Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Kochane pety 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2015, o 23:03
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Maksgrives
Odpowiedz z cytatem
Post Kochane pety
Ten temat chciałem poruszyć od dawna.
Mianowicie bardzo często wkurzamy się na pety, bo głupio padły na czymś słabym, czy nie wrzuciły jakiegoś bufa, albo nie poleczyły w krytycznych sytuacjach.
Przechodząc do sedna miło by było gdybyśmy mogli ustawić taktykę naszym petom podczas walki, wtedy każdy błąd leżałby po naszej stronie a nie peta i nie moglibyśmy go obwiniać o nasze dedy.
A więc pomysł jest taki, by w okienku peta moglibyśmy przełączyć jego akcje z automatycznych na nasze.Wyglądało by to tak, że po kliknięciu zmiany z trybu automatycznego moglibyśmy przechodząc do zakładki umiejętności ustawić taktykę nie tylko dla siebie ale i peta.No tak ale komu w walce starczy czasu żeby ustawić dwie taktyki?
Otóż to po zakończeniu naszych ruchów przechodzilibyśmy na peta i moglibyśmy mu zmieniać strategię.
Sądze, że drastycznie polepszyło by to rozgrywkę i poprawiło mocno nadszarpnięta reputacje np. motylka, który mimo tego, że jest lubiany to wiele osób nie wytrzymuje gdy nie leczy w kluczowych momentach gdy gracz ma np. 200hp
Osobiście mam motyla i trochę mnie to drażni gdy padam z tak głupiego powodu jak brak leka choć zdarza się to rzadko to nie ukrywam, że wtedy jestem po prostu bardzo zły :x :x :x
Co sądzicie o tym pomyśle i czy jest on do zrealizowania?


8 Sty 2016, o 16:19
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post 
Zastanawiałem się nad poruszeniem takiego tematu, ale mnie uprzedziłeś. Moim zdaniem to dobry pomysł aby gracz mógł sterować petem, ale odbywałoby to się na konkretnych zasadach. Ja to widzę tak:
- aby skrócić do minimum czas ustawiania taktyki dla peta, w trakcie walki pod lub nad nim będą 3 przyciski - 1 taktyka, 2 taktyka i "autopilot". Umiejętności w 1 i 2 taktyce będzie można dostosować poza walką, tak jak przy naszej postaci
- W ferworze bitwy z uwagi braku czasu będzie tylko możliwość ustawienia taktyki 1, 2 lub automatu. Nie będzie można zmieniać umiejętności tak jak u postaci, co zmusi graczy do ustawienia dobrej taktyki
- Warto dodać możliwość rozkazania petowi aby zaatakował konkretnego przeciwnika. Przeciwnik atakowany przez peta miałby celownik nad lub pod sobą, taki jak na mapie przy grupkach do zleceń.

Myślę że w miarę wyczerpałem temat jak mogłoby to zostać rozwiązane. Kolorowi, resztę oddaję wam ;)


Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


8 Sty 2016, o 16:51
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013, o 15:13
Posty: 139
Miejscowość: Rzeszów
Podziękowano: 94 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Kaladin
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kochane pety
Według mnie pomysł dobry, bardzo irytujace jest to, że gdy bije pajaki na krzyżu to motyl daje im 2x oski...

_________________
For what shall it profit a man, if he shall gain the whole world, and lose his own soul?


8 Sty 2016, o 17:25
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2015, o 23:03
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Maksgrives
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kochane pety
Chodziło mi o coś innego na tej zasadzie:
Gdy kończy się runda dla graczy rozpoczyna się runda dla petów(wciąż w tej samej rundzie tylko wtedy ustawiasz taktykę nie graczowi lecz petowi nie ograniczając się do dwóch taktyk lub czterech gdy masz premium)Pozwala to na zrobienie różnych ruchów petem, a jeżeli przeciwnik w przypadku pvp nie ma peta to trudno te 15sek chyba wyczeka co innego gdy petów jest więcej niż 1 pet na 1 gracza wtedy można zrobić więcej rund dla petów albo po prostu zrobić zastrzeżenie że tylko jeden pet może być sterowany manualnie w walce, a by zachęcić do premium można też tą liczbę manualnie sterowanych petów zwiększyć do 2(oczywiscie tylko dla premium) większość osób i tak ma tylko jednego peta więc nie zachwieje to nazbyt równowagi w taernie.


8 Sty 2016, o 17:28
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post 
Myślę że wprowadzenie rund dla petów nie jest głupie, ale celowo w mojej wersji nie ma dokładnej możliwości sterowania petem, bo po prostu klikając na taktykę można to zrobić szybciej, a wprowadzenie rund dla petów wymagałoby pewnie sporo pracy ze strony technicznej, a prościej dorzucić kilka guzików do interfejsu ;)

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


8 Sty 2016, o 17:56
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2015, o 15:46
Posty: 54
Miejscowość: Tam ----->
Podziękowano: 32 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: LuigiVampa
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kochane pety
NIE. Dla czego? Mówisz od dawna chciałeś poruszyć ten temat a nie masz pojęcia że było już ich parę, wyszukiwarka nie boli. Co do samego pomysłu to było wyjaśniane że pety był są i mają zostać GŁUPIE, dodając możliwość o której mówisz to wynikało by z tego że kupujemy sobie slot do pt, a nie o to przecież chodzi w grze multiplayer, no nie? A co do tych taktyk z zegarem... POWAŻNIE? Co do PVE nie jestem tak źle nastawiony, ponieważ mob to raczej ma gdzieś kiedy klikniemy zegar, ale w pvp? Musisz odczekać bo jakiś fagas który łapie cię na czarnym polu ustawia petowi strategie, a jeśli ma watahę to z tego co zrozumiałem musi odczekać w najgorszym wypadku prawię minutę, wydaję mi się że gracze teraz stawiają peta ponad postać, a to totalnie mija się z celem, parę lat temu założeniem peta było dobijać przeciwników a nie za przeproszeniem odwalać całą robotę za gracza. Petów w grze jest masa co daję alternatywy dla wszystkich klas postaci, ale ustawianie strategi czy też rozkazywanie w jakimś stopniu petowi jest po prostu głupie, z powodów bardzo prostych. Niedawno weszła wataha która pozwala mieć nawet do 4 petów co daję pełną drużynę, do tego wbij każdemu psycho i rarowe eq to teraz dochodzi ustawianie strategi i pytam się do czego w takim razie iść grupą na jakiegoś bossa skoro można samemu? Wprowadzenie takiej opcji totalnie i bezpowrotnie zniszczy grę z innymi graczami. Temat uważam za przesadzony i sklejony z głównie z tego że pety są głupie, co chyba jest logiczne w nazwie PET (zwierzątko domowe) Spójrz na to subiektywnie, jak wpłynie to na balans w grze a nie na twoje solowanie bossów czy też śmiganie na mięska czy cokolwiek.

Pozdrawiam


8 Sty 2016, o 17:59
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Gru 2015, o 01:40
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Xengar
Odpowiedz z cytatem
Post 
Nie pisałem wcale że od dawna, tylko że miałem taki zamiar, ale zobaczyłem ten temat. Co do ustawiania petowi strategii przez przysłowiową godzinę, jestem stanowczo na nie. Pisałem o możliwości szybkiego "klik" żeby pet dzięki swojej inteligencji nie stał się utrudnieniem, kiedy powinien być ułatwieniem.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka


8 Sty 2016, o 18:28
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2011, o 14:03
Posty: 2356
Podziękowano: 161 razy
Otrzymanych podziękowań: 256 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kochane pety
Pet nigdy nie zastąpi gracza. Nie ma w planach wprowadzenia opcji ustawiania strategii w jakikolwiek sposób. Jedyną opcją będzie używanie husarionu i bastei.


8 Sty 2016, o 18:42

Podziękowali: ShaTaNek (8 Sty 2016, o 23:50)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Sie 2015, o 23:03
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Maksgrives
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kochane pety
Głównie to chodzi o to, że pety są po prostu zbyt głupie w stosunku do swojej ceny i mogłyby być chociaż w delikatnym stopniu przez nas kontrolowane może nie koniecznie strategia bo widzę, że niezbyt się wam podoba możliwość posiadania w 100% mądrego peta więc można chociaż sprawić by były troszkę mądrzejsze i bardziej adekwatne do swojej ceny ;)


8 Sty 2016, o 21:20
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2013, o 14:11
Posty: 174
Miejscowość: Miasto
Podziękowano: 233 razy
Otrzymanych podziękowań: 65 razy
Nick w grze: Voliene
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kochane pety
Nie podoba mi się. Wtedy tak naprawdę pet stanie się naszą postacią, głównym bohaterem. Już są rary, teraz rundy, może jeszcze dodacie historię petów, możliwość bycia zwierzakiem i rozmowy, dialogi między zwierzakami. Może jeszcze ślub zwierzaków. Główną postacią jesteś ty, nie twój zwierzak. Wtedy kupienie peta, byłoby dokupieniem drugiej postaci. On ma nam pomagać, ale nie przejmować nas.

_________________
"Nie ważne jest w moich oczach,
Czy człowiek będzie mniej,
Czy więcej posiadał.
Ważne jest, czy będzie mniej,
Czy więcej człowiekiem


W Taern gram od: 2012-05-05


8 Sty 2016, o 21:34

Podziękowali: DevV (8 Sty 2016, o 21:44)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 397 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron