Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Dział questy 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Dział questy
Witam,

Kwestia jest tego typu, żeby w poradnikach dodać dział poradników o questach - was nie denerwuje czasem spam małych lvli na globalu "A co ja mam teraz zrobić? Kto pomoże plisssss" z ssem etapu qiesta. Pomysł jest prosty - do poradników konkretnych profesji dodać dział poradników do konkretnych questów. Ktoś zechce sobie poszukać znajdzie, a jak będzie spamił pytaniami co robić strzeli mu się linkiem do forum i spokój.

A sami autorzy poradników nałapią podziękowań na forum.

A jest wiele questow gdzie prawie każdy gracz ma problem na dokładnie tym samym etapie i szlagierowe pytania - dgzie znajdę Dariusa/Lamatha, kto zbada kość, kieł/kość/tłuszcz w jakiej kolejności, kto jest zdrajcą itd...

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


17 Wrz 2015, o 12:01
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Nephalem napisał(a):
Witam,

Kwestia jest tego typu, żeby w poradnikach dodać dział poradników o questach - was nie denerwuje czasem spam małych lvli na globalu "A co ja mam teraz zrobić? Kto pomoże plisssss" z ssem etapu qiesta. Pomysł jest prosty - do poradników konkretnych profesji dodać dział poradników do konkretnych questów. Ktoś zechce sobie poszukać znajdzie, a jak będzie spamił pytaniami co robić strzeli mu się linkiem do forum i spokój.

A sami autorzy poradników nałapią podziękowań na forum.

A jest wiele questow gdzie prawie każdy gracz ma problem na dokładnie tym samym etapie i szlagierowe pytania - dgzie znajdę Dariusa/Lamatha, kto zbada kość, kieł/kość/tłuszcz w jakiej kolejności, kto jest zdrajcą itd...

Jak opisałem pierwszą część epizodu drugiego to zaraz znalazł się ktoś niezadowolony i temat usunięto, na szczęście Zar staneła na wysokości zadania i temat powrócił. Jakby powstał taki dział to Gromak dostałby chyba apopleksji ze złości.


17 Wrz 2015, o 17:44
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
A ile osób zaczynających z grą zajrzy na forum? Ile z nich będzie miało probelm z questem? A ile znajdzie takowy dział?
Na pewno wygodniej jest się spytać na czacie.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


17 Wrz 2015, o 19:02
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012, o 14:19
Posty: 177
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 57 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Torkil napisał(a):
Jak opisałem pierwszą część epizodu drugiego to zaraz znalazł się ktoś niezadowolony i temat usunięto, na szczęście Zar staneła na wysokości zadania i temat powrócił. Jakby powstał taki dział to Gromak dostałby chyba apopleksji ze złości.

Chciałabym sprostować, że temat nie usunięto tylko przeniesiono, aby upewnić się czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zakładania takich tematów.

Ktoś w zamkniętej strefie napisał, że gdybyśmy mieli zabraniać takich solucji, działu z poradnikami także powinniśmy zabronić, bo to też w pewnym sensie solucja i ja całkowicie się z tym zgadzam.

Co do samego działu z poradnikami do questów - Wasza twórcza inwencja. Osobiście uważam to za dobry pomysł. Jeżeli komuś się chce, może coś stworzyć. Proponuję jakoś je oznaczać (np. "[SOLUCJA] tytuł questa") i wtedy bardzo łatwo można sobie znaleźć taki temat w szukajce niezależnie w jakim dziale by nie siedział.

Onion napisał(a):
A ile osób zaczynających z grą zajrzy na forum? Ile z nich będzie miało probelm z questem? A ile znajdzie takowy dział?
Na pewno wygodniej jest się spytać na czacie.

W tym pewnie pomogą starsi koledzy - "strzeli mu się linkiem i spokój" ;)


17 Wrz 2015, o 21:21
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Zar napisał(a):
W tym pewnie pomogą starsi koledzy - "strzeli mu się linkiem i spokój" ;)

Jak ktoś się pyta, np. tak jak w. w., "gdzie jest Darius?" To szybciej napisać "Na prawo od kolda Jorisa w komnacie", aniżeli wejść na forum => poradniki => questy => "Gdzie jest Lamath?".
A przynajmniej ja tak uważam.

A tak w ogóle może od razu powiedzieć graczom jak wyglądają wszystkie questy po kolei? Bo ja robię je nie dla expa, a dla fabuły. A czy będę się cieszył kolejnymi dialogami jeżeli znam dalszy etap/zakończenie questa?
Dlaczego w ogóle mamy aż w tak znaczący sposób tłumaczyć questy? Przecież one są "dodatkiem" do gry. Można spokojnie grać jedynie w PvE/PvP. One przedstawiają historię (takie opowiadanie w grze). Ale niestety większość graczy w questach widzi sposób na zarobek. Szkoda tylko, że nie wiedzą, że są znacznie szybsze sposoby na kasę aniżeli questy.

@down jakbyś nie zauważył to właśnie napisałem, że na questach nie zyskuje się tyle co na "zwykłej" grze. One są dodatkiem dla klimatu, a nie sposobem na stworzenie postaci. Kończenie questów dla samej nagrody uważam za głupotę, bo można znacznie lepiej spożytkować czas na niego przeznaczony.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


Ostatnio edytowany przez Onion, 18 Wrz 2015, o 17:35, edytowano w sumie 1 raz



18 Wrz 2015, o 16:21
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2014, o 18:03
Posty: 85
Podziękowano: 224 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Nick w grze: ElMorte
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Onion napisał(a):
Jak ktoś się pyta, np. tak jak w. w., "gdzie jest Darius?" To szybciej napisać "Na prawo od kolda Jorisa w komnacie", aniżeli wejść na forum => poradniki => questy => "Gdzie jest Lamath?".
A przynajmniej ja tak uważam.


Niestety tak kolorowo to nie jest. Za jednym pytaniem dotyczącym danego zadania ciągną się kolejne, których by nie było po wklejeniu linka.

Onion napisał(a):
A tak w ogóle może od razu powiedzieć graczom jak wyglądają wszystkie questy po kolei? Bo ja robię je nie dla expa, a dla fabuły. A czy będę się cieszył kolejnymi dialogami jeżeli znam dalszy etap/zakończenie questa?
Dlaczego w ogóle mamy aż w tak znaczący sposób tłumaczyć questy? Przecież one są "dodatkiem" do gry. Można spokojnie grać jedynie w PvE/PvP. One przedstawiają historię (takie opowiadanie w grze). Ale niestety większość graczy w questach widzi sposób na zarobek. Szkoda tylko, że nie wiedzą, że są znacznie szybsze sposoby na kasę aniżeli questy.


Sporo graczy (w tym nowych) przeklikuje dialogi, gdyż najzwyczajniej nie czerpią przyjemności z fabuły gry. I takie spoilery byłyby właśnie dla nich. Ci, dla których liczy się fabuła i chcą samodzielnie dojść do rozwiązania nie musza zaglądać do takich tematów.

Tyle w temacie.


18 Wrz 2015, o 17:07

Podziękowali: Zar (18 Wrz 2015, o 18:37)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012, o 14:19
Posty: 177
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 57 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Onion napisał(a):
A tak w ogóle może od razu powiedzieć graczom jak wyglądają wszystkie questy po kolei? Bo ja robię je nie dla expa, a dla fabuły. A czy będę się cieszył kolejnymi dialogami jeżeli znam dalszy etap/zakończenie questa?
Dlaczego w ogóle mamy aż w tak znaczący sposób tłumaczyć questy? Przecież one są "dodatkiem" do gry. Można spokojnie grać jedynie w PvE/PvP. One przedstawiają historię (takie opowiadanie w grze). Ale niestety większość graczy w questach widzi sposób na zarobek. Szkoda tylko, że nie wiedzą, że są znacznie szybsze sposoby na kasę aniżeli questy.

Wydaje mi się, że każdy ma swój rozum - Ci, którzy będą chcieli robić quest dla fabuły, dla przyjemności czy też z własnej ciekawości nie zajrzą do solucji. Ale powiedzmy sobie szczerze, ile jest takich osób...
Jeżeli nie chciałbyś sobie odebrać tej frajdy, to po co miałbyś zaglądać w taki temat? Zwyczajnie możesz go zignorować.

Owszem, są osoby, które robią questy dla expa i zarobku - one były i będą, lecz to jak gracz prowadzi postać, jaki ma sposób gry to jest jego własny, prywatny wybór. I na to niestety nic nie poradzimy.


18 Wrz 2015, o 18:36

Podziękowali: ElMorte (18 Wrz 2015, o 20:43)
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 8 Sty 2015, o 22:04
Posty: 416
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Nick w grze: NephaleMo
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Onion napisał(a):
Zar napisał(a):
W tym pewnie pomogą starsi koledzy - "strzeli mu się linkiem i spokój" ;)

Jak ktoś się pyta, np. tak jak w. w., "gdzie jest Darius?" To szybciej napisać "Na prawo od kolda Jorisa w komnacie", aniżeli wejść na forum => poradniki => questy => "Gdzie jest Lamath?".
A przynajmniej ja tak uważam.

[/quote]

Ja osobiście trzymam kilka zalinkowanych ssów w tym właśnie mapkę do Lamatha i chętnie bym strzelał linkiem do forum, niż ssem. Ponadto taki link do forum może być pierwszym kontaktem nowego z tymże forum i może mu się spodobać i zaglądać tu częściej a to tylko w dobrą stronę prowadzi.

Zresztą wystarczy, że parę bardziej doświadczonych osób każe takiemu poszukać na forum a nie da linku bezpośredniego.

Zar napisał(a):
Onion napisał(a):
A tak w ogóle może od razu powiedzieć graczom jak wyglądają wszystkie questy po kolei? Bo ja robię je nie dla expa, a dla fabuły. A czy będę się cieszył kolejnymi dialogami jeżeli znam dalszy etap/zakończenie questa?
Dlaczego w ogóle mamy aż w tak znaczący sposób tłumaczyć questy? Przecież one są "dodatkiem" do gry. Można spokojnie grać jedynie w PvE/PvP. One przedstawiają historię (takie opowiadanie w grze). Ale niestety większość graczy w questach widzi sposób na zarobek. Szkoda tylko, że nie wiedzą, że są znacznie szybsze sposoby na kasę aniżeli questy.

Wydaje mi się, że każdy ma swój rozum - Ci, którzy będą chcieli robić quest dla fabuły, dla przyjemności czy też z własnej ciekawości nie zajrzą do solucji. Ale powiedzmy sobie szczerze, ile jest takich osób...
Jeżeli nie chciałbyś sobie odebrać tej frajdy, to po co miałbyś zaglądać w taki temat? Zwyczajnie możesz go zignorować.

Owszem, są osoby, które robią questy dla expa i zarobku - one były i będą, lecz to jak gracz prowadzi postać, jaki ma sposób gry to jest jego własny, prywatny wybór. I na to niestety nic nie poradzimy.


Jeśli znajomy poleca Ci film i chcesz czerpać przyjemność z jego oglądania - co zrobisz najpierw - pójdziesz do kina czy przeczytasz wszelkie możliwe streszczenia? Poza tym odpowiedzi na takie pytania jak komu dać dokumenty w q "W matni" i jakie to będzie miało skutki na przyszłość (bo ma wpływ na kilka kolejnych questów, którego mogłeś nie zauważyć dają papiery innej osobie), czy też nie niszczy fabuły dowiedzenie się, która droga jest ciekawsza/lepsza jak masz do wyboru pójść droga Petra lub Trynu czy wybrać "Czarną owcę" lub "Buissnes is buissnes" itd... i niezależnie od czytania fabuły do nieszczęsnego Lamatha nie trafi jesli nie wie gdzie iść.

Ja bym nie chciał, aby taki dział/temat stanowił całkowite rozwiązanie każdego qeusta, ale FAQ najczęstszych zagadnień i podpowiedzi w nurtujących dylematach, czy np info, do którego q potrzebujesz ekipy, a które wysolujesz, żeby potem się nie okazywało jak jest często, że w toku dialogów zostaniesz zabity przez jakąś questową silną grupkę i jeszcze stracisz peta, za którego zabuliłeś trochę platyny... ewentualnie ja bym nie był zły za info jak gadać z Quamdakiem, żeby wyciągnąć zysk z tego questa, czy cynk o wyłączeniu peta w trakcie dekonstrukcji, żeby mi go ochrona Landau czy respiący konstrukt przy osłabianiu argonitem nie zabiły.

Bo czy ktoś z tego sobie zrobi ułatwiacz życia celem przeklikiwania dialogów bez czytania to nie sądzę, bo często szybciej będzie przeczytać de facto dialog, niż poradnik i po drugie jak ktoś dialogu nie zrozumiał, poradnika też nie strawi. A co do samej idei... to jeśli projekt oddzielnego działu upada, to w jakim miałbym ewentualnie umieścić takie coś, bo chciałbym coś takiego nowym dać - taki poradnik questów, zawierający wskazówki i podpowiedzi co i jak i z kim, lubię pomagać na kurce, ale wolałbym pomóc raz a dobrze wszystkim od razu.

_________________
Nephalem 104 (sh) i rośnie
NephaleMo 101 (mo)
XioncDawid 65 (dr)
NephalemUk 50 (łuk) i rośnie


20 Wrz 2015, o 20:30
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lis 2012, o 14:19
Posty: 177
Podziękowano: 49 razy
Otrzymanych podziękowań: 57 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Nephalem napisał(a):
A co do samej idei... to jeśli projekt oddzielnego działu upada, to w jakim miałbym ewentualnie umieścić takie coś, bo chciałbym coś takiego nowym dać - taki poradnik questów, zawierający wskazówki i podpowiedzi co i jak i z kim, lubię pomagać na kurce, ale wolałbym pomóc raz a dobrze wszystkim od razu.

viewforum.php?f=67 - myślę, że tu możesz spokojnie umieszczać takie tematy


24 Wrz 2015, o 07:45
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dział questy
Witam

Pomysł ma dobre strony, ale i wady. Pomoc w questach się przyda, ale to jest trochę ( moim zdaniem ) małe psucie. To jest właśnie magia Taernu, szukanie, chodzenie, uczenie się , zapamiętywanie. Czy gracz nie powinien sam znaleźć niektóre obiekty? Skoro w grze nie ma strzałki czy podpowiedzi , to gra sugeruje, abyśmy sami znaleźli.

Są dobre strony, są zadania, gdzie gracz nie ma prawie szans znaleźć danej osoby, czy obiektu. Magia Taernu polega także na tym, by pytać i udzielać pomocy innym :)

Zastanawiałem się, czy nie można by zrobić dodatkowego miejsca w czacie ( tak jak kurczak, global, handlowy... ) właśnie na pytania różne, prośby o pomoc...

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


3 Sty 2016, o 12:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 241 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron