Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Platyna za sms 

Czy warto to wprowadzić?
1. Tak 79%  79%  [ 30 ]
2. Nie 21%  21%  [ 8 ]
Razem głosów : 38

 Platyna za sms 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2013, o 14:47
Posty: 119
Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Platyna za sms
Witajcie

Chciałbym zaproponować zwiększenie platyny za smsa . Teraz mamy dwie stawki 20platy i 40platy dołożyłbym jeszcze 80pl 160pl i 320pl w paczkach po 10pl ( cena zgoda z systemem kupna za sms ) .
Dlaczego to proponuje ponieważ jak wiele osób posiadam tel. na kartę i kasę z niego nie wykorzystuję ponieważ mam za free do mojej sieci . Wysyłanie po 5x sms jest bardzo uciążliwe a jak ominę miesiąc to już się robi jeszcze gorzej.

PROSZĘ nie porównywać tego z przelewami bo nie oto chodzi w tym temacie .

_________________
VD 120 +

Czegoś nie potrafisz to rób to częściej i więcej żeby przełamywać progi w codziennym Życiu


Ostatnio edytowany przez Boogiboy, 15 Gru 2015, o 14:47, edytowano w sumie 1 raz



14 Gru 2015, o 12:58
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
Z tego co mi wiadomo, w przypadku zakupu za smsa znaczną część pobieranej kwoty idzie za opłatę za sama usługę takiej formy płatności, opcję 20 i 40 platy są tylko dlatego, aby dać szansę na zakup patyny tym którzy nie mogą wykonywać przelewu ;)


14 Gru 2015, o 14:45
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2013, o 14:47
Posty: 119
Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
Wiem że tak jest i to widać w kupnie platy , sms wychodzi drożej . Lecz nie w tym rzecz mi nie zależy że stracę część kasy wysyłając sms bo i tak ta kasa na koncie telefonu mi do niczego się nie przydaje . Praktycznie za all kupuje plate i wole wysłać 1 sms niż 5 czy więcej .

_________________
VD 120 +

Czegoś nie potrafisz to rób to częściej i więcej żeby przełamywać progi w codziennym Życiu


14 Gru 2015, o 16:05
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 3 Kwi 2015, o 14:41
Posty: 56
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
Możesz sam założyć sobie odpowiednie konto na dotpay i odzyskać mniej więcej połowę stanu konta w telefonie.


14 Gru 2015, o 16:20
Profil
Inżynier

Rejestracja: 9 Maj 2013, o 00:25
Posty: 384
Podziękowano: 394 razy
Otrzymanych podziękowań: 255 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
Boogiboy napisał(a):
Wiem że tak jest i to widać w kupnie platy , sms wychodzi drożej . Lecz nie w tym rzecz mi nie zależy że stracę część kasy wysyłając sms bo i tak ta kasa na koncie telefonu mi do niczego się nie przydaje . Praktycznie za all kupuje plate i wole wysłać 1 sms niż 5 czy więcej .

Z innej strony na to popatrz, wyobraź sobie, że jesteś producentem dowolnego produktu, zakładając zerowe koszta produkcji (jak to jest w przypadku przyznawania platyny na odpowiednie postacie) jedynym Twoim celem jest to, aby jak najwięcej kasy do Ciebie wpłynęło, po jak najmniejszych kosztach ze strony klienta.
Przykładowo:
Kupuje od Ciebie jakaś pani na miejscu pieczywo do wartości około 50zł i jest spoko, 50zł wpadło.
Druga sytuacja jest taka, że ta sama pani zamawia pieczywo z dojazdem do tej samej kwoty, problem pojawia się na transporcie ponieważ z tych 50zł jakie pierwotnie by wpadło, odchodzi koszt transportu.

Mam nadzieję, że dość zrozumiale przedstawiłem ;) Więcej pieniędzy w rękach graczy tym więcej potencjalnych chętnych na zakup platyny.

Edit: Wszystko zależy od tego w jakim stopniu jest pobierany koszt za "transport", jeżeli jest to opłata za "przejazd" to pół biedy, gorzej jak jest to procent z zysku na naszym "pieczywie" :)


Ostatnio edytowany przez Knoxi, 14 Gru 2015, o 18:42, edytowano w sumie 1 raz



14 Gru 2015, o 17:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2013, o 14:47
Posty: 119
Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
Tak masz racie all się zgadza lecz po stronie klienta jest lepiej dostać towar za jednym podejściem gdzie koszt transportu jest jeden niż 5x odbierać przesyłkę i koszt transportu jest x5. Jest to oczywiste że np. 320platy z sms w porównaniu do przelewu będzie mało opłacalne dla klienta ale da mu taka możliwość kupna za jednym zamachem co tylko poprawi sytuację , a nie ją pogorszy . Jak kiedyś poruszyłem temat kupna platy za przelew też były głosy po co na co to komu , a jednak zostało to zauważone i wprowadzone bo większość graczy było za tym . Jest ankieta i zobaczymy czy ma to sens i czy graczom zależy na takiej formie płatności .
Dziwie się że ekipa już dawno tego nie wprowadziła , my jako gracze powinnyśmy mieć szereg opcji kupowania platyny i która nam odpowiada tą wybieramy . Jeżeli ekipie nie zależy na kasie z sms to zapewne ludziom jak i mi nie będzie się chciało wysyłać X sms żeby mieć daną ilość platy po prostu jej nie kupie , a kasę z konta tel. przeznaczę na śmieszne gierki czy na jakieś konkursy w radiu . Jak wiadomo bez kupna za zł patyny też można żyć sporo ludzi nie wydało nawet 1 zł , a biega w epikach i full eq .

_________________
VD 120 +

Czegoś nie potrafisz to rób to częściej i więcej żeby przełamywać progi w codziennym Życiu


14 Gru 2015, o 17:50
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2012, o 13:36
Posty: 206
Podziękowano: 195 razy
Otrzymanych podziękowań: 257 razy
Nick w grze: EpikDrut
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
dotpay pobiera cos w okolicy 50% wartości SMS'a, mniej jesli obrot pieniezny danego uslugobiorcy dochodzi kilku milionow. To sie za cholere nie oplaca gdzie za przelew jest to cos kolo 2.5% prowizji lub nawet mniej. SMS za 300 platy warty byl by tyle co 1/2k platy zeby zyski z tego byly zblizone.

_________________
Pomogłem/podobało się? Kufelek się należy ;)
Zapraszam na mój kanał YT! klik
To tylko gra... to tylko taern...
https://scr.hu/0dk2/wo2xz
Epik [127lvl] z latarką to jak Polska bez korupcji i długów


14 Gru 2015, o 19:23
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Sty 2013, o 14:47
Posty: 119
Podziękowano: 23 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
Dla osób które robią przelew na pewno nie będzie opłacalne , lecz tak jak w mojej sytuacji i zapewne wielu osobą ułatwi to życie bo zamiast rąbania 8x sms wyśle 1 .Obecna opłata 40pl -7.38zł weźmy tą cenę razy 8 sms 59.04zł , plata 20szt 4.92 x2 9.84 cena między plata 2x 20szt a 40szt wynosi 2.46zł różnicy . Więc dochodzą do meritum kupno 320szt jednym sms da mi większy zysk niż robienie 8x po 40szt platyny czysta matematyka i co najważniejsze ułatwi nam życie w tej kwestii .

_________________
VD 120 +

Czegoś nie potrafisz to rób to częściej i więcej żeby przełamywać progi w codziennym Życiu


14 Gru 2015, o 19:42
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2012, o 13:36
Posty: 206
Podziękowano: 195 razy
Otrzymanych podziękowań: 257 razy
Nick w grze: EpikDrut
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
Tobie tak, tworcom nie koniecznie ;)

_________________
Pomogłem/podobało się? Kufelek się należy ;)
Zapraszam na mój kanał YT! klik
To tylko gra... to tylko taern...
https://scr.hu/0dk2/wo2xz
Epik [127lvl] z latarką to jak Polska bez korupcji i długów


14 Gru 2015, o 20:31
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Paź 2015, o 20:50
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Zgrabniutki
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Platyna za sms
No nie wiem czy tak nie bedzie sie twórca oplacalo. Jezeli kupowanie za sms zacznie byc bardziej oplacalne dla ucznia gimnazjum ktory nie ma konta w banku to zacznie czesciej kupowac te platyne. Za czym idzie wiecej kasy dla guru.

_________________
Podpis


15 Gru 2015, o 12:28
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 90 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron