod samą bramą zwojem TP do Trentis, bo inaczej ludzie mogliby brać kulki, przeczekać aż brama padnie i teleportować się do Trentis.
2. Dlaczego mam zostawić wszystkie kulki w koszu, skoro mogę ich wziąć, powiedzmy, 20. Czasem idąc na Moranę o 22, bądź później, nie jestem pewien ile pt idzie ze mną, wtedy te 15 kulek które wzięło moje pt zdecydowanie nie wystarczy.

Najsłuszniejszym rozwiązaniem będzie licznik taki jak w przypadku eventów. Nick i obok ilość kul wrzuconych do kosza. Jeśli ilość będzie mniejsza niż 3, automatycznie mamy niezaliczony "event" co skutkuje brakiem możliwości przejścia przez bramę. Na ile jest to wykonalne technicznie, nie mam pojęcia, to już kwestia ludzi z ekipy zajmujących się tego typu sprawami. Lecz jakie by rozwiązania nie podjęto, jest to kwestia "must to do", bo obecna patologia koło armat przekracza granice dobrego smaku. Ludzie wchodzący kilka minut po zalaniu inferny, widząc, że kilka osób już bije 4ki na moście i że kilka kul jest już w koszach, myślą sobie ze teraz to im się opiekło i przemkną przez instancje za darmochę. Typowe buractwo które można tępić albo ręcznie atakując tych graczy i odsyłając ich na początek insty, albo rozwiązać to sposobami technicznymi, bo wątpię żeby ktoś miał ochotę bawić się w strażników i stać kolo armaty patrząc kto ile kul daje do kosza.

Dodatkowo wyłączyć możliwość pobierania kul z kosza, aby cwaniaczki które weszły na instancję tylko po to, aby popsuć zabawę innym, nie brali kulek i zwyczajnie ich nie wyrzucali. Druga wajcha ładująca kulę do armaty bardzo by tu pomogła, wtedy osoba strzelająca naciskała by raz jedną wajchę, raz drugą i kulki by leciały bez chodzenia do kosza i z powrotem.

Myślę, że inni gracze dadzą jeszcze ze 20 pomysłów i mam szczerą nadzieję, że ekipa zamierza coś z tym zrobić w najbliższym czasie, bo jakby nie patrzeć mamy topową instancję dla high lvli, która ma masę niedociągnięć i czasem człowiek ma wrażenie, że była robiona bez żadnego zastanowienia i z przekonaniem, że wszyscy gracze będą idealnie współpracować i sobie pomagać. Niestety,w przypadku, gdy mamy na serwerze dwie zwalczające się frakcje, kwestia zaufania i współpracy stanowczo odpada.

_________________
Barb 140, Tolnor.


23 Mar 2016, o 03:15
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
Witam najserdeczniej
Brawo za przerobienie mojego pomysłu na tyle by wywołać "facepalm" gdy tylko się dowiedziałem co wykombinowaliście, ale nie zmienia to faktu ze moim zdaniem wyszedł ode mnie a zatem czy mogę wybrać postać na którą chce dostać nagrodę w platynie( lub innej formie)? Chyba że twórcy gry która jak pokazuje strona "http://www.taern.pl/" skupia PONAD 400 000 graczy nie przewiduje nagrody za pomoc w udoskonaleniu gry.

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


Ostatnio edytowany przez Ghostdragons2, 23 Gru 2016, o 01:01, edytowano w sumie 1 raz



15 Wrz 2016, o 21:25
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Maj 2015, o 15:15
Posty: 65
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
Mimo ze nie znam Ghosta to sadze ze faktycznie należy mu się nagroda. O ile to z jego pomysłu skorzystaliscie.

_________________
Tak.


15 Wrz 2016, o 21:39
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2015, o 15:00
Posty: 187
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 53 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post 
blaancik napisał(a):
Mimo ze nie znam Ghosta to sadze ze faktycznie należy mu się nagroda. O ile to z jego pomysłu skorzystaliscie.

Tylko ze (zakladajac ze wykorzystano ten pomysl) zmiany zaszly w innym bossie niz jest podane w temacie o.O


15 Wrz 2016, o 22:04
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
Ghostdragons2 napisał(a):
Witam najserdeczniej
Brawo za przerobienie mojego pomysłu na tyle by wywołać "facepalm" gdy tylko się dowiedziałem co wykombinowaliście, ale nie zmienia to faktu ze moim zdaniem wyszedł ode mnie a zatem czy mogę wybrać postać na którą chce dostać nagrodę w platynie( lub innej formie)? Chyba że twórcy gry która jak pokazuje strona "http://www.taern.pl/" skupia PONAD 400 000 graczy nie przewiduje nagrody za pomoc w udoskonaleniu gry.
Również witam serdecznie. Domaganie się gratyfikacji za pomysły które pojawiły się w pierwszym poście tematu a rozwiązaniami które faktycznie weszły na serwery, można porównać do roszczeń wynalazcy koła w stosunku do osoby, która wymyśliła samochód.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


15 Wrz 2016, o 22:49

Podziękowali: Knoxi (16 Wrz 2016, o 00:06)
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
desacred napisał(a):
Ghostdragons2 napisał(a):
Witam najserdeczniej
Brawo za przerobienie mojego pomysłu na tyle by wywołać "facepalm" gdy tylko się dowiedziałem co wykombinowaliście, ale nie zmienia to faktu ze moim zdaniem wyszedł ode mnie a zatem czy mogę wybrać postać na którą chce dostać nagrodę w platynie( lub innej formie)? Chyba że twórcy gry która jak pokazuje strona "http://www.taern.pl/" skupia PONAD 400 000 graczy nie przewiduje nagrody za pomoc w udoskonaleniu gry.
Również witam serdecznie. Domaganie się gratyfikacji za pomysły które pojawiły się w pierwszym poście tematu a rozwiązaniami które faktycznie weszły na serwery, można porównać do roszczeń wynalazcy koła w stosunku do osoby, która wymyśliła samochód.


Mam rozumieć ze zakład odnośnie " ekipa będzie miała mimo to gdzieś gracza " mogę uznać za wygrany? :>

I skoro nie widzisz problemu odpisywania w tym temacie po czymś takim
desacred napisał(a):
Wszystkie powyższe kwestie były dyskutowane i jeśli nie zostały odrzucone z przyczyn technicznych, to ze względu na założenia dotyczące działania tej lokacji.

panie z jakże dużo mówiącym o tobie awatarze, zechciej napisać dlaczego moje 2 pierwsze posty w tym temacie nie spełniały założeń dotyczących działania tej lokacji a ten obecny spełnia?(Zakładam że tak jest skoro został dodany) Mam nadzieje że fakt włączenia fragmentów mojego pomysłu czyli "na mapce przed bramą zrobić liczniki wsadzonych kulek (zmodyfikowane na punktacje za wszystko) jak przy mini eventach.""lista rozwijana tak by było widać wszystkich graczy" do obecnego w tym ci nie przeszkodzi. Tylko nie pisz czegoś w stylu "gracze powinni ustawiać się w kolejce na wejście od tych co najwięcej robili albo rzucać na wszystko bo to exp" takie było założenie, bo to żałosne. Pamiętaj przy tym że poprzedni licznik wsadzonych kulek spełniał założenia skoro został dodany a mój już nie. Aż mnie ciekawi czy dasz radę i odpiszesz w racjonalny sposób :>


----Edit po 30h - A zatem desacredzie który zwykle potrafi jako jeden z pierwszych naspamić mi pod tematem jeśli masz pisać głupoty oszczędź sobie i pod moimi tematami nawet nie tykaj klawiatury

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


16 Wrz 2016, o 01:41
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2013, o 17:41
Posty: 18
Miejscowość: Skarbiec
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 48 razy
Nick w grze: Ghostdragon
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wejscie na morene "licznik
desacred Chodząca legenda już się tak chętnie nie wypowiesz?

_________________
Ucieczka nowemu pumpowi - https://www.youtube.com/watch?v=LuouoUMIm34W grze od 19.11.11

Ile Twoje życie jest warte jeśli poświecisz je całe graniu?


21 Wrz 2016, o 16:14
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 405 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron