Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 System Poleconych i Niepolecanych graczy. 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012, o 17:21
Posty: 93
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post System Poleconych i Niepolecanych graczy.
Alloha.

Pragnę zaproponować system który pozwoliłby zweryfikować stosunek graczy do graczy na instach.

Pomyślicie, ale po co coś takiego? Już odpowiadam, każdy doskonale zna sytuacje kiedy wybieramy się na Dzecika, a zaraz po wejściu okazuje się, że któraś z kluczowych postaci dla zespołu jest wielkim panem, którego bardzo łatwo urazić. Ponadto sam nie potrafi siedzieć cicho i każdego prowokuję, a następnie wylogowywuje się bądź wychodzi z insty.

Takie sytuację mają miejsce wszędzie, odczuwa się je jednak tam gdzie trzeba długo czekać na instę np. Aqua, bądź wspominany wyżej dzecik, a same takie sytuację po prostu bolą i irytują.

Co i jak?

Można byłoby stworzyć coś w rodzaju dodatkowej zakładki, w której gracze bedący na inście z personą do której ta zakładka należy mogliby zanotować np. fakt wyjścia z insty. Komentowanie poczynań gracza byłoby oczywiście do wglądu dla wszystkich, jednakże prawo na dodanie komentarza posiadałby osoby, które powiedźmy w dość krótkiej przerwie czasu byłyby z taką postacią na inście, aby uniemożliwić bezpodstawnego niszczenia opinii innym.


Alternatywą mógłby być system łapek, który znam wszyscy, jednakże nie odda on w pełni opinii o danym graczu, ba mogłoby to nawet doprowadzić do kupowania łapek.

_________________
Arkern - łucznik 94lv. [zw]
Image
„zdechłem.."


5 Sty 2016, o 20:33
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System Poleconych i Niepolecanych graczy.
Jak rozpoznasz która "łapka" ocenia obiektywnie gracza, a która nie?
System: dam ci łapkę bo fajnie orasz wszystkich "noobów", lub
Należy ci się łapka, bo jesteś zawsze pomocny, lub
Masz łapkę, bo masz wspaniałe, piętrowe bluzgi i pociski
Sam oceń swój pomysł

[edit]
zapomniałem jeszcze emotki dla takiego jednego co je uwielbia
[seria przezabawnych emotek niezbyt związanych z treścią]


5 Sty 2016, o 20:39
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012, o 17:21
Posty: 93
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System Poleconych i Niepolecanych graczy.
Widzę, że kolega ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Cały system dotyczyć ma tylko instancji, nic poza nimi. Sama idea łapek to pomysł alternatywny, jakoś specjalnie przeze mnie nie rozwinięty tylko lekko zasugierowany. Pomysł pierwszy jest tu opisany bardziej szczegółowo.

Brawo, znalazłeś coś do czego mogłeś się przyczepić, a o tym co zostało dokładniej przedstawione nawet się nie wypowiedziałeś. :)

Acham i emotki pierwsza klasa.

Czekam na bardziej konstruktywne opinie.

_________________
Arkern - łucznik 94lv. [zw]
Image
„zdechłem.."


6 Sty 2016, o 02:37
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System Poleconych i Niepolecanych graczy.
Bez względu na zastosowany system nie ma możliwości weryfikacji, czy opinia jest
o b i e k t y w n a i znając mentalność ludzką raczej na 100% nie będzie.

Czytałem całość, odniosłem się do "łapek" jako przykładu, który wyczerpuje wszystkie
opcje oceniania. Będzie oceniał gracz, czy na inście, czy gdzie indziej...nieważne. Ja bym i tak takich opinii nie brał na serio.

Arkern napisał(a):
...którego bardzo łatwo urazić. Ponadto sam nie potrafi siedzieć cicho i każdego prowokuję, a następnie wylogowywuje się bądź wychodzi z insty. ...

W zaproponowanym układzie koleś zanim wyjdzie nie omieszka wpisać wszystkim z drużyny odpowiednią ...haha...pozytywną opinię ....masz rozwinięcie pierwszej części, która zazębia się z "łapkami"


Ostatnio edytowany przez zVirusowany 6 Sty 2016, o 13:20, edytowano w sumie 2 razy



6 Sty 2016, o 13:02
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Sie 2014, o 13:23
Posty: 17
Miejscowość: Kraina O!
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Nily
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System Poleconych i Niepolecanych graczy.
Pomysl sam w sobie mnie sie podoba, jednak propozycja jaka podales ma wiele wad i niedociagniec:

• rozwiazales problem czesciowego spamu w owej zakladce, czyli chcesz, by prawo wpisu mieli partnerzy z wypraw. Dobrze, ale kazdego trzeba traktowac jak rownego sobie i jak idiote: zakladka o ktorej mowisz moze byc zaspamowana wpisami typu "karny kutas", "siemka, co slychac" itd. nawet przez czlonkow druzyny. Proponuje wprowadzic filtr, ktory uniemozliwi takie proby, badz wprowadzenie konkretnych opcjii, miedzy ktorymi bedziemy mogli wybierac, lecz odbije sie to na uniwersalnosci.

• gdzie ta zakladka sie znajdzie? W rankingu, aktualnosciach, stronie Gildii? Czy moze chcesz utworzyc nowa w gornym panelu? Nie podales propozycji.

• Jestem osoba spokojna, nie lubie krzywdzic ludzi w zaden mozliwy sposob. W notatniku, po kryjomu, zbieram sobie nicki graczy, ktorzy nie ogarniaja za bardzo na instach razem z powodem wpisu, by nie zapomniec w czym zawinil. Dodam rowniez, ze taki notatnik znajduje sie w wiadomosciach, w ostatniej zakladce, takze znika juz 1 zaleta twojego pomyslu- jest juz takie cos, wiec po co mnozyc pomysly (oczywiscie notatnik mozesz przeczytac tylko ty, twoj pomysl zaklada dostep do szerszego grona osob. Jednak wedlug mnie zabawa polega na poznaniu roznych graczy i wyborze, z ktorymi chcesz chodzic)? Proponuje, by wszyskie posty/komentarze byly anonimowe. Zapobiegnie to niechcianych klotni, a w konsekwencji orania wpisujacego negatywny komentarz.

• Ostatnia kwestia, ktora chce omowic jest zaproponowany przez Ciebie system lapek. Wedlug mnie, pomysl ktory podales, jest bezurzyteczny. Sam zauwazyles, ze nie odda on w pelni tego co planowales. Czyli ma wade, i to duza. Lapki klepniete graczowi beda mialy charakter symboliczny. Nie bedziemy wiedzieli przeciez za co dostal ta lapke? Za wyglad, komentarz, za przyjazn? Ten pomysl odpada na starcie.

_________________
-Co to jest czasoprzestrzeń w wojsku?
- Gdy chorąży powie "sprzątaj korytarz od tego miejsca aż do obiadu".


6 Sty 2016, o 13:05
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012, o 17:21
Posty: 93
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: System Poleconych i Niepolecanych graczy.
@zVirusowany

Można byłoby wprowadzić jakiś filtr, bądź coś w rodzaju podsumowania gracza za pomocą danej nam przez twórców opcji, np
-Wyszedł z insty.
-Obrażał innych.
itd.

Obiektywizm? W życiu nic nie jest obiektywne, nie ma co doszukiwać się tego tu. Trzeba po prostu stworzyć system, który ograniczny precedens bezpodstawnego zaniżania opinii.

Co do opinii pozytywnej, hmm o niej niczego nie pisałem, po co coś takiego?
Zbierane byłyby tylko opnie negatywne, tak jak napisała koleżanka wyżej najlepiej w sposób anionimowy uwzględniałyby kto i co zrobił.

@Werki

Tak jak pisałem, to raczej luźna idea, ukłon w stronę twórców, cokolwiek byleby pokazać istniejący problem oraz zaangażować ludzi do dyskusji. :)

Całowicie zgadzam się z pierwszą kropką.
Co do lokalizacji takowej zakładki, mogłaby znajdować się zaraz przy nicku gracza, chociażby w poglądzie drużyny, jedno kliknięcie prowadziłoby nas do niej. Równie dobrze można byłoby stworzyć jakoś komende która by to wyświetlała. ; >
Notatnik? Sam tworze "czarną listę" problem tkwi w tym, że graczy jest dużo, a każdego nigdy nie sprawdzimy, dlaczego więc nie podzielić się listą graczy, która wychodzi z insty z powodu "bo tak"?

Co do ostatniej kropki, łapki to całkowita alternatywna, jak widzę błędna, nierozwinięta. Dlatego też proponuję ją zostawić w spokoju.

_________________
Arkern - łucznik 94lv. [zw]
Image
„zdechłem.."


6 Sty 2016, o 18:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 470 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron