Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Serwer NO-premium 
Autor Wiadomość
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Serwer NO-premium
Tak sobie myślałem nad stworzeniem serwera no-premium, na którym osiągnięcia zależałyby wyłącznie od tego ile poświęcił czasu i uwagi na wyexpienie i zbudowanie swojej postaci a nie od tego ile wpompował w nią hajsu :)

Czym by się różnił od zwykłego serwera?

*Brak waluty premium (platyna).
*Brak konta premium.
*Brak możliwości kupna inchibitorów za platynę, flaszki oraz inchibitory można by jedynie tworzyć samodzielnie i byłyby odblokowane w handlu. Trzeba by jedynie wziąć pod korektę produkcję inchibitorów ponieważ obecnie ich produkcja jest zbyt rozległa w czasie.
*Dodanie możliwości stworzenia przedmiotów morph oraz pigment z przedmiotów lub dodanie specjalnego zlecenia.
*Istniałyby turnieje jednak nagrodą byłoby złoto oraz przedmioty.
*Usługi premium możliwe do kupienia jedynie za złoto w przeliczeniu: 1 platyna-20k złota (za np. reset umiejętności zapłacilibyśmy 1kk itd.).
*Usunięcie platynowych kluczy oraz skrzynek.
*Usunięcie scrollu expa oraz teleportacji.
*Usunięcie sklepu premium dla peta.
*Buff watacha dostępny do kupienia za złoto.
*Usunięcie możliwości kupna eliksirów,wywarów,koncentratów oraz dodanie możliwości ich zdobycia poprzez różne zlecenia. Osobne na eliksiry, wywary oraz koncentraty. Odblokowanie możliwości handlu nimi.
*Usunięcie zakładek platyna i poleceni oraz pozostałych usług związanych z platyną.
*Możliwość kupienia każdego depozytu za złoto w przeliczeniu 1platyna-15k złota.
*Usunięcie możliwości szybszego budowania budynków gildyjnych za platynę.
*Opcja kup zwoje dostępna do kupienia za złoto.
*Usunięcie możliwości doładowania świątyni za platynę.
*Brak eventów HH.

To na razie tyle, jeżeli o czymś zapomniałem proszę pisać?

Skąd pomysł na taki serwer? Przede wszystkim każdy grał by uczciwie, to ile gracz osiągnął byłoby zależne jedynie od tego ile poświęcił czasu i starań na rozwinięcie swej postaci. Serwer mógłby powstać po wprowadzeniu 3D i działał by właśnie na tym silniku.

Wątpię by administracja chętnie by owy serwer stworzyła jednak znalazła by się pewna część graczy która bardzo chętnie by na takim serwerze chciała zagrać.

Proszę o wasze opinie.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


Ostatnio edytowany przez HELLSING 13 Gru 2015, o 18:59, edytowano w sumie 3 razy



13 Gru 2015, o 16:01
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Cze 2011, o 20:32
Posty: 1947
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 442 razy
Otrzymanych podziękowań: 514 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
A przepraszam z czego ten serwer by się utrzymywał?

W sumie zaproponuje w mojej ulubionej restauracji żeby otworzyli nowy lokal w którym nie trzeba będzie płacić za jedzenie. Tak będzie sprawiedliwiej bo niektórzy rzadko chodzą do restauracji a inni często. Niech będzie sprawiedliwie!

_________________
Druid 129 i wciąż rośnie:) MO 134 nawalam z fireballa:D
100 level wbity 4.09.2014 :)
"Quis custodiet ipsos custodes?"
Morana ubita na 111 levelu. 21.05.2015 w składzie sh,bb,łuk,ryc...


13 Gru 2015, o 16:04
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
Super, pod warunkiem, że:

- miesięczny abonament będzie wynosił 10* złotych;
lub
- przed każdą walką będzie reklama (coś na wzór reklam w bankomatach).



*wartość przykładowa



PS Nie będę się odnosił do stwierdzeń "że wtedy gra byłaby uczciwa", mija się to kompletnie z celem :)

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


13 Gru 2015, o 16:10
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
Rzuff myślę że utrzymanie tego serwera z reklam wcale nie byłoby złym pomysłem, oczywiście o ile nie przeszkadzałyby one w rozgrywce. Jak wiadomo na takim serwerze dziennie pojawiałoby się mnóstwo osób co przekładałoby się na ich liczbę wyświetleń a w rezultacie pojawiłaby kasa na opłacenie serwera.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


13 Gru 2015, o 16:13
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
Hellsing, dlatego zaproponowałem, przed każdą walką.

Edit:
z mobami 5 sekund
z chempami 15
z bossem 30

:D

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


13 Gru 2015, o 16:18
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
rzuff napisał(a):
Hellsing, dlatego zaproponowałem, przed każdą walką.

Edit:
z mobami 5 sekund
z chempami 15
z bossem 30

:D


No już nie przesadzaj Rzuffi, wystarczyłoby małe okno widoczne na dole lub z boku gry, przed walką zaś jedynie podczas normalnego wczytywania walki, bez żadnych przedłużeń.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


Ostatnio edytowany przez HELLSING, 13 Gru 2015, o 16:23, edytowano w sumie 1 raz



13 Gru 2015, o 16:21
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013, o 12:30
Posty: 206
Miejscowość: Laedmoor
Podziękowano: 133 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Nick w grze: GoQu
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
Jestem na nie - spytasz pewnie dlaczego

A no dlatego, że taki serwer przynosiłby straty. Poza tym to chyba logiczne - masz dużo czasu to robisz te flaszki czy ogniwa i zarabiasz. Nie masz czasu to kupujesz platę i masz zloto.

Pozdro

_________________
Weź sobie te słowa do serca: jeśli Ty będziesz dla mnie miły, ja również. Jeśli będziesz zachowywał się jak glupiec i egoista - zerwiemy kontakt.


13 Gru 2015, o 16:22
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 17:58
Posty: 769
Miejscowość: Gdańsk
Podziękowano: 454 razy
Otrzymanych podziękowań: 384 razy
Nick w grze: Maldito
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
TrueOgre napisał(a):
Jestem na nie - spytasz pewnie dlaczego

A no dlatego, że taki serwer przynosiłby straty.


Kolego, swego czasu mieliśmy 6 serwerów (wliczając HC) i nie było trudności z tym. Powtórzę również że można by brać kasę z reklam.


TrueOgre napisał(a):
Poza tym to chyba logiczne - masz dużo czasu to robisz te flaszki czy ogniwa i zarabiasz. Nie masz czasu to kupujesz platę i masz zloto.


Może i logiczne ale coraz bardziej przypomina P2W, im więcej kasy się wpompuje w te grę tym większą ma się przewagę nad innymi, znaczną przewagę ;)

Taki serwer miałby wyeleminować tę sytuację, to kto ile osiągnął zależałoby jedynie od tego ile się poświęcił dla gry.

_________________
Gram od: 2011-04-13
Image
PEWNE INFORMACJE POZOSTANĄ UKRYTE ! ; )

MALDITO OSTLOR 101
TOLNOR 60
HELLSINGMO OSTLOR 44
VIP OSTLOR 37
OZ TOLNOR 31


13 Gru 2015, o 16:30
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 17 Wrz 2014, o 21:54
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
Cytuj:
Może i logiczne ale coraz bardziej przypomina P2W, im więcej kasy się wpompuje w te grę tym większą ma się przewagę nad innymi, znaczną przewagę ;)


Ty serio tak? Jesli Taern jest grą P2W to ja jestem, nie wiem.. Owszem, można wpompować w postać xxx platyny, i mieć na starcie xxx złota więcej niż gracz który tej platyny nie kupuje, ale nie jest to jedyna droga do sukcesu. Wystarczy trochę szczęścia, trochę wolnego czasu i jesteśmy w stanie dorównać tym którzy kupują regularnie platynę( chociaż zależy też o jakich ilościach tu mówimy) i nie są uzależnieni od dropów/zleceń bo kasy mają jak lodu. Nikt Ciebie nie zmusza do kupna platyny i to jest jedno z tych rzeczy w tej grze które zatrzymało mnie na dłużej, jeśli będę potrzebować np. Scroll xp, to zrobię kilka zleceń na kasę, kupię na handlowym tyle waluty ile potrzebuję i mam.
A to że ktoś idzie na skróty i kupuje platynę za PLN, to chwała mu za to bo dzięki tej osobie ta gra może się utrzymać.

Są gry gdzie żeby dostać super przedmiot należy wysłać sms, i jest to jedyna droga jego pozyskania i osiągnięcia większej przewagi nad innymi. W Taern tego nie ma, możesz iść 200x na danego Bossa i szukać szczęścia, a to że np. nie masz czasu czy Ci się nie chce lub po prostu nie dopisuje szczęście.. to inna bajka, jednak należy pamiętać że ktoś wkłada w dany projekt ileś tam czasu, ileś tam wysiłku i wcale nie musiał dawać takiego wyboru bo należy mu się odpowiednie wynagrodzenie za jego pracę. Można było dać opis: "Nurt, legendarny pasek z Aquy, dostępny tylko w opcji PREMIUM, jeśli chcesz go pozyskać musisz posiadać co najmniej ZŁOTE PREMIUM i wysłać sms o treści: NURT; koszt smsa to 12,56 PLN"- i to jest właśnie P2W. Po za tym gdyby platyna była zablokowana w handlu, to to także byłoby P2W.

Co do tematu.. Nie widzę przyszłości takiego serwera osobiście, może znalazłoby się kilku zapaleńców którym marzy się bycie w TOP, tylko po co taki serwer miałby istnieć?
Wyskakujące reklamy jako zarobek? Z pewnością prędzej bym się zirytował i wrócił na normalny serwer, niż wrzucił 3lvl gdzie co chwilę wyskakiwałoby mi "Szampon NIVEA za jedyne 5,98"


14 Gru 2015, o 02:08
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 22 Sty 2015, o 15:25
Posty: 27
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Nick w grze: SzalonyLaki
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Serwer NO-premium
Moze i nie jest P2W,ale innej mozliwosci na platyne niz kupno za ZL lub walute w grze nie ma...nie mozna jej w zaden sposob wydropic nawet w ilosci 1 sztuki na bosa...
Pozatym kto normalny wysyla sms'y w dzisiejszych czasach gdzie kazdy ma karte kredytowa, a nawet jesli dzieci chca wydac zaskorniaki to sa od tego PSC na kazdym rogu praktycznie , wystarczy w necie zobaczyc gdzie sa tak owe punkty.
Co do tematu,to widze,ze autora boli fakt,ze nie moze sobie zafundowac platynki , a server bez sensu,bo nikt by na nim nie gral, bylo by chwilowe boom i ciagle spadek populacji. I moglby istniec tylko tak jak napisal Rzuff na zasadzie miesiecznego abonamentu platnego w PL ,a na zwyklych servach mozesz sobie zarobic z zlecen.
W kazdym badz razie server nie mialby sensu, i tak jak juz napisal moj poprzednik , jak ktos ma czas i nie chce wydawac zlotowek to i tak robie te rozne zlecenia, a komus komu zalezy na czasie poprostu kupuje PL.
Czesc:)


14 Gru 2015, o 08:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 111 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron